Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική στο ΝΝΑ - γιατροί


Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Θαύμα! είπε:

Εγώ νιώθω ότι παίρνω λίγα...τη lutinus μου την έδωσε πριν τώρα όχισικλακουρ 2 πρωί 2 μεσημέρι 2 απόγευμα 2 βράδυ

Σαλοσπιρ κ ινοχεπ κ πτεζολον εγώ τα παίρνω από αιματολογο διαφορετικάφιλισιν κ 3 ουτροζεσταν των 200 τη μέρα...

Οι προλουτεξ ίδιες....

Για κάποιο λόγο μου φαίνονται λίγα κ όλο τσεκαρω αν τα πηρα

 

 

 

άμα τα μετρησεις είναι πολλα! Είχα βάλει ξεχωριστά ξυπνητήρια με τίτλο στο κινητό για κάθε ένα και δεν έχασα ποτέ την μπάλα ούτε την ώρα! Πολλά σικλακουρ παίρνεις! Τώρα δλδ αντί για λουτινους παίρνεις ουτροτζεσταν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 767
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια!?

Τίποτα κι εγώ με βοήθεια τα έκανα και τα μετέδωσα! (Της @Θαύμα! κυρίως και έρευνα από φόρουμ γενικά)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Θαύμα! είπε:

Δεν σου δίνει λιγότερα..η Λεντοτζεστ πχ είναι πιο ισχυρή...

Υγ έχουμε γεννηθεί ίδια χρονιά έχουμε όμοια ηλικία εγώ είμαι Φλεβαρη

Αχ δε ξέρεις πόσο με ανακουφησες  που είπες ότι με σχεδόν ίδια φάρμακα έκανες το κοριτσάκι σου!εγώ είμαι το Γενάρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Σελίνα είπε:

άμα τα μετρησεις είναι πολλα! Είχα βάλει ξεχωριστά ξυπνητήρια με τίτλο στο κινητό για κάθε ένα και δεν έχασα ποτέ την μπάλα ούτε την ώρα! Πολλά σικλακουρ παίρνεις! Τώρα δλδ αντί για λουτινους παίρνεις ουτροτζεσταν? 

Ναι....σικλακουρ τόσα έπαιρνα πάντα χωρίς θέμα με ενδομήτριο..εγώ έχω από τις προηγούμενες κουτάκι σαν τους παππούδες με πρωί μεσημέρι βράδυ...όχι δεν τα ξεχνάω δεν έχω θεμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Αχ δε ξέρεις πόσο με ανακουφησες  που είπες ότι με σχεδόν ίδια φάρμακα έκανες το κοριτσάκι σου!εγώ είμαι το Γενάρη

Είχα πετυχημένη εμβριο μεταφορά κ μόνο με αντιπηκτικά κ πτεζολον χωρίς απολύτως τίποτα...στην κύηση μου έλεγαν ότι ειδικά η προγεστερόνη μόνο το αίμα σταματά αποδεδειγμένα...όλα τα άλλα ικασιες..πάντως στον προηγούμενο πήρα αυτά με τη μόνο διάφορα 2 μόνο Λεντοτζεστ διπλές ( μια στην ετ κ μια 3 μέρες μετά..κ το θυμάμαι γιατί έπεφτε Κυριακή κ έλεγα ποιος θα μου κάνει την ένεση και ναι την έκανα μόνη μου.....είχα κυκλώσει με στιλό το σημείο κ την έκανα..ακόμα απορώ πως τρύπησαν εκεί με κανονική βελόνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Θαύμα! είπε:

3 μέρα εμβριομεταφορας done....άρχισαν να με πιάνουν τα ουτροζεσταν( οι καλύτεροι τόνοι ever) σας καληνύχτα...

third down, 6 more to go! Καληνύχτα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Σελίνα είπε:

third down, 6 more to go! Καληνύχτα :)

5 μέρα done! Μείναν 5(πιθανότερα 6 γιατί Παρασκευή δεν θα ναι εδώ ο σύζυγος κ θέλω συμπαράσταση οπότε Σάββατο)... Ενστικτωδώς πιστεύω πως δεν τα κατάφερα...κάτι μέσα μου αυτό λέει κ γενικά με το ένστικτο μου έχω καλή σχέση.Θα δούμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θαύμα! είπε:

5 μέρα done! Μείναν 5(πιθανότερα 6 γιατί Παρασκευή δεν θα ναι εδώ ο σύζυγος κ θέλω συμπαράσταση οπότε Σάββατο)... Ενστικτωδώς πιστεύω πως δεν τα κατάφερα...κάτι μέσα μου αυτό λέει κ γενικά με το ένστικτο μου έχω καλή σχέση.Θα δούμε....

Έχεις κάποια συμπτώματα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Έχεις κάποια συμπτώματα;; 

Χαχα σε κανένα θετικό από τα 5 δεν είχα...μόνο σε δύο είχα λίγο αιματακι...στην κόρη μου απολύτως τίποτα....οποτε όχι δεν έχω αλλά δεν με νοιάζει κι όλας αυτό..απλά είναι ένστικτο δεν ξέρω πως να το εξηγήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Θαύμα! είπε:

Χαχα σε κανένα θετικό από τα 5 δεν είχα...μόνο σε δύο είχα λίγο αιματακι...στην κόρη μου απολύτως τίποτα....οποτε όχι δεν έχω αλλά δεν με νοιάζει κι όλας αυτό..απλά είναι ένστικτο δεν ξέρω πως να το εξηγήσω.

Και εγώ στις 2 από τις 3 προσπάθειες ειχα κάποια συμπτώματα και η χοριακη ήταν 0!Όλα καλά θα πάνε και το Σάββατο θα έχεις θετική χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Θαύμα! είπε:

5 μέρα done! Μείναν 5(πιθανότερα 6 γιατί Παρασκευή δεν θα ναι εδώ ο σύζυγος κ θέλω συμπαράσταση οπότε Σάββατο)... Ενστικτωδώς πιστεύω πως δεν τα κατάφερα...κάτι μέσα μου αυτό λέει κ γενικά με το ένστικτο μου έχω καλή σχέση.Θα δούμε....

Ναι ναι να περιμένεις το αγόρι σου οπωσδήποτε... Κάνεις και τεστ νωρίτερα ή απευθείας χοριακη? Εμένα το ένστικτο μου για τέτοια θέματα είναι άθλιο...!! 

Από ότι βλέπω η γνωστή αιματολογος δεν δέχεται νέους πελάτες στην Αθήνα... Θα πάρω αύριο να ρωτήσω βέβαια, ελπίζω να έχει αλλάξει από πέρσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Σελίνα είπε:

Ναι ναι να περιμένεις το αγόρι σου οπωσδήποτε... Κάνεις και τεστ νωρίτερα ή απευθείας χοριακη? Εμένα το ένστικτο μου για τέτοια θέματα είναι άθλιο...!! 

Από ότι βλέπω η γνωστή αιματολογος δεν δέχεται νέους πελάτες στην Αθήνα... Θα πάρω αύριο να ρωτήσω βέβαια, ελπίζω να έχει αλλάξει από πέρσι!

Έκανα πάντα τεστ εκτός την πρώτη ...ωστόσο μέσα μου περίμενα θετικό...το ένιωθα..τώρα όχι..οπότε θα πάω μια κ καλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Θαύμα! είπε:

Έκανα πάντα τεστ εκτός την πρώτη ...ωστόσο μέσα μου περίμενα θετικό...το ένιωθα..τώρα όχι..οπότε θα πάω μια κ καλη

Να κάνεις πάλι τεστ αφού είναι πιο γουρλιδικα... Η πρώτη σου αν θυμάμαι καλά ήταν και η μόνη μηδενική... Εύχομαι να είναι λάθος τα ένστικτα σου για πρώτη φορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Σελίνα είπε:

Να κάνεις πάλι τεστ αφού είναι πιο γουρλιδικα... Η πρώτη σου αν θυμάμαι καλά ήταν και η μόνη μηδενική... Εύχομαι να είναι λάθος τα ένστικτα σου για πρώτη φορα!

Nαι η πρώτη ήταν μηδενική...μπα γουρλιδικα δε τα λες....( Κρίνοντας εκ του αποτελέσματος)...Τι να πω μακάρι να πέφτω έξω ...5 κ σήμερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Θαύμα! μου όσο πλησιάζουν οι μέρες είναι λογικό να επικρατεί το άγχος...να δεις που θα έχεις μια μεγαααααλη χοριακη!!!!την Παρασκευή θα πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

@Θαύμα! μου όσο πλησιάζουν οι μέρες είναι λογικό να επικρατεί το άγχος...να δεις που θα έχεις μια μεγαααααλη χοριακη!!!!την Παρασκευή θα πας;

Το Σάββατο...μπα το ένστικτο μου δε με γελά..αλλά δεν πειράζει! Το πάλεψα κυριολεκτικά οσοπορουσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Θαύμα! είπε:

Το Σάββατο...μπα το ένστικτο μου δε με γελά..αλλά δεν πειράζει! Το πάλεψα κυριολεκτικά οσοπορουσα

Κάτσε να δεις κορίτσι! μην προεξοφλείς τπτ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το Όσκαρ γκαντεμιας πρέπει να πάρω....είμαι με 39,5 πυρετό...το χειρότερο σενάριο...γύρισα από τη δουλειά γιατί ένιωθα ρίγος...που στο καλό την πάτησα....μπορώ να παίρνω μόνο Ντεπον.Νομιζω αυτό ήταν το κερασάκι στην τούρτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Θαύμα! Καλέ περίμενε μέχρι το Σάββατο!!! Αχ σαν κι εμένα εισαι κι εσύ μου φαίνεται....ΑΛΛΑ οπως είπες συμπτώματα δεν υπάρχουν οπότε κάτσε να δούμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Θαύμα! Τι λες τώρα;;;;; μήπως να πάρεις το γιατρό να ρωτήσεις τι κάνεις τώρα; μήπως να κάνεις και νωρίτερα χοριακη να δεις τι γίνεται;;; Ψυχραιμία κάτσε ηρέμησε και όλα να πάνε καλά... μπορεί να είναι κάτι πολύ περαστικό... Περαστικά!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Θαύμα! Τι λες τώρα;;;;; μήπως να πάρεις το γιατρό να ρωτήσεις τι κάνεις τώρα; μήπως να κάνεις και νωρίτερα χοριακη να δεις τι γίνεται;;; Ψυχραιμία κάτσε ηρέμησε και όλα να πάνε καλά... μπορεί να είναι κάτι πολύ περαστικό... Περαστικά!!!!!!!

Πήρα...μόνο ντεπον...όχι μου είπε χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θαύμα! είπε:

Το Όσκαρ γκαντεμιας πρέπει να πάρω....είμαι με 39,5 πυρετό...το χειρότερο σενάριο...γύρισα από τη δουλειά γιατί ένιωθα ρίγος...που στο καλό την πάτησα....μπορώ να παίρνω μόνο Ντεπον.Νομιζω αυτό ήταν το κερασάκι στην τούρτα

Περαστικά!!Μην απογοητευεσαι μπορεί να γίνει το θαύμα και ας μην έχεις καλό προαίσθημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα τεστ κ βγήκε αρνητικό :) το έφερε ο άντρας μου ...6 μέρα θα εδειχνε.Παντα έδειχνε με δεδομένο ότι οι προηγούμενοι γιατροί μου την 9 μέρα θέλαν πάνω από 50 .Δηλαδή 7 γύρω το 25( αν υποθέσω την κατώτερη τιμή) κ σήμερα 18 περίπου...θα το έπιανε το κλισέ μπλου....Είμαι όμως υπερβολικά ήρεμη.Πραγματικα το πάλεψα όσο δεν πάει άλλο...ήθελα μια μεγάλη οικογένεια αλλά δεν τα κατάφερα.Ωστοσο έφτιαξα μια! Ευγνωμονώ το θεό για το δώρο του.Θα ήταν τεράστια αγνωμοσύνη Ν δεν το αναγνωριζα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Θαύμα! Τι τεστ;;;6η μέρα από ΕΤ;;;12 μέρες μας δίνουν και με βλαστοκυστες.. άρα πιθανότητα υπάρχει ακόμα...επίσης τα τεστ δεν είναι τόσο ευαίσθητα για να πιάσουν τόσο χαμηλή χοριακη....ηρέμησε και ξεκουράσου ....πρόσεξε λίγο με τον πυρετό και όλα είναι πιθανά ακόμη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
    • Εντάξει μπορείς να φας λίγο πιστεύω εμένα με αφηνε η Ενδοκρινολογος να φάω μου είχε πει ποσότητα αλλά δεν θυμάμαι ποσο μου είχε πει 🤔  αλλά εγω να πω την αλήθεια το παγωτο λαχταρουσα πιο πολύ το καλοκαίρι  😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...