Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Πωπω πέρασες ακριβώς τα ίδια που περνάω εγω τωρα Αποτι φαινεται.Δεν εχει περάσει καθολου αντιθέτως αισθάνομαι ότι παει χειρότερα.Η παρακαλεταμολη όσες φορές πήρα δεν μου εκανε απολυτως τιποτα λες και δεν πήρα κάν χαπια(και τα έπαιρνα δυο μαζι τη φορα)Ουτε κάν η κωδεΐνη δεν με βοήθησε.Η θερμοφορα παλι τα ίδια.Τα Voltaren τα εχω μονο σε χαπια και αυτα μου τα έχουν στείλει απο Ελλαδα πιο παλιά.Γενικα δεν μπορείς να πάρεις εδω τέτοια χωρις συνταγη ιατρού.Σημερα έκλαιγα το μεσημέρι.Καθομουν στον καναπέ και προσπαθούσα να ταΐσω τα παιδια και υπέφερα.Τωρα ειμαι στη δουλεια και τα ίδια.Περπαταω μετα συγχωρήσεως λες και τα εχω κανει επάνω μου και όλοι με κοιτάνε.Δεν ξερω τι θα κανω αλλα ηδη δυο μερες ετσι και θελω να χτυπήσω το κεφαλι μου στον τοίχο.Μιλαμε για πόνο Οχι αστεία.Και να φανταστείτε δεν ειμαι απο τα άτομα που θα πάρουν παυσίπονα με το παραμικρό,γενικά αντέχω αρκετά τον πόνο αλλα αυτο που ζω αυτή τη στιγμή δεν υπαρχει.

Πω,ρε κορίτσι μου!Μήπως να βρεις κ συ κανένα voltaren υποθετο;ευχομαι περαστικουλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω,κορίτσια μου,πριν λίγο γύρισα από την κλινική!πήγα πάλι για τοκογραφο..με τρελάναν οι συσπάσεις σήμερα κ να φανταστείτε είχα πολλές μέρες να κανω..Δεν έκανα ούτε μια..αλλά σήμερα ειπε να με ταράξει λίγο παρόλο που συνεχίζω τα glopir.Θα πάω αύριο για επανεξεταση κ συζητήσαμε με το γιατρο στο τηλ ότι παίζει να παθαίνω ανοσία στα glopir κ θα ακολουθήσουμε άλλη μέθοδο.Τώρα τι δν ξέρω..οψόμεθα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mommy 6 μήπως όντως να πάρεις υπόθετο Voltaren που σου λέει η Marnik. Περαστικά εύχομαι.

@Marnik κι εμένα μου έχει τύχει να μην κάνω σχεδόν καθόλου 3 μέρες και μετά να κάνω πολλές. Κάνεις και ξαπλωμένη πολλές συσπάσεις; Γιατί εγώ κάνω εδώ και 1 βδομάδα πιο πολλές όρθια και καθιστή. Ευτυχώς ξαπλωμένη κάνω πολύ λίγες.

Κι εμένα το adalat δε νομίζω να μου κάνει κάτι. Τα ίδια είμαι. Περίμενε να δεις τι θα σου πει ο γιατρός. Εκτός κι αν είναι τυχαίο ή κουράστηκες καθόλου σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nikoleta... είπε:

@Mommy 6 μήπως όντως να πάρεις υπόθετο Voltaren που σου λέει η Marnik. Περαστικά εύχομαι.

@Marnik κι εμένα μου έχει τύχει να μην κάνω σχεδόν καθόλου 3 μέρες και μετά να κάνω πολλές. Κάνεις και ξαπλωμένη πολλές συσπάσεις; Γιατί εγώ κάνω εδώ και 1 βδομάδα πιο πολλές όρθια και καθιστή. Ευτυχώς ξαπλωμένη κάνω πολύ λίγες.

Κι εμένα το adalat δε νομίζω να μου κάνει κάτι. Τα ίδια είμαι. Περίμενε να δεις τι θα σου πει ο γιατρός. Εκτός κι αν είναι τυχαίο ή κουράστηκες καθόλου σήμερα.

Αν εξαιρέσεις το πρωινό ξύπνημα που πήγα για 3 ώρες στο σχολείο για κάτι εκκρεμότητες,κατά τα αλλα δν έκανα κάτι που να με κουράσει..Έτσι θα μας πάει μέχρι το τέλος,φίλη μου..κάνω κ ξαπλωμένη..απλά πιο λίγες..Θέλω να δω πως θα ειμαι αύριο..Μήπως ήταν απλά μια κακή μέρα..Εσύ πώς εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Marnik κατέγραψε πολλές και ο τομογράφος;Αν όντως ειναι αυτο και παθαίνεις ανοσία στο φάρμακο τι θα κάνετε;Εγω ευτυχώς μέσα σε ολα τα χάλια μου σταμάτησα να κανω συσπασεις.Κανω δηλαδη μια δυο τη μερα που οκ δε λεει τιποτα.Απλα τωρα με το πρόβλημα της μέσης μου επειδή δεν με κρατάει καθολου βαζω αναγκαστικά ολο το βάρος στην κοιλια και με ποναει χαμηλά.Οχι σαν συσπασεις ομως αλλα βάρος και σφίξιμο.Η μονη λύση για να πάρω υπόθετο Voltaren ειναι να μου στείλουν απο Ελλαδα οπως έκαναν και με το μαγνήσιο.Πηγα στο φαρμακείο της δουλειάς αποψε και μου έδωσαν εμπλαστρα και ενα σπρέι αλλα αυτα δεν κάνουν ζέστη αλλα κρύο.Deep freeze λέγονται.Για να δούμε θα κάνουν τιποτα;Τωρα μόλις σχόλασα και θα με βοηθήσει ο άντρας μου να κανω ενα μπάνιο και να μου το κολλήσει στη μέση και ο θεός βοηθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marnik είπε:

Αν εξαιρέσεις το πρωινό ξύπνημα που πήγα για 3 ώρες στο σχολείο για κάτι εκκρεμότητες,κατά τα αλλα δν έκανα κάτι που να με κουράσει..Έτσι θα μας πάει μέχρι το τέλος,φίλη μου..κάνω κ ξαπλωμένη..απλά πιο λίγες..Θέλω να δω πως θα ειμαι αύριο..Μήπως ήταν απλά μια κακή μέρα..Εσύ πώς εισαι;

Εγώ έκανα πάρα πολλές την ημέρα που πήγα για Β' επιπέδου, επειδή ήμουν 3 ώρες στο νοσοκομείο και μετά πήγαμε να φάμε έξω.

Αμάν πια με τις συσπάσεις. Ναι έτσι θα μας πάει, αυτό φοβάμαι.... Δεν ήξερα καν ότι γίνονται από τόσο νωρίς. Ευτυχώς ο τράχηλός μου και ο δικός σου είναι καλός προς το παρόν τουλάχιστον.

Σήμερα μέτρησα 11 συσπάσεις, αλλά επειδή είμαι σπίτι και συνέχεια ξαπλωμένη. Σηκώνομαι για πολύ λίγο. Αλλιώς θα έκανα πολύ παραπάνω.

Σε 2 βδομάδες θα πάω πάλι στον γιατρό και θα δω τι θα μου πει να κάνω. Περίμενε να δεις πως θα πας και αύριο και τι θα σου πει ο γιατρός.

@Mommy 6 αν έπαιρνες μία ζώνη εγκυμοσύνης λες να βοηθούσε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mommy 6 είπε:

@Marnik κατέγραψε πολλές και ο τομογράφος;Αν όντως ειναι αυτο και παθαίνεις ανοσία στο φάρμακο τι θα κάνετε;Εγω ευτυχώς μέσα σε ολα τα χάλια μου σταμάτησα να κανω συσπασεις.Κανω δηλαδη μια δυο τη μερα που οκ δε λεει τιποτα.Απλα τωρα με το πρόβλημα της μέσης μου επειδή δεν με κρατάει καθολου βαζω αναγκαστικά ολο το βάρος στην κοιλια και με ποναει χαμηλά.Οχι σαν συσπασεις ομως αλλα βάρος και σφίξιμο.Η μονη λύση για να πάρω υπόθετο Voltaren ειναι να μου στείλουν απο Ελλαδα οπως έκαναν και με το μαγνήσιο.Πηγα στο φαρμακείο της δουλειάς αποψε και μου έδωσαν εμπλαστρα και ενα σπρέι αλλα αυτα δεν κάνουν ζέστη αλλα κρύο.Deep freeze λέγονται.Για να δούμε θα κάνουν τιποτα;Τωρα μόλις σχόλασα και θα με βοηθήσει ο άντρας μου να κανω ενα μπάνιο και να μου το κολλήσει στη μέση και ο θεός βοηθος.

Καλημερααα!κατέγραψε δυο 35αρες κ κάτι 25αρες.ωστόσο,επειδή είχα πιει το χάπι πριν μια ώρα ίσως να είχε ενεργήσει κ να μη φάνηκαν πολλές..Σήμερα δεν έχω κάνει καμία.Τώρα κάνω τοκογραφο κ δεν εχω κανει ακόμα καμία.τι να πω..μάλλον παίζει με τα νεύρα μου η κατάσταση..Θα με περνάει κ για τρελή ο γιατρός..μακαρι να σε βοηθήσουν αυτά που πήρες..Είσαι καλύτερα σήμερα ή τα ιδια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Εγώ έκανα πάρα πολλές την ημέρα που πήγα για Β' επιπέδου, επειδή ήμουν 3 ώρες στο νοσοκομείο και μετά πήγαμε να φάμε έξω.

Αμάν πια με τις συσπάσεις. Ναι έτσι θα μας πάει, αυτό φοβάμαι.... Δεν ήξερα καν ότι γίνονται από τόσο νωρίς. Ευτυχώς ο τράχηλός μου και ο δικός σου είναι καλός προς το παρόν τουλάχιστον.

Σήμερα μέτρησα 11 συσπάσεις, αλλά επειδή είμαι σπίτι και συνέχεια ξαπλωμένη. Σηκώνομαι για πολύ λίγο. Αλλιώς θα έκανα πολύ παραπάνω.

Σε 2 βδομάδες θα πάω πάλι στον γιατρό και θα δω τι θα μου πει να κάνω. Περίμενε να δεις πως θα πας και αύριο και τι θα σου πει ο γιατρός.

@Mommy 6 αν έπαιρνες μία ζώνη εγκυμοσύνης λες να βοηθούσε;

Ελα,ρε..11 συσπασεις Μέσα σε ποση ωρα;κι εμένα αυτό με καθησυχάζει,ο τράχηλος.. μολις εκανα μια 35αρα.Για να δούμε πως θα μας πάει κ σμρ.κ τι μέθοδο θα ακολουθήσουμε τλκ...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μουυυυ εύχομαι αυτές οι χαζό συσπάσεις να ηρεμήσουν λιγο! Να μην σας πάει έτσι μέχρι το τέλος! Μέσα απο την καρδιά μου το εύχομαι! Να θέλεις να είσαι ηρεμη κ αυτές να σου προκαλούν άγχος και στρες! Ξουυυυτ. Εγω άσχετο και πριν μείνω έγκυος είχα κατι χαμηλές πίεσης , 8 με 5 ! Έχω απο τον Φεβρουάριο κανω 8 με 4 πίεση . Δεν ειναι λιγο περίεργο? Ειναι φυσιολογικό? Το είχα πει στον γιατρό μου στις ας ας που είχα πάει κ μου είχε πει να τρώω παραπάνω αλάτι! Αλλα δεν ανεβαίνει με τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ranito είπε:

Αχ κορίτσια μουυυυ εύχομαι αυτές οι χαζό συσπάσεις να ηρεμήσουν λιγο! Να μην σας πάει έτσι μέχρι το τέλος! Μέσα απο την καρδιά μου το εύχομαι! Να θέλεις να είσαι ηρεμη κ αυτές να σου προκαλούν άγχος και στρες! Ξουυυυτ. Εγω άσχετο και πριν μείνω έγκυος είχα κατι χαμηλές πίεσης , 8 με 5 ! Έχω απο τον Φεβρουάριο κανω 8 με 4 πίεση . Δεν ειναι λιγο περίεργο? Ειναι φυσιολογικό? Το είχα πει στον γιατρό μου στις ας ας που είχα πάει κ μου είχε πει να τρώω παραπάνω αλάτι! Αλλα δεν ανεβαίνει με τίποτα. 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ranito είπε:

Αχ κορίτσια μουυυυ εύχομαι αυτές οι χαζό συσπάσεις να ηρεμήσουν λιγο! Να μην σας πάει έτσι μέχρι το τέλος! Μέσα απο την καρδιά μου το εύχομαι! Να θέλεις να είσαι ηρεμη κ αυτές να σου προκαλούν άγχος και στρες! Ξουυυυτ. Εγω άσχετο και πριν μείνω έγκυος είχα κατι χαμηλές πίεσης , 8 με 5 ! Έχω απο τον Φεβρουάριο κανω 8 με 4 πίεση . Δεν ειναι λιγο περίεργο? Ειναι φυσιολογικό? Το είχα πει στον γιατρό μου στις ας ας που είχα πάει κ μου είχε πει να τρώω παραπάνω αλάτι! Αλλα δεν ανεβαίνει με τίποτα. 

Λογικά εισαι γενικότερα υποτασικη κ άρα μάλλον ο οργανισμός λειτουργεί με αυτόν τον τρόπο ως φυσιολογικό.αν ο γιατρός σου δεν ανησυχεί,μην αγχωνεσαι ούτε εσύ..απλά να το παρακολουθείς με ένα πιεσόμετρο κ να τρως αλατακι παραπάνω στο φαγητό.σημείωσε ότι κ η ζέστη ρίχνει την πίεση..προσπάθησε να εισαι σε δροσερα μέρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Marnik μουυυ ναι είχα πάντα 10 με 6 . Πίστευα να γλιτώσω το αλάτι γτ το φοβάμαι στην εγκυμοσύνη!!?. Αλλα εντάξει αφού δεν έχω επιλογή . ? όχι όχι άγχος . Ευχαριστώ για την απάντηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

@Marnik μουυυ ναι είχα πάντα 10 με 6 . Πίστευα να γλιτώσω το αλάτι γτ το φοβάμαι στην εγκυμοσύνη!!?. Αλλα εντάξει αφού δεν έχω επιλογή . ? όχι όχι άγχος . Ευχαριστώ για την απάντηση 

Όλα με μέτρο!Αφού τώρα το χρειάζεται ο οργανισμός σου προσπάθησε να το τρως αλλά όχι υπερβολές! Πάντως λέω,ρε παιδί μου,η καθεμία έχει το δικό της θέμα!κάποια να μας πει ότι δν έχει τπτ κ είναι σαν τις γιαγιάδες μας που δν καταλάβαιναν ότι ήταν έγκυες υπαρχει;;;;???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/6/2019 at 12:19 ΜΜ, ο/η Marnik είπε:

Ελα,ρε..11 συσπασεις Μέσα σε ποση ωρα;κι εμένα αυτό με καθησυχάζει,ο τράχηλος.. μολις εκανα μια 35αρα.Για να δούμε πως θα μας πάει κ σμρ.κ τι μέθοδο θα ακολουθήσουμε τλκ...?

Ευτυχώς δεν τις κάνω μαζεμένες. Τις κάνω καθ' όλη τη διάρκεια της ημέρας. Μόνο όταν κάνω μπάνιο κάνω πιο πολύ μαζεμένες, επειδή σκύβω λίγο για να ξυριστώ ή για να πιάσω το σαμπουάν. Θα παρατηρήσω αν κάνω πιο πολλές την ημέρα ή το βράδυ. Γιατί το adalat το παίρνω κάθε πρωί.

Εγώ σήμερα καμία προς το παρόν. Εσύ κάνεις και τοκογράφο και ξέρεις και πόσο ένταση έχουν, εμένα ο γιατρός μου του έχω πει και δε με βάζει σε τοκογράφο, δεν ξέρω γιατί.

Άντε να δεις τι θα σου πει ο γιατρός.

Όντως η καθεμία έχει το δικό της θέμα. Εγώ ξέρω 1 ζευγάρι που έχει 1 παιδάκι 2 ετών και η κοπέλα είναι έγκυος και κάνει τα πάντα, σηκώνει το παιδί, τρέχει κ.α. Και ξέρω και άλλο 1 ζευγάρι που πάει διακοπές και βγαίνει στα μπουζούκια τώρα που είναι έγκυος. Εγώ η κακομοίρα για ένα φαγητό βγήκα να πάρω αέρα πριν 1 βδομάδα και έκανα 6 συσπάσεις σε 1,5 ώρα επειδή ήμουν καθιστή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ranito είπε:

Αχ κορίτσια μουυυυ εύχομαι αυτές οι χαζό συσπάσεις να ηρεμήσουν λιγο! Να μην σας πάει έτσι μέχρι το τέλος! Μέσα απο την καρδιά μου το εύχομαι! Να θέλεις να είσαι ηρεμη κ αυτές να σου προκαλούν άγχος και στρες! Ξουυυυτ. Εγω άσχετο και πριν μείνω έγκυος είχα κατι χαμηλές πίεσης , 8 με 5 ! Έχω απο τον Φεβρουάριο κανω 8 με 4 πίεση . Δεν ειναι λιγο περίεργο? Ειναι φυσιολογικό? Το είχα πει στον γιατρό μου στις ας ας που είχα πάει κ μου είχε πει να τρώω παραπάνω αλάτι! Αλλα δεν ανεβαίνει με τίποτα. 

Ναι άσε αυτές οι συσπάσεις..... Ευχαριστούμε!!!!

Εγώ δεν ξέρω πόση πίεση είχα πριν μείνω έγκυος. Αλλά πάντα είχα υπόταση. Δεν έχω ιδέα από πίεση. Μόνο ξέρω ότι τώρα με την ζέστη πέφτει η πίεση. Και στην εγκυμοσύνη ξέρω ότι μπορεί να πέσει. Προσπάθησε να τρως τότε λίγο παραπάνω αλάτι, αλλά με μέτρο. Επίσης να πίνεις πολύ νερό και νομίζω και οι χυμοί βοηθάνε αν δεν κάνω λάθος. Και όταν πας να σηκωθείς να σηκώνεσαι αργά, μην ζαλιστείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Ευτυχώς δεν τις κάνω μαζεμένες. Τις κάνω καθ' όλη τη διάρκεια της ημέρας. Μόνο όταν κάνω μπάνιο κάνω πιο πολύ μαζεμένες, επειδή σκύβω λίγο για να ξυριστώ ή για να πιάσω το σαμπουάν. Θα παρατηρήσω αν κάνω πιο πολλές την ημέρα ή το βράδυ. Γιατί το adalat το παίρνω κάθε πρωί.

Εγώ σήμερα καμία προς το παρόν. Εσύ κάνεις και τοκογράφο και ξέρεις και πόσο ένταση έχουν, εμένα ο γιατρός μου του έχω πει και δε με βάζει σε τοκογράφο, δεν ξέρω γιατί.

Άντε να δεις τι θα σου πει ο γιατρός.

Όντως η καθεμία έχει το δικό της θέμα. Εγώ ξέρω 1 ζευγάρι που έχει 1 παιδάκι 2 ετών και η κοπέλα είναι έγκυος και κάνει τα πάντα, σηκώνει το παιδί, τρέχει κ.α. Και ξέρω και άλλο 1 ζευγάρι που πάει διακοπές σε νησιά και βγαίνει στα μπουζούκια τώρα που είναι έγκυος. Εγώ η κακομοίρα για ένα φαγητό βγήκα να πάρω αέρα πριν 1 βδομάδα και έκανα 6 συσπάσεις σε 1,5 ώρα επειδή ήμουν καθιστή.

Καημενουλα μου,σε νιωθω!? μα έβλεπα κ προχθες τη Δούκισσα στη Μελέτη  που ειναι στον ίδιο μήνα με μένα κ είχε βάλει την τακουναρα κ καθόταν κ τόση ώρα στην πολυθρόνα κ δν ακουμπάτε κ πίσω η πλάτη της..αν εγώ καθόμουν έτσι,στο τέταρτο θα της έλεγα "πάω να φύγω..κάνω συσπασεις"???..

Τώρα όσον αφορά στο γιατρο,μου είπε πως δεν είδε κάτι ανησυχητικό κ πως θέλει να μειώσουμε σιγά σιγά τα glopir σε 2 την ημέρα κ θα βάζω κ ενα υποθετο ώστε να μην παθει ανοσία ο οργανισμός κ αν τα ξαναχρειαστουμε να μπορούν να δράσουν..Έτσι αντί για 5ωρο τα κάναμε ανά 6ωρο κ ενα υποθετο.κ ο Θεος βοηθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Marnik είπε:

Καημενουλα μου,σε νιωθω!? μα έβλεπα κ προχθες τη Δούκισσα στη Μελέτη  που ειναι στον ίδιο μήνα με μένα κ είχε βάλει την τακουναρα κ καθόταν κ τόση ώρα στην πολυθρόνα κ δν ακουμπάτε κ πίσω η πλάτη της..αν εγώ καθόμουν έτσι,στο τέταρτο θα της έλεγα "πάω να φύγω..κάνω συσπασεις"???..

Τώρα όσον αφορά στο γιατρο,μου είπε πως δεν είδε κάτι ανησυχητικό κ πως θέλει να μειώσουμε σιγά σιγά τα glopir σε 2 την ημέρα κ θα βάζω κ ενα υποθετο ώστε να μην παθει ανοσία ο οργανισμός κ αν τα ξαναχρειαστουμε να μπορούν να δράσουν..Έτσι αντί για 5ωρο τα κάναμε ανά 6ωρο κ ενα υποθετο.κ ο Θεος βοηθος!

Χαχαχαχα ??? καλά ακριβώς το ίδιο κι εγώ σκεφτόμουν. Εγώ αν καθόμουν έτσι έπρεπε να σταματάμε την συνέντευξη ανά 3 λεπτά λόγω συσπάσεων. Και μου λέει ο άντρας μου να αυτή πάει Μύκονο διακοπές και είναι έγκυος κι εσύ γιατί δε θες να πάμε; Τι να του πω; Του λέω δε θέλω, γιατί φοβάμαι μη χειροτερέψω. Και έχω και ένα γάμο σε 10 μέρες, να δω πως θα πάω....

Ευτυχώς. Αφού δεν είδε κάτι ανησυχητικό καλό αυτό. Θα το παρακολουθείς. Τουλάχιστον να συνεχίσεις έτσι και να μην χειροτερέψεις. Το ίδιο κι εγώ θέλω, να μην κάνω ακόμα πιο πολλές μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marnik είπε:

Καημενουλα μου,σε νιωθω!? μα έβλεπα κ προχθες τη Δούκισσα στη Μελέτη  που ειναι στον ίδιο μήνα με μένα κ είχε βάλει την τακουναρα κ καθόταν κ τόση ώρα στην πολυθρόνα κ δν ακουμπάτε κ πίσω η πλάτη της..αν εγώ καθόμουν έτσι,στο τέταρτο θα της έλεγα "πάω να φύγω..κάνω συσπασεις"???..

Τώρα όσον αφορά στο γιατρο,μου είπε πως δεν είδε κάτι ανησυχητικό κ πως θέλει να μειώσουμε σιγά σιγά τα glopir σε 2 την ημέρα κ θα βάζω κ ενα υποθετο ώστε να μην παθει ανοσία ο οργανισμός κ αν τα ξαναχρειαστουμε να μπορούν να δράσουν..Έτσι αντί για 5ωρο τα κάναμε ανά 6ωρο κ ενα υποθετο.κ ο Θεος βοηθος!

Συσπάσεις και πάλι συσπάσεις...έχει γίνει ο εφιαλτης μου!!! Θυμάμαι στην 1η εγκυμοσύνη που είχα νοσηλευτεί 8 εβδομάδες, όταν γέννησα, με καισαρική,επρεπε μετά η μήτρα να κάνει συσπάσεις για να επανέλθει. Έπαιρνα τα mitrotan για να κάνω συσπάσεις!!! Τους έλεγα είναι δυνατόν αυτή η μήτρα να μην κάνει συσπάσεις!!!

@Marnik μέχρι ποια εβδομάδα σου είπε ο γιατρός σου ότι  μπορείς να βάλεις υπόθετο voltaren;; Γιατί εμένα μου είπαν μέχρι και την 28η...μετά δεν επιτρέπεται λέει για το μωρό...

Εγω συνεχίζω να κάνω αρκετές από χθες και πλέον φοβάμαι να πάω να με μετρήσουν μήπως με κρατήσουν μέσα....???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marnik είπε:

Καημενουλα μου,σε νιωθω!? μα έβλεπα κ προχθες τη Δούκισσα στη Μελέτη  που ειναι στον ίδιο μήνα με μένα κ είχε βάλει την τακουναρα κ καθόταν κ τόση ώρα στην πολυθρόνα κ δν ακουμπάτε κ πίσω η πλάτη της..αν εγώ καθόμουν έτσι,στο τέταρτο θα της έλεγα "πάω να φύγω..κάνω συσπασεις"???..

Τώρα όσον αφορά στο γιατρο,μου είπε πως δεν είδε κάτι ανησυχητικό κ πως θέλει να μειώσουμε σιγά σιγά τα glopir σε 2 την ημέρα κ θα βάζω κ ενα υποθετο ώστε να μην παθει ανοσία ο οργανισμός κ αν τα ξαναχρειαστουμε να μπορούν να δράσουν..Έτσι αντί για 5ωρο τα κάναμε ανά 6ωρο κ ενα υποθετο.κ ο Θεος βοηθος!

Αυτό με τη Δούκισσα το σκεφτόμουν κι εγώ!! Λέω είναι δυνατόν!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geosid81 είπε:

Συσπάσεις και πάλι συσπάσεις...έχει γίνει ο εφιαλτης μου!!! Θυμάμαι στην 1η εγκυμοσύνη που είχα νοσηλευτεί 8 εβδομάδες, όταν γέννησα, με καισαρική,επρεπε μετά η μήτρα να κάνει συσπάσεις για να επανέλθει. Έπαιρνα τα mitrotan για να κάνω συσπάσεις!!! Τους έλεγα είναι δυνατόν αυτή η μήτρα να μην κάνει συσπάσεις!!!

@Marnik μέχρι ποια εβδομάδα σου είπε ο γιατρός σου ότι  μπορείς να βάλεις υπόθετο voltaren;; Γιατί εμένα μου είπαν μέχρι και την 28η...μετά δεν επιτρέπεται λέει για το μωρό...

Εγω συνεχίζω να κάνω αρκετές από χθες και πλέον φοβάμαι να πάω να με μετρήσουν μήπως με κρατήσουν μέσα....???

Εντάξει,έχει παραγίνει το κακό!εύχομαι να μην υπαρχει θεμα κ να μη χρειαστει να νοσηλευτεις αυτή τη φορά!!Μου είπε να το βάλω για 3 μέρες,μέχρι το Σάββατο δλδ.μετα μπαινω στην 29η την Κυριακή κ ίσως να μη μου ξαναπεί να βάλω..τι να σου πω..δν μου το ανέλυσε περισσότερο για το υποθετο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Mommy 6 είπε:

Πωπω πέρασες ακριβώς τα ίδια που περνάω εγω τωρα Αποτι φαινεται.Δεν εχει περάσει καθολου αντιθέτως αισθάνομαι ότι παει χειρότερα.Η παρακαλεταμολη όσες φορές πήρα δεν μου εκανε απολυτως τιποτα λες και δεν πήρα κάν χαπια(και τα έπαιρνα δυο μαζι τη φορα)Ουτε κάν η κωδεΐνη δεν με βοήθησε.Η θερμοφορα παλι τα ίδια.Τα Voltaren τα εχω μονο σε χαπια και αυτα μου τα έχουν στείλει απο Ελλαδα πιο παλιά.Γενικα δεν μπορείς να πάρεις εδω τέτοια χωρις συνταγη ιατρού.Σημερα έκλαιγα το μεσημέρι.Καθομουν στον καναπέ και προσπαθούσα να ταΐσω τα παιδια και υπέφερα.Τωρα ειμαι στη δουλεια και τα ίδια.Περπαταω μετα συγχωρήσεως λες και τα εχω κανει επάνω μου και όλοι με κοιτάνε.Δεν ξερω τι θα κανω αλλα ηδη δυο μερες ετσι και θελω να χτυπήσω το κεφαλι μου στον τοίχο.Μιλαμε για πόνο Οχι αστεία.Και να φανταστείτε δεν ειμαι απο τα άτομα που θα πάρουν παυσίπονα με το παραμικρό,γενικά αντέχω αρκετά τον πόνο αλλα αυτο που ζω αυτή τη στιγμή δεν υπαρχει.

Ναι είναι πολύ πόνος σε καταλαβαίνω... Έπαιρνα και εγώ depon 3 φορές την ημέρα αλλά στην ουσία μόνο η Voltaren κρέμα με ανακούφισε. Με έπιανε πόνος από την μέση ψηλά, περνούσε στον γοφό και έφτανε μέχρι το γόνατο, έτσι περπατούσα κι εγώ, σαν να τα έχω κάνει πάνω μου... Και το αριστερό μου μπούτι δεν το ένιωθα για ένα μήνα ήταν σαν μουδιασμένο το δέρμα. Κοίτα μήπως κάποιος μπορεί να σου στείλει μία κρέμα από Ελλάδα ή μήπως μπορείς να βρεις κάποια αντίστοιχη εκεί, γιατί αν υπάρχει φλεγμονή θα ταλαιπωρηθείς πολύ μέχρι να περάσει μόνο του. Θα περάσει αλλά θα σου πάρει περισσότερο χρόνο. Καλό κουράγιο φίλη... ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Marnik είπε:

Καλησπέρα,κορίτσια μου!Ναι,εγώ τα έπαιρνα!Καλά θυμάσαι!Για 3 μέρες όμως κ μετα διακοπή!Δεν είναι επικίνδυνα αν είναι μόνο για 3 μέρες.εύχομαι περαστικά @SofiaC!

Ευχαριστώ πολύ! Είμαι μια χαρά τώρα, αλλά πέρασα έναν μαρτυρικό Μάιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marnik είπε:

Εντάξει,έχει παραγίνει το κακό!εύχομαι να μην υπαρχει θεμα κ να μη χρειαστει να νοσηλευτεις αυτή τη φορά!!Μου είπε να το βάλω για 3 μέρες,μέχρι το Σάββατο δλδ.μετα μπαινω στην 29η την Κυριακή κ ίσως να μη μου ξαναπεί να βάλω..τι να σου πω..δν μου το ανέλυσε περισσότερο για το υποθετο..

Πήγα κι εγώ για καρδιοτοκογράφημα και έκανα 2 άντε 3 25αρες... Εγώ πριν πάω είχα πιο πολλές και δυνατές...Ειλικρινά δεν ξέρω τι γίνεται!!! 

Πόση ώρα σε αφήνουν κορίτσι μου στο μηχάνημα;; Κανα μισάωρο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Πήγα κι εγώ για καρδιοτοκογράφημα και έκανα 2 άντε 3 25αρες... Εγώ πριν πάω είχα πιο πολλές και δυνατές...Ειλικρινά δεν ξέρω τι γίνεται!!! 

Πόση ώρα σε αφήνουν κορίτσι μου στο μηχάνημα;; Κανα μισάωρο;;

Εγώ πιστεύω ότι όταν πάμε για τοκογραφο μαλλον χαλαρωνουμε κ δν κάνουμε πολλές..τι να πω..με αφήνουν 30 με 40 λεπτά.εσενα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Marnik είπε:

Εγώ πιστεύω ότι όταν πάμε για τοκογραφο μαλλον χαλαρωνουμε κ δν κάνουμε πολλές..τι να πω..με αφήνουν 30 με 40 λεπτά.εσενα;

Κι εμένα τόσο με αφήνουν..Τι να πω, μπορεί κι αυτό που λες. Να προσθέσω πως πριν πάω έκανα ντους και ηπια πάρα πολυ νερό. Είναι πολυ σημαντικό το νερό στις συσπάσεις.

Μακάρι να πηγαίνουμε εκεί να μας μετράνε, να σταματάνε και να φεύγουμε!!!

Αλήθεια που μένεις, Αθήνα;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Κι εμένα τόσο με αφήνουν..Τι να πω, μπορεί κι αυτό που λες. Να προσθέσω πως πριν πάω έκανα ντους και ηπια πάρα πολυ νερό. Είναι πολυ σημαντικό το νερό στις συσπάσεις.

Μακάρι να πηγαίνουμε εκεί να μας μετράνε, να σταματάνε και να φεύγουμε!!!

Αλήθεια που μένεις, Αθήνα;

 

Ναι,ε;δν το ήξερα αυτό για το νερό..Θα πίνω παραπάνω..Πάτρα μένω..εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...