Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα μαρτακια μας?


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maryz είπε:

Στο εύχομαι!!! Πόσο είσαι;; Έχετε αλλο παιδάκι η προσπαθείτε για το πρώτο;

Κι εγώ τρία παιδάκια θέλω!!εκτός ότι αγαπαω γενικά πολύ τα παιδιά θέλω να έχουν παρέα το ένα το άλλο, όπως έχω κι γω άσχετα που έχουμε διαφορά ηλικίας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια εσείς πόσα παιδάκια θέλετε; Εγώ 1 κ καλό... όλοι μου λένε ότι μετά θα αλλάξω γνώμη κ θα θέλω κ άλλο! ίσως δεν μπορω να είμαι κάθετη για κάτι που δεν έχω ζήσει αλλά νομίζω ότι δεν θα έχω το κουράγιο... μάλλον άργησα λίγο για να γίνω πολύτεκνη!

Εγώ θέλω τρία κι ελπίζω να τα καταφέρω!!τα λατρεύω τα παιδιά και θέλω να χουν παρέα το ένα με το άλλο!  ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Εγώ να δεις.... πήγα στη 9 βδομάδα κ είδαμε απλά ένα άδειο σακο.περασα διαφορες φάσεις.πλεον είμαι χαλαρή....έκλαψα πολύ κουράστηκα

@ΜαριαΧ να μη σε παίρνει από κάτω...ολα θα πάνε καλά... Φίλη μου στον 3ο μήνα ο γιατρός της το πήρε, μετά από 7-8 μήνες ξαναμενει έγκυος και 4.5 μηνών έπρεπε πάλι ο γιατρός να διακόψει την εγκυμοσύνη..μετα από 6 μήνες ξαναμενει έγκυος... Και τώρα δεν έχει ένα αλλά δύο υπέροχα παιδάκια!! Κι όλα αυτά με περίοδο 1 φορά στους 2-3 μήνες και ο γιατρός να της λέει στην αρχή ότι θα δυσκολευτεί πολύ να κάνει μωρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σημερα είχα θετικό τεστακι και ήρθα σ επαφή αλλά απο ψυχολογια χαλια δεν μπορω να το ξανα κανω αυτο στον εαυτο μου και στον αντρα μου ηταν η τελευταια φορα που εκανα κατι ετσι εξαναγκαστικα ... παραιτούμαι πια κουραστηκα πάρα πολύ να προσπαθώ να περιμένω να ελπίζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια μου σημερα είχα θετικό τεστακι και ήρθα σ επαφή αλλά απο ψυχολογια χαλια δεν μπορω να το ξανα κανω αυτο στον εαυτο μου και στον αντρα μου ηταν η τελευταια φορα που εκανα κατι ετσι εξαναγκαστικα ... παραιτούμαι πια κουραστηκα πάρα πολύ να προσπαθώ να περιμένω να ελπίζω...

Κοπέλα μου αν τα τεστάκια σε κάνουν να νιώθεις χάλια τότε σταματα την χρήση τους.. (τουλαχιστον για ενα διάστημα) Να ηρεμήσετε... να έχετε επαφές επειδή το γουστάρετε και όχι γιατί "τώρα είναι η ώρα". Εμείς για την ώρα το κάνουμε έτσι... και καταλαβαίνω ότι έτσι δεν έχω αγχωθεί καθόλου... Για αρχή τουλάχιστον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Maryz είπε:

Στο εύχομαι!!! Πόσο είσαι;; Έχετε αλλο παιδάκι η προσπαθείτε για το πρώτο;

Καλημερα!Ειμαι στα 25 και δεν εχω παιδακι ακομη.Προσπαθουμε 3 μηνες μοναχα.Εσεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια μου σημερα είχα θετικό τεστακι και ήρθα σ επαφή αλλά απο ψυχολογια χαλια δεν μπορω να το ξανα κανω αυτο στον εαυτο μου και στον αντρα μου ηταν η τελευταια φορα που εκανα κατι ετσι εξαναγκαστικα ... παραιτούμαι πια κουραστηκα πάρα πολύ να προσπαθώ να περιμένω να ελπίζω...

Καλημερα κορίτσι μου!Εφοσον σε αγχώνουν τα τεστακια ,παρατησε τα.Μονο κακο σου κάνουν.Και ειδικα στους αντρες που πρεπει να σηκώσουν την σημαια ΤΩΡΑ. Χαλαρωσε και πηγαινετε το μόνοι σας ,όποτε εχετε διάθεση και σιγουρα θα το πετύχεις.Πανω κατω ξέρεις τις μερες...Μην τρελαινεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε;; πως είστε σήμερα;; εγώ πρησμένο στήθος.. πόνος στη μέση.. πονακια σαν τραβήγματα χαμηλά.. Και άσπρα υγρά.. νιώθω ότι θα ρθει η ακατονομαστη... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MAROYLI είπε:

Καλημερα!Ειμαι στα 25 και δεν εχω παιδακι ακομη.Προσπαθουμε 3 μηνες μοναχα.Εσεις;;;

Είμαστε σχεδόν στην ίδια ηλικία εγώ 24.. σου εύχομαι σύντομα να έχεις καλά νεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ήρθε η άνοιξη, πρέπει να είμαστε χαρούμενες κι αισιόδοξες! ???️?

@Σταυρι μην χρησιμοποιείς τα τεστ, σε αγχώνουν κι είναι κρίμα! Μόλις υπολογίζεις από τα συμπτώματα πως είναι οι γονιμες, προσπάθησε τότε χωρίς τεστ.

@Niki94 @MAROYLI είστε οι πιο μικρές εδώ νομίζω!

@Mantariniυπομονή λίγες μέρες έμειναν, μπορεί και να μην έρθει η περίοδος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ήρθε η άνοιξη, πρέπει να είμαστε χαρούμενες κι αισιόδοξες! ???️?

@Σταυρι μην χρησιμοποιείς τα τεστ, σε αγχώνουν κι είναι κρίμα! Μόλις υπολογίζεις από τα συμπτώματα πως είναι οι γονιμες, προσπάθησε τότε χωρίς τεστ.

@Niki94 @MAROYLI είστε οι πιο μικρές εδώ νομίζω!

@Mantariniυπομονή λίγες μέρες έμειναν, μπορεί και να μην έρθει η περίοδος!!! 

μάλλον ναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ήρθε η άνοιξη, πρέπει να είμαστε χαρούμενες κι αισιόδοξες! ???️?

@Σταυρι μην χρησιμοποιείς τα τεστ, σε αγχώνουν κι είναι κρίμα! Μόλις υπολογίζεις από τα συμπτώματα πως είναι οι γονιμες, προσπάθησε τότε χωρίς τεστ.

@Niki94 @MAROYLI είστε οι πιο μικρές εδώ νομίζω!

@Mantariniυπομονή λίγες μέρες έμειναν, μπορεί και να μην έρθει η περίοδος!!! 

έχω σκάσει!!! χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MAROYLI είπε:

Καλημερα!Ειμαι στα 25 και δεν εχω παιδακι ακομη.Προσπαθουμε 3 μηνες μοναχα.Εσεις;;;

Καλημερα κοριτσια!!

Εγω ειμαι 30...κ προσπαθουμε περιπου εναν χρονο...Βεβαια προσπαθουμε, το θελουμε πολυ κ οι 2, αλλα δεν ειμαστε κ παντα με το ημερολογιο στο χερι (αυτος τουλαχιστον γιατι εμεις οι γυναικες καλως η κακως με τις ημερομηνιες και λογω περιοδου εχουμε μια αλλη σχεση!!) Το αφηνουμε να κυλησει λιγο κ μονο του για να μην αγχωνομαστε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Maryz είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

Εγω ειμαι 30...κ προσπαθουμε περιπου εναν χρονο...Βεβαια προσπαθουμε, το θελουμε πολυ κ οι 2, αλλα δεν ειμαστε κ παντα με το ημερολογιο στο χερι (αυτος τουλαχιστον γιατι εμεις οι γυναικες καλως η κακως με τις ημερομηνιες και λογω περιοδου εχουμε μια αλλη σχεση!!) Το αφηνουμε να κυλησει λιγο κ μονο του για να μην αγχωνομαστε..

Είναι θέμα χρόνου να σας συμβεί! Και καλύτερα χωρίς ιδιαίτερο πρόγραμμα, για να μην υπάρχει και άγχος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

έχω σκάσει!!! χαχαχαχα 

Δεν πειράζει, δεν θα πάθεις τίποτα! Εξάλλου ό,τι ήταν να γίνει έχει γίνει και θα φανεί μόνο του μέχρι τη Δευτέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Maryz είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

Εγω ειμαι 30...κ προσπαθουμε περιπου εναν χρονο...Βεβαια προσπαθουμε, το θελουμε πολυ κ οι 2, αλλα δεν ειμαστε κ παντα με το ημερολογιο στο χερι (αυτος τουλαχιστον γιατι εμεις οι γυναικες καλως η κακως με τις ημερομηνιες και λογω περιοδου εχουμε μια αλλη σχεση!!) Το αφηνουμε να κυλησει λιγο κ μονο του για να μην αγχωνομαστε..

και εγώ 30!! Εμείς ξεκινήσαμε από τον Ιανουάριο τις ελεύθερες επαφές αλλά  πιο εντατικά από Φεβρουάριο... θα μας κάτσει το σπόρι που θα πάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

όλες τώρα ξεκινήσατε?

Εγώ. Έχει 1 χρόνο που ξεκίνησα.κ μέσα σε πέντε μήνες έμεινα...τώρα προσπαθούμε πάλι.κ είμαι 29 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Εγώ. Έχει 1 χρόνο που ξεκίνησα.κ μέσα σε πέντε μήνες έμεινα...τώρα προσπαθούμε πάλι.κ είμαι 29 ?

τίποτα δλδ εγώ προσπαθώ 53 μήνες δλδ 4 χρονιά και 5 μήνες άλλα όλα ήταν χαμένα μιας και τώρα βρήκαμε το πρόβλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

τίποτα δλδ εγώ προσπαθώ 53 μήνες δλδ 4 χρονιά και 5 μήνες άλλα όλα ήταν χαμένα μιας και τώρα βρήκαμε το πρόβλημα

Εφόσον βρήκατε το προβλήμα.... είναι θέμα χρόνου πλέον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Εφόσον βρήκατε το προβλήμα.... είναι θέμα χρόνου πλέον

θεμα εξωσωματικής είναι θα έλεγα φυσιολογικά δεν μπορούμε με τίποτα πλέων μας το αποκόλλησαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

θεμα εξωσωματικής είναι θα έλεγα φυσιολογικά δεν μπορούμε με τίποτα πλέων μας το αποκόλλησαν

Όλα καλά θα πάνε και για σας κοριτσάκι μου... καμία γυναίκα στις μέρες μας δεν μένει με άδεια αγκαλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @marinamanoulitsaκοριτσακι μου λυπαμαι πολύ και για εσενα😢 πάλι βιοχημικη βρε κορίτσι μου πφφφφ! Δεν ξερω τι να πω πραγματικά! Μη το βάζεις κατω κορίτσι μου γτ είναι πολύ σημαντικό που κανεις συλληψη φυσιολογικά και δεν χρειάζεσαι άλλες μεθόδους! Θα έρθει το μπεμπακι σου είμαι σιγουρη🙏
    • Κορίτσι μου λυπαμαι πολύ😢 ήταν βιοχημικη κορίτσι μου ότι και να έπαιρνες δεν θα βοηθούσε! Πέρασα και εγώ μια βιοχημικη τον Δεκέμβρη που μας πέρασε ακριβώς όπως εσυ η πρώτη χοριακη νου ήταν 9,9 και η δεύτερη αρνητικη  και έπειτα πολύ αίμα και πόνοι δυνατοί ! Ξεκινά καινούργιος κύκλος όποτε σφίξει δοντια σήκωσε ανάστημα και ξεκινά τις προσπάθειες και το μωρακι είναι στο δρομοοοοο❤️🙏
    • Με τίποτα κορίτσι μου δεν θα ήθελα να παρω την απόφαση ! Ούτε να το σκέφτομαι άλλωστε παρακάλεσα τον άγιο Εφραίμ που πήγα και του είπα πως αν είναι άρρωστο το μωρακι μου να το πάρει κοντα του🙏 ο γιατρός μου είπε πως θα είχε πολλα προβλήματα μιας και η αυχενική του ήταν πολύ αυξημένη  αλλά είχε υγρό και στην κοιλιτσα του και αν δεν παλινδρομουσε και ερχόταν στη ζωή θα είχε σοβαρά θέματα! Ευχαριστώ κοριτσάκι μου μακάρι η Τρίτη να είναι και η τυχερη🙏🤞🌈 Μακάρι κορίτσι μου μακαριιιιιιιιιιιι🙏❤️🌈 Ναι είναι σπάνιο σύνδρομο και έχει διάφορες μορφές ! Μπορεί πχ να είναι μόνο στείρο , να έχει αναπτυξιακά , νοητικά (σπάνιο), αλλά και παθολογικά όπως διαβήτη, αυτοάνοσα, αντίσταση στην ινσουλίνη , πρόβληματα στα αυτιά όπως ακοή ωτίτιδες κτλ αλλά και  ψυχοκοινωνικά θέματα. Τυχαίο γεγονός μας είπε και εμας μιας και οι καρυοτυποι μας βγήκαν φφσηολογικοι! Όπως τα λες κορίτσι μου συν αυτά που ανέφερα πιο πάνω! Τα πήρε ψηλά μαζί του για να μην ταλαιπωρηθούν το πιστεύω πολύ αυτό🙏 Σε ευχαριστώ πολύ για τα ομορφα λογια σου κορίτσι μου❤️ θα ανταμειφτούμε όλες μας και θα κρατήσουμε ένα γερό μωρακι στην αγκαλια μας❤️🌈 μπάντα αξία να είσαι είσαι κορίτσι μου🙏 με το καλό η βαφτηση και με το καλό το μπεμπακι σου το γλυκο ουράνιο τόξο σου🙏❤️🌈 Καλύτερα που σταμάτησε η καρδουλα από το κοριτσάκι μου δεν θα άντεχα να έρθει στη ζωή και να ταλαιπωριόνταν με τίποτα🙏 με το καλοοοοστη φίλη σου κοριτσάκι μου🌈 όλα να πανε υπεροχα❤️ Αχ κορίτσακι μου θα έρθει το ουράνιο τόξο μας θα το δεις🌈🌈 εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε☺️❤️
    • Ααα εντάξει τότε καλύτερα να έχεις κάποιον κοντά σου εκείνο το διάστημα είναι η αλήθεια  Ναι να πάρεις τηλ μακάρι να βρεις ραντεβού άμεσα.. εγω Τετάρτη θα πάω να με δει και πρέπει να παρω τον άλλο τηλ (τον ιδιώτη ) να του πω ότι λογικά θα σταματήσω να πηγαίνω σε αυτόν 
    • @Ioann89 μην το σκεφτεσαι. Ειναι πολυ αρχικο σταδιο. Κατι ηταν λάθος και δεν προχώρησε. Οση προγεστερονη και να επαιρνες δε θα αλλαζε κατι πιστευω. Μην κανεις τέτοιες σκεψεις. Θα μπορούσες καν να μην καταλαβεις οτι εχεις καθυστέρηση. Λογικα απο αυτο τον κυκλο κιολας θα μπορεις να ξανα προσπαθησεις. Κριμα ρε κοριτσι μου. Δεν εχω κατι αλλο να σου πω.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...