Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Suxumuxu είπε:

Γεια σου και καλως ηρθες στην παρεα!!Και γω ειχα αιμα αλλα δεν ειχα αποκολληση,μην αγχωνεσαι και κακως εκανε και ο γιατρος σου διαγνωση απο το τηλ...απλα ξεκουρασου...ολα καλα θα πανε!!

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση! Και για εσενα ευχομαι ολα να ειναι τελεια!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η andy2019 είπε:

Εμένα ενώ ήταν 19 Σεπτέμβρη πήγε 24. Βέβαια από την αρχή των υπερήχων το μωρό ήταν 5 ημέρες πίσω κ οφείλεται σε  καθυστερημένη σύλληψη :) 

Α μπράβο γι’αυτο ρώτησα γιατι ο υπέρηχος εχει απόκλιση είτε λίγες μερες πριν είτε μετα.Εμας εδω ότι δείξει η αυχενική με αυτο παμε.Δηλαδη στην ουσία σημερα ειμαι 9εβ1ημ βάση τελευταίας περιόδου με ΠΗΤ 14/10 αλλα η αυχενική λογικά θα δείξει λίγες μερες παραπάνω οποτε θα εχω ΠΗΤ λιγο πιο μπροστά ίσως κάπου στις 10/10.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η andy2019 είπε:

Κατά τη γνώμη μου κακώς σου είπε απευθείας για αποκόλληση . Αν δεν σε δει δεν μπορεί να ξέρει απόλυτα . Υπάρχουν κοπέλες που είχαν αιματακι κ καφέ εκκρίσεις για μέρες (όπως κι εγώ) κ δεν ήταν αποκόλληση. Βέβαια μπορεί να συμβεί να έχεις λίγο αίμα κ να είναι. Η δίκη μου συμβουλή είναι να ξεκουράζεσαι όσο είναι εφικτό . Ξάπλα , ταβανοθεραεπεια που λέμε! Όχι βάρη , όχι σκαψίματα κλπ. 

 Όλα καλά θα πάνε ❤️

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση και το θαρρος! Αυριο αν συνεχισω χωρις υγρα θα παω και να με δει! Και για εσενα να πανε ολα καλα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα κοριτσαρες!!Τι κανετε??Εμεις πηγαμε χθες για υπερηχο,μας το επιβεβαιωσε και ο γιατρος οτι ειναι αγορακι!!Το ειδαμε και τρισδιαστατο,ωραια εμπειρια...τωρα σε ενα μηνα παλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Suxumuxu είπε:

Καλημερααα κοριτσαρες!!Τι κανετε??Εμεις πηγαμε χθες για υπερηχο,μας το επιβεβαιωσε και ο γιατρος οτι ειναι αγορακι!!Το ειδαμε και τρισδιαστατο,ωραια εμπειρια...τωρα σε ενα μηνα παλι!!

Αααα τι ωραιααα..Με το καλό να έρθει ο μπεμπουλης σου.??Σε Ποιο  μήνα είσαι και στο επιβεβαίωσε ο γιατρός? θα πάω Κ εγώ σε 8 μέρες ειμαι στη 15η εβδ.Ανυπομονω να δω το μωράκι μουυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Suxumuxu είπε:

Καλημερααα κοριτσαρες!!Τι κανετε??Εμεις πηγαμε χθες για υπερηχο,μας το επιβεβαιωσε και ο γιατρος οτι ειναι αγορακι!!Το ειδαμε και τρισδιαστατο,ωραια εμπειρια...τωρα σε ενα μηνα παλι!!

Με το καλό ο μπέμπης σας ??? Κι εγώ σε 2 εβδομάδες θα πάω να με δει ο γιατρός κ να επιβεβαιώσουμε αν είναι κοριτσάκι τελικά.

Κοριτσια να ρωτήσω κάτι , όσες είμαστε κοντά σε εβδομάδες (εγώ είμαι 12+1) από κοιλιτσα πως πάτε; Εμένα νομίζω μια φαίνεται κάτι κ μια όχι. Μάλλον παίζει ρόλο κ το έντερο μου που πρήζεται κ ξεπρηζεται. Ποσό ανυπομονώ να φανεί η κοιλιτσα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια .Πως είστε ;Ηρεμησατε από συμπτώματα?

Εγώ δεν είχα ιδιαίτερα συμπτώματα γενικά ... αλλά χθες έφτιαξα μια φακοσαλτα με φρέσκο κρεμμυδάκι και με ξετιναξε ??‍♀️ Ενώ παλιά  το χώνευα κανονικότατα ..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η andy2019 είπε:

Εγώ δεν είχα ιδιαίτερα συμπτώματα γενικά ... αλλά χθες έφτιαξα μια φακοσαλτα με φρέσκο κρεμμυδάκι και με ξετιναξε ??‍♀️ Ενώ παλιά  το χώνευα κανονικότατα ..???

Χαχαχα κι εγω οποτε τρωω οσπρια ή λαδερα δεν ειναι καλα τα πραγματα, σε νιωθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η andy2019 είπε:

Εγώ δεν είχα ιδιαίτερα συμπτώματα γενικά ... αλλά χθες έφτιαξα μια φακοσαλτα με φρέσκο κρεμμυδάκι και με ξετιναξε ??‍♀️ Ενώ παλιά  το χώνευα κανονικότατα ..???

χχαχα ..ετσι Κ εγώ προχθές δοκίμασα μια κουταλιτσα σκορδαλιά Και όχι απλά είχα καούρες ...νόμιζα ότι βραζω από μέσα μου ???Σκόρδο κρεμμύδιΤΕΛΟΣ .Από κιλά πως πας ?Εγώ είμαι στη 15η Κ δεν έχω πάρει γραμμάριο...μάλλον θα τα πάρω όλα μαζί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η andy2019 είπε:

Εγώ δεν είχα ιδιαίτερα συμπτώματα γενικά ... αλλά χθες έφτιαξα μια φακοσαλτα με φρέσκο κρεμμυδάκι και με ξετιναξε ??‍♀️ Ενώ παλιά  το χώνευα κανονικότατα ..???

Άσε κι εγώ χτες με φακές έπαθα μεγάλη τρέλα..... Μέρες είχα να τα κάνω έτσι χάλια όλα.... Το σκέφτομαι και μου έρχεται πάλι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η efitta είπε:

χχαχα ..ετσι Κ εγώ προχθές δοκίμασα μια κουταλιτσα σκορδαλιά Και όχι απλά είχα καούρες ...νόμιζα ότι βραζω από μέσα μου ???Σκόρδο κρεμμύδιΤΕΛΟΣ .Από κιλά πως πας ?Εγώ είμαι στη 15η Κ δεν έχω πάρει γραμμάριο...μάλλον θα τα πάρω όλα μαζί.

Από κιλά στη αρχή έτρωγα ακατάπαυστα και πήρα  3.5 μπαμ μπαμ.  Τις τελευταίες 15 μέρες προσέχω κ λέω τέλος δεν θα πάρεις 30 κιλά ??? όχι πείνα αλλά κατάλαβες ισορροπημένα. Έφαγα κ τα γλυκακια μου αλλά με μέτρο. Ξεκίνησα κ γυμναστική τώρα κ ισορρόπησε πράγμα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η andy2019 είπε:

Από κιλά στη αρχή έτρωγα ακατάπαυστα και πήρα  3.5 μπαμ μπαμ.  Τις τελευταίες 15 μέρες προσέχω κ λέω τέλος δεν θα πάρεις 30 κιλά ??? όχι πείνα αλλά κατάλαβες ισορροπημένα. Έφαγα κ τα γλυκακια μου αλλά με μέτρο. Ξεκίνησα κ γυμναστική τώρα κ ισορρόπησε πράγμα :) 

Μια χαρά είναι τα 3.5 δεν είναι πολλά.Εγω δεν πήρα γιατί δε με άφηνε η κατάσταση με τους εμετους να φάω .Ακομη δεν τρώω τίποτα.Οσα και να πάρουμε κούκλες θα είμαστε γιατί μας συμβαίνει κάτι θαυμαστό.?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η efitta είπε:

Αααα τι ωραιααα..Με το καλό να έρθει ο μπεμπουλης σου.??Σε Ποιο  μήνα είσαι και στο επιβεβαίωσε ο γιατρός? θα πάω Κ εγώ σε 8 μέρες ειμαι στη 15η εβδ.Ανυπομονω να δω το μωράκι μουυυυυυυυυυυυ

Ευχαριστω πολυυυυ!!!15 εβδομαδων ειμαι,στην αυχενικη μας ειχαν πει 70 με 80% αγορι και χθες ο γιατρος το επιβεβαιωσε με 100%!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η andy2019 είπε:

Με το καλό ο μπέμπης σας ??? Κι εγώ σε 2 εβδομάδες θα πάω να με δει ο γιατρός κ να επιβεβαιώσουμε αν είναι κοριτσάκι τελικά.

Κοριτσια να ρωτήσω κάτι , όσες είμαστε κοντά σε εβδομάδες (εγώ είμαι 12+1) από κοιλιτσα πως πάτε; Εμένα νομίζω μια φαίνεται κάτι κ μια όχι. Μάλλον παίζει ρόλο κ το έντερο μου που πρήζεται κ ξεπρηζεται. Ποσό ανυπομονώ να φανεί η κοιλιτσα ?

Ευχαριστουμε πολυυυ❤❤!!Οσο για την κοιλιτσα εγω που ειμαι 15 εχει στρογγυλεψει λιγο αλλα μην φανταστεις τπτ το συγκλονιστικο!!!Βεβαια δεν εχω παρει ουτε γραμμαριο χθες που με ζυγισε ο γιατρος ισως παιζει και αυτο ρολο δεν ξερω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Suxumuxu είπε:

Καλημερααα κοριτσαρες!!Τι κανετε??Εμεις πηγαμε χθες για υπερηχο,μας το επιβεβαιωσε και ο γιατρος οτι ειναι αγορακι!!Το ειδαμε και τρισδιαστατο,ωραια εμπειρια...τωρα σε ενα μηνα παλι!!

Τι τελεια κοριτσαρα μου ?Ειναι όντως υπέροχα όταν τα βλεπουμε τρισδιάστατα.Με το καλο Λοιπον να έρθει ο πρώτος άντρας της παρέας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η efitta είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια .Πως είστε ;Ηρεμησατε από συμπτώματα?

Γεια σου @efitta μου.Εγω Οχι μονο δεν ηρέμησα αλλα ειμαι και πολυ χειρότερα.Εχω μέλλον ακομα για να μου περάσουν οι ναυτίες και οι εμετοί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΚατΒ είπε:

Χαχαχα κι εγω οποτε τρωω οσπρια ή λαδερα δεν ειναι καλα τα πραγματα, σε νιωθω!

Αχ πατατούλες γιαχνί έφαγα σημερα και δεν ξέρεις πως παλεύω να μην τα βγάλω ???Ότι χειρότερο να κανεις εμετό λαδερά και κοκκινιστα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Γεια σου @efitta μου.Εγω Οχι μονο δεν ηρέμησα αλλα ειμαι και πολυ χειρότερα.Εχω μέλλον ακομα για να μου περάσουν οι ναυτίες και οι εμετοί.

Αχ και εγώ έπρεπε να φτάσω 15η για να ηρεμήσω.Ποσο σε καταλαβαίνω.πραγματικά σου εύχομαι να κοπούν από αύριο κιόλας και στο επόμενο μνμ σου να μου λες πως ηρέμησες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy 6 είπε:

Αχ πατατούλες γιαχνί έφαγα σημερα και δεν ξέρεις πως παλεύω να μην τα βγάλω ???Ότι χειρότερο να κανεις εμετό λαδερά και κοκκινιστα 

Μια από τα ίδια.... Ειδικά χτες κυκλοφορούσα σαν ζόμπι.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας......... Έκανα την αυχενική διαφάνεια. Ολα πήγαν σούπερ αν κ κοντεψα να πάθω εγκεφαλικό από το φοβο μου...... Ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχ κοριτσια μου και εγω που ελεγα ειμαι καλυτερα παλι τα ιδια αυριο κλεινω 13 βδομαδες αλλα εχει 4 μερες χαλια ελπιζω απο αυριο να γινει κανενα θαυματακι και περασουν ολα..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Termi τελεια νεα μπραβω ολες με το καλο να εχουμε γερα και υγιεις μωρακια  στην αγκαλια μας..??

@andy2019 απο κοιλιτσα μια απ τα ιδια το πρωι οταν ξυπναω δεν εχω μετα μεγαλωνει και φαινετε, υπαρχουν φορες  που απο το φουσκωμα νιωθω 7 μηνων..αλλα νομιζω αρχισε κατι να σχηματιζετε..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Termi είπε:

Γεια σας γεια σας......... Έκανα την αυχενική διαφάνεια. Ολα πήγαν σούπερ αν κ κοντεψα να πάθω εγκεφαλικό από το φοβο μου...... Ολα καλα

Αχ αυτο το αγχος θα μας φαει?Κάτσε τωρα ηρέμησε που ειδες ότι ολα ειναι καλα και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου❤️Είδατε και Εσεις το φύλλο του μωρου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nana_? είπε:

Αχχ κοριτσια μου και εγω που ελεγα ειμαι καλυτερα παλι τα ιδια αυριο κλεινω 13 βδομαδες αλλα εχει 4 μερες χαλια ελπιζω απο αυριο να γινει κανενα θαυματακι και περασουν ολα..?

Στο εύχομαι @Nana_? μου απο εδω και περα να είσαι περδίκι.Εγω συνήθως μετα τις 14 εβδομαδες αρχίζω και βλεπω κάποια βελτίωση.Αυριο πρέπει να παω παλι στο γιατρό να γράψω και άλλη άδεια.Αχ ποσο ανυπομονώ να μου περάσουν οι ναυτίες και οι εμετοί και να μπορω να πηγαινω κανονικα στη δουλεια μου.Ειμαι εξω απο τα νερά μου ολο αυτο το διάστημα που δεν δουλεύω και ειμαι κλεισμένη μέσα στο σπιτι ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...