Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΟΥΜΕ ΤΟ ΦΥΛΟ?????


maria1985

Recommended Posts

Καλησπέρα σας... Ο άντρας μου, μου δημιούργησε τον εξής προβληματισμό... Μπορούμε ως γονείς να καθορίσουμε το φύλο του παιδιού μας? Ο άντρας μου ισχυρίζεται πως μπορούμε... Κάπου άκουσε ότι αν κάνεις προσπάθειες τις αμιγώς γόνιμες μέρες θα κάνεις αγόρι γιατί το αγόρι είναι πιο γρήγορο και δυνατό και φτάνει αμέσως το ωάριο... Αν προσπαθείς λίγο πριν τις γόνιμες θα κάνεις κορίτσι γιατί είναι πιο ανθεκτικά και ζουν περισσότερες μέρες... Ισχύει κάτι τέτοιο? Βέβαια ισχύει δεν ισχύει ο άντρας μου αρνείται με πείσμα να ξεκινήσουμε προσπάθειες γιατί λέει θέλει αγόρι και περιμένει μέχρι τις γόνιμες... Τα φώτα σας παρακαλώ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΣΟΥ ΤΑ ΛΕΝΕ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΙ ΙΣΧΥΡΙΖΟΝΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ...ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ..ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΜΠΟΥ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑΝ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΤΟΥΣ..

ΤΟ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΙΣΕΙΣ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΕΝΑ ΥΓΕΙΕΣΤΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΦΥΛΟ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΡΟΛΟ!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτα ειναι χαζα κατα τη δικη μου αποψη.αν ειναι δυνατον να μπορουμε να διαλεξουμε το φυλο.τα παιδια ειναι δωρο θεου δεν γινεται να επεμβουμε κ να προσπαθησουμε να αλλακουμε αυτο το τοσο ομορφο δωρο.ρε συ μαρακι σορυ κιολας αλλα τα κοριτσια δεν ειναι παιδια??:angry:κοριτσια υγεια πανω απ ολα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΕΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΕΤΣΙ ΚΟΠΕΛΑ

ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ..

ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΑΣΑ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ

ΜΟΥ!!!

ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΗΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΠΩΣ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΘΑ ΕΜΕΝΑ ΕΓΚΥΟΣ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΤΟ ΤΑΚΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ (3 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟΧΗΣ ΠΡΙΝ) ΠΟΥ ΣΥΝΕΠΕΦΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΟΥ ΜΕΡΕΣ ΕΤΣΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΚΑΜΕ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΠΛΕΥΡΕΣ ΜΕΡΕΣ. οΤΑΝ ΤΟ ΤΕΣΤ ΕΔΕΙΞΕ ΘΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΑΝ ΠΟΣΟ ΤΥΧΕΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΤΗ ΘΕΩΡΙΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΚΑΙ ΕΣΤΙ ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΠΩΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ. ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΜΩΡΑΚΙ ΤΟ ΦΥΛΟ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΟΛΥ ΕΝΟΙΑΖΕ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΟΤΑΝ ΕΞΗΓΗΣΑ ΤΗ ΘΕΩΡΙΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΕΛΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΚΑΙ ΕΙΠΑΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ. ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙ!!! ΑΝ ΘΕΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΚΥΡΙΩΣ ΕΣΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΤΟΣΟ ΑΓΧΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΓΕΙΕΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ ΠΟΥ ΤΟ ΦΥΛΟ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΑΝ ΠΑΛΙ Ο ΣΥΖΗΓΟΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΠΟΤΕ ΠΩΣ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟ ΚΑΘΟΡΙΖΟΥΝ ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria mou kalispera...

Exw akousei ki diavasei gia auto to thema pou se endiaferei...

Wmos ena mwraki einai dwro theou Vre mana mou...

O theos mas ta stellei...

Panta exei kapious pou protimou eite agoria eite koritsia...

Wmos einai oti erthei,,,kai ugeiestato...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Και βιολογικά να το πάρεις οι πιθανότητες ειναι 50 50. Δύο είναι τα χρωμοσώματα αν και τελευταίες έρευνες έχουν δείξει οτι το y χρωμόσωμα αρχίζει και εξασθενεί. Μια καλή λύση πες στο σύζυγο είναι και το σερνικοβότανο αν ντε και καλά θέλει να κάνει αγόρι! χι χι χι :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ... ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ 4 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΟΥΣΑΜΕ ΕΝΤΟΝΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ...(ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ...:) ) ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ????

ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ....:(

ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΙΣΧΥΡΟΙ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΙ ΑΛΛΟ!!! ΚΙ ΑΛΛΟ!! ΚΙ ΑΛΛΟ!!! ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ...ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΣΕ ΟΛΑ!!!

ΓΙ ΑΥΤΟ.... ΝΑ ΕΥΧΕΣΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΟΘΕΙ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ.... "ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΕΣ"...;):P :laugh:

ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ.... ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΣΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ.... ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ??? ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΘΕΛΕΙ? ΜΩΡΕ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΠΑΡΑΚΡΟΥΣΗ ΑΠ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΝΙΩΘΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΧΑΖΟΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΣΥΖΗΤΑΤΕ ΤΩΡΑ....:laugh: ΟΠΟΤΕ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ ΕΥΧΗΘΗΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΛΑ ΑΙΣΧΟΣ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ !!

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΑΝΟΙΧΤΗΚΕ ΞΑΝΑ!!

ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ

ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΕΛΗΜΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

ΜΙΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΗ ΖΩΟΥΛΑ!!!

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΦΥΛΟΥ :evil: :evil: :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία καλησπέρα!

Το άκουσα και εγώ αυτό στην τηλεόραση και μάλιστα ο γιατρός που το υποστήριζε,ισχυριζόταν πως ακολούθησε και ο ίδιος την μέθοδο αυτή,και είναι κάτι που ισχύει.Μπόρει εως ένα βαθμό να είναι εφικτό αλλα δεν σου εγγυάται πως θα κάνεις τις γόνιμες μέρες 100% αγόρι,και μόνο αγόρι.Υπάρχουν πιθανότητες και οι συνθήκες το ευνοούν χωρίς να σου εγγυάται κανείς ότι θα γίνει.

Εγώ είμαι της άποψης πάνω απο όλα το μωράκι να έχει υγεία.Θα συμφωνήσω με την scarlet.Πλέον πιστευουνμε ότι μπορούμε να τα κάνουμε όλα και θέλουμε να καθορίσουμε,κάτι τόσο μαγικό,το φύλο του μωρού μας.

Ελπίζω να βοήθησα!

Καλή επιτυχία:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mari ato akousa k go ayto..

ego leo alli paidia de mporoun na kanoun k meis theloume k epilogi filou..

panots ayto pou akousa einai oti an thes koritsi kaneis erota 3 meres prin tin gonimi sou mera sti mesi akribos tou kiklou sou k an thes agori erxesai se epafi tin imera pou eisia pio gonimi..

gero paidi k oti na nai..

mi eimaste k axaristes:huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zouzou21 έγραψε:

ΑΠΛΑ ΑΙΣΧΟΣ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ !!

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΑΝΟΙΧΤΗΚΕ ΞΑΝΑ!!

ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ

ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΕΛΗΜΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

ΜΙΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΗ ΖΩΟΥΛΑ!!!

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΦΥΛΟΥ :evil: :evil: :evil:

zouzou συμφωνω απόλυτα να σκεφτείς ότι μερικές από εμάς ταλαιπωρηθήκαμε να φέρουμε στον κόσμο ένα μωράκι και είναι κρίμα να τίθεται το θέμε=α του φύλου. Anyway καθένας όπως το βλέπει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΡΩΤΑ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΓΟΡΑΚΙ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΜΩΣ ΣΙΓΟΥΡΟ.ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΟΜΩΣ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΜΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ.ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΧΑΡΙΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΣ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΑ ΚΑΛΑ ΝΕΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία 1985 καλημέρα κι από μένα!

Αν γνωρίζεις αγγλικά τότε είναι πολύ εύκολο να βρεις στο διαδίκτυο διάφορα

για το θέμα επιλογής φύλου. Αν βάλεις στο google τις λέξεις gender selection

θα δεις εκατομμύρια αποτελέσματα.

Η θεωρία του γιατρού Shettles που βασίζεται στις γόνιμες ημέρες και διατυπώθηκε

την δεκαετία του 70, έχει επιστημονικώς καταρριφθεί. Όλες οι μέρες δίνουν

50-50 ως αποτέλεσμα. Μόνο ο προεμφυτικός έλεγχος πριν την εξωσωματική έχει

100% επιτυχία. Στην Ελλάδα απαγορεύεται η επιλογή φύλου στην εξωσωματική εκτός

αν συντρέχουν σοβαροί λόγοι, πχ φυλοσύνδετα νοσήματα.

Εύχομαι ολόψυχα να κάνετε ένα υπέροχο αγόρι αφού το θέλετε τόσο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bre koritsakia mou......oloi prwta leme oti theloume ena ygietsato mwraki alla oloi katabathos exoume tis protimiseis mas....kalws i kakws...diladi otan me to kalo meinoume egkios....oloi leme gero na einai alla na einai....xixixixixi,,,e mwre entaksei den einai kai toso kako...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιοβάννα δεν θα διαφωνήσω μαζί σου αλλά δεν πρέπει να μιλάμε σκληρά σε ανθρώπους που εκφράζουν κάτι διαφορετικό. Εγώ θα έδινα μπράβο στην κοπέλα για την ειλικρίνειά της.

Παρόλο που οι καιροί άλλαξαν, υπάρχει ακόμη κόλλημα με το θέμα του φύλου. Ήξερα περίπτωση ζευγαριού -στην ηλικία μου και ήταν και οι 2 οδοντίατροι- όπου ο άντρας δεν ευχήθηκε στην γυναίκα του για το κοριτσάκι που του χάρισε αλλά ούτε και πήγε να την πάρει από το μαιευτήριο!!! Αυτό έγινε μόλις πριν 6-7 χρόνια...

Ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας. Κάθε ένας από μας έχει προτίμηση σε κάποιο φύλο. Δεν είναι κακό, είναι ανθρώπινο. Μην ρίχνουμε τόοσο εύκολα το ανάθεμα. Ας μην ξεχνάμε πως πίσω από τα usernames υπάρχουν άνθρωποι με συναισθήματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria καλημερα κ απο εμενα εχω ακουσει κ εγω αυτα που ελεγε αυτος ο γιατρος για την επιλογη φυλου αλλα να σου πω την αμαρτια μου δε με πολυενδιεφερε γιατι μετα απο αρκετα χρονια προσπαθειας εμεις θελουμε το μωρακι που περιμενουμε να ειναι υγιεστατο κ με το καλο να ερθει στον κοσμο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...