Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική γονιμοποιηση


elenla

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Katriniki μπραβο!!! Πολυ καλα τα πηγες! Ευχομαι να εχουν καλη γονιμοποιηση και εξελιξη! Θα περιμενουμε τα νεα σας! 

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!σε λίγο θα πάρω να μάθω...αλλά βρε κορίτσια μου μήπως ξέρετε απο χτες έχω δυσκοιλιότητα και πόνους στο έντερο...είχε τύχει σε καμία??πφφφ κοντεύω να σκάσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Katriniki μπραβο!!! Πολυ καλα τα πηγες! Ευχομαι να εχουν καλη γονιμοποιηση και εξελιξη! Θα περιμενουμε τα νεα σας! 

Κορίτσια μου γονιμοποιηθηκαν 14 από τα 16 αλλά μόνο τα 5 προχώρησαν και είναι πολύ καλά!!

Από ότι μου είπε κάποια ωαρια εσωτερικα δεν ήταν όσο καλά φαινόντουσαν...

Μου είπε κ εκείνος ότι όπως κ εγώ περιμέναμε 8 με 9 εμβρυακια με τέτοια γονιμοποίηση αλλά αλίμονο και 5 καλά είναι σωστά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Κορίτσια μου γονιμοποιηθηκαν 14 από τα 16 αλλά μόνο τα 5 προχώρησαν και είναι πολύ καλά!!

Από ότι μου είπε κάποια ωαρια εσωτερικα δεν ήταν όσο καλά φαινόντουσαν...

Μου είπε κ εκείνος ότι όπως κ εγώ περιμέναμε 8 με 9 εμβρυακια με τέτοια γονιμοποίηση αλλά αλίμονο και 5 καλά είναι σωστά??

Μπραβο Κατρινικι!!!! Ευχομαι μεσα σε αυτα τα εμβρυακια να ειναι το ή τα τυχερα σας!!! 

Χαιρομαι που εισαι χαρουμενη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα ! Εγώ σήμερα 10γ μέρα ( δε μετράω τη μέρα της εμβρυομεταφορας) έχω πονάκια περιόδου με καφέ λες και θα μου έρθει από ώρα σε ώρα. Ακόμη βλέπω πολλά περίεργα όνειρα και τα πόδια μου κρυώνουν αν δεν κάθομαι ξάπλα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Μπραβο Κατρινικι!!!! Ευχομαι μεσα σε αυτα τα εμβρυακια να ειναι το ή τα τυχερα σας!!! 

Χαιρομαι που εισαι χαρουμενη! 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!μακάρι να είναι το μωράκι μας μέσα σε αυτά!!Την Τρίτη πάω για έμβρυομεταφορά!

Και αυτή με αναισθησία γίνεται? ή αναλόγως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!σε λίγο θα πάρω να μάθω...αλλά βρε κορίτσια μου μήπως ξέρετε απο χτες έχω δυσκοιλιότητα και πόνους στο έντερο...είχε τύχει σε καμία??πφφφ κοντεύω να σκάσω

@Katriniki,και εγω εχω πονους στο εμτερο κ δυσκοιλιοτητα.Εκανα εμβρυομεταφορα 23/3 2 εμβρυα 3ης μερας.Απο την τριτη μεχρι κ σημερα δεν εχω παει τουαλετα κ υποφερω.Θελω να παρω να ρωτησω να δω τι θα μου πουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Κορίτσια μου γονιμοποιηθηκαν 14 από τα 16 αλλά μόνο τα 5 προχώρησαν και είναι πολύ καλά!!

Από ότι μου είπε κάποια ωαρια εσωτερικα δεν ήταν όσο καλά φαινόντουσαν...

Μου είπε κ εκείνος ότι όπως κ εγώ περιμέναμε 8 με 9 εμβρυακια με τέτοια γονιμοποίηση αλλά αλίμονο και 5 καλά είναι σωστά??

Και εγω 10 ωαρια μου ειχαν παρςι κ τα πεντε ηταν καλης ποιοτητας.Μια χαρα ειναι.Εβαλα τα 2 κ τα αλλα τρια τα εχουμε στην κρυοσυντηρηση αν χρειαστει δευρερη προσπαθεια.Χοριακη θα κανω την πεμπτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Littleme είπε:

Καλησπέρα ! Εγώ σήμερα 10γ μέρα ( δε μετράω τη μέρα της εμβρυομεταφορας) έχω πονάκια περιόδου με καφέ λες και θα μου έρθει από ώρα σε ώρα. Ακόμη βλέπω πολλά περίεργα όνειρα και τα πόδια μου κρυώνουν αν δεν κάθομαι ξάπλα . 

@Littleme,καλησπεραα!!!Κ εγω εχω πονακια περιοδου αλλα δεν εχω δει σταγονα αιματος κοκκινου,σκουρου,η καφε.Και τα ποδια μου κρυωνουν επισης.Τι να πω δεν ξερω?Πηρες τον γιατρο σου για το αιμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ορμόνες κακό κυκλοφορικό..πάντως η προγεστερονη κάνει δυσκοιλιότητα . Μη σφίγγεστε να πίνετε πολύ νερό και να τρώτε λαχανικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

@Katriniki,και εγω εχω πονους στο εμτερο κ δυσκοιλιοτητα.Εκανα εμβρυομεταφορα 23/3 2 εμβρυα 3ης μερας.Απο την τριτη μεχρι κ σημερα δεν εχω παει τουαλετα κ υποφερω.Θελω να παρω να ρωτησω να δω τι θα μου πουν.

Ευτυχώς κορίτσι μου έφαγα 3 βερίκοκα αποξηραμένα και ήπια ελληνικό καφέ κ έχω πάει δύο φορές!όμως ακόμα με πονάει η κοιλιά μου!είναι φυσιολογικο?είχες δυσκοιλιότητα μετά την ωοληψια και συνεχίστηκε και στην έμβρυομεταφορά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Και εγω 10 ωαρια μου ειχαν παρςι κ τα πεντε ηταν καλης ποιοτητας.Μια χαρα ειναι.Εβαλα τα 2 κ τα αλλα τρια τα εχουμε στην κρυοσυντηρηση αν χρειαστει δευρερη προσπαθεια.Χοριακη θα κανω την πεμπτη.

Με το καλό!!!να πάνε όλα υπέροχα!οπότε 11 μέρες μετά την έμβρυομεταφορά θα κάνεις χοριακη?για να ξέρω κ εγώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Ορμόνες κακό κυκλοφορικό..πάντως η προγεστερονη κάνει δυσκοιλιότητα . Μη σφίγγεστε να πίνετε πολύ νερό και να τρώτε λαχανικά 

Άσε φουλ!!έχω και πόνους στο έντερο!!εσύ είχες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katriniki είπε:

Με το καλό!!!να πάνε όλα υπέροχα!οπότε 11 μέρες μετά την έμβρυομεταφορά θα κάνεις χοριακη?για να ξέρω κ εγώ..

13 μερες μετε την εμβρυομεταφορα θα κανω χοριακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Ευτυχώς κορίτσι μου έφαγα 3 βερίκοκα αποξηραμένα και ήπια ελληνικό καφέ κ έχω πάει δύο φορές!όμως ακόμα με πονάει η κοιλιά μου!είναι φυσιολογικο?είχες δυσκοιλιότητα μετά την ωοληψια και συνεχίστηκε και στην έμβρυομεταφορά??

Πιο πολυ απεκτησα δυσκοιλιοτητα μετα την εμβρυομεταφορα λογικα λογω της προγεστερονης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Άσε φουλ!!έχω και πόνους στο έντερο!!εσύ είχες?

Εννοειται πως εχω κ πονους στο εντερο κ με χτυπαει κ πισω στην μεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/3/2019 at 9:27 ΠΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@γιωτα22 καλά είμαι εδώ αναμένω !!!Εσύ ??

@Μπεμπελουκα τι κανεις?Πως εισαι?Ολα καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Άσε φουλ!!έχω και πόνους στο έντερο!!εσύ είχες?

Εγώ δεν έχω έντερο στομάχι κλπ γιατί προσέχω πολύ αυτά που τρώω . Εγώ έχω από του αριστερά πολύ έντονες ενοχλήσεις στιγμές σαν να με περνάει ηλεκττκρικο ρεύμα  τρυπάει στην ουσία . Έσκουξα το μεσημέρι . Δεν είναι έντερο . Πήγα τουαλέτα πάλι καφέ  πιο πολύ . Ο άντρας μου τα έχει παίξει γιατί έχω γίνει και πολύ άσπρη . Ανακούφιση βρίσκω μόνο ξάπλα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Littleme δεν νομιζω να εχει συμβει κατι κατα την ωοληψια. Καταλαβαινω βεβαια την ανησυχια σου.

Παντως εγω αριστερα οταν εχω ενοχλησεις ειναι απο εντερο. 

Υπομονη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Κορίτσια μου γονιμοποιηθηκαν 14 από τα 16 αλλά μόνο τα 5 προχώρησαν και είναι πολύ καλά!!

Από ότι μου είπε κάποια ωαρια εσωτερικα δεν ήταν όσο καλά φαινόντουσαν...

Μου είπε κ εκείνος ότι όπως κ εγώ περιμέναμε 8 με 9 εμβρυακια με τέτοια γονιμοποίηση αλλά αλίμονο και 5 καλά είναι σωστά??

Μπράβο κορίτσι. Πολύ καλά πήγες. Εύχομαι να έχεις σύντομα ευχάριστα νέα!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Εγώ δεν έχω έντερο στομάχι κλπ γιατί προσέχω πολύ αυτά που τρώω . Εγώ έχω από του αριστερά πολύ έντονες ενοχλήσεις στιγμές σαν να με περνάει ηλεκττκρικο ρεύμα  τρυπάει στην ουσία . Έσκουξα το μεσημέρι . Δεν είναι έντερο . Πήγα τουαλέτα πάλι καφέ  πιο πολύ . Ο άντρας μου τα έχει παίξει γιατί έχω γίνει και πολύ άσπρη . Ανακούφιση βρίσκω μόνο ξάπλα . 

Να παρεις τον γιατρο σου να τον ρωτησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Εννοειται πως εχω κ πονους στο εντερο κ με χτυπαει κ πισω στην μεση.

Και εγώ τα ίδια!!και κατά την ούρηση!!απλά νόμιζα ότι ίσως έχω κάποια συμπτώματα μετά την έμβρυομεταφορά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Μπράβο κορίτσι. Πολύ καλά πήγες. Εύχομαι να έχεις σύντομα ευχάριστα νέα!!!!??

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου μακάρι!!την Τρίτη πάω για έμβρυομεταφορά όμως αυτό έλεγα με πονάει το έντερο μου και στο περπάτημα,ακόμα και κατά την ούρηση.. χωρια την δυσκοιλιότητα...είναι φυσιολογικα όλα αυτά?να ανησυχήσω?όπως επίσης η έμβρυομεταφορα γίνεται και αυτή με μέθη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Katriniki οχι, δεν γινεται με αναισθησια. Ειναι η πιο ομορφη διαδικασια της εξωσωματικης! Θα την ευχαριστηθεις!!! 

Γιατί όταν πήγα για ωοληψια μια κοπέλα της έκαναν έμβρυομεταφορά με νάρκωση!!

Βρε @nikona μου όταν θα βάλουν τον σωλήνα για να βάλει τα εμβρυακια δεν θα πονάει περισσότερο το έντερο?εγώ έτσι που το νιώθω τώρα δεν ξέρω πως θα μπορούσε να μπει οτιδήποτε μέσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Εγώ δεν έχω έντερο στομάχι κλπ γιατί προσέχω πολύ αυτά που τρώω . Εγώ έχω από του αριστερά πολύ έντονες ενοχλήσεις στιγμές σαν να με περνάει ηλεκττκρικο ρεύμα  τρυπάει στην ουσία . Έσκουξα το μεσημέρι . Δεν είναι έντερο . Πήγα τουαλέτα πάλι καφέ  πιο πολύ . Ο άντρας μου τα έχει παίξει γιατί έχω γίνει και πολύ άσπρη . Ανακούφιση βρίσκω μόνο ξάπλα . 

Μήπως να κάνεις ένα τηλ στον γιατρό σου?πως ξέρεις ότι δεν είναι έντερο?κ εγώ προσέχω αυτά που τρώω όμως από εχτές με έχει πεθάνει...ρώτησε τον όμως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...