Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

@LondonBaby & @Pralina και εγώ οπότε θέλω δεν πηγαίνω δουλειά γιατί έχω το δικό μου γραφείο αλλά έλα που δεν με παίρνει ο ύπνος μες στη μέρα! Άλλο κουλό πάλι κ αυτό! Θα κάνουμε υπομονή γιατί μαύρους κύκλους σαν πάντα έχω κάνει ήδη!!! Τους είχα που τους είχα τώρα απογινανε! 

Α εγω το μεσημέρι μετά το φαγητό αν ξαπλώσω κοιμάμαι άνετα!! Ευτυχώς δηλαδή γιατί το βραδυ στριφογυρναω συνέχεια.. Εμένα μου έχει λείψει να κοιμάμαι ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ!!!!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η joy2 είπε:

@LondonBaby & @Pralina και εγώ οπότε θέλω δεν πηγαίνω δουλειά γιατί έχω το δικό μου γραφείο αλλά έλα που δεν με παίρνει ο ύπνος μες στη μέρα! Άλλο κουλό πάλι κ αυτό! Θα κάνουμε υπομονή γιατί μαύρους κύκλους σαν πάντα έχω κάνει ήδη!!! Τους είχα που τους είχα τώρα απογινανε! 

Α καλά!!! Μια από τα ίδια!!! ????

Ο κύκλος έχει φτάσει στο πάτωμα. Κ που σαι ακόμα! Έχουμε να ρίξουμε ξενύχτια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LondonBaby είπε:

Α καλά!!! Μια από τα ίδια!!! ????

Ο κύκλος έχει φτάσει στο πάτωμα. Κ που σαι ακόμα! Έχουμε να ρίξουμε ξενύχτια!

Μη λες για μαύρο κύκλο εγώ τον έχω από τότε που πήγαινα δημοτικό ??φαντάσου τώρα που θα φτάσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Αυτό σκέφτομαι κ γω. Πάει ο ύπνος από δω κ πέρα! Κάνουμε εξάσκηση από Τώρα για τα ξενύχτια τους. ?

Μου έχει λείψει ο φυσιολογικός ύπνος να πω την αλήθεια μου!! Παρά πολύ!!

Αχχχ πόσο σε νιώθω! Ακόμη κ τις μέρες που κοιμάμαι ξυπνάω έντρομη από εφιάλτες και ειναι τόσο αληθινοί! Το θέμα είναι να ηρεμήσουν οι ορμόνες μας επιτέλους! Αυτές μας έχουν τρελάνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Α εγω το μεσημέρι μετά το φαγητό αν ξαπλώσω κοιμάμαι άνετα!! Ευτυχώς δηλαδή γιατί το βραδυ στριφογυρναω συνέχεια.. Εμένα μου έχει λείψει να κοιμάμαι ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ!!!!!! ????

Εγώ πάντα κοιμόμουν στο πλάι οπότε δεν δυσκολεύτηκα τώρα που πρέπει έτσι να κοιμόμαστε... Εεε ναι όλο κ κάτι στερουμαστε :) εγώ πάλι δεν ξαπλώνω αν δεν περάσουν δύο ώρες από το φαΐ... Νιώθω δυσφορία μετά! Χαίρομαι όμως που εσύ μπορείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Α καλά!!! Μια από τα ίδια!!! ????

Ο κύκλος έχει φτάσει στο πάτωμα. Κ που σαι ακόμα! Έχουμε να ρίξουμε ξενύχτια!

Ουυυυ... Άστα να πάνε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Μη λες για μαύρο κύκλο εγώ τον έχω από τότε που πήγαινα δημοτικό ??φαντάσου τώρα που θα φτάσει 

Αχαχα εεε τι να κάνω, αφού όντως έγινα σαν πάντα!! Ααχαχ εκεί που λάμπει το άτιμο το δέρμα από τις ορμόνες να σου κ οι κύκλοι... Έστω ας χρησιμεύσουν για να μη μας ματιαζουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Εγώ πάντα κοιμόμουν στο πλάι οπότε δεν δυσκολεύτηκα τώρα που πρέπει έτσι να κοιμόμαστε... Εεε ναι όλο κ κάτι στερουμαστε :) εγώ πάλι δεν ξαπλώνω αν δεν περάσουν δύο ώρες από το φαΐ... Νιώθω δυσφορία μετά! Χαίρομαι όμως που εσύ μπορείς! 

Ναι η αλήθεια είναι ότι με το φαγητό δεν έχω θέμα.. Γενικά έχω εύκολη εγκυμοσυνη εκτός από τα 6 κιλά που έχασα στην αρχή από εμετούς.. Εντάξει περνάει ο καιρός κορίτσια! Υπομονή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα έχουν αρχίσει πόνοι στην ηβικη συμφυση τις τελευταίες μέρες.. Μου είπε ο γιατρός ότι το μωρό σπρώχνει με το κεφάλι και ανοίγει η λεκάνη.. Έχει καμία τέτοιο σύμπτωμα? Είναι νωρίς αλλά ο γιατρός δεν αγχώνεται. Είναι φυσιολογικό λέει.. Αλλά επειδή ακόμα δεν έχω μπει στον μήνα μου με βάζει σκέψεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Εμένα έχουν αρχίσει πόνοι στην ηβικη συμφυση τις τελευταίες μέρες.. Μου είπε ο γιατρός ότι το μωρό σπρώχνει με το κεφάλι και ανοίγει η λεκάνη.. Έχει καμία τέτοιο σύμπτωμα? Είναι νωρίς αλλά ο γιατρός δεν αγχώνεται. Είναι φυσιολογικό λέει.. Αλλά επειδή ακόμα δεν έχω μπει στον μήνα μου με βάζει σκέψεις! 

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου! Αφού στο λέει κ ο γιατρός, μην ανησυχείς. Εγώ το μονο που νιώθω είναι το βάρος του μωρού όταν είμαι όρθια η περπατάω. Πιέζεται κ η κύστη μου τόσο πολύ. Κ καμία φορά σκληραίνει η κοιλιά μου. Άλλα δεν έχω νιώσει πόνο πόνο. Μόνο ότι αισθάνομαι λίγο άβολα. Δεν ξέρω τι είναι. Κ Είμαι στον 8ο, στην αρχή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου! Αφού στο λέει κ ο γιατρός, μην ανησυχείς. Εγώ το μονο που νιώθω είναι το βάρος του μωρού όταν είμαι όρθια η περπατάω. Πιέζεται κ η κύστη μου τόσο πολύ. Κ καμία φορά σκληραίνει η κοιλιά μου. Άλλα δεν έχω νιώσει πόνο πόνο. Μόνο ότι αισθάνομαι λίγο άβολα. Δεν ξέρω τι είναι. Κ Είμαι στον 8ο, στην αρχή. 

Εντάξει δεν αγχώνομαι πολύ! Απλά περισσότερο να δω αν το νιώθει καμία άλλη κοπέλα χιχι.. Με ρώτησε ο γιατρός αν σκληραίνει η κοιλιά μου αλλά το παθαίνω 3 με 4 φορές τη μέρα που δεν είναι πολύ από ότι μου είπε! Είμαι 34+2 και η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να κρατηθώ άλλες 2 εβδομάδες για να είναι safe το μωράκι μου αν και δεν αγχώνομαι και τόσο σε περίπτωση που γίνει κάτι τώρα, γιατί από ότι διαβάζω το μωράκι όσο πάει είναι και πιο έτοιμο να βγει! Απλά παρατηρώ καινούρια Συμπτώματα και αναρωτιέμαι πόσο κοντά είμαι στη γεννα χεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/5/2019 at 3:32 ΜΜ, ο/η LondonBaby είπε:

Ναι καταλαβαίνω τι λες. Απλά επειδή εμείς μένουμε εξωτερικό δεν έχω κανέναν εδώ. Οπότε θα πρέπει να οργανώσω Εάν πρέπει να φέρω κάποια από τις 2 μαμάδες. Η αλήθεια είναι πως δεν είναι το καλύτερο μου. Εδώ δεν αντέχω την ίδια μου τη μάνα, πως να αντέξω την πεθερουλα????

Δεν έχουμε κ πολύ μεγάλο σπίτι, οπότε δεν είναι το ιδανικότερο. Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω?

σε καταλαβαίνω απόλυτα. Είναι άλλο πράγμα να τις έχεις κοντα και να ερθουν μια δυο ώρες να μαγειρέψουν, να σιδερώσουν κλπ κι άλλο να ξυπνας και να κοιμάσαι μαζί τους...

Εγώ θα γεννήσω εδώ και  μόλις πάει 3 μηνών η μικρή θα πάω Κύπρο με τον άντρα μου  λόγω μετάθεσης. Αλλά φαντάζομαι θα έχω πάρει το κολάι και δε θα χρειάζομαι βοήθεια.

Εκεί δεν έχεις κάποια φίλη να σε βοηθήσει λίγο; Ή γνωστή έστω που να της ανταποδόσεις την χάρη με κάποιον τρόπο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η joy2 είπε:

@Κλαιρη.κ σε καταλαβαίνω... Είχα παλι αϋπνίες το Πάσχα κ το θέμα είναι ότι από τη κούραση δεν έχω όρεξη για φαΐ και νερό κ με το ζόρι τα σπρώχνω... Την προηγούμενη φορά που είχα αϋπνίες έχασα δύο κιλά σε 5 μέρες... Ουφ... Εγώ άλλοτε κανακοιμαμαι δύσκολα άλλοτε καθόλου όπως χτες! Νομίζω είναι και από την ζέστη και την υγρασία γιατί εδώ στην Αθήνα έβρεχε χτες και προχτές. Πραγματικά σε κάνουν να νιώθεις ότι δεν περνάει ο καιρός! 

Καλα χθες ηταν ενα δραμα ο καιρος....οντως πολυ υγρασια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Pralina είπε:

Εντάξει δεν αγχώνομαι πολύ! Απλά περισσότερο να δω αν το νιώθει καμία άλλη κοπέλα χιχι.. Με ρώτησε ο γιατρός αν σκληραίνει η κοιλιά μου αλλά το παθαίνω 3 με 4 φορές τη μέρα που δεν είναι πολύ από ότι μου είπε! Είμαι 34+2 και η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να κρατηθώ άλλες 2 εβδομάδες για να είναι safe το μωράκι μου αν και δεν αγχώνομαι και τόσο σε περίπτωση που γίνει κάτι τώρα, γιατί από ότι διαβάζω το μωράκι όσο πάει είναι και πιο έτοιμο να βγει! Απλά παρατηρώ καινούρια Συμπτώματα και αναρωτιέμαι πόσο κοντά είμαι στη γεννα χεχε

εγώ είμαι 36+2 και νιώθω να σφίγγει η κοιλιά μου δυο βδομάδες τώρα (1-2 φορές τη μέρα). Η λεκάνη μου πονάει αλλά τίποτε άλλο. Εχω διαβάσει για συσπάσεις της μήτρας σε αυτές τις εβδομάδες αλλά δε ξέρω αν είναι αυτό το σφίξιμο που νιώθουμε.

Επίσης αγχώνομαι για το αν θα καταλάβω ότι ήρθε η ώρα. Γενικά είμαι άτομο που έχω αμφιβολίες για τα πάντα. Και νομίζω ότι θα έρθει η ώρα και εγώ θα λέω:"μπα...δε μπορεί...λάθος κάνω...ας μη πάρω τον γιατρό ακόμα!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η lambo είπε:

εγώ είμαι 36+2 και νιώθω να σφίγγει η κοιλιά μου δυο βδομάδες τώρα (1-2 φορές τη μέρα). Η λεκάνη μου πονάει αλλά τίποτε άλλο. Εχω διαβάσει για συσπάσεις της μήτρας σε αυτές τις εβδομάδες αλλά δε ξέρω αν είναι αυτό το σφίξιμο που νιώθουμε.

Επίσης αγχώνομαι για το αν θα καταλάβω ότι ήρθε η ώρα. Γενικά είμαι άτομο που έχω αμφιβολίες για τα πάντα. Και νομίζω ότι θα έρθει η ώρα και εγώ θα λέω:"μπα...δε μπορεί...λάθος κάνω...ας μη πάρω τον γιατρό ακόμα!"

Χαχαχα κι εγώ το σκέφτομαι αυτό αλλά ο γιατρός μου είπε ότι θα το καταλάβω σίγουρα και ότι οι συσπάσεις (όταν σκληραίνει η κοιλιά), θα μπορούμε να καταλάβουμε ότι έχουν μια περιοδικοτητα! Οπότε απλά προσέχω ποτέ έχω συσπαση και βλέπουμε! Εμένα η λεκάνη με ενοχλεί λίγο αλλά περισσότερο κάνει κάτι πολύ δυνατά κρακ που με τρομάζουν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Καλα χθες ηταν ενα δραμα ο καιρος....οντως πολυ υγρασια!!!

Χτες ευτυχώς κοιμήθηκα! Δεν ένιωσα καθόλου υγρασία αλλά προχτές τα είδα όλα άσε! Νομίζω κ ο καιρός μας επηρεάζει τώρα όσο να'ναι, η υγρασία είναι η χειρότερη! (εμείς οι δύο έχουμε κ ίδια πητ αλλά εγώ θα γεννήσω νωρίτερα λόγω διδύμων) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Pralina είπε:

Εμένα έχουν αρχίσει πόνοι στην ηβικη συμφυση τις τελευταίες μέρες.. Μου είπε ο γιατρός ότι το μωρό σπρώχνει με το κεφάλι και ανοίγει η λεκάνη.. Έχει καμία τέτοιο σύμπτωμα? Είναι νωρίς αλλά ο γιατρός δεν αγχώνεται. Είναι φυσιολογικό λέει.. Αλλά επειδή ακόμα δεν έχω μπει στον μήνα μου με βάζει σκέψεις! 

Και εμένα ξεκίνησαν οι πόνοι στην ηβικη συμφιση αλλά νομίζω πως είναι είναι φυσιολογικό σύμπτωμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lambo είπε:

σε καταλαβαίνω απόλυτα. Είναι άλλο πράγμα να τις έχεις κοντα και να ερθουν μια δυο ώρες να μαγειρέψουν, να σιδερώσουν κλπ κι άλλο να ξυπνας και να κοιμάσαι μαζί τους...

Εγώ θα γεννήσω εδώ και  μόλις πάει 3 μηνών η μικρή θα πάω Κύπρο με τον άντρα μου  λόγω μετάθεσης. Αλλά φαντάζομαι θα έχω πάρει το κολάι και δε θα χρειάζομαι βοήθεια.

Εκεί δεν έχεις κάποια φίλη να σε βοηθήσει λίγο; Ή γνωστή έστω που να της ανταποδόσεις την χάρη με κάποιον τρόπο; 

Δυστυχώς δεν έχω κανέναν. Μόνο τον άντρα μου. Αυτό είναι το θέμα. Κ δουλεύει 12 ώρες την ημέρα. Άρα θα είναι ολομόναχη στο σπίτι με το μικρό. Φοβάμαι πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Δυστυχώς δεν έχω κανέναν. Μόνο τον άντρα μου. Αυτό είναι το θέμα. Κ δουλεύει 12 ώρες την ημέρα. Άρα θα είναι ολομόναχη στο σπίτι με το μικρό. Φοβάμαι πολύ.

Εν μέρη  σε καταλαβαίνω,εγώ μόλις σαραντησω θα φύγω θα πάω στον άντρα μου και θα είμαστε μόνοι μας.και εγώ φοβάμαι για τις ώρες που θα λείπει στη δουλειά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιο πολύ θα πρέπει να σας αγχώνουν οι έξωθεν παρεμβάσεις παρά οι δικές σας αποφάσεις κορίτσια. Οι μητέρες έχουν ένστικτο για το τι χρειάζονται τα μωρά του ακόμα και όταν δεν μπορούν να επικοινωνήσουν μαζί τους. Απλά η κούραση όλης της ημέρας πέφτει στις δικές μας πλάτες, έχεις να φροντίσεις το βρέφος, έχεις και ένα σπίτι που όσο και να το παραμελήσεις κάποια στιγμή θα νιώσεις και εσύ άσχημα ζώντας μέσα σε αυτό, έναν άντρα που θέλει και αυτός την περιποίησή του, το ξενύχτι με το μωρό.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!! Πώς είστε?

Οι αϋπνίες είναι ότι χειρότερο. Έχω να κοιμηθώ σαν άνθρωπος από την αρχή της εγκυμοσύνης. @vivika10 Είμαι ακριβώς στην ίδια φάση. Άσε που ξυπνάω κ κάθε φορά που αλλάζω πλευρό, γιατί μουδιαζω από ένα σημείο κ μετά Κ κάνω συχνά αλλαγές πέρα δώθε. @egw Εγώ σήμερα παρέλαβα σαμπουάν κ λοσιόν με καλεντουλα της weleda. Διάβασα καλές κριτικές κ είπα να το δοκιμάσω. 

Κι εγώ έχω ακούσει καλα γιαυτα τα προϊόντα το σαμπουάν μυριζεο ωραία; Τι τιμές παίζουν;

Είμαι ερωτευμένη με της Μουστάκας αλλά σκέφτομουν μήπως δεν το βάλω από την αρχή λόγω όντως χημικών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η joy2 είπε:

@LondonBaby & @Pralina και εγώ οπότε θέλω δεν πηγαίνω δουλειά γιατί έχω το δικό μου γραφείο αλλά έλα που δεν με παίρνει ο ύπνος μες στη μέρα! Άλλο κουλό πάλι κ αυτό! Θα κάνουμε υπομονή γιατί μαύρους κύκλους σαν πάντα έχω κάνει ήδη!!! Τους είχα που τους είχα τώρα απογινανε! 

Χαχα που να δεις με.το μικρό εγώ σαν ζόμπι ημουν και είχα και τη δυνατότητα να κοιμάμαι όταν κοιμόταν ο μικρός τώρα δεν την έχω ούτε αυτή γι'αυτό κοιμηθείτε ?

Κι εγώ έχω άγχος για τη γέννα ειδικά το προγραμμτισμενο με αγχωνει πιο πολύ γυρίζουν διάφορα στο μυαλό μου ειδικά αν γίνει με καισαρική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Pralina είπε:

Εμένα έχουν αρχίσει πόνοι στην ηβικη συμφυση τις τελευταίες μέρες.. Μου είπε ο γιατρός ότι το μωρό σπρώχνει με το κεφάλι και ανοίγει η λεκάνη.. Έχει καμία τέτοιο σύμπτωμα? Είναι νωρίς αλλά ο γιατρός δεν αγχώνεται. Είναι φυσιολογικό λέει.. Αλλά επειδή ακόμα δεν έχω μπει στον μήνα μου με βάζει σκέψεις! 

Εμένα όσο κλοτσισει εκεί χαμηλά πονάει και επειδή γενικά έχω στενή λεκάνη αυτους τους πόνους τους νιώθω συχνά ναι δεν είναι τίποτα μη σε ανησυχεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Pralina είπε:

Εντάξει δεν αγχώνομαι πολύ! Απλά περισσότερο να δω αν το νιώθει καμία άλλη κοπέλα χιχι.. Με ρώτησε ο γιατρός αν σκληραίνει η κοιλιά μου αλλά το παθαίνω 3 με 4 φορές τη μέρα που δεν είναι πολύ από ότι μου είπε! Είμαι 34+2 και η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να κρατηθώ άλλες 2 εβδομάδες για να είναι safe το μωράκι μου αν και δεν αγχώνομαι και τόσο σε περίπτωση που γίνει κάτι τώρα, γιατί από ότι διαβάζω το μωράκι όσο πάει είναι και πιο έτοιμο να βγει! Απλά παρατηρώ καινούρια Συμπτώματα και αναρωτιέμαι πόσο κοντά είμαι στη γεννα χεχε

Θα κρατηθείς μην σε ανησυχεί ξέρει και αυτός και ο γιατρός σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...