Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

@Marnik μακάρι να πάνε όλα καλά και να ήταν τυχαίο που είχες σήμερα πιο πολλές συσπάσεις ?

Κι εγώ να σου πω μήπως νιώσεις καλύτερα ότι τη μία μέρα κάνω πιο πολλές και την άλλη πιο λίγες. Στον τοκογράφο εκείνη την ώρα που καταγράφει την σύσπαση το νιώθεις κι εσύ ότι κάνεις;

Μήπως να έρθω κι εγώ Πάτρα να πηγαίνουμε και οι 3 στον τοκογράφο. Εγώ, εσύ και η @geosid81

Έλα θα αλληλοπαρηγοριόμαστε!! Εν τω μεταξύ παω καμιά φορά για τοκογράφο και είναι καμιά κοπέλα στην 39η και δεν κάνει καμία σύσπαση κι εγώ όλο και καμιά 70 ή 100αρα και λέω αμάν είναι δυνατόν!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Ο τράχηλός σου είναι τέλειος. Εμένα στην αυχενική ήταν 3,3cm και στην Β' επιπέδου 3,2cm. Από την κοιλιά και μένα μου έκαναν μέτρηση. Βέβαια πιο ακριβής μέτρηση γίνεται κολπικά, αλλά κάτι θα βλέπανε οι γιατροί μας υποθέτω.

Σίγουρα θα έβλεπαν κορίτσι μουυυ!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

Μμμμ στην αυχενική ήταν η μέτρηση μου 35,4mm . 

Στην αυχενική είναι πολύ νωρίς για μέτρηση, εμένα μου είχαν πει μετά τη 16η εβδομάδα..Στη 17η που τον μέτρησα κολπικά ήταν 3.5 και μετά στη β επιπέδου είχε πέσει στο 2.6!!! 

Γι αυτό και έβαλα τον πεσσό κι ο Θεός βοηθός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Έλα θα αλληλοπαρηγοριόμαστε!! Εν τω μεταξύ παω καμιά φορά για τοκογράφο και είναι καμιά κοπέλα στην 39η και δεν κάνει καμία σύσπαση κι εγώ όλο και καμιά 70 ή 100αρα και λέω αμάν είναι δυνατόν!! 

 

Ναι,ρε συ!Αυτό το είδα κ γω στο γιατρό.Ήταν κοπέλες χωρίς συσπασεις κ μάλιστα σε μεγάλη εβδομάδα.άδικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Ναι,ρε συ!Αυτό το είδα κ γω στο γιατρό.Ήταν κοπέλες χωρίς συσπασεις κ μάλιστα σε μεγάλη εβδομάδα.άδικο!

Είδες;; Εσύ είσαι περίπτωση μου λένε στην κλινική!! Έλεος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Έλα θα αλληλοπαρηγοριόμαστε!! Εν τω μεταξύ παω καμιά φορά για τοκογράφο και είναι καμιά κοπέλα στην 39η και δεν κάνει καμία σύσπαση κι εγώ όλο και καμιά 70 ή 100αρα και λέω αμάν είναι δυνατόν!! 

 

Χαχαχα αλήθεια; Αυτή δε θα ξέρει καν πως είναι οι συσπάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Χαχαχα αλήθεια; Αυτή δε θα ξέρει καν πως είναι οι συσπάσεις.

Χωρίς πλάκα!! Πόσο θα θελα κι εγώ να μην είχα μάθει ποτέ τι είναι συσπάσεις!!!

Επειδή όμως όσο δύσκολα κι αν είναι όταν στο τέλος πάνε όλα καλά, τα αφήνεις όλα πίσω...

Όπως έκανα κι εγώ που τα είχα ξαναπεράσει, απλά άργησα λίγο να το πάρω απόφαση! ???

Βέβαια με βλέπω όταν γεννήσω με το καλό, αντί να θηλάσω θα πάρω κανά αντικαταθλιπτικό ή θα αρχίσω το ποτό!! Για να συνέλθω!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Στην αυχενική είναι πολύ νωρίς για μέτρηση, εμένα μου είχαν πει μετά τη 16η εβδομάδα..Στη 17η που τον μέτρησα κολπικά ήταν 3.5 και μετά στη β επιπέδου είχε πέσει στο 2.6!!! 

Γι αυτό και έβαλα τον πεσσό κι ο Θεός βοηθός!!!

Ναιιιι στην 17 βδομάδα ήμουν 4,1cm! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Τέλεια ήταν! Πότε θα κάνεις β επιπέδου;;

19 Ιουλίου έχω ραντεβού για την Β . ?

ανυπομονω να δω την μπεμπα!!

σε παρακολουθώ καιρό αλλα δεν ξέρω τι ειναι ο πέσος και πολλά αλλα και γι αυτο δεν συμμετέχω . Ελπίζω να είσαι καλύτερα και να τελειώσει όσο πιο όμορφα κ ήρεμα η εγκυμοσύνη σου! Και όταν με το καλο γεννήσεις , πάρε μια βότκα και ξεσπά εκεί ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ranito είπε:

Μωρεεε σε λένε Ραχήλ ?  ? 

αν ναιιι τόσο σπάνιο και τέτοια σύμπτωση ?

Αν χρειαστεί θα σε βάλουν εκεί στο νοσοκομείο, έχουν την καρτέλα κι βλέπουν! Εγω έχω ραντεβού στο νοσοκομείο την άλλη Παρασκευή να ανοίξω καρτέλα & έχω ένα άγχος . Πως τους βλέπεις εσυ που πας ήδη ? 

Χαχα ναι Ραχηλ με λενε.και εσένα??

Κοίτα είναι ανάλογα ποιος γιατρός θα σ τύχη εκείνη την μέρα εμένα την πρώτη φορά ο γιατρός έπαιζε με το κινητό του. Αλλά την δεύτερη φορά μου ετοιχε κάποιος που όντως ενδιαφερόταν για την έγκυο.Μην περιμένεις πάντως και πολλά απλά θα δούνε ότι χτύπα η καρδια του παιδιού, θα δούνε πόσα κιλά έχεις πάρει και θα ζητήσουν να δούνε όσες εξετάσεις έχεις κάνει και ανάλογα θα σου πουν ποιες ακόμα θα πρέπει να κάνεις και αν σου τύχει καλός γιατρός θα σου τις γράψει κι όλας. Εμένα ο πρώτος γιατρός απλά με κοίταξε με υφάκι και μου είπε ποιες πρέπει να κάνω και όταν του ζήτησα να μου τις γράψει ξινησε και με έστειλε πάνω στο Μαιευτικό να μ τις γράψουν.

Πάντως αυτό που πρέπει να θυμάσαι είναι να έχεις πολύ υπομονή γιατί ενώ έχεις ραντεβού η σειρά με την οποία θα σε βάλουν μεσα είναι απλά πιο χαρτάκι θα πιάσει πρώτο η νοσοκόμα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια σήμερα μ έχει πιάσει μια ζάλη... ενα πράγμα... Δεν ξέρω... Βέβαια φταίω γιατί κι εχθές όλη μέρα έκανα δουλειές και προχθές και μου βγήκε η πίστη... συν ότι έχω Κ κάποια πονακια στην κοιλιά.  Αραιά Κ που βέβαια αλλά τα έχω...κάπως χαμηλά.27 η εβδομάδα θυμίζω. Τι να ναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Ρε κορίτσια σήμερα μ έχει πιάσει μια ζάλη... ενα πράγμα... Δεν ξέρω... Βέβαια φταίω γιατί κι εχθές όλη μέρα έκανα δουλειές και προχθές και μου βγήκε η πίστη... συν ότι έχω Κ κάποια πονακια στην κοιλιά.  Αραιά Κ που βέβαια αλλά τα έχω...κάπως χαμηλά.27 η εβδομάδα θυμίζω. Τι να ναι;

Νάνσυ μου,καλό είναι όσο μεγαλώνουν οι εβδομάδες να μην κάνεις τπτ.να είσαι χαλαρή γτι οσο να το κάνεις επιβαρυνεις την κατάσταση.τα πονακια μπορεί να ειναι είτε επειδή μεγαλώνει η μήτρα είτε κ αποτέλεσμα συσπασεων.Καλό είναι να πάρεις ένα τηλ το γιατρό σου ή να περασεις να σε δει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ranito είπε:

19 Ιουλίου έχω ραντεβού για την Β . ?

ανυπομονω να δω την μπεμπα!!

σε παρακολουθώ καιρό αλλα δεν ξέρω τι ειναι ο πέσος και πολλά αλλα και γι αυτο δεν συμμετέχω . Ελπίζω να είσαι καλύτερα και να τελειώσει όσο πιο όμορφα κ ήρεμα η εγκυμοσύνη σου! Και όταν με το καλο γεννήσεις , πάρε μια βότκα και ξεσπά εκεί ?

Άντε με το καλό να κάνεις τη β επιπέδου να δεις τη μπεμπούλα σου! Δε χρειάζεται να μάθεις τι είναι ο πεσσός! 

Σε ευχαριστώ για τις ευχές! Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας!?

Με βλέπω σίγουρα για βότκα μετά!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Χωρίς πλάκα!! Πόσο θα θελα κι εγώ να μην είχα μάθει ποτέ τι είναι συσπάσεις!!!

Επειδή όμως όσο δύσκολα κι αν είναι όταν στο τέλος πάνε όλα καλά, τα αφήνεις όλα πίσω...

Όπως έκανα κι εγώ που τα είχα ξαναπεράσει, απλά άργησα λίγο να το πάρω απόφαση! ???

Βέβαια με βλέπω όταν γεννήσω με το καλό, αντί να θηλάσω θα πάρω κανά αντικαταθλιπτικό ή θα αρχίσω το ποτό!! Για να συνέλθω!!!???

Γιατί εγώ ήξερα τι είναι οι συσπάσεις πριν; Τώρα που είμαι έγκυος τις έμαθα.

Λογικό είχες ταλαιπωρηθεί πάρα πολύ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη.

Χαχαχα ρίξ' το στο ποτό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rachel.a είπε:

Χαχα ναι Ραχηλ με λενε.και εσένα??

Κοίτα είναι ανάλογα ποιος γιατρός θα σ τύχη εκείνη την μέρα εμένα την πρώτη φορά ο γιατρός έπαιζε με το κινητό του. Αλλά την δεύτερη φορά μου ετοιχε κάποιος που όντως ενδιαφερόταν για την έγκυο.Μην περιμένεις πάντως και πολλά απλά θα δούνε ότι χτύπα η καρδια του παιδιού, θα δούνε πόσα κιλά έχεις πάρει και θα ζητήσουν να δούνε όσες εξετάσεις έχεις κάνει και ανάλογα θα σου πουν ποιες ακόμα θα πρέπει να κάνεις και αν σου τύχει καλός γιατρός θα σου τις γράψει κι όλας. Εμένα ο πρώτος γιατρός απλά με κοίταξε με υφάκι και μου είπε ποιες πρέπει να κάνω και όταν του ζήτησα να μου τις γράψει ξινησε και με έστειλε πάνω στο Μαιευτικό να μ τις γράψουν.

Πάντως αυτό που πρέπει να θυμάσαι είναι να έχεις πολύ υπομονή γιατί ενώ έχεις ραντεβού η σειρά με την οποία θα σε βάλουν μεσα είναι απλά πιο χαρτάκι θα πιάσει πρώτο η νοσοκόμα.  

Κι εμένα κορίτσι μου Ραχήλ , εχουμε το ίδιο όνομα! Τι περίεργη σύμπτωση!!! 

Ωωωωχ μου έκανες την καρδιά περιβόλι , εγω έχω ένα ραντεβού μόνο δε θα με ξανά δουν είπαν επειδή παω έξω σε γιατρό και ξανά έχω μετά ένα ακομα τον Οκτώβριο με τον καρδιολόγο! Δλδ μόνο για να ξεγεννησω εκεί είπαν να ανοίξω καρτέλα. Εγω έχω 11 ραντεβού , όποτε κατάλαβα... να παω πιο νωρίς ε ??? Δεν θα μπω ποτε μέσα φφφ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

Κι εμένα κορίτσι μου Ραχήλ , εχουμε το ίδιο όνομα! Τι περίεργη σύμπτωση!!! 

Ωωωωχ μου έκανες την καρδιά περιβόλι , εγω έχω ένα ραντεβού μόνο δε θα με ξανά δουν είπαν επειδή παω έξω σε γιατρό και ξανά έχω μετά ένα ακομα τον Οκτώβριο με τον καρδιολόγο! Δλδ μόνο για να ξεγεννησω εκεί είπαν να ανοίξω καρτέλα. Εγω έχω 11 ραντεβού , όποτε κατάλαβα... να παω πιο νωρίς ε ??? Δεν θα μπω ποτε μέσα φφφ. 

Χαχα Να δεις που στο τέλος θα βγούμε και συγγενείς γιατί δεν έχω γνωρίσει άλλο άτομο με το ίδιο όνομα εκτός της θείας μου.  ?

Μην αγχώνεσαι απλά να είσαι είκοσι λεπτάκια ένα τέταρτο πριν εκεί για να περάσεις από την γραμματεία γιατί ενώ ουσιαστικά έχεις προτεραιότητα λόγο εγκυμοσύνης μπορεί να σου πεταχτεί καμία γριά στην σειρά.

Λογικά δεν θα αργήσει να έρθει η σειρά σου για να μπεις αφού δώσεις το χαρτάκι το ροζ που θα σου δώσουν από την γραμματεία.απο πέντε λεπτά μέχρι μισή ώρα το μάξιμουμ Ν έχεις καθυστέρηση και πάλι είναι ανάλογα με το ποιος γιατρός και ποια νοσοκόμα θα είναι μέσα.

Πάντως να κρατάς ότι εξετάσεις έχεις κάνει μέχρι στιγμής γτ θα τα ζητήσουν όλα.

Σε ποια βδομάδα είσαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marnik είπε:

Νάνσυ μου,καλό είναι όσο μεγαλώνουν οι εβδομάδες να μην κάνεις τπτ.να είσαι χαλαρή γτι οσο να το κάνεις επιβαρυνεις την κατάσταση.τα πονακια μπορεί να ειναι είτε επειδή μεγαλώνει η μήτρα είτε κ αποτέλεσμα συσπασεων.Καλό είναι να πάρεις ένα τηλ το γιατρό σου ή να περασεις να σε δει..

Συσπάσεις δεν πρέπει να είναι γιατί πάντα πιάνω την κοιλιά μου να δω αν πετρωνει η αν μουδιαζει Κ δεν έχω κάτι τέτοιο.μαλακη είναι...φοβάμαι μήπως το κούρασα το μωρό χθες Κ προχθές.  Σήμερα δεν έκανα τπτ ... αραχτη Κ light. Α πήγα μόνο κάτι βολτουλες. Αλλά γενικά δεν κουράστηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Rachel.a είπε:

Χαχα Να δεις που στο τέλος θα βγούμε και συγγενείς γιατί δεν έχω γνωρίσει άλλο άτομο με το ίδιο όνομα εκτός της θείας μου.  ?

Μην αγχώνεσαι απλά να είσαι είκοσι λεπτάκια ένα τέταρτο πριν εκεί για να περάσεις από την γραμματεία γιατί ενώ ουσιαστικά έχεις προτεραιότητα λόγο εγκυμοσύνης μπορεί να σου πεταχτεί καμία γριά στην σειρά.

Λογικά δεν θα αργήσει να έρθει η σειρά σου για να μπεις αφού δώσεις το χαρτάκι το ροζ που θα σου δώσουν από την γραμματεία.απο πέντε λεπτά μέχρι μισή ώρα το μάξιμουμ Ν έχεις καθυστέρηση και πάλι είναι ανάλογα με το ποιος γιατρός και ποια νοσοκόμα θα είναι μέσα.

Πάντως να κρατάς ότι εξετάσεις έχεις κάνει μέχρι στιγμής γτ θα τα ζητήσουν όλα.

Σε ποια βδομάδα είσαι??

Λες να βγούμε σόιιιιι??? ? ?

ωραιααα ναιιι θα παω ένα μισαωρακι νωρίτερα να ειμαι οκ εγω! Ναιιι θα κρατάω όλο τον φάκελο μουυ. Στην 19η βδομάδα ειμαι ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

Λες να βγούμε σόιιιιι??? ? ?

ωραιααα ναιιι θα παω ένα μισαωρακι νωρίτερα να ειμαι οκ εγω! Ναιιι θα κρατάω όλο τον φάκελο μουυ. Στην 19η βδομάδα ειμαι ?? 

Μην ανησυχείς αν έχεις τις εξετάσεις μαζί σου και κάνεις υπομονή όλα καλά θα πανε? 

Ποιος γυναικολος σε παρακολουθεί?Γιατί σε αυτήν που πήγενα εγω δεν έμεινα ευχαριστημένη όποτε αποφάσισα απλά να πηγαίνω στο νοσοκομείο να με ελέγχουν. Βέβαια την Β' επιπεδου δεν στην κάνουν εκεί όποτε ψάξε το και κλείσε από νωρίς ραντεβού εκεί που θα πας να στην κάνουν. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω κλείσει την β επιπέδου στον Πέπε! Εξωτερικό γιατρό . Δεν ξέρω για νοσοκομείο γενικά κ τη μηχανήματα έχουν! Σε γυναίκα γιατρό δεν ξέρω αν θα μπορούσα, τις φοβάμαι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου !! Πως είμαστε όλες σήμερα; αυτό που σκεφτόμουν είναι ότι αυτό το διάστημα που μιλάω μαζί σας εδώ κατά κάποιο τρόπο έχω δεθεί χωρίς να σας ξέρω... Και σκέφτομαι ότι θα έρθει η μέρα σε λίγο καιρό που δεν θα μιλάμε πια για συσπάσεις Αλλά για τα μωρά μας... πόσο περίεργο μου φαινεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Marnik είπε:

Ναι,ρε συ!Αυτό το είδα κ γω στο γιατρό.Ήταν κοπέλες χωρίς συσπασεις κ μάλιστα σε μεγάλη εβδομάδα.άδικο!

Καλημέρα κορίτσι μου,τι κάνεις; Πως είσαι σήμερα;

Εγώ έχω έρθει για τοκογράφημα γιατί ένιωθα συσπάσεις ανα 5λεπτο...Θα δω τι θα δείξει τώρα και βλέπουμε    

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Καλημερα κοριτσια μου !! Πως είμαστε όλες σήμερα; αυτό που σκεφτόμουν είναι ότι αυτό το διάστημα που μιλάω μαζί σας εδώ κατά κάποιο τρόπο έχω δεθεί χωρίς να σας ξέρω... Και σκέφτομαι ότι θα έρθει η μέρα σε λίγο καιρό που δεν θα μιλάμε πια για συσπάσεις Αλλά για τα μωρά μας... πόσο περίεργο μου φαινεται!

Και πολύ πολύ πιο ευχάριστο!!! Άντε να μας πάνε όλα καλά και να έρθουν τα μωράκια μας και να λέμε γι αυτά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ βρε κορίτσια τριτη εγκυμοσύνη και δεν ξέρω πως είναι οι συσπάσεις. ??? Εκανα 2 καισαρικές γι αυτό. Τώρα θα δούμε τι θα κάνουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Χαχαχαχα όντως μόνο για φαγητα λέμε 😂 δεν ξέρω καθόλου κορίτσι μου εμένα που την έδωσαν την κουνια αλλά τώρα από τι ξύλο είναι φτιαγμένη δεν έχω ιδέα.. επισης δεν πολύ κοιμήθηκε στην κουνια της εμένα έτσι έχει μείνει 
    • Τι ωραιααααααααααα🥳🥳🥳🥳μπραβο κοριτσάκι μου πολύ ομορφα νεαααα❤️ απόλαυσε το σκ σου πιες και τα τελευταία κρασακια σου και την Δευτέρα θα γίνει χαμουλης με τα αυγουλακια σου🙏
    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...