Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Κι εγώ πέρασα αρκετά στις αρχές. Πήρα την απόφαση να αλλάξω γυναικολογο δύο μήνες πριν μείνω έγκυος. Ο οποίος ήμουν έγκυος και επειδή το κατάλαβα νωρίς και η χοριακη ήταν αρνητική μου έλεγε ότι δεν είμαι έγκυος και να πάρω κάτι χάπια για να αδιάθετησω.. Άσε.. Έχω περάσει πολλά κι εγώ και έχω χάσει πάσα ιδέα.. Ευτυχώς γύρισα στο παλιό μου γυναικολόγο που ο μόνος λόγος που άλλαξα ήταν γιατι ξεγενναει ο άλλος σε δημόσιο νοσοκομείο.. Να γλιτωσω κάποια χρήματα.. Πίκρα μεγάλη! Τέσπα τέλος καλό όλα καλά!

Εμένα οκ όχι σε πολύ μεγάλα θέματα πάνω στις εξετάσεις κυρίως τρεις γιατροί και οι τρις διαφορετικές απόψεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

σε ποιο μηνα τρεμω να μου κοψουν το περπατημα αλλιως ο μικρος πως θα πηγαινει σχολειο;

Τώρα είμαι στον 5ο .Σχεδόν απ την αρχή ειμαι ξάπλα...Όχι τελείως ευτυχώς .Μην ανησυχείς Όλα καλά θα πάνε εγώ έχω το θεματακι μου γι'αυτό δε περπατάω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια περπατούσα μια ώρα την ημέρα χαλαρό περπάτημα,έχω εδώ και δύο εβδομάδες που σταμάτησα πρώτον  γιατι δεν μπορώ από την συχνοουρια και δεύτερον με πιάνει πόνος στο ισχιο και στην μέση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw κι εγω είμαι με βουλωμενη μύτη με αίμα από την αρχή. 

Κυριες μου, η Β επιπέδου πήγε εξαιρετικά. Η μπέμπα πέρασε με άριστα!

Κι εμένα μου έχει πει να περπατάω, αλλά όμως δε με αφήνει να γυμναστώ (πχ γιόγκα για εγκύους) μου είπε οχι ακομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evoula4 είπε:

@egw κι εγω είμαι με βουλωμενη μύτη με αίμα από την αρχή. 

Κυριες μου, η Β επιπέδου πήγε εξαιρετικά. Η μπέμπα πέρασε με άριστα!

Κι εμένα μου έχει πει να περπατάω, αλλά όμως δε με αφήνει να γυμναστώ (πχ γιόγκα για εγκύους) μου είπε οχι ακομα.

εγω κανω δεν μπορω να δεχτω τα κιλα που παιρνω ο ενας μου λεει οχι ο αλλος ναι εγω κανω και παλι παιρνω 4 πηρα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η egw είπε:

εγω κανω δεν μπορω να δεχτω τα κιλα που παιρνω ο ενας μου λεει οχι ο αλλος ναι εγω κανω και παλι παιρνω 4 πηρα

 

το πρωι με δειχνει 3 πανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Ναι καλέ απλά δεν τα έγραψα αναλυτικά ένα σκελετό εδωσα,3 φρούτα την ημέρα,1 μέρα ψάρι,1 μέρα οσπρια,1 μέρα αρακά η φασολάκια.

Με τη διατροφη τι τιμες εχεις στο ζαχαρο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Με τη διατροφη τι τιμες εχεις στο ζαχαρο;;;

Το πρωί που ξυπνάω 80-82,μετά το μετράω μια ώρα μετα απο κάθε γεύμα και έχω 103-125 Εκτός από κάποιες εξαιρέσεις που μπορεί να φάω κάτι παραπάνω  η κάτι άλλο εκτός διατροφής και φτάσει μέχρι 140 αλλά σπάνια συμβαίνει αυτό γιατί φοβάμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η vivika10 είπε:

Το πρωί που ξυπνάω 80-82,μετά το μετράω μια ώρα μετα απο κάθε γεύμα και έχω 103-125 Εκτός από κάποιες εξαιρέσεις που μπορεί να φάω κάτι παραπάνω  η κάτι άλλο εκτός διατροφής και φτάσει μέχρι 140 αλλά σπάνια συμβαίνει αυτό γιατί φοβάμαι 

Τα ιδια ειμαι κι εγω...καπως ετσι ειναι οι μετρησεις μου....αλλα ψιλοαγχωνομαι καθε φορα..

Πριν τον υπνο τρως κατι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Τα ιδια ειμαι κι εγω...καπως ετσι ειναι οι μετρησεις μου....αλλα ψιλοαγχωνομαι καθε φορα..

Πριν τον υπνο τρως κατι;;;

Περίπου μία ώρα πριν τον ύπνο πινω ένα γάλα και τρώω μια ή  δυο φρυγανιές.εκανες καμπύλη σακχάρου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Περίπου μία ώρα πριν τον ύπνο πινω ένα γάλα και τρώω μια ή  δυο φρυγανιές.εκανες καμπύλη σακχάρου;

Οχι ακομα...σε λιγες μερες θα κανω...απλα επειδη στις πρωτες εξετασεις ηταν λιγο οριακο το πρωινο ζαχαρο με εβαλε σε διατροφη και το παρακολουθουμε με μετρησεις πριν και μετα το φαγητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Οχι ακομα...σε λιγες μερες θα κανω...απλα επειδη στις πρωτες εξετασεις ηταν λιγο οριακο το πρωινο ζαχαρο με εβαλε σε διατροφη και το παρακολουθουμε με μετρησεις πριν και μετα το φαγητο.

Εμένα ήταν πάντα καλό και στην καμπύλη στην τελευταία μέτρηση ήταν ανεβασμένο,Εγώ δυστυχώς δεν μπόρεσα ακόμη να συνηθίσω την πεινα παρολο που κανω διατροφη 3 εβδομάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Αχ αυτό το ζάχαρο....τρέμω στην ιδέα της καμπύλης σε αντίθεση με την β επιπέδου...

Αστα...κι εγω το ιδιο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η vivika10 είπε:

Εμένα ήταν πάντα καλό και στην καμπύλη στην τελευταία μέτρηση ήταν ανεβασμένο,Εγώ δυστυχώς δεν μπόρεσα ακόμη να συνηθίσω την πεινα παρολο που κανω διατροφη 3 εβδομάδες.

Εγω φαντασου την κανω απο την αρχη σχεδον της εγκυμοσυνης....τωρα πλεον το εχω συνηθισει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ θα κάνω εξέταση καμπύλης  αρχές Μαΐου. 

Έκλεισα και ραντεβού για υπέρηχο καρδιάς εμβρύου στο Ωνασειο. Καθαρά για τυπικούς λόγους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

Κι εγώ θα κάνω εξέταση καμπύλης  αρχές Μαΐου. 

Έκλεισα και ραντεβού για υπέρηχο καρδιάς εμβρύου στο Ωνασειο. Καθαρά για τυπικούς λόγους. 

Εμένα μου έμεινε το  Doppler να το κάνω και αυτό να τελειώνω αν και δεν αγχώνομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλες απ ότι φαίνεται αυτή την καμπύλη φοβόμαστε! Εγώ σε 1 βδομάδα την έχω.

Κορίτσια παίρνει καμία ferro sanol? Και αν ναι πόσες ταμπλέτες την ημέρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Όλες απ ότι φαίνεται αυτή την καμπύλη φοβόμαστε! Εγώ σε 1 βδομάδα την έχω.

Κορίτσια παίρνει καμία ferro sanol? Και αν ναι πόσες ταμπλέτες την ημέρα?

Εγώ παίρνω :) μια την μέρα βέβαια.. Οι εξετάσεις μου γενικά βγαίνουν από την αρχή καλές οπότε δεν χρειάστηκε παραπάνω. Μια ώρα νηστικη πριν και μια ώρα μετά το χάπι! Για καλύτερη απορρόφηση του σιδήρου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη η καμπύλη ήταν 90 - 192- 193....μαύρη μαυρίλα πλάκωσε την ψυχή μου! Και τώρα που έρχεται η ώρα δεν θέλω να πάει τόσο χάλια, κουράστηκα την προηγούμενη φορά να μετράω το ζάχαρο, είχα κατατρυπήσει όλα τα δάχτυλά μου! Το υπόσχομαι, δεν θα τρώω γλυκά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη η καμπύλη ήταν 90 - 192- 193....μαύρη μαυρίλα πλάκωσε την ψυχή μου! Και τώρα που έρχεται η ώρα δεν θέλω να πάει τόσο χάλια, κουράστηκα την προηγούμενη φορά να μετράω το ζάχαρο, είχα κατατρυπήσει όλα τα δάχτυλά μου! Το υπόσχομαι, δεν θα τρώω γλυκά ?

Πολυ κουραστικο οντως....

Εκανες διατροφη μετα την καμπυλη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Πολυ κουραστικο οντως....

Εκανες διατροφη μετα την καμπυλη;;

Διατροφή δεν θα έλεγα απλά δεν έτρωγα γλυκά και δεν έπινα αναψυκτικά και ότι παρατηρούσα ότι μου ανέβαζε το ζάχαρο όπως τα δημητριακά και ο πουρές απλά τα απέφευγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Διατροφή δεν θα έλεγα απλά δεν έτρωγα γλυκά και δεν έπινα αναψυκτικά και ότι παρατηρούσα ότι μου ανέβαζε το ζάχαρο όπως τα δημητριακά και ο πουρές απλά τα απέφευγα.

Μια χαρα εισαι....εμενα απο την αρχη που ειδε το ζαχαρο 93 με εχει βαλει σε αυστηρη διατροφη....και φυσικα  τρυπηματα στα δαχτυλα συνεχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Μια χαρα εισαι....εμενα απο την αρχη που ειδε το ζαχαρο 93 με εχει βαλει σε αυστηρη διατροφη....και φυσικα  τρυπηματα στα δαχτυλα συνεχεια!

Γιατί όμως; Λόγω αυτής της τιμής; Μήπως υπάρχει προδιάθεση ή κληρονομικότητα ή παχυσαρκεία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...