Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα μαρτακια μας?


Starrr

Recommended Posts

@Χρυσάφω μου ❤️ να ζήσετε να την θυμαστε..κ να εισαι σιγουρη πως ουτε εκεινη θα ηθελε να εισαι ετσι οποτε σηκωνεσαι μανικια, παρε δυναμη απ τη σκεψη της κ ολα θα πανε καλα!! Οι ανθρωποι φευγουν απο κοντα μας μονο οταν τους ξεχναμε..

Καλημερα!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maryz είπε:

@Χρυσάφω μου ❤️ να ζήσετε να την θυμαστε..κ να εισαι σιγουρη πως ουτε εκεινη θα ηθελε να εισαι ετσι οποτε σηκωνεσαι μανικια, παρε δυναμη απ τη σκεψη της κ ολα θα πανε καλα!! Οι ανθρωποι φευγουν απο κοντα μας μονο οταν τους ξεχναμε..

Καλημερα!! ❤️

Σ ευχαριστω πολυ ...Ειμαι πολυ θλιμμενη σημερα...Θα βγω να κανω καμμια βολτα...Θα μου κανει καλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! πως είστε σήμερα;; 

Καλημερα!! 

Τελος η αναμονη για μενα..αδιαθετησα πρωι πρωι..παρ´ολα αυτα ομως η διαθεση μου ειναι πολυ καλη.. πιστευω στην ανοιξη κ αυτος ο μηνας θα μου δωσει αλλη μια ευκαιρια οποτε θα φροντισω να την εκμεταλλευτω οσο μπορεσω!!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σ ευχαριστω πολυ ...Ειμαι πολυ θλιμμενη σημερα...Θα βγω να κανω καμμια βολτα...Θα μου κανει καλο..

Μονο καλο θα σου κανει!! Δεν ειμαστε κ κοντα να πιουμε καφεδακι να παρει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@thalaki @vicky @Γιάννα 36 Κορίτσια επειδή είδα τη συζήτηση για τα σπερμοδιαγράμματα στο παλιό θέμα, έχω την εντύπωση ότι όλοι οι άντρες που δεν είναι πια 20 χρονών αν κάνουν κάτι θα βρουν. Μιλάω στα πλαίσια του φυσιολογικού πάντα... εσάς σας βγήκε λίγο κάτω  η μορφολογία, εμάς λίγο η Α κίνηση αφού όμως όλα τα άλλα είναι καλά (γενική κίνηση, ποσότητα κλπ) δεν θεωρώ ότι είναι θέμα... ειδικά τώρα από το 3 στο 4%... του δικού μου η μορφολογία είναι στο 6% αλλά όπως είπα ενώ συνολική κίνηση έχει κοντά 80%, ζωηρή είναι 7%. Το έδειξα κ στο γιατρό κ μου είπε το ίδιο, ότι αυτό δεν είναι τίποτα. Τώρα αν οι φυσιολογικές μορφές πάνε πολύ χαμηλά οκ αλλάζει αλλιώς είναι πιθανό να δείτε κάτι διαφορετικό σε άλλη μέτρηση πχ. 

Εμ δε μεγαλώνουμε μόνο εμείς!!! :-)

Καλημέρα σε όλες! ❣️❣️?Ναιιι έτσι είναι συμφωνώ μαζί σου. Μεγαλώνουν μωρέ αλλά εντάξει ο άντρας μου είναι 30 χρόνων δεν καπνίζει δεν πίνει κ ως ο ίδιος του γιατρός προσέχει κ τη διατροφή του κ όλα...! Είναι όλα σχετικά θα μου πείτε! Φυσικά κ είναι! Έτσι μας αποδεικνύεται! Τώρα όσον αφορά αυτό το 2% φυσιολογικές μορφές,ο ένας γυναικολόγος είπε πρέπει να το δούμε σε σχέση με μένα ( που όλα είναι καλά αλλά θα θελε να κάνω επαναληπτικες σε έναν ακόμη κύκλο) κ ο άλλος γυναικολόγος στη Γερμανία τα βρίσκει όλα φυσιολογικοτατα. Τι να πω, εμένα με ανησυχεί... Μπαίνουμε στον 6 κυκλο προσπαθειών, αν κ αυτόν τον χάσαμε γιατί η ωορηξια έγινε νωρίτερα κ υπολόγισα λάθος. Ουφ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

Καλημέρα σε όλες! ❣️❣️?Ναιιι έτσι είναι συμφωνώ μαζί σου. Μεγαλώνουν μωρέ αλλά εντάξει ο άντρας μου είναι 30 χρόνων δεν καπνίζει δεν πίνει κ ως ο ίδιος του γιατρός προσέχει κ τη διατροφή του κ όλα...! Είναι όλα σχετικά θα μου πείτε! Φυσικά κ είναι! Έτσι μας αποδεικνύεται! Τώρα όσον αφορά αυτό το 2% φυσιολογικές μορφές,ο ένας γυναικολόγος είπε πρέπει να το δούμε σε σχέση με μένα ( που όλα είναι καλά αλλά θα θελε να κάνω επαναληπτικες σε έναν ακόμη κύκλο) κ ο άλλος γυναικολόγος στη Γερμανία τα βρίσκει όλα φυσιολογικοτατα. Τι να πω, εμένα με ανησυχεί... Μπαίνουμε στον 6 κυκλο προσπαθειών, αν κ αυτόν τον χάσαμε γιατί η ωορηξια έγινε νωρίτερα κ υπολόγισα λάθος. Ουφ 

Δηλαδή δεν τους ανησύχησε το 2%? Καλό αυτό. Εσένα ποιες εξετάσεις θέλει να επαναλάβεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Δηλαδή δεν τους ανησύχησε το 2%? Καλό αυτό. Εσένα ποιες εξετάσεις θέλει να επαναλάβεις? 

Τι να πω πραγματικά... Εγώ θέλω να μου πούνε τι να κάνω για να βελτιωθεί αυτό ώστε να πάμε παρακάτω... Αλλά λένε ότι τα βλέπουν όλα πακέτο κ αφού τα άλλα είναι καλά να το αφήσουμε ακόμη κ βλέπουμε. Φοβάμαι μήπως αυτό είναι πραγματικά εμπόδιο κ τζάμπα περνάνε οι κύκλοι! Όσον αφορά εμένα, κανονικά τις ορμονολογικες κάθε κύκλου, προλακτίνη προγεστερονη κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

Τι να πω πραγματικά... Εγώ θέλω να μου πούνε τι να κάνω για να βελτιωθεί αυτό ώστε να πάμε παρακάτω... Αλλά λένε ότι τα βλέπουν όλα πακέτο κ αφού τα άλλα είναι καλά να το αφήσουμε ακόμη κ βλέπουμε. Φοβάμαι μήπως αυτό είναι πραγματικά εμπόδιο κ τζάμπα περνάνε οι κύκλοι! Όσον αφορά εμένα, κανονικά τις ορμονολογικες κάθε κύκλου, προλακτίνη προγεστερονη κτλ

Νομίζω πως κάτι ξέρουν καλύτερα αυτοί.. Κι αφού κοιτουν το σύνολο και δεν ανησυχούν μην ανησυχείς κι εσύ! Αν υπάρχει πρόβλημα οι γιατροί μιλούν δεν το κρύβουν ? αποφυγή στρες και βιταμίνες βοηθούν στη μορφολογία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα!Παρόλο τον ήλιο και την χαρα Θεού εξω, εμενα η διαθεση μου δεν ειναι καθολου καλη...Νιωθω πολυ κουρασμενη...ψυχολογικα...Σηκώνομαι πολυ νωρίς το πρωι και δεν θέλω να κανω τίποτα...Μου λείπει και η μητερα μου που εχασα πριν 2,5 μηνες...Θα ηθελα τωρα να ηταν εδω...

Έχω σκεφτεί πολλές φορές να σε ρωτήσω πως είσαι μετά την απώλεια της μαμάς σου. Αλλά ξέρω ότι δεν μπορεί να είσαι καλά... Και αυτό είναι απολύτως κατανοητό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

@Starrrπεριμένουμε τα νέα σου! 

Τζίφος και πάλι. Όχι πολλές ελπίδες.... Έχω ένα αριστερά 15αρι κ ένα 10αρι.κ δεξιά ένα 8αρι.στην ουσία μόνο εν ακαλο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Τζίφος και πάλι. Όχι πολλές ελπίδες.... Έχω ένα αριστερά 15αρι κ ένα 10αρι.κ δεξιά ένα 8αρι.στην ουσία μόνο εν ακαλο... 

Το 15αρι καλό όμως είναι. Και το μέγεθός του δεν σημαίνει πως σε κανένα 3ημερο θα έρθει ωορρηξία? Σε ποια ημέρα είσαι σήμερα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Το 15αρι καλό όμως είναι. Και το μέγεθός του δεν σημαίνει πως σε κανένα 3ημερο θα έρθει ωορρηξία? Σε ποια ημέρα είσαι σήμερα? 

Σήμερα 14η είμαι... Απλά επειδή είχα πάρει κ τη κλομιφαινη. Περίμενε περισσότερα!!!. Θα ξανά πάω Τετάρτη να με δει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Σήμερα 14η είμαι... Απλά επειδή είχα πάρει κ τη κλομιφαινη. Περίμενε περισσότερα!!!. Θα ξανά πάω Τετάρτη να με δει.. 

Μας νοιάζει αρχικά το ένα το καλό! Αν μεγαλώσουν και τα άλλα καλώς! Θα ξέρεις Τετάρτη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Έχω σκεφτεί πολλές φορές να σε ρωτήσω πως είσαι μετά την απώλεια της μαμάς σου. Αλλά ξέρω ότι δεν μπορεί να είσαι καλά... Και αυτό είναι απολύτως κατανοητό... 

Ναι..Στην καθημερινοτητα και στη δουλεια μου ξεχνιεμαι αλλα την σκέφτομαι συνεχεια.Μου λείπει παρα πολυ ...Και στα ευχαριστα και στα δυσαρεστα ...Για μενα ήταν ο πιο σημαντικος ανθρωπος της ζωης μου.Ποναει πολυ να πηγαινω στο πατρικο και να μην ειναι εκει να με υποδεχτει...Αχ μανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Σήμερα 14η είμαι... Απλά επειδή είχα πάρει κ τη κλομιφαινη. Περίμενε περισσότερα!!!. Θα ξανά πάω Τετάρτη να με δει.. 

Περίμενε λιγες μέρες ακόμα, ηδη εισαι πολυ Καλύτερα! Απο ωορρηξία στην 30η μερα έφτασες σε φυσιολογικό κύκλο! Δεν ειναι λίγο! 

Αυτα με τα μεγέθη που λες δεν τα ξερω καθόλου. Τι μέγεθος δλδ κανει ωορρηξία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Νομίζω πως κάτι ξέρουν καλύτερα αυτοί.. Κι αφού κοιτουν το σύνολο και δεν ανησυχούν μην ανησυχείς κι εσύ! Αν υπάρχει πρόβλημα οι γιατροί μιλούν δεν το κρύβουν ? αποφυγή στρες και βιταμίνες βοηθούν στη μορφολογία! 

Αυτο ακριβώς! Κοιτούν το σύνολο! Εμενα σας ειπα το 7% ζωηρη κινηση μου φανηκε χαμηλό αλλα σε συνεκτιμηση με το συνολο μου ειπε οτι ειναι πολυ καλό... αλλωστε βρε παιδια γι'αυτό είναι γιατροί γιατι μπορουν να κάνουν συνολική εκτίμηση κ όχι απλα με βαση μια τιμη αναφοράς που κολλάμε εμείς :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Περίμενε λιγες μέρες ακόμα, ηδη εισαι πολυ Καλύτερα! Απο ωορρηξία στην 30η μερα έφτασες σε φυσιολογικό κύκλο! Δεν ειναι λίγο! 

Αυτα με τα μεγέθη που λες δεν τα ξερω καθόλου. Τι μέγεθος δλδ κανει ωορρηξία;

Πάνω από 20 θέλουμε... Και κάθε μέρα αυξάνεται 1,5 περίπου χιλιοστά... Αλλά δε βολεύει κ μεσοβδόμαδα να πηγαίνω διότι δουλεύω. Κ μάλλον αν δεν πάρω άδεια δε θα δω την ωορρηξία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Πάνω από 20 θέλουμε... Και κάθε μέρα αυξάνεται 1,5 περίπου χιλιοστά... Αλλά δε βολεύει κ μεσοβδόμαδα να πηγαίνω διότι δουλεύω. Κ μάλλον αν δεν πάρω άδεια δε θα δω την ωορρηξία. 

Δεν μπορείς να πας μετά τη δουλειά; πιο απογευματινή ώρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Δεν μπορείς να πας μετά τη δουλειά; πιο απογευματινή ώρα; 

Δεν θα είναι εδώ. Γιατί πρωί έρχεται Ηράκλειο.... Κ απόγευμα πάει σε άλλο νόμο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ναι..Στην καθημερινοτητα και στη δουλεια μου ξεχνιεμαι αλλα την σκέφτομαι συνεχεια.Μου λείπει παρα πολυ ...Και στα ευχαριστα και στα δυσαρεστα ...Για μενα ήταν ο πιο σημαντικος ανθρωπος της ζωης μου.Ποναει πολυ να πηγαινω στο πατρικο και να μην ειναι εκει να με υποδεχτει...Αχ μανα!

@Χρυσάφω Δε θα σου πω ότι είναι εύκολο γιατί δεν είναι...Και νομίζω πως δε ξεπερνιέται απλά μαθαίνεις να ζεις μ αυτό...  Έχασα τον μπαμπά μου όταν ήμουν 7 χρονών, ακόμα και τώρα μετά από τόσα χρόνια υπάρχουν στιγμές που μου λείπει τόσο μα τόσο πολύ... Ασε το χρόνο να κάνει τη δουλειά του...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gwgouli32 είπε:

@Χρυσάφω Δε θα σου πω ότι είναι εύκολο γιατί δεν είναι...Και νομίζω πως δε ξεπερνιέται απλά μαθαίνεις να ζεις μ αυτό...  Έχασα τον μπαμπά μου όταν ήμουν 7 χρονών, ακόμα και τώρα μετά από τόσα χρόνια υπάρχουν στιγμές που μου λείπει τόσο μα τόσο πολύ... Ασε το χρόνο να κάνει τη δουλειά του...???

Σε καταλαβαίνω απόλυτα...Να εισαι καλα ,σε ευχαριστω πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καλό μήνα κορίτσι και καλώς όρισες!!!

Σ ευχαριστω πολυ Σταυρι.Βλέπω ολες εχουμε τον ιδιο σκοπο.Καλη επιτυχια σε ολα τα κορίτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Τζίφος και πάλι. Όχι πολλές ελπίδες.... Έχω ένα αριστερά 15αρι κ ένα 10αρι.κ δεξιά ένα 8αρι.στην ουσία μόνο εν ακαλο... 

Δεν υπα΄ρχει περιπτωση να μεγαλώσουν τις επόμενες μερες;;Τι μέγεθος πρεπει να εχουν για ναμπορεσουν να γονιμοποιηθουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η MAROYLI είπε:

Δεν υπα΄ρχει περιπτωση να μεγαλώσουν τις επόμενες μερες;;Τι μέγεθος πρεπει να εχουν για ναμπορεσουν να γονιμοποιηθουν;

Πρέπει να πάνε 20 χιλιοστά και πάνω... Μόνο το 15αρι θα αυξηθεί τα άλλα θα συφρωσουν στην ουσία έτσι μου είπε ο γιατρός. Φυσικά έχω κάνει πρόοδο γιατί τον προηγούμενο κύκλο 15χιλιοστα είχα 26η ημέρα κ όχι 14η..... Απλά λόγω κλομιφαινης περιμέναμε 2 3 για περισσότερες πιθανότητες!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...