Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αιμα απο την μυτη κ το στομα στην εγκυμοσυνη.


Recommended Posts

Γειά σας...έχω μπει στον 4 μήνα της εγκυμοσύνης κ εδώ κ δύο Τρεις εβδομάδες έχω αίμα στην μύτη καθημερινά...όχι μεγάλη ποσότητα αλλά πολλές φορές την ημέρα...την τελευταία εβδομάδα άρχισα να φτύνω κ αίμα...ειδΙΚΑ το πρωί είναι περισσότερο...έχει τύχει σε καμία; Για την μύτη ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικό...αλλά από το στόμα; στην αρχή Δεν έδωσα πολύ σημασία αλλά τώρα αγχωθηκα...αύριο θα τον πάρω πάλι τηλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, σε εμένα προσωπικά δεν μου είχε συμβεί, όμως το έχω ξανακούσει δεν πρέπει να είναι κατί μην ανησυχείς. Φυσικά να επικοινωνήσεις με τον ιατρό σου αύριο το πρωί να ξέρεις τι συμβαίνει. Εύχομαι να είναι όλα καλά :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ανυπόμονη είπε:

Γειά σας...έχω μπει στον 4 μήνα της εγκυμοσύνης κ εδώ κ δύο Τρεις εβδομάδες έχω αίμα στην μύτη καθημερινά...όχι μεγάλη ποσότητα αλλά πολλές φορές την ημέρα...την τελευταία εβδομάδα άρχισα να φτύνω κ αίμα...ειδΙΚΑ το πρωί είναι περισσότερο...έχει τύχει σε καμία; Για την μύτη ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικό...αλλά από το στόμα; στην αρχή Δεν έδωσα πολύ σημασία αλλά τώρα αγχωθηκα...αύριο θα τον πάρω πάλι τηλ.

Καλησπέρα κορίτσι!! Αίμα στη μύτη είχα κι εγώ κ έχω κ τώρα στο τέλος. Στο στομα μήπως είναι από τα ούλα σ? Μήπως τα πιέζεις στον ύπνο σ κ το πρωί π ξυπνάς έχουν ματώσει? Τα ούλα κ γενικά τα δόντια ματώνουν πιο εύκολα στην εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ανυπόμονη είπε:

Γειά σας...έχω μπει στον 4 μήνα της εγκυμοσύνης κ εδώ κ δύο Τρεις εβδομάδες έχω αίμα στην μύτη καθημερινά...όχι μεγάλη ποσότητα αλλά πολλές φορές την ημέρα...την τελευταία εβδομάδα άρχισα να φτύνω κ αίμα...ειδΙΚΑ το πρωί είναι περισσότερο...έχει τύχει σε καμία; Για την μύτη ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικό...αλλά από το στόμα; στην αρχή Δεν έδωσα πολύ σημασία αλλά τώρα αγχωθηκα...αύριο θα τον πάρω πάλι τηλ.

Καλημέρα! 

Αίμα στη μύτη είχα κι εγώ για πολλούς μήνες. Τώρα στον 7ο έχει σταματήσει και έχω να δω μερικές εβδομάδες. Τώρα... το ότι φτύνεις αίμα δεν το έχω ακούσει ξανά. Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είναι από τα ούλα σου. Εγώ μέχρι και τον 6ο κάθε φορά που έπλενα τα δόντια μου μάτωνα. Μήπως έχουν γίνει αρκετά ευαίσθητα και γι'αυτό αυτό;;; Όταν πλένεις τα δόντια σου, ματώνουν τα ούλα σου; Με το καλό το μωράκι σου. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Ανυπόμονη είπε:

Γειά σας...έχω μπει στον 4 μήνα της εγκυμοσύνης κ εδώ κ δύο Τρεις εβδομάδες έχω αίμα στην μύτη καθημερινά...όχι μεγάλη ποσότητα αλλά πολλές φορές την ημέρα...την τελευταία εβδομάδα άρχισα να φτύνω κ αίμα...ειδΙΚΑ το πρωί είναι περισσότερο...έχει τύχει σε καμία; Για την μύτη ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικό...αλλά από το στόμα; στην αρχή Δεν έδωσα πολύ σημασία αλλά τώρα αγχωθηκα...αύριο θα τον πάρω πάλι τηλ.

Μου είχε τύχει μια φορά να βγάλω από το φάρυγγα και η αλήθεια είναι ότι είχα τρομάξει, λέω τι γίνεται;; Αλλά μετά σκέφτηκα ότι ήταν σαν το μάτωμα που έκανα στα ούλα κάποιες φορές γιατί λόγω προγεστερόνης είναι όλα λίγο πιο ευαίσθητα, και ευτυχώς δε μου ξανά έτυχε... Και στη μύτη μου έχει τύχει κάποιες φορές να τη φυσήξω και να δω αλλά όχι πολύ συχνά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/2/2019 at 12:00 ΠΜ, ο/η Ανυπόμονη είπε:

Γειά σας...έχω μπει στον 4 μήνα της εγκυμοσύνης κ εδώ κ δύο Τρεις εβδομάδες έχω αίμα στην μύτη καθημερινά...όχι μεγάλη ποσότητα αλλά πολλές φορές την ημέρα...την τελευταία εβδομάδα άρχισα να φτύνω κ αίμα...ειδΙΚΑ το πρωί είναι περισσότερο...έχει τύχει σε καμία; Για την μύτη ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικό...αλλά από το στόμα; στην αρχή Δεν έδωσα πολύ σημασία αλλά τώρα αγχωθηκα...αύριο θα τον πάρω πάλι τηλ.

Καλησπέρα κ με το καλό το μωράκι σας... Κ εγώ έχω αιμορραγίες από τη μύτη κ μάλιστα έντονες..τις σταματάω κ μετά από 20 λεπτά για να καταλάβεις. .. ΑΠ το στόμα σκέψου μήπως είναι από τα ούλα σου..γιατί υπάρχει στην εγκυμοσύνη θέμα με ουλιτιδες.. Η αν γυρίζει ίσως κ από την μύτη η αιμορραγία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις Και συγνωμη που άργησα να μπω αλλά είχα κάποια θεματακια που δεν με άφηναν...ο γιατρός μου είπε ότι μάλλον ήταν αίμα από το ανοιγματα της μυτης και να το παρακολουθήσουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...