Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Α ναι τα κάνω και αυτά! Έχω παραγγείλει ήδη καροτσάκι 3 σε 1. Τα υπόλοιπα λέω να τα ξεκινήσω με περισσότερη ζέση από την β επιπέδου και μετά! 

Όταν αρχίσεις να κοιτάς πάπλωμα και και πάντα υπάρχουν τόσο πολλά σχέδια που εγώ είχα κολλήσει για τα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας! @MariannakiMαφού το μωράκι σου είναι μια χαρά μη φοβάσαι τίποτα! Έκανες ήδη τη μισή διαδρομή με επιτυχία!

Σχετικά με το καρότσι εμείς πήραμε ένα αρκετά οικονομικό, εχει το ίδιο μοντέλο και ο αδερφός μου στον μικρούλη του που είναι τώρα ενός και είναι ευχαριστημένος. Οπότε τον εμπιστεύτηκαμε. Γενικά βρήκαμε κάποιες καλές προσφορές για όλα μαζί τα χοντρά με κάρτα και τα πήραμε! μπανακι με βάση (γιατί έχουμε ντουζιέρα), κρεβατάκι με αλλαξιερα και μετά αλλάζει και γίνεται μέχρι 12 χρονών, ριλαξ, καρότσι, και πάρκοκρεββατο για την γιαγιά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MariannakiM καλό κουράγιο κορίτσι, υπομονή, το μωρό σου είναι καλά, εκεί να επικεντρωθείς και όλα θα πάνε καλά. 

Note to self: να μη ξαναγκρινιάξω για τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MissMary είπε:

Καλημέρα σας! @MariannakiMαφού το μωράκι σου είναι μια χαρά μη φοβάσαι τίποτα! Έκανες ήδη τη μισή διαδρομή με επιτυχία!

Σχετικά με το καρότσι εμείς πήραμε ένα αρκετά οικονομικό, εχει το ίδιο μοντέλο και ο αδερφός μου στον μικρούλη του που είναι τώρα ενός και είναι ευχαριστημένος. Οπότε τον εμπιστεύτηκαμε. Γενικά βρήκαμε κάποιες καλές προσφορές για όλα μαζί τα χοντρά με κάρτα και τα πήραμε! μπανακι με βάση (γιατί έχουμε ντουζιέρα), κρεβατάκι με αλλαξιερα και μετά αλλάζει και γίνεται μέχρι 12 χρονών, ριλαξ, καρότσι, και πάρκοκρεββατο για την γιαγιά ?

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου! Και σε σένα όλα τα καλά! 

Μπορείς να μου στείλεις με pm από πού τα πήρες; Δεν ξέρω αν επιτρέπεται δημόσια. Κάνω έρευνα αγοράς ακόμα και συγκρίνω τιμές! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η anna_ είπε:

@MariannakiM καλό κουράγιο κορίτσι, υπομονή, το μωρό σου είναι καλά, εκεί να επικεντρωθείς και όλα θα πάνε καλά. 

Note to self: να μη ξαναγκρινιάξω για τίποτα!

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Και σε σένα όλα καλά να πηγαίνουν!!!! Εκεί επικεντρωνομαι! Και μάλλον καταλαβε ότι με είχε πάρει λίγο από κάτω και ξεκίνησε να κουνιέται λίγο περισσότερο από χτες! ?

ΥΓ. Κι εγώ τα χειρότερα σκέφτομαι για να μην γκρινιάζω απλά υπάρχουν στιγμές που λυγιζω η δόλια mom to be! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw μπορείς να τρως όποις φρούτα θες, 2-3 ημερησίως. Αυτά δεν ανεβάζουν αμάν και ντε το ζάχαρο, τα γλυκά απαγορέυονται δια ροπάλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MariannakiM είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Και σε σένα όλα καλά να πηγαίνουν!!!! Εκεί επικεντρωνομαι! Και μάλλον καταλαβε ότι με είχε πάρει λίγο από κάτω και ξεκίνησε να κουνιέται λίγο περισσότερο από χτες! ?

ΥΓ. Κι εγώ τα χειρότερα σκέφτομαι για να μην γκρινιάζω απλά υπάρχουν στιγμές που λυγιζω η δόλια mom to be! 

Μόλις διάβασα την ιστορία σου. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα τέλεια για το μωράκι σου κ για σένα. Κουράγιο κ να ξεκουράζεσαι!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MariannakiM  μαζί την έχουμε την β επιπέδου! Δύσκολο το καθισιό, έχεις δίκιο, αλλά εφόσον πρόκειται για το καλό του μωρού θα κάνεις κουράγιο και θα περάσει ο καιρός! Να σου στείλουμε μαλλί να μας πλέξεις και εμάς καλέ καμιά κουβερτούλα μιας και έμαθες την τέχνη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LondonBaby είπε:

Μόλις διάβασα την ιστορία σου. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα τέλεια για το μωράκι σου κ για σένα. Κουράγιο κ να ξεκουράζεσαι!!?

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Και για εσάς εύχομαι όλα να πηγαίνουν τέλεια!!! Εισαστε και στην ξενιτιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

@MariannakiM  μαζί την έχουμε την β επιπέδου! Δύσκολο το καθισιό, έχεις δίκιο, αλλά εφόσον πρόκειται για το καλό του μωρού θα κάνεις κουράγιο και θα περάσει ο καιρός! Να σου στείλουμε μαλλί να μας πλέξεις και εμάς καλέ καμιά κουβερτούλα μιας και έμαθες την τέχνη ?

Ααα τι ωραία!!! Θα στείλουμε μαζί να πούμε τα νέα μας!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!!! 

Όσο για τις κουβερτουλες με μεγάλη μου χαρά κορίτσια! ? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

@egw μπορείς να τρως όποις φρούτα θες, 2-3 ημερησίως. Αυτά δεν ανεβάζουν αμάν και ντε το ζάχαρο, τα γλυκά απαγορέυονται δια ροπάλου

Κατάλαβα πάλι καλά ονειρεύομαι καρπούζι και όλα τα φρούτα του καλοκαιριού

Πήρα βέβαια και τη σοκολάτα μου για το σκ επιτρέπω ελεύθερο μια φορά στον εύστοχα μου και αν μου λείπει πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/3/2019 at 9:42 ΠΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

@lambo  και @Pralina , κορίτσια θέλουμε ΠΗΤ και φύλο για να σας βάλουμε στην λίστα μας!

εγώ περιμένω κορίτσι στις 12/6

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/4/2019 at 11:22 ΜΜ, ο/η Liou22 είπε:

Μπορεις να τρως και φαγητα που σου δινουν σιδηρο. Φακιες, μοσχαρι, συκωτι(εμενα μου αρεσει που κ που?) σιγουρα υπαρχουν κ αλλα αν το ψαξεις. 

Το συκώτι έχει σίδηρο αλλά νομίζω ότι απαγορεύεται στην εγκυμοσύνη γιατι εκει μαζεύονται όλες οι τοξίνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η egw είπε:

Κατάλαβα πάλι καλά ονειρεύομαι καρπούζι και όλα τα φρούτα του καλοκαιριού

Πήρα βέβαια και τη σοκολάτα μου για το σκ επιτρέπω ελεύθερο μια φορά στον εύστοχα μου και αν μου λείπει πολύ 

ναι λίγη μαύρη σοκολάτα για παρηγοριά...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες ..Έχω ανησυχήσει λίγο με κάτι που μου συνέβει..θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας.Ειμαι στη 18η εβδ Και εδώ και κάποιες ημέρες βλέπω στο εσώρουχο μου αρκετά υγρά Χωρίς όμως χρώμα ..Δλδ είναι βρεγμένο αρκετά.Ειναι φυσιολογικό ? Έχει κάποια άλλη..Ειμαι τρομαγμένη γιατί γιαυτο το λόγο είμαι ξάπλα από νωρίς ..λόγω μικρού τραχηλου υπάρχει φόβος να σπάσουν τα νερά.Αχ κορίτσια μου τι φόβος είναι αυτός !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες ..Έχω ανησυχήσει λίγο με κάτι που μου συνέβει..θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας.Ειμαι στη 18η εβδ Και εδώ και κάποιες ημέρες βλέπω στο εσώρουχο μου αρκετά υγρά Χωρίς όμως χρώμα ..Δλδ είναι βρεγμένο αρκετά.Ειναι φυσιολογικό ? Έχει κάποια άλλη..Ειμαι τρομαγμένη γιατί γιαυτο το λόγο είμαι ξάπλα από νωρίς ..λόγω μικρού τραχηλου υπάρχει φόβος να σπάσουν τα νερά.Αχ κορίτσια μου τι φόβος είναι αυτός !

Καλησπέρα κορίτσι μου! Από τόσο νωρίς να σπάσουν τα νερά? Σου το είπε ο γιατρός αυτό? Έχουν μυρωδιά τα υγρά? Εγώ το μόνο που μπορώ να σου πω είναι για κάποια λευκά υγρά που εχω και ρώτησα το γιατρό. Είναι φυσιολογικό λέει. Ετσι προστατεύεται ο κόλπος από μολύνσεις κ μύκητες. 

Μήπως ακράτεια? Γιατί συμβαίνει πολύ συχνά στην εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες ..Έχω ανησυχήσει λίγο με κάτι που μου συνέβει..θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας.Ειμαι στη 18η εβδ Και εδώ και κάποιες ημέρες βλέπω στο εσώρουχο μου αρκετά υγρά Χωρίς όμως χρώμα ..Δλδ είναι βρεγμένο αρκετά.Ειναι φυσιολογικό ? Έχει κάποια άλλη..Ειμαι τρομαγμένη γιατί γιαυτο το λόγο είμαι ξάπλα από νωρίς ..λόγω μικρού τραχηλου υπάρχει φόβος να σπάσουν τα νερά.Αχ κορίτσια μου τι φόβος είναι αυτός !

Καλησπερα! Και εγώ σε κάποια φάση εκεί γύρω στη βδομάδα που λες, είχα για τρεις τέσσερις μέρες συνεχόμενες υγρά αρκετά σα νεράκι, είχα φοβηθεί πολύ νόμιζα πως έχανα αμνιακό υγρό! Τελικά δεν ήταν τίποτα. Παρατήρησε το λίγο ακόμα, μη φοράς σερβιέτακι για να το τσεκαρεις πιο καλά και αν συνεχίσει πες το στο γιατρό. Εγώ πάντως τσάμπα είχα ανυσηχησει! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Από τόσο νωρίς να σπάσουν τα νερά? Σου το είπε ο γιατρός αυτό? Έχουν μυρωδιά τα υγρά? Εγώ το μόνο που μπορώ να σου πω είναι για κάποια λευκά υγρά που εχω και ρώτησα το γιατρό. Είναι φυσιολογικό λέει. Ετσι προστατεύεται ο κόλπος από μολύνσεις κ μύκητες. 

Μήπως ακράτεια? Γιατί συμβαίνει πολύ συχνά στην 

Ναι ο γιατρός μου το είχε πει.Πρεπει να προσέχω πολύ να μη κουράζομαι και να ξαπλώνω .Δεν εχουν μυρωδιά πάντως..Αν ήταν ακράτεια θα το καταλάβαινα πιστευω και γενικά δεν έχω ούτε συχνοουρια ακόμη.Τον πήρα τηλέφωνο τον γιατρό μόλις .Είπε αν δεν είναι ροή συνεχόμενη σε συνδυασμό με πόνο δεν είναι ανησυχητικό..Και να πάω Δευτέρα -Τρίτη να με δει.Λογικα είπε είναι υγρά...Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Καλησπερα! Και εγώ σε κάποια φάση εκεί γύρω στη βδομάδα που λες, είχα για τρεις τέσσερις μέρες συνεχόμενες υγρά αρκετά σα νεράκι, είχα φοβηθεί πολύ νόμιζα πως έχανα αμνιακό υγρό! Τελικά δεν ήταν τίποτα. Παρατήρησε το λίγο ακόμα, μη φοράς σερβιέτακι για να το τσεκαρεις πιο καλά και αν συνεχίσει πες το στο γιατρό. Εγώ πάντως τσάμπα είχα ανυσηχησει! ?

Σε ευχαριστώ πολύ!Τι άγχος και τι φόβος...πω πω! Πηρα τον γιατρό τελικά λόγω του θέματος που έχω ανησύχησα πολύ..Μου είπε ότι αν δεν ειανι ροη συνεχόμενη σε συνδυασμό με πόνο δεν έσπασαν τα νερά..Δόξα το Θεό! Υγρά θα είναι μου είπε.Αλλα να παω να με δει Δευτέρα -Τρίτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες ..Έχω ανησυχήσει λίγο με κάτι που μου συνέβει..θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας.Ειμαι στη 18η εβδ Και εδώ και κάποιες ημέρες βλέπω στο εσώρουχο μου αρκετά υγρά Χωρίς όμως χρώμα ..Δλδ είναι βρεγμένο αρκετά.Ειναι φυσιολογικό ? Έχει κάποια άλλη..Ειμαι τρομαγμένη γιατί γιαυτο το λόγο είμαι ξάπλα από νωρίς ..λόγω μικρού τραχηλου υπάρχει φόβος να σπάσουν τα νερά.Αχ κορίτσια μου τι φόβος είναι αυτός !

Καλήσπερες! Κι εγώ έχω πολλά υγρά από πολυ νωρίς χωρίς χρώμα και χωρίς μυρωδιά. Είχα ρωτήσει κι εγώ τον γιατρό και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό οπότε δεν τον ξαναρώτησα παρόλο που συνεχίζω να έχω αυξημένα. Σκέψου κάποιες φορές χρειάστηκε να βάλω σερβιέτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Ναι ο γιατρός μου το είχε πει.Πρεπει να προσέχω πολύ να μη κουράζομαι και να ξαπλώνω .Δεν εχουν μυρωδιά πάντως..Αν ήταν ακράτεια θα το καταλάβαινα πιστευω και γενικά δεν έχω ούτε συχνοουρια ακόμη.Τον πήρα τηλέφωνο τον γιατρό μόλις .Είπε αν δεν είναι ροή συνεχόμενη σε συνδυασμό με πόνο δεν είναι ανησυχητικό..Και να πάω Δευτέρα -Τρίτη να με δει.Λογικα είπε είναι υγρά...Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση.

Ευχομαι να ειναι ολα καλα. Όταν πας να μας ενημερώσεις τι σου είπε να δούμε κ μεις. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Καλήσπερες! Κι εγώ έχω πολλά υγρά από πολυ νωρίς χωρίς χρώμα και χωρίς μυρωδιά. Είχα ρωτήσει κι εγώ τον γιατρό και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό οπότε δεν τον ξαναρώτησα παρόλο που συνεχίζω να έχω αυξημένα. Σκέψου κάποιες φορές χρειάστηκε να βάλω σερβιέτα. 

Και εγώ τώρα που ρώτησα το γιατρό μου είπε ότι είναι φυσιολογικό να έχουμε υγρά.Αρκει να μην είναι συνεχόμενη η ροή.Ειναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και δε ξέρω τι μου γίνεται.Ειμαι και φοβιτσιαρα..άστα να πάνε.Σε ευχαριστώ πολύ.Με ηρέμησαν οι απαντήσεις σας.❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LondonBaby είπε:

Ευχομαι να ειναι ολα καλα. Όταν πας να μας ενημερώσεις τι σου είπε να δούμε κ μεις. ?

Ναι εννοείται..Δευτέρα πρωί πρωί...αν ζω μέχρι τότε απ το άγχος.??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efitta είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες ..Έχω ανησυχήσει λίγο με κάτι που μου συνέβει..θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας.Ειμαι στη 18η εβδ Και εδώ και κάποιες ημέρες βλέπω στο εσώρουχο μου αρκετά υγρά Χωρίς όμως χρώμα ..Δλδ είναι βρεγμένο αρκετά.Ειναι φυσιολογικό ? Έχει κάποια άλλη..Ειμαι τρομαγμένη γιατί γιαυτο το λόγο είμαι ξάπλα από νωρίς ..λόγω μικρού τραχηλου υπάρχει φόβος να σπάσουν τα νερά.Αχ κορίτσια μου τι φόβος είναι αυτός !

Και εγώ θυμάμαι περίπου σε αυτή την εβδομάδα που λες είχα αρκετα υγρα αχρωμα πήγα στο γιατρό και τελικά δεν ήτανε τίποτα.εγω γενικά είχα πολλά υγρά από την αρχή και όσο περνάει ο καιρός αυξάνονται περισσότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η lambo είπε:

εγώ περιμένω κορίτσι στις 12/6

Προστέθηκες στην λίστα μας! Αισίως γίναμε 18!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...