Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Termi είπε:

Γεια σας, ειμαι στη 13βδομαδα +1μ.ειναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μετα απο δεκα χρόνια προσπάθειας. Εχω ενα γιο δεκα ετων κ ήθελα σα τρελη ακόμα ενα μωρό μα δεν ερχοταν. Κ ηρθε τωρα...... Εχω αρκετά θέματα οπως θρομβοφιλια κ γενικά οχι πολυ άνετη εγκυμοσύνη αλλα θελω ολααα να παν καλά..... Την Τετάρτη εχ ω αυχενική διαφάνεια στο νοσοκομείο κ θα σπασει η καρδιά μου. Ειμαι 36 βλεπετε. Την τρίτη θα κανω το papp a και τη χοριακη γιανα τα δωσω στην αυχενική........ Φοβάμαι 

Κορίτσι μου καλώς ήρθες στην παρέα μας και σου εύχομαι να πανε ολα καλα και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και εναν όμορφο τοκετο και να κρατήσεις επιτέλους αγκαλίτσα το δεύτερο μωράκι σου.Καταλαβαινω πως αγχωνεσαι αλλα θα δεις που ολα θα ειναι τελεια.Να μπαίνεις εδω να μας γράφεις και να τα λεμε.Οσο για την ηλικία σου μια χαρα είσαι.Υπαρχουν γυναίκες που σε αυτή την ηλικία ξεκινάνε οικογενεια.Και μη νομίζεις πως θα είσαι η μεγαλύτερη της παρέας μας?Εχω εγω την πρωτιά σε αυτο ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια !Τα φιλιά μου σε ολες.Πώς είστε σήμερα ; Εμένα έχουν υποχωρήσει αρκετά οι εμετοί έως Κ εντελώς θα έλεγα ,έφαγα και πίτσα μετά από τρεις μήνες ??.Μόνο που σήμερα βγήκα με μέχρι το σουπερ μάρκετ Κ με έπιασε ένας πόνος εντονος δεξιά στη κοιλίτσα εκει που ειναι το κοκκαλακι τις λεκάνης και δε με έχει αφήσει ακόμη..Δεν έχω πάρει ακόμη το γιατρό.Ελπιζω να μην είναι τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η efitta είπε:

Γεια σας κορίτσια !Τα φιλιά μου σε ολες.Πώς είστε σήμερα ; Εμένα έχουν υποχωρήσει αρκετά οι εμετοί έως Κ εντελώς θα έλεγα ,έφαγα και πίτσα μετά από τρεις μήνες ??.Μόνο που σήμερα βγήκα με μέχρι το σουπερ μάρκετ Κ με έπιασε ένας πόνος εντονος δεξιά στη κοιλίτσα εκει που ειναι το κοκκαλακι τις λεκάνης και δε με έχει αφήσει ακόμη..Δεν έχω πάρει ακόμη το γιατρό.Ελπιζω να μην είναι τίποτα.

Έχω περάσει κι εγώ κατά καιρούς διαφορά πονάκια περιμετρικά της περιοχής και απλά χαλάρωσα και ήμουν λίγο περισσότερο ξαπλωμένη κ πέρασαν . Το περισσότερο που διήρκησαν ήταν 1.5 μέρα περίπου αλλά αν δεν είναι τόσο πολύ έντονο δεν πιστεύω ότι πρέπει να ανησυχήσεις :) εγώ έχω ξεκινήσει και αν περπατήσω ώρα ή σταθώ όρθια πονάω ακριβώς στο τελείωμα της σπονδυλικής στήλης (στην ουρά που λέμε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η andy2019 είπε:

Έχω περάσει κι εγώ κατά καιρούς διαφορά πονάκια περιμετρικά της περιοχής και απλά χαλάρωσα και ήμουν λίγο περισσότερο ξαπλωμένη κ πέρασαν . Το περισσότερο που διήρκησαν ήταν 1.5 μέρα περίπου αλλά αν δεν είναι τόσο πολύ έντονο δεν πιστεύω ότι πρέπει να ανησυχήσεις :) εγώ έχω ξεκινήσει και αν περπατήσω ώρα ή σταθώ όρθια πονάω ακριβώς στο τελείωμα της σπονδυλικής στήλης (στην ουρά που λέμε ?

Που να πάρουμε και κανένα κιλό ???...Εγώ είμαι γενικά στη χαλαρωση κρεβάτι- καναπέ αναγκαστικα άντε Και μέχρι το σουπερ μάρκετ για λίγο..δε πειράζει όμως το μόνο που σκέφτομαι να είναι γερό το μωράκι μου και ας με ταλαιπωρεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η efitta είπε:

Γεια σας κορίτσια !Τα φιλιά μου σε ολες.Πώς είστε σήμερα ; Εμένα έχουν υποχωρήσει αρκετά οι εμετοί έως Κ εντελώς θα έλεγα ,έφαγα και πίτσα μετά από τρεις μήνες ??.Μόνο που σήμερα βγήκα με μέχρι το σουπερ μάρκετ Κ με έπιασε ένας πόνος εντονος δεξιά στη κοιλίτσα εκει που ειναι το κοκκαλακι τις λεκάνης και δε με έχει αφήσει ακόμη..Δεν έχω πάρει ακόμη το γιατρό.Ελπιζω να μην είναι τίποτα.

Γεια σου και εσένα @efitta μου.Χαιρομαι πολυ που σου πέρασαν οι εμετοί.Εγω πολυ χάλια ειμαι και για να ειμαι ειλικρινής οσο παω και γίνομαι χειρότερα αντί να καλυτερευω.Εχω πεσει παρα πολυ ψυχολογικά.Πως είσαι τωρα;Σου πέρασε αυτος ο πόνος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy 6 είπε:

Γεια σου και εσένα @efitta μου.Χαιρομαι πολυ που σου πέρασαν οι εμετοί.Εγω πολυ χάλια ειμαι και για να ειμαι ειλικρινής οσο παω και γίνομαι χειρότερα αντί να καλυτερευω.Εχω πεσει παρα πολυ ψυχολογικά.Πως είσαι τωρα;Σου πέρασε αυτος ο πόνος;

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy 6 είπε:

Γεια σου και εσένα @efitta μου.Χαιρομαι πολυ που σου πέρασαν οι εμετοί.Εγω πολυ χάλια ειμαι και για να ειμαι ειλικρινής οσο παω και γίνομαι χειρότερα αντί να καλυτερευω.Εχω πεσει παρα πολυ ψυχολογικά.Πως είσαι τωρα;Σου πέρασε αυτος ο πόνος;

Σε νιώθω απόλυτα έτσι ήμουν Κ εγώ..είχα απελπιστεί νόμιζα δε θα περνούσαν ποτέ όλη μέρα βογκουσα ??...αλλά με το που μπήκα στη 14η εβδομάδα σταμάτησαν ..και να φανταστείς έκανα τόσους πολλούς που ο γιατρός μου έλεγε να πάω για ορό.Τωρα έχω ακόμη ανακατωσουρες και χαλια στομάχι αλλά πραγματικά καμία σχέση με πριν .Συντομα θα νιώσεις καλύτερα και εσύ .Προσπαθησε να μη κανεις δουλειες ωστε να μενει ηρεμο το στομαχι σιυ.Ευχομαι από αύριο κιόλας να δεις διαφορά.Και όσο για τα πονακια μου τα έχω ακόμη.

στις πριν 4 ώρες, ο/η andy2019 είπε:

Έχω περάσει κι εγώ κατά καιρούς διαφορά πονάκια περιμετρικά της περιοχής και απλά χαλάρωσα και ήμουν λίγο περισσότερο ξαπλωμένη κ πέρασαν . Το περισσότερο που διήρκησαν ήταν 1.5 μέρα περίπου αλλά αν δεν είναι τόσο πολύ έντονο δεν πιστεύω ότι πρέπει να ανησυχήσεις :) εγώ έχω ξεκινήσει και αν περπατήσω ώρα ή σταθώ όρθια πονάω ακριβώς στο τελείωμα της σπονδυλικής στήλης (στην ουρά που λέμε ?

Που να πάρουμε και κανένα κιλό ???...Εγώ είμαι γενικά στη χαλαρωση κρεβάτι- καναπέ αναγκαστικα άντε Και μέχρι το σουπερ μάρκετ για λίγο..δε πειράζει όμως το μόνο που σκέφτομαι να είναι γερό το μωράκι μου και ας με ταλαιπωρεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή μας Σαρακοστή!!! Πως είστε ; Εγώ περιμένω να φάω πως κ πως μια γαριδομακαρονάδα που μου έταξε η πεθερά μου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή Σαρακοστή.Τι καλή η πεθερά σου @andy2019 μου!!!!!Τελεια ακούγεται μια γαριδομακαρονάδα αλλα στην παρούσα φάση δε νομιζω να την άντεχε το στομαχι μου ?

Καλα εγω ειχα ξεχάσει τελειως ότι ειναι καθαρά Δευτερα σημερα?Όταν ζεις στο εξωτερικό Δυστηχως τα ξεχνάς ολα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή σαρακοστή!!!!

Εδώ ετοιμαζόμαστε για τα κούλουμα. Εγώ βέβαια κάνω εμετό από το πρωί αλλά οκ! Την παλεύουμε!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημέρα και καλή σαρακοστή!!!!

Εδώ ετοιμαζόμαστε για τα κούλουμα. Εγώ βέβαια κάνω εμετό από το πρωί αλλά οκ! Την παλεύουμε!?

Και εγω τα ίδια βρε @Ε.Γ.Α. μου.Τα παιδια ετοίμαζα για το σχολείο και έκανα δυο φορές πριν κάν φάω το οτιδήποτε.Απο χθες το απόγευμα ειχα να φάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mommy 6 είπε:

Και εγω τα ίδια βρε @Ε.Γ.Α. μου.Τα παιδια ετοίμαζα για το σχολείο και έκανα δυο φορές πριν κάν φάω το οτιδήποτε.Απο χθες το απόγευμα ειχα να φάω.

Ε λογικά τον επόμενο μηνα θα είναι πιο ήρεμα τα πράγματα.... Θα δείξει βέβαια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια μου. Ελπιζω να φαγατε καλα κ ναστε Εντάξει. Αυριο εχω papp a και χοριακη κ Τετάρτη αυχενική διαφάνεια. Φοβάμαι πολυ εχω ανχος στείλτε μου θετική ενέργεια!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κορίτσια καλή Σαρακοστή να έχουμε!Εγώ βγήκα μια μικρή βολτούλα σήμερα για χαρταετό με τα ανηψακια μου.Ηταν πολύ ωραία και όσο σκεφτόμουν ότι του χρόνου πρωτα ο Θεος θα έιναι και το σπορακι μου μαζί ξετρελαινομουν ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Termi είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου. Ελπιζω να φαγατε καλα κ ναστε Εντάξει. Αυριο εχω papp a και χοριακη κ Τετάρτη αυχενική διαφάνεια. Φοβάμαι πολυ εχω ανχος στείλτε μου θετική ενέργεια!!!!!!! 

Όλα θα πάνε καλά μην αφήσεις ούτε μισή αρνητική σκέψη να περάσει απ το μυαλό σου! Είναι πολύ ωραίος υπέρηχος η αυχενική είναι πια ολόκληρο μωράκι! εμείς το κατευχαριστηθήκαμε :) good luck ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα, κοριτσια! Ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες σας! Εγω ειμαι 9 εβδομαδων και 1 ημερας και θα παω προς το τελος του μηνα για την αυχενικη.

Μεχρι στιγμης ολα καλα. Αλλα σημερα το μεσημερι ειχα στο εσωρουχο μια πολυ μικρη αχνη γραμμη καφε. Το ειπα αμεσως στο γιατρο και μου ειπε να μεινω δυο μερες ξαπλωμενη και να παιρνω 3 αντι για 2 utrogestan την ημερα  που επαιρνα απο την αρχη.

Εχει συμβει σε καποια; με αγχωσε κι εκεινος αρκετα γιατι μου ειπε οτι ειναι μικρη αποκολληση. Πως την εκανε την διαγνωση τηλεφωνικα;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Termi είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου. Ελπιζω να φαγατε καλα κ ναστε Εντάξει. Αυριο εχω papp a και χοριακη κ Τετάρτη αυχενική διαφάνεια. Φοβάμαι πολυ εχω ανχος στείλτε μου θετική ενέργεια!!!!!!! 

@Termi μου καλή επιτυχία να έχεις στις εξετάσεις σου σημερα και στην αυχενική σου αύριο.Σου στέλνω ολη μου την θετική ενέργεια.Να μας γράψεις πως πήγε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η ΚατΒ είπε:

Καλησπερα, κοριτσια! Ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες σας! Εγω ειμαι 9 εβδομαδων και 1 ημερας και θα παω προς το τελος του μηνα για την αυχενικη.

Μεχρι στιγμης ολα καλα. Αλλα σημερα το μεσημερι ειχα στο εσωρουχο μια πολυ μικρη αχνη γραμμη καφε. Το ειπα αμεσως στο γιατρο και μου ειπε να μεινω δυο μερες ξαπλωμενη και να παιρνω 3 αντι για 2 utrogestan την ημερα  που επαιρνα απο την αρχη.

Εχει συμβει σε καποια; με αγχωσε κι εκεινος αρκετα γιατι μου ειπε οτι ειναι μικρη αποκολληση. Πως την εκανε την διαγνωση τηλεφωνικα;!

Γεια σου @ΚατΒ.Με το καλο το μωράκι σου.Μαζι είμαστε εμεις στις εβδομαδες.Και εμενα μου ειπε σημερα η μαία πως θα κανω αυχενική περίπου την πρώτη του Απριλίου.Θα μου έρθει το ραντεβού με το ταχυδρομείο με την ακριβή ημερομηνία μεχρι τέλος της εβδομαδας.Το ειχα και εγω πριν δυο περίπου εβδομαδες αυτο.Δεν κράτησε πολυ.Ουτε χρειάστηκε να πάρω κάτι απλά ξάπλωσα και σταμάτησε.Αδικα σε άγχωσε κατα τη γνώμη μου ο γιατρός ομως σιγουρα θα πρέπει να ξεκουραστείς οσο μπορείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η ΚατΒ είπε:

Καλησπερα, κοριτσια! Ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες σας! Εγω ειμαι 9 εβδομαδων και 1 ημερας και θα παω προς το τελος του μηνα για την αυχενικη.

Μεχρι στιγμης ολα καλα. Αλλα σημερα το μεσημερι ειχα στο εσωρουχο μια πολυ μικρη αχνη γραμμη καφε. Το ειπα αμεσως στο γιατρο και μου ειπε να μεινω δυο μερες ξαπλωμενη και να παιρνω 3 αντι για 2 utrogestan την ημερα  που επαιρνα απο την αρχη.

Εχει συμβει σε καποια; με αγχωσε κι εκεινος αρκετα γιατι μου ειπε οτι ειναι μικρη αποκολληση. Πως την εκανε την διαγνωση τηλεφωνικα;!

Γεια σου και καλως ηρθες στην παρεα!!Και γω ειχα αιμα αλλα δεν ειχα αποκολληση,μην αγχωνεσαι και κακως εκανε και ο γιατρος σου διαγνωση απο το τηλ...απλα ξεκουρασου...ολα καλα θα πανε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η ΚατΒ είπε:

Καλησπερα, κοριτσια! Ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες σας! Εγω ειμαι 9 εβδομαδων και 1 ημερας και θα παω προς το τελος του μηνα για την αυχενικη.

Μεχρι στιγμης ολα καλα. Αλλα σημερα το μεσημερι ειχα στο εσωρουχο μια πολυ μικρη αχνη γραμμη καφε. Το ειπα αμεσως στο γιατρο και μου ειπε να μεινω δυο μερες ξαπλωμενη και να παιρνω 3 αντι για 2 utrogestan την ημερα  που επαιρνα απο την αρχη.

Εχει συμβει σε καποια; με αγχωσε κι εκεινος αρκετα γιατι μου ειπε οτι ειναι μικρη αποκολληση. Πως την εκανε την διαγνωση τηλεφωνικα;!

Κατά τη γνώμη μου κακώς σου είπε απευθείας για αποκόλληση . Αν δεν σε δει δεν μπορεί να ξέρει απόλυτα . Υπάρχουν κοπέλες που είχαν αιματακι κ καφέ εκκρίσεις για μέρες (όπως κι εγώ) κ δεν ήταν αποκόλληση. Βέβαια μπορεί να συμβεί να έχεις λίγο αίμα κ να είναι. Η δίκη μου συμβουλή είναι να ξεκουράζεσαι όσο είναι εφικτό . Ξάπλα , ταβανοθεραεπεια που λέμε! Όχι βάρη , όχι σκαψίματα κλπ. 

 Όλα καλά θα πάνε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να ρωτήσω κάτι εσάς που έχετε κανει ηδη αυχενική.Σας έδωσαν άλλη ΠΗΤ μετα την αυχενική βαση των μετρήσεων η εξακολουθείτε να έχετε την ίδια ΠΗΤ βάση της τελευταίας περιόδου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Κοριτσια να ρωτήσω κάτι εσάς που έχετε κανει ηδη αυχενική.Σας έδωσαν άλλη ΠΗΤ μετα την αυχενική βαση των μετρήσεων η εξακολουθείτε να έχετε την ίδια ΠΗΤ βάση της τελευταίας περιόδου;

Την ιδια ΠΗΤ ακριβως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy 6 είπε:

Κοριτσια να ρωτήσω κάτι εσάς που έχετε κανει ηδη αυχενική.Σας έδωσαν άλλη ΠΗΤ μετα την αυχενική βαση των μετρήσεων η εξακολουθείτε να έχετε την ίδια ΠΗΤ βάση της τελευταίας περιόδου;

Εμένα ενώ ήταν 19 Σεπτέμβρη πήγε 24. Βέβαια από την αρχή των υπερήχων το μωρό ήταν 5 ημέρες πίσω κ οφείλεται σε  καθυστερημένη σύλληψη :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Suxumuxu είπε:

Γεια σου και καλως ηρθες στην παρεα!!Και γω ειχα αιμα αλλα δεν ειχα αποκολληση,μην αγχωνεσαι και κακως εκανε και ο γιατρος σου διαγνωση απο το τηλ...απλα ξεκουρασου...ολα καλα θα πανε!!

Σε ευχαριστω πολυ @Mommy 6 ! Με τοσα παιδακια που εχεις σιγουρα μου δινει θαρρος η απαντηση σου! Κι εγω περιπου τοτε θα παω για την αυχενικη. Ευτυχως δεν εχω τιποτα σημερα, για την ωρα ! Σου ευχομαι καλη επιτυχια με ολες τις εξετασεις και με το καλο και ευχαριστω πολυ και παλι για την απαντηση! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...