Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Εγώ μέχρι τώρα λέω σε ιδιωτικό..Ο γιατρός μου είναι μόνο σε ιδιωτικό.Ισως όμως αλλάξω .Είναι και πολλά τα χρήματα.Δε ξέρω πραγματικά τι να κανω.

ποσα σας ειπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ στην αρχή είχα πει σε δημόσιο με γιατρό του νοσοκομείου Γιατί ο δικός μου συνεργάζεται μόνο σε ιδιωτικό,εδώ και ένα μήνα έχω αρχίσει να το σκέφτομαι όμως να πάω σε ιδιωτικό με τον γιατρο μου έχω την θρομβοφιλια έχω και τον διαβήτη τώρα ανησυχώ  δεν ξέρω τι να κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ εδώ που βρίσκομαι θα πάω σε δημόσιο. Ψάξαμε με τον άντρα μου για ιδιωτικές κλινικές. Οι τιμές τους είναι εξωφρενικές. Μπορεί η γεννα να πάει πάνω από 50.000 λίρες. 

Τα δημόσια νοσοκομεία εδώ είναι αντίστοιχα των δικών μας ιδιωτικών. Όσες φορές έχω πάει εδώ είναι πεντακάθαρα μα ολοκαίνουρια μηχανήματα που δεν τα έχω δει στην Ελλάδα. Δεν έχω κανένα παράπονο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κοπέλες μου θα πάω σε δημόσιο νοσοκομείο με τον γιατρό της εφημερίας. Την προηγούμενη φορά έκανα το ίδιο, είχα και τον διαβήτη οπότε με βάλανε σε ειδική ομάδα περιγεννητικής και με προσέχανε ιδιαίτερα και γέννησα εντελώς δωρεάν με τον καθηγητή της κλινικής. Γνώμη μου, όποιες εγκυμοσύνες έχουν θέματα η καλύτερη λύση είναι το δημόσιο νοσοκομείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εγώ κοπέλες μου θα πάω σε δημόσιο νοσοκομείο με τον γιατρό της εφημερίας. Την προηγούμενη φορά έκανα το ίδιο, είχα και τον διαβήτη οπότε με βάλανε σε ειδική ομάδα περιγεννητικής και με προσέχανε ιδιαίτερα και γέννησα εντελώς δωρεάν με τον καθηγητή της κλινικής. Γνώμη μου, όποιες εγκυμοσύνες έχουν θέματα η καλύτερη λύση είναι το δημόσιο νοσοκομείο.

αναλογα που εισαστε και το νοσοκομειο στη δικια μου περιπτωση αεδω αστο ποναει το δημοσιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η egw είπε:

αναλογα που εισαστε και το νοσοκομειο στη δικια μου περιπτωση αεδω αστο ποναει το δημοσιο 

Αυτές που αναρωτιούνται τι να επιλέξουν εννοείται ότι έχουν και τις 2 επιλογές. Αν δεν τις έχεις, δεν το συζητάμε καν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ο γιατρός μου ξεγενναει σε ιδιωτικό, από την πρώτη στιγμή μου είπε να αποφασίσω και ότι θα ήταν καλό να επιλέξω νωρίς ώστε αν αποφασίσω το δημόσιο να έχω έναν γιατρό από την αρχή εκεί να με παρακολουθεί να γνωριστούμε κλπ Εκτός από τα χρήματα που ήταν ο ένας λόγος να επιλέξω δημόσιο ξέρω ότι αν κάτι δεν πάει καλά το δημόσιο ενδείκνυται για γέννα. Μόνο οι εγκαταστάσεις υστερούν, παλιά κτήρια κλπ. Με έχει βολέψει το Έλενα γενικά όλοι σούπερ ευγενικοί ο γιατρός μου χαλαρός τύπος που εμένα μου ταιριάζει κοντά στο σπίτι... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Kate99 είπε:

Η βρώμη είναι η καλύτερη λύση! Και είναι και πολύ υγιεινή αλλά και χορταστική

Εγώ φίλη μου αρνούμε να φάω βρώμη!!! Σιγά μην βγω και για βοσκή στα χωράφια! Αν δω ότι μου ανεβάζουν το ζάχαρο τα καταραμένα τα δημητριακά, τα κόβω και τρώω κάτι άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο νοσοκομείο που πηγαίνω και με παρακολουθούν δεν έχεις στάνταρ γιατρό κάθε φορά σε παρακολουθεί ο γιατρός που δουλεύει τη μέρα που έχεις ραντεβού.τωρα θα πάω από βδομάδα να δω πως θα παει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η egw είπε:

αναλογα που εισαστε και το νοσοκομειο στη δικια μου περιπτωση αεδω αστο ποναει το δημοσιο 

Από που είσαι κορίτσι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10 αυτοί που σε παρακολουθούν είναι ειδικευόμενοι γιατροί. Στους τοκετούς όμως υπάρχει πάντα κάποιος ειδικός και ποτέ δεν σε αφήνουν με ειδικευόμενο να γεννήσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@vivika10 αυτοί που σε παρακολουθούν είναι ειδικευόμενοι γιατροί. Στους τοκετούς όμως υπάρχει πάντα κάποιος ειδικός και ποτέ δεν σε αφήνουν με ειδικευόμενο να γεννήσεις. 

Δυο φορές που έχω πάει μου μετρήσανε την πίεση και μου κάνανε υπέρηχο όπου ακούσαμε μόνο το μωρό δεν μου κάνανε κάτι άλλο και απλά κοιτάξανε  τις εξετάσεις αίματος και ούρων.απλσ τώρα γιατί έχω μπει στον 7 νομίζω πως αυτά δεν είναι αρκετά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η vivika10 είπε:

Δυο φορές που έχω πάει μου μετρήσανε την πίεση και μου κάνανε υπέρηχο όπου ακούσαμε μόνο το μωρό δεν μου κάνανε κάτι άλλο και απλά κοιτάξανε  τις εξετάσεις αίματος και ούρων.απλσ τώρα γιατί έχω μπει στον 7 νομίζω πως αυτά δεν είναι αρκετά 

Τι να σου κάνουν περισσότερο από αυτά; Είναι τα τακτικά εξωτερικά ιατρεία στα οποία παρακολουθούν την εξέλιξη της εγκυμοσύνης και σου γράφουν εξετάσεις και τα φάρμακά σου. Άλλο αυτό, άλλο ο τοκετός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η KONSTANTIA είπε:

Τι να σου κάνουν περισσότερο από αυτά; Είναι τα τακτικά εξωτερικά ιατρεία στα οποία παρακολουθούν την εξέλιξη της εγκυμοσύνης και σου γράφουν εξετάσεις και τα φάρμακά σου. Άλλο αυτό, άλλο ο τοκετός. 

Άρα είναι φυσιολογικό δεν έχω ιδέα από νοσοκομείο γι'αυτό ρωτάω.απλα λογο του διαβήτη αγχώθηκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10στο Έλενα αν χρειαστώ να πάω πρωί  θα με δει οποίος γιατρός είναι εκείνη την ώρα, αλλά υπάρχει και η διαδικασία των τακτικών απογευματινων ραντεβού με μαιευτηρες γιατρους που έπρεπε να επιλέξω κάποιον από την λίστα έχουν συγκεκριμένες μέρες και ώρες και κλείνω εκεί το ραντεβού μου έχει τον φάκελο που με παρακολουθεί μου γράφει κάθε μήνα εξετάσεις, κάνουμε ζύγισμα πίεση υπερηχο, έχω το κινητό του και αυτός το δικό μου για ότι θελήσω και όταν έρθει η ώρα θα με ξεγεννήσει αυτός. Αυτό το ραντεβού κοστίζει ένα παράβολο 36€.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η vivika10 είπε:

Άρα είναι φυσιολογικό δεν έχω ιδέα από νοσοκομείο γι'αυτό ρωτάω.απλα λογο του διαβήτη αγχώθηκα 

Αυτό γίνεται σε όλα τα δημόσια νοσοκομεία. Ο διαβήτης όσο είναι ρυθμισμένος και τον παρακολουθείς δεν είναι τόσο σημαντικό πρόβλημα για έναν τοκετό. Η θρομβοφιλία ίσως είναι σημαντικότερη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Ναι κι εγώ στην ίδια φάση είμαι αλλά να σου πω την αλήθεια φοβάμαι να αλλάξω γιατρό. Αν είχα μια εύκολη κύηση δε θα το σκεφτόμουνα, αλλά τώρα δεν ξέρω... 

Και εγω το ειχα το αγχος μεχρι να παω στον αλλο γιατρο σε καταλαβαινω κι ας εχω ευκολη κυηση... εκανα το βημα ομως και τελικα μου αρεσει περισσοτερο απο το  προηγουμενο το εψαξα καλα πριν παω.. κανε την ερευνα σου ακου εμπειριες και επελεξε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Εμένα ο γιατρός μου ξεγενναει σε ιδιωτικό, από την πρώτη στιγμή μου είπε να αποφασίσω και ότι θα ήταν καλό να επιλέξω νωρίς ώστε αν αποφασίσω το δημόσιο να έχω έναν γιατρό από την αρχή εκεί να με παρακολουθεί να γνωριστούμε κλπ Εκτός από τα χρήματα που ήταν ο ένας λόγος να επιλέξω δημόσιο ξέρω ότι αν κάτι δεν πάει καλά το δημόσιο ενδείκνυται για γέννα. Μόνο οι εγκαταστάσεις υστερούν, παλιά κτήρια κλπ. Με έχει βολέψει το Έλενα γενικά όλοι σούπερ ευγενικοί ο γιατρός μου χαλαρός τύπος που εμένα μου ταιριάζει κοντά στο σπίτι... ?

ειναι πολλοι γιατροι παντως που αν δεν γεννησεις κοντα τους δε συμπεριφερονται το ιδιο

εγω θελω να παω και για φυσιολογικο μετα απο καισαρικη και εδω δεν αναλαμβανουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εγώ φίλη μου αρνούμε να φάω βρώμη!!! Σιγά μην βγω και για βοσκή στα χωράφια! Αν δω ότι μου ανεβάζουν το ζάχαρο τα καταραμένα τα δημητριακά, τα κόβω και τρώω κάτι άλλο!

μου αρεσε εμενα οταν το εκανα του μικρου και τη τρωω αλλα αι τι αλλο να φας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Άρα είναι φυσιολογικό δεν έχω ιδέα από νοσοκομείο γι'αυτό ρωτάω.απλα λογο του διαβήτη αγχώθηκα 

Ρώτα κι εσύ αν έχουν τακτικά ραντεβου η κάτι τέτοιο για να αποκτήσεις μια πιο προσωπική επαφή με κάποιον γιατρό αν θέλεις για να ξε-αγχωθεις λίγο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@vivika10 αυτοί που σε παρακολουθούν είναι ειδικευόμενοι γιατροί. Στους τοκετούς όμως υπάρχει πάντα κάποιος ειδικός και ποτέ δεν σε αφήνουν με ειδικευόμενο να γεννήσεις. 

εμας εδω σου λενε ακουνε μονο το μωρο τα υπολοιπα εξω η στο ηρακλειο και φυσικα γεννας με ειδικευομενο και αν ειναι δυσκολος ο τοκετος απλα καλανε το γιατρο που ειναι εφημερευον και ειναι σπιτι του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Ρώτα κι εσύ αν έχουν τακτικά ραντεβου η κάτι τέτοιο για να αποκτήσεις μια πιο προσωπική επαφή με κάποιον γιατρό αν θέλεις για να ξε-αγχωθεις λίγο! 

Πάντως τώρα που ψάχνω στο ίντερνετ στο νοσοκομείο που πηγαίνω εγώ και με παρακολουθούν δεν βρίσκω ραντεβού μαιευτικής απογευματινό. Γράφει μόνο γυναικολογικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Πάντως τώρα που ψάχνω στο ίντερνετ στο νοσοκομείο που πηγαίνω εγώ και με παρακολουθούν δεν βρίσκω ραντεβού μαιευτικής απογευματινό. Γράφει μόνο γυναικολογικά. 

Σε εμάς τα λένε απογευματινή λειτουργία εξωτερικών ιατρείων, και έχει λίστα με επιμελητές και καθηγητές και την τιμή τους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MissMary είπε:

Σε εμάς τα λένε απογευματινή λειτουργία εξωτερικών ιατρείων, και έχει λίστα με επιμελητές και καθηγητές και την τιμή τους 

Θα ρωτήσω την επόμενη φορά από κοντά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...