Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

Κορίτσια εγώ στα παιδιά μου επερνα τότε προιοντα περιποιησης της freziderm και ήμουν απολυτα ικανοποιημένη!!! Ο,τι άλλο είχα δοκιμάσει ερεθίζε το δερματακι τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MariannakiM κοριτσάκι μου καταλαβαίνω απόλυτα τι περνάς.  Κάνε κουράγιο. Ξεκουράσου όσο είναι δυνατόν, μην βάζεις στο μυαλό σου άσχημες σκέψεις! Όλα θα πάνε καλά! Να προσεξεις μονο περισσοτερο τον εαυτο σου!Γενικά Κάνε πράγματα που σε ευχαριστούν! Όπως το πλέξιμο που λες. Κι εγώ πλέκω ασταμάτητα τι άλλο μπορώ να κάνω αφού κι εγώ σε παρόμοια κατάσταση με σένα είμαι... Τουλαχιστον περναει δημιουργικά ο χρόνος.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Rian είπε:

Κορίτσια εγώ στα παιδιά μου επερνα τότε προιοντα περιποιησης της freziderm και ήμουν απολυτα ικανοποιημένη!!! Ο,τι άλλο είχα δοκιμάσει ερεθίζε το δερματακι τους.

Ίσως ξεκινήσω και εγώ με αυτά και βλέπω  πως θα στρώσουν στο δερμα του μωρού,θέλω  να ξεκινήσω να  αγοράζω σιγά σιγά πράματα και είμαι στο ψάξιμο γιατι ο καιρός περνάει γρήγορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Rian είπε:

MariannakiM κοριτσάκι μου καταλαβαίνω απόλυτα τι περνάς.  Κάνε κουράγιο. Ξεκουράσου όσο είναι δυνατόν, μην βάζεις στο μυαλό σου άσχημες σκέψεις! Όλα θα πάνε καλά! Να προσεξεις μονο περισσοτερο τον εαυτο σου!Γενικά Κάνε πράγματα που σε ευχαριστούν! Όπως το πλέξιμο που λες. Κι εγώ πλέκω ασταμάτητα τι άλλο μπορώ να κάνω αφού κι εγώ σε παρόμοια κατάσταση με σένα είμαι... Τουλαχιστον περναει δημιουργικά ο χρόνος.?

Κοριτσάκι μου γλυκό μόλις διάβασα και τη δική σου ιστορία και συγκινήθηκα γιατί καταλαβαίνω όλες τις αγωνίες που περνάς κι εσύ... Κι εγώ σβήνω μέρες και λέω στον εαυτό μου και στην μπέμπα κανε κουράγιο ακόμα ενάμιση μήνα να μπούμε τουλάχιστον στον 7ο!  Όλα θα πάνε καλά για τα διδυμακια σου και σε λίγο καιρό θα τα κρατάμε αγκαλίτσα! Κι εγώ 2 μέρες τώρα περνάω λίγο δύσκολα με πόνους, συσπασεις και απίστευτες ζαλάδες και εμετούς, αλλά ξεκίνησα καινούριο πλεκτό για να μην σκέφτομαι!!! ? Μια καινούρια καριέρα ανοίγεται μπροστά μας! Χεχε! Τα μπεμπακια μας τα αξίζουν όλα αυτά που περνάμε! Κουράγιο και σε σένα και όλα θα πάνε τέλεια!!! Πολλά φιλιά! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vivika10 μπορείς για αρχή να πάρεις δειγματακια να δοκιμάσεις! Αν κι είμαι σίγουρη θα μείνεις απόλυτα ικανοποιημένη! Κι εγώ αγοράζω πραγματάκια σιγά σιγά. Τα τελευταία λέω μετά το Πάσχα να τα πάρω. Εάν κι στα δύο προηγούμενα παιδάκια μου τα είχα όλα έτοιμα από τον 7 μήνα. Αυτή την φορά άργησα... Ίσως επειδή δεν βγαίνω από το σπίτι τώρα παρα μονο στους γιατρους... Αλλά κι ο τι έχω πάρει ως τωρα ειναι μέσο internet....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MariannakiM σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου❤ Ναι τα μπαμπάκια μας αξίζουν να περάσουμε ο τι περνάμε αρκεί να γεννηθούν γερά! Πόσες φορές με πιάνουν τα κλάματα από την απελπισία μου τον πόνο κι μετά βλέπω την κοιλιά μου να χορεύει από τις κλωτσιές των παιδιών μου κι λέω στον εαυτό μου τι κάνω? Οι ψυχουλες μου καταλαβαινουν τα παντα... Πρέπει ν αντέξω! Κι θα κάνω τα πάντα ν αντέξω... Οπότε δεν μασάμε!!! Όλα θα πάνε καλά γιατί πρέπει να πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Rian είπε:

MariannakiM σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου❤ Ναι τα μπαμπάκια μας αξίζουν να περάσουμε ο τι περνάμε αρκεί να γεννηθούν γερά! Πόσες φορές με πιάνουν τα κλάματα από την απελπισία μου τον πόνο κι μετά βλέπω την κοιλιά μου να χορεύει από τις κλωτσιές των παιδιών μου κι λέω στον εαυτό μου τι κάνω? Οι ψυχουλες μου καταλαβαινουν τα παντα... Πρέπει ν αντέξω! Κι θα κάνω τα πάντα ν αντέξω... Οπότε δεν μασάμε!!! Όλα θα πάνε καλά γιατί πρέπει να πάνε καλά!!!

Έτσι ακριβώς!!! Όλα θα πάνε τέλεια! Δε μασάμε γιατί δε μασάνε ουτε αυτά!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Rian είπε:

vivika10 μπορείς για αρχή να πάρεις δειγματακια να δοκιμάσεις! Αν κι είμαι σίγουρη θα μείνεις απόλυτα ικανοποιημένη! Κι εγώ αγοράζω πραγματάκια σιγά σιγά. Τα τελευταία λέω μετά το Πάσχα να τα πάρω. Εάν κι στα δύο προηγούμενα παιδάκια μου τα είχα όλα έτοιμα από τον 7 μήνα. Αυτή την φορά άργησα... Ίσως επειδή δεν βγαίνω από το σπίτι τώρα παρα μονο στους γιατρους... Αλλά κι ο τι έχω πάρει ως τωρα ειναι μέσο internet....

Και εγώ νομίζω πως άργησα σε μια εβδομάδα τελειώνω τον 7 και δεν έχω πάρει τίποτα,φοβάμαι μήπως γίνει κάτι έκτακτο και δεν έχω τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ γω αύριο μπαίνω στην 27η και έχω πάρει πολύ λίγα πραγματάκια. Κάτι κουβερτούλες κ πετσετούλες μόνο κ ένα λούτρινο. Έχω πάει όμως σε μαγαζί για να δω έπιπλα κ καρότσι. Καλημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!! Αύριο μπαίνω στην 22η εβδομαδα και την Τριτη έχω β επιπέδου (επιτέλους).  Εκανα και τις αιματολογικές μου, έπεσε ο αιματοκρίτης στο 33, οπότε φαντάζομαι ότι θα μου δώσει κ σίδηρο τώρα. Να είναι όλα καλα στην εξέταση και θα ξεκινήσω να κοιτάζω για καρότσια, λίκνο κλπ..... shopping therapy!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως κορίτσια όταν τ αφήνουμε όλα στο τέλος είναι χειρότερα. Άντε με αυτή την κοιλιά να ψάχνεις τι θα πάρεις στο μωρό σου, τι είναι καλύτερο κι εάν θα προλάβεις κιόλας να τα πάρεις γιατί κάποια μωράκια είναι βιαστικά! Εγώ ο, τι έχω πάρει στα παιδιά μου ως τώρα τα κοιτάω κι τα ξανακοιταω, λέω αχ Παναγια μου σε λίγο καιρό θα έχω τα παιδάκια μου στην αγκαλιά μου....

Αυτό που με τρελαίνει είναι η προκαταλήψεις μερικών που προσπαθούν να σου επιβληθούν! Κουραστικά ν ακούω "μην πάρει τίποτα στα παιδιά από τώρα! Ειναι νωρίς! Όταν γεννηθούν τότε θα πάρεις!" Μα είναι δυνατόν? Πώς θα τα πάρω μετά? Δεν θα έχω ετοιμάσει τίποτα στα παιδιά μου κι θα τρέχω μετά με δύο νεογεννητα να ψωνίσω? Δεν καταλαβαίνω την λογική τους. Σέβομαι το τι πιστεύει ο καθ' ένας Όμως δεν αντέχω όταν προσπαθούν να μου επιβάλλουν αυτό που πιστεύουν! Δεν ξέρω εάν σας συμβαίνει κι εσάς Όμως εγώ το είχα κι στα δύο προηγούμενα παιδιά μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evoula4   κι εγώ προσπαθώ ν ανεβάσω το σίδηρο μου γιατί η έλλειψη του προκαλει αναιμία κι στο μωρό κάτι που επηρεάζει την ανάπτυξη του νευρικο του σύστημα κι τον εγκέφαλο...  Από την 12 ευδομαδα το έχω ξεκινήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rian είπε:

Πάντως κορίτσια όταν τ αφήνουμε όλα στο τέλος είναι χειρότερα. Άντε με αυτή την κοιλιά να ψάχνεις τι θα πάρεις στο μωρό σου, τι είναι καλύτερο κι εάν θα προλάβεις κιόλας να τα πάρεις γιατί κάποια μωράκια είναι βιαστικά! Εγώ ο, τι έχω πάρει στα παιδιά μου ως τώρα τα κοιτάω κι τα ξανακοιταω, λέω αχ Παναγια μου σε λίγο καιρό θα έχω τα παιδάκια μου στην αγκαλιά μου....

Αυτό που με τρελαίνει είναι η προκαταλήψεις μερικών που προσπαθούν να σου επιβληθούν! Κουραστικά ν ακούω "μην πάρει τίποτα στα παιδιά από τώρα! Ειναι νωρίς! Όταν γεννηθούν τότε θα πάρεις!" Μα είναι δυνατόν? Πώς θα τα πάρω μετά? Δεν θα έχω ετοιμάσει τίποτα στα παιδιά μου κι θα τρέχω μετά με δύο νεογεννητα να ψωνίσω? Δεν καταλαβαίνω την λογική τους. Σέβομαι το τι πιστεύει ο καθ' ένας Όμως δεν αντέχω όταν προσπαθούν να μου επιβάλλουν αυτό που πιστεύουν! Δεν ξέρω εάν σας συμβαίνει κι εσάς Όμως εγώ το είχα κι στα δύο προηγούμενα παιδιά μου...

Εμένα το αντίθετο μου λέγανε να πάρω από νωρίς κάποια πράματα για να μην τρέχω τελευταία στιγμή και δεν τους άκουγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rian είπε:

Evoula4   κι εγώ προσπαθώ ν ανεβάσω το σίδηρο μου γιατί η έλλειψη του προκαλει αναιμία κι στο μωρό κάτι που επηρεάζει την ανάπτυξη του νευρικο του σύστημα κι τον εγκέφαλο...  Από την 12 ευδομαδα το έχω ξεκινήσει...

Και εγώ από την 10 εβδομάδα ξεκίνησα αλλα παραμενει στο ιδοο καθε φορα 33-33.5.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rian είπε:

Πάντως κορίτσια όταν τ αφήνουμε όλα στο τέλος είναι χειρότερα. Άντε με αυτή την κοιλιά να ψάχνεις τι θα πάρεις στο μωρό σου, τι είναι καλύτερο κι εάν θα προλάβεις κιόλας να τα πάρεις γιατί κάποια μωράκια είναι βιαστικά! Εγώ ο, τι έχω πάρει στα παιδιά μου ως τώρα τα κοιτάω κι τα ξανακοιταω, λέω αχ Παναγια μου σε λίγο καιρό θα έχω τα παιδάκια μου στην αγκαλιά μου....

Αυτό που με τρελαίνει είναι η προκαταλήψεις μερικών που προσπαθούν να σου επιβληθούν! Κουραστικά ν ακούω "μην πάρει τίποτα στα παιδιά από τώρα! Ειναι νωρίς! Όταν γεννηθούν τότε θα πάρεις!" Μα είναι δυνατόν? Πώς θα τα πάρω μετά? Δεν θα έχω ετοιμάσει τίποτα στα παιδιά μου κι θα τρέχω μετά με δύο νεογεννητα να ψωνίσω? Δεν καταλαβαίνω την λογική τους. Σέβομαι το τι πιστεύει ο καθ' ένας Όμως δεν αντέχω όταν προσπαθούν να μου επιβάλλουν αυτό που πιστεύουν! Δεν ξέρω εάν σας συμβαίνει κι εσάς Όμως εγώ το είχα κι στα δύο προηγούμενα παιδιά μου...

Ούτε να ασχοληθείς με αυτά που λένε κοπέλα μου 

Εμένα δεν με άφησαν να φέρω νωρίς το καρότσι στο σπίτι και το κρεβάτι γέννησα και μια βδομάδα το παιδί το είχα σε.μια καλαθουνα και έφταιγαν οι γύρω 

Να τα ετοιμάσεις και όλα καλά θα πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Και εγώ από την 10 εβδομάδα ξεκίνησα αλλα παραμενει στο ιδοο καθε φορα 33-33.5.

Εμένα είναι 34.7 αλλά δεν μου είπε κάτι μόνο κόκκινο κρέας

Τώρα εγώ δεν έχω πάρει τίποτα δεν θα αγοράσω μάλλον αλλά πρέπει να τα καθαρίσω που εχω στο υπόγειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μεγάλο ποσοστό γυναικών κατά την διάρκεια της εγκυμοσινης έχουν θέμα με την αναιμία... κι εμένα μου είπε πέρα από συμπλήρωμα σιδήρου να τρώω πολλά μούρα, φράουλες, παντζάρια, κρέας κτλ. Τρώω πολλά φρούτα κι κάθε μέρα όμως το κρέας δεν το μπορώ... κάνω αποχή... Για κάποιο λόγο με το που έμεινα έγκυος ήρθε η πλήρης αποστροφή προς το κρέας. Vegetarian είναι τα παιδάκια μου☺. Αλλά κι Πριν σπάνια έτρωγα κρέας κι αυτό τα 2 τελευταία χρόνια. Πιο πριν μονο θαλασσινά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw   κι εσύ τι τους άκουγες??? Μα είναι δυνατόν? Πάλι καλά που είχες κι καλαθουνα να βάλεις το μωρό σου να κοιμηθεί!!! Εμένα με νευριαζουν αυτά που ακούω όμως τους βάζω στην θέση τους κατευθείαν! Τ ότι έχουν κολλημένα μυαλά είναι δικό τους θέμα! Έχω την χαρά μου κι την λαχτάρα μου κι δεν θέλω κάνεις κι τίποτα να μου το χαλάει!...

Όσο για τα πραγματάκια αφού τα έχεις φυσικά κι να χρησιμοποιήσεις αυτά!!! Εγώ τα χάρισα όλα κι μείνανε μονο κάτι λίγα πολύ αγαπημένα για ανάμνηση που είχα κρατήσει... Οπότε όλα από την αρχή κι επί δύο!!!☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

Εμένα είναι 34.7 αλλά δεν μου είπε κάτι μόνο κόκκινο κρέας

Τώρα εγώ δεν έχω πάρει τίποτα δεν θα αγοράσω μάλλον αλλά πρέπει να τα καθαρίσω που εχω στο υπόγειο

Μια χαρά είναι εγώ με 2 φορές την ημέρα πινω σίδηρο και είναι 33.Αν έχεις δεν υπάρχει λόγος για καινούργια και εγώ θα πάρω αρκετά πράματα από την αδερφή μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Rian είπε:

egw   κι εσύ τι τους άκουγες??? Μα είναι δυνατόν? Πάλι καλά που είχες κι καλαθουνα να βάλεις το μωρό σου να κοιμηθεί!!! Εμένα με νευριαζουν αυτά που ακούω όμως τους βάζω στην θέση τους κατευθείαν! Τ ότι έχουν κολλημένα μυαλά είναι δικό τους θέμα! Έχω την χαρά μου κι την λαχτάρα μου κι δεν θέλω κάνεις κι τίποτα να μου το χαλάει!...

Όσο για τα πραγματάκια αφού τα έχεις φυσικά κι να χρησιμοποιήσεις αυτά!!! Εγώ τα χάρισα όλα κι μείνανε μονο κάτι λίγα πολύ αγαπημένα για ανάμνηση που είχα κρατήσει... Οπότε όλα από την αρχή κι επί δύο!!!☺

Μικρή η καημένη και ριυς άκουγα 

Η αλήθεια έλεγα στις 38 εβδομάδες να τα έφτιαχνα

Καλά κάνεις να τα ευχαριστηθείς

ΧΑχα γιατί καλέ τα χάρισες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κοπέλες! Μαύρη νύχτα πέρασα, ο μικρός μου ξύπνησε στις 2 γιατί διψούσε και μέχρι τις 4 σηκώθηκα 3 φορές για να του δώσω νερό, φυσικά μετά ξημερώθηκα στον καναπέ βλέπωντας tv Μακεδονία και την ζωή των ηθοποιών του Hollywood (καημό το είχα νυχτιάτικα!) και φυσικά 5:45 χτύπησε και το ξυπνητήρι και τώρα είμαι στην δουλειά....Δύσκολα θα περάσει η σημερινή μέρα! 21 εβδ+ 0 ημέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κοπέλες! Μαύρη νύχτα πέρασα, ο μικρός μου ξύπνησε στις 2 γιατί διψούσε και μέχρι τις 4 σηκώθηκα 3 φορές για να του δώσω νερό, φυσικά μετά ξημερώθηκα στον καναπέ βλέπωντας tv Μακεδονία και την ζωή των ηθοποιών του Hollywood (καημό το είχα νυχτιάτικα!) και φυσικά 5:45 χτύπησε και το ξυπνητήρι και τώρα είμαι στην δουλειά....Δύσκολα θα περάσει η σημερινή μέρα! 21 εβδ+ 0 ημέρες!

Σε νιώθω κορίτσι κοιμήθηκα στης 2 ξύπνησα στης 5 για τουαλέτα μέχρι της 7 πάρα δεν είχα κοιμηθεί και 7:30 χτύπησε το ξυπνητήρι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA Καλημέρα! Υπομονή  κορίτσι μου! Τι άλλο να κανεις; 

Εμένα με έχουν πιάσει οι μαύρες μου. Δε βοηθάει και ο καιρός. Πιέζομαι και στη δουλειά, με στενοχωρεί που ο σύντροφός μου αυτό το μήνα θα λείπει συνέχεια. Νιώθω μόνη μου. Δεν είναι καλές αυτές οι μέρες.φφφφφ..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

@KONSTANTIA Καλημέρα! Υπομονή  κορίτσι μου! Τι άλλο να κανεις; 

Εμένα με έχουν πιάσει οι μαύρες μου. Δε βοηθάει και ο καιρός. Πιέζομαι και στη δουλειά, με στενοχωρεί που ο σύντροφός μου αυτό το μήνα θα λείπει συνέχεια. Νιώθω μόνη μου. Δεν είναι καλές αυτές οι μέρες.φφφφφ..... 

Καλημέρα και από μένα 

Κι εγώ μια από τα ίδια πήγε μια να κοιμηθώ στις τέσσερις ήθελα τουαλέτα και από τότε όπου και αν ξάπλωνα δεν βολεύομουν ένιωθα να με ενοχλούσε 630 σηκώθηκε ο μικρός με το παμπα και εγώ προσπαθούσα λίγο ακόμη να κοιμηθώ αλλά το μωρό κλοτσουσε ενοχλητικα ούτε εγβ δεν το πιστεύω πόσο απο τώρα ενοχλεί

Και μετά φυσικά χτύπησε και το δικό μου ξυπνητήρι

19+2 εγώ σήμερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...