Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις On 22/3/2019 at 12:32 ΜΜ, ο/η Ρομινα Κωσταμη είπε:

Και εγώ ΠΗΤ έχω 15/6 όποτε κοντά είμαστε ... όλοι μου λένε να πάρω φορμάκια με μακρύ μανίκι και σκουφάκι λεπτό εκτός αν κάνει 40 βαθμούς . Για να μην νιώθει το παιδί μεγάλη διαφορα στην θερμοκρασία από 36,6 που είναι 9 μήνες . 

Κοριτσια μου να σας πω κι εγώ. Την άποψη μου για τα ρούχα

Καταρχήν αν γεννάτε σε κλινική θα πάτε απλά να ρωτήσετε τη κλινική σας . εμένα για παράδειγμα τα βαζουν λέει 4-5 στη θερμοκοιτίδα μέχρι δηλαδή νααποκτησει θερμοκρασία το σώμα τους και μετά τους φορείς ότι και εσύ 

Από την άλλη υπάρχει και ο κλιματισμός που το φτιάχνεις όπως θες εσύ 

Τώρα για το νοσοκομείο μπορείς επίσης να βρεις τις μαίες εκεί να σε συμβουλεύσουν η να πας να βρεις το μέλλον παιδίατρο σου

Στην αρχή ξέρω ότι τα έχουν καλά ντυμένα μια δυο μέρες μέχρι να κάνουν το μπανάκι τους μετά έχουν και δύο βαθμούς θερμοκρασία πάνω από εμάς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/3/2019 at 1:59 ΜΜ, ο/η Hope08 είπε:

4,800!! Μπράβο! Νομίζω απ τον υπερηχο ξερεις αν θα γεννήσεις τόσο μεγάλο παιδί! Γενικά καλό ειναι να μην παιρνουμε μεγαλες ποσότητες γιατί και δωράκια θα πάρουμε και θα μέινουν αφόρετα στο τέλος κάποια.

Κορίτσια τα new born και το νούμερο ένα δεν θα φορεθούν σχεδόν καθόλου εκτός αν είναι πιο μικρά τα παιδιά μετα όμως τα 0-3 θα χρειαστεί για ένα δίμηνο τλχ όσο χοντρό και αν είναι γιατί παίζει ρόλο και το ύψος και δεν βγαίνει κανένα πολύ ψηλό που να μην κάνει 

Σίγουρα θα ξέρετε από τον υπέρηχο πόσο είναι πάνω κάτω 

Επίσης λογικά θα χρειαστούμε και κάποια μακριά εμένα ήταν συνέχεια με το ζιμπουνακι ούτε καν κάλτσες έβαζα μόνο το βράδυ και ένα απλό παντελονάκι και ξαφνικά αρχές Αυγούστου έπεσε πολύ η θερμοκρασία και έβρεχε και έτρεχα να πάρω και μακρυμάνικα 

Α επί ευκαιρίας το πρενανταλ εκείνη τη περίοδο βγάζει τρελές εκπτώσεις και μετα πάλι κοντά

Οπότε μακριά από κάτω ζιμπουνακια και και ζακέτες

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/3/2019 at 3:47 ΜΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

Λοιπόν, μανούλες, γράφω τα παρακάτω:

1) @Eleni16  10/6  αγόρι

2) @vivika10   22/6  αγόρι

3) @Rian  25/6    αγόρια

4) @Kate99  5/7  αγόρι

5) @LondonBaby   8/7  αγόρι

6) @Γλυκερια1994...   20/7 αγόρι

7) @MissMary   27/7 κορίτσι

? @Κορτας  3/8  κορίτσι

9) @Hope08   12/8  αγόρι και @Evoula4   κορίτσι

10) @KONSTANTIA   18/8  αγόρι

11) @Liou22   19/8  αγόρι

12) @MariannakiM   20/8  κορίτσι

13) @egw   22/8  κορίτσι

14) @efitta   9/9  κορίτσι

Δεν νομίζω να υπάρχει καμία αμφιβολλία ότι και 2019 είναι αγοροχρονιά!!!!

Χθες πάντως ήμασταν σε κάτι γενέθλια τρεις έγκυοι και οι τρεις κορίτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Kate99 είπε:

Καρότσι έχω καταλήξει σε ένα της Inglesina που είναι travel system. Γενικά πιστεύω πως θα μας εξυπηρετήσουν καλύτερα τα travel system που είναι 3 σε 1

Συμφωνώ για το τρία σε ένα αν και η καλαθουνα δε χρειάζεται τόσο αλλά μην πας σε τόσο ακριβη μάρκα είναι κρίμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Lenaki. είπε:

Γεια σας κοριτσια! Ειμαι νεα ατο φορουμ κ μπερδευομαι λιγο ανοιξα κ νεο θεμα αλλα τωρα ειδα οτι υπαρχει αυτό! Ειμαι καλοκαιρινη κ εγω με πητ 25/7!!ηθελα να σας ρωτησω αν εχει καποια αντιστοιχο θεμα με εμενα μου χαν βρει κ στην αυχενικη αυξημενες αντιστασης μητριαιας κ τωρα στη β επιπεδου η μια ειναι κανονικη η αλλη 2.2 αυξημενη κ μ παν εχει σχεση με προεκλαμψια και να μη περνει βαρος το μωρο αργοτερα! Τωρα ηταν 21 κ 6μ ημερων 400γρ λιγα δν ηταν? Μου παν ειναι καλα, ειζατε αντιστοιχη περίπτωση με αυξημενες αρτηριες και πήρατε κατι γτ δν μου εχει δωσει τπτ μονο παρακολουθηση λεει..! 

Καλωσόρισες κορίτσι μου . λοιπόν σε εμένα το είχαν βρει στην αυχενική και παρόλο που ο γιατρός δεν το πίστευε γιατί δεν είχα θέμα στη πρώτη γιατί είμαι αδύνατη και η πίεση μου χαμηλή κάναμε εκείνη την μέρα μια εξέταση της αυχενικής και τη στείλαμε στην Αθήνα ήταν αρνητική οπότε δεν έκανα κάτι αν όμως ήταν θετική έπρεπε λέει να ξεκινήσουμε μια ασπιρίνη κάθε βράδυ και αυτό όμως έπρεπε να ξεκινήσει πριν τις 14 εβδομάδες αλλιώς δεν υπήρχε νόημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η egw είπε:

Συμφωνώ για το τρία σε ένα αν και η καλαθουνα δε χρειάζεται τόσο αλλά μην πας σε τόσο ακριβη μάρκα είναι κρίμα

Έχω δει και πολύ πιο οικονομικές αλλά από κοντινά μου άτομα που έχουν πάρει φτηνότερα μου είπαν ότι θα προτιμούσαν να επενδύσουν σε κάτι καλύτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

21 εβδομάδων και το δικό μου 400 γραμμάρια ήταν και μου είπαν πως ήταν φυσιολογικό άρα δε νομίζω πως ήτανε λίγα για την εβδομάδα του,αφού σου είπανε μόνο παρακολούθηση ίσως δεν δίνουνε κάτι άλλο.

Κοίτα ξέρω ότι κάνει μεγάλα μωρά εγώ οχι μικρά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η anna_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Να ρωτήσω, πως γίνεται να μην πάρεις καθόλου κιλά μέχρι να γεννήσεις?? Εγώ είμαι 20η εβδομάδα και έχω ήδη πάρει 6. Ο γιατρός μου λέει είναι μια χαρά, και μέχρι το τέλος ακόμα 6-8 μπορώ να πάρω. Βέβαια εκτός της κοιλιάς δεν έχω δει διαφορά στο υπόλοιπο σώμα. Που έχουν πάει τα κιλά δεν ξέρω :))

Για τις καούρες και τις ξινίλες που είπε μια φίλη, η μαστίχα χίου βοηθάει, ειδικά αν έχεις συνέχεια ξινίλες, πόσα μααλόξ να πάρεις, 20? Δεν γίνεται. Οπότε μασάω σαν την καμήλα όλη μέρα. Απλά να αποφεύγετε τις τσίχλες χωρίς ζάχαρη γιατί έχουν υποκατάστατα που δεν είναι ότι καλύτερο.

@Κορτας  εγώ γεννάω 4/8, ακριβώς μετά από εσένα. Κοριτσάκι κ εγώ.

Δεν γίνεται να μη πάρεις έστω στο τέλος θα πάρεις γιατί είναι το μωρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου Καλημέρα κι Καλή ευδομαδα!!!? Τι κάνετε πως είσαστε??? 

vivika10 Με αυτή την δίαιτα σίγουρα δεν πρόκειται να βάλεις κιλά. Αλλά εάν η αίσθηση πείνας παραμένει πιστεύω πως θα μπορούσες να φας περισσότερο φυσικά θρεπτικά πράγματα.

Εγώ πάλι δεν ξέρω τι  με έπιασε από το Σάββατο μια λιγουρα για σοκολατάκια απίστευτο.  Σε όλη την εγκυμοσινη μου έως τώρα δεν έτρωγα ο τι να ναι. Μάλλον τώρα ήρθε η ώρα τι να πω...

efitta   κι εμένα με ζυγιζει κάθε φορά που πάω. Κάθε δεύτερη ευδομαδα δηλ. Παίρνει αίμα, κοιτάει τα ούρα, πίεση, υπέρηχο κι κάποιες φορές έλεγχο κόλπου. 

MissMary κι εγώ στα δύο πρώτα μου παιδακια έβαλα πολλά κιλά. Τα έχασα πολύ σύντομα όμως γι αυτο μην το σκέφτεσαι. Τώρα έτυχε να μην έβαλα πολλά Όμως πιστεύω θ αρχίσω να βάζω τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! 

Έναν προβληματισμό μου να παραθέσω: 

πόσες ενοχές μπορεί να δημιουργήσει σε μια γυναίκα η προβολή της εγκυμοσύνης ως μιας περιόδου που οφείλει να πετά διαρκώς στα σύννεφα;

μιλάω σε κάποιους για φόβο, αγωνία και άγχος και με κοιτούν παράξενα ή με θεωρούν υπερβολική. Αφού παιδεύτηκα 5χρόνια να μείνω έγκυος θα πρέπει τώρα να είμαι μέσα στην υπεραισιοδοξία και την τρελή χαρα.

και όμως, είμαι άνθρωπος! Και ναι, φοβαμαι, αγχώνομαι, τρομάζω μέχρι να δω το μωρό μου, όπως και χαίρομαι πολύ οταν με κλοτσαει και οταν το ονειρευομαι.

κατάλαβα ότι καταπιέζοντας τα αρνητικά συναισθήματά μου νιώθω χειρότερα... Ας μη θέλουμε να φαινόμαστε υπερανθρωποι και ας διεκδικουμε το δικαίωμα να μην είμαστε πάντα καλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Hope08 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! 

Έναν προβληματισμό μου να παραθέσω: 

πόσες ενοχές μπορεί να δημιουργήσει σε μια γυναίκα η προβολή της εγκυμοσύνης ως μιας περιόδου που οφείλει να πετά διαρκώς στα σύννεφα;

μιλάω σε κάποιους για φόβο, αγωνία και άγχος και με κοιτούν παράξενα ή με θεωρούν υπερβολική. Αφού παιδεύτηκα 5χρόνια να μείνω έγκυος θα πρέπει τώρα να είμαι μέσα στην υπεραισιοδοξία και την τρελή χαρα.

και όμως, είμαι άνθρωπος! Και ναι, φοβαμαι, αγχώνομαι, τρομάζω μέχρι να δω το μωρό μου, όπως και χαίρομαι πολύ οταν με κλοτσαει και οταν το ονειρευομαι.

κατάλαβα ότι καταπιέζοντας τα αρνητικά συναισθήματά μου νιώθω χειρότερα... Ας μη θέλουμε να φαινόμαστε υπερανθρωποι και ας διεκδικουμε το δικαίωμα να μην είμαστε πάντα καλά....

Πως σε καταλαβαίνω  και εγώ αγχώνομαι και φοβάμαι και πολλές φορές νιώθω να καταπιεζω κάποια συναισθήματα  η φόβους που θέλω να εκφράσω Γιατί μου λένε ότι είμαι υπερβολική και ότι σκέφτομαι συνέχεια αρνητικά,αλλά είναι φυσιολογικό νομίζω να μην είμαστε συνέχεια μέσα στην τρελή χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hope08 & @vivika10 εγώ προσωπικά δεν έχω γνωρίσει ποτέ εγκυουλα που να ήταν στο happy land χωρίς να έχει άγχος, σκέψεις και προβληματισμούς. Όσο περνάει ο καιρός βλέποντας κι εγώ τις αντιδράσεις των κοντινών μου ανθρώπων μένω έκπληκτη το πώς η πλειοψηφία των ανθρώπων θεωρεί ότι θα πρέπει η έγκυος να είναι ένα χαζοχαρουμενο πλάσμα που δεν την νοιάζει τίποτα άλλο παρά μόνο η στιγμή που θα κρατήσει το μωρό της στην αγκαλιά της. Ναι αυτό θα έπρεπε να συμβαίνει αν ζούσαμε σε μια ιδανική ουτοπική κατάσταση που όλα στην κύηση θα πηγαίνανε τέλεια, που η κοινωνία θα ήταν ιδανική και δε θα ειχες ανάγκη να σκεφτείς πρακτικά ζητήματα και κάποιος θα έκανε λοβοτομή παίρνοντας όλες τις φοβίες, τις ανασφαλειες και τα άγχη. Τα αρνητικά συναισθήματα - όπως και τα θετικά- είναι εκεί και είναι απόλυτα φυσιολογικό να αναγνωριζονται, να βιώνονται και να αγκαλιαζονται για να τα αφήνουμε να φευγουν και όχι να καταπιέζονται γιατί με αυτόν τον τρόπο διογκωνονται και δημιουργούν προβλήματα. Και επειδή τελευταία δυστυχώς όλοι έχουμε δει τι γίνεται με μανούλες που έπρεπε να φαίνονται και να είναι καλα, έχω να πω: κορίτσια να λέμε αυτά που αισθανομαστε όποια και αν είναι αυτα γιατί μόνο έτσι θα μπορουμε να είμαστε καλά και κατ'επεκτασιν και τα μωράκια μας! Συγγνώμη για τα πολλά λόγια αλλά χτύπησες σε πολύ ευαίσθητο σημείο!!! Χρόνια πολλά σε όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχετε απόλυτο δίκιο!!! Δεν νομίζω να υπάρχει ούτε μια γυναικα που να μην έχει άγχος κι αγωνία κατά την διάρκεια της εγκυμοσινης κι μετέπειτα ερχεται το άγχος κι η αγωνια για το μεγάλωμα των παιδιών μας... φυσικα εχουμε την χαρα οτι μεγαλωνει ζωη μεσα μας ομως με τόσα που έχει βιώσει η κάθε μία μας κι όσα έχουμε δει γύρο μας αυτή η χαρά μετατρέπεται σε φόβο μην συμβεί να πάει κάτι στραβά... 

Λαχταρω τόσο πολύ την ώρα που θα έρθει να πάρω τα μωρά μου αγκαλιά!Σήμερα μπαίνω στην 28 ευδομαδα κι πόσες φορές έχω κλάψει με το παραμικρό... πόσες φορές έχω βρεθεί στο νοσοκομείο... πάντα είχα το φόβο ότι κάτι κακο έχει συμβεί... Ίσως να το έχω επειδή δεν έχω ξεπεράσει τις απώλειες που είχα... Σίγουρα προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά γιατί ξέρω πως δεν κάνω καλό στα μωρά μου όμως δεν τα καταφέρνω πάντα... .. Τελευταίο παράδειγμα σήμερα το πρωί,  ξύπνησα κι δεν τα ένιωθα να κουνιούνται Ε με έπιασε πανικός! Κι τι μονο δεν πέρασε από το μυαλό μου... Απλά άργησαν λίγο να ξυπνήσουν αυτό ήταν όλο...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

@Hope08 & @vivika10 εγώ προσωπικά δεν έχω γνωρίσει ποτέ εγκυουλα που να ήταν στο happy land χωρίς να έχει άγχος, σκέψεις και προβληματισμούς. Όσο περνάει ο καιρός βλέποντας κι εγώ τις αντιδράσεις των κοντινών μου ανθρώπων μένω έκπληκτη το πώς η πλειοψηφία των ανθρώπων θεωρεί ότι θα πρέπει η έγκυος να είναι ένα χαζοχαρουμενο πλάσμα που δεν την νοιάζει τίποτα άλλο παρά μόνο η στιγμή που θα κρατήσει το μωρό της στην αγκαλιά της. Ναι αυτό θα έπρεπε να συμβαίνει αν ζούσαμε σε μια ιδανική ουτοπική κατάσταση που όλα στην κύηση θα πηγαίνανε τέλεια, που η κοινωνία θα ήταν ιδανική και δε θα ειχες ανάγκη να σκεφτείς πρακτικά ζητήματα και κάποιος θα έκανε λοβοτομή παίρνοντας όλες τις φοβίες, τις ανασφαλειες και τα άγχη. Τα αρνητικά συναισθήματα - όπως και τα θετικά- είναι εκεί και είναι απόλυτα φυσιολογικό να αναγνωριζονται, να βιώνονται και να αγκαλιαζονται για να τα αφήνουμε να φευγουν και όχι να καταπιέζονται γιατί με αυτόν τον τρόπο διογκωνονται και δημιουργούν προβλήματα. Και επειδή τελευταία δυστυχώς όλοι έχουμε δει τι γίνεται με μανούλες που έπρεπε να φαίνονται και να είναι καλα, έχω να πω: κορίτσια να λέμε αυτά που αισθανομαστε όποια και αν είναι αυτα γιατί μόνο έτσι θα μπορουμε να είμαστε καλά και κατ'επεκτασιν και τα μωράκια μας! Συγγνώμη για τα πολλά λόγια αλλά χτύπησες σε πολύ ευαίσθητο σημείο!!! Χρόνια πολλά σε όλες! 

Χρόνια πολλά!

Συμφωνώ πολύ μαζί σου! Όλα τα συναισθήματα να είναι αποδεκτά και να μην τα κρατάμε. Το να μη νιώθει κάποιος καλά δεν είναι σημάδι αδυναμίας. Η μόδα της εποχής είναι να είμαστε όλοι σε σουπερ διαθεση, φορμα κλπ και να το προβάλλουμε στους υπόλοιπους με καθε τρόπο (βλ. Social media). Οπότε οτιδήποτε διαφορετικό θεωρείται αδυναμία...

ας γίνονται και τέτοιες συζητήσεις, είναι πολύ χρήσιμο να φροντίζουμε τις ψυχουλες μας...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Rian είπε:

Κορίτσια έχετε απόλυτο δίκιο!!! Δεν νομίζω να υπάρχει ούτε μια γυναικα που να μην έχει άγχος κι αγωνία κατά την διάρκεια της εγκυμοσινης κι μετέπειτα ερχεται το άγχος κι η αγωνια για το μεγάλωμα των παιδιών μας... φυσικα εχουμε την χαρα οτι μεγαλωνει ζωη μεσα μας ομως με τόσα που έχει βιώσει η κάθε μία μας κι όσα έχουμε δει γύρο μας αυτή η χαρά μετατρέπεται σε φόβο μην συμβεί να πάει κάτι στραβά... 

Λαχταρω τόσο πολύ την ώρα που θα έρθει να πάρω τα μωρά μου αγκαλιά!Σήμερα μπαίνω στην 28 ευδομαδα κι πόσες φορές έχω κλάψει με το παραμικρό... πόσες φορές έχω βρεθεί στο νοσοκομείο... πάντα είχα το φόβο ότι κάτι κακο έχει συμβεί... Ίσως να το έχω επειδή δεν έχω ξεπεράσει τις απώλειες που είχα... Σίγουρα προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά γιατί ξέρω πως δεν κάνω καλό στα μωρά μου όμως δεν τα καταφέρνω πάντα... .. Τελευταίο παράδειγμα σήμερα το πρωί,  ξύπνησα κι δεν τα ένιωθα να κουνιούνται Ε με έπιασε πανικός! Κι τι μονο δεν πέρασε από το μυαλό μου... Απλά άργησαν λίγο να ξυπνήσουν αυτό ήταν όλο...  

Αυτό το τελευταίο δεν νομίζω οτι υπάρχει ούτε μια να μην το σκεφτεί! Και γω το πρωί το σκέφτηκα! Αργησε και μενα να ξυπνήσει απλά! Μυρίστηκαν την αργία σήμερα και ειπαν να το καθυστερήσουν λίγο!χαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετοιμαζόμουν να φύγω για νοσοκομείο λεμε... να δω τι συμβαίνει... ευτυχώς που ξυπνησαν!!!? κι θα ερχόταν ο καλός μου κι θα μου έλεγε πάλι άσχημες σκεψεις έβαλες στο μυαλο σου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου το πιο σημαντικό απ όλα είναι να έχουμε δίπλα μας ανθρώπους που πραγματικά μας αγαπούν κ μας στηρίζουν. Μην ακούτε τι λέει ο κόσμος!! Πρέπει να διώχνουμε τους τοξικους ανθρώπους από τη ζωή μας. Ειδικά σε μια τέτοια περίοδο της ζωής μας που είναι λογικό να έχουμε τα δικά μας άγχη. Δεν είναι ανάγκη να έχουμε κ των άλλων τα άγχη. 

Εμείς+ο άνθρωπος μας+τα παιδακια μας!!!

Η δική μας οικογένεια ❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LondonBab  Συμφωνώ απολυτα μαζί σου κοπέλα μου!!! Έτσι είναι!!!

Ευτυχώς έχω τον πιο υπέροχο άντρα όλου του κόσμου δίπλα μου που με στηρίζει σε όλα!!! Υπαρχει αγαπη κι απο τις δυο πλευρες κι παμε μαζι σε ολα! Έτσι μπορούμε κι έχουμε ευτυχισμένη οικογένεια! ❤❤❤Μακάρι να μην αλλάξει ποτε αυτό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rian είπε:

LondonBab  Συμφωνώ απολυτα μαζί σου κοπέλα μου!!! Έτσι είναι!!!

Ευτυχώς έχω τον πιο υπέροχο άντρα όλου του κόσμου δίπλα μου που με στηρίζει σε όλα!!! Υπαρχει αγαπη κι απο τις δυο πλευρες κι παμε μαζι σε ολα! Έτσι μπορούμε κι έχουμε ευτυχισμένη οικογένεια! ❤❤❤Μακάρι να μην αλλάξει ποτε αυτό... 

Είναι πολύ σημαντικό αυτό! Και γω είμαι απ τις τυχερες, ειναι πολύ υποστηρικτικός παντα. Και του λέω ολες μου τις σκεψεις και φοβους, ακομα και αν ειναι παραλογοι, ακομα και αν τους εχει ακουσει 1000 φορες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hope08 είπε:

Είναι πολύ σημαντικό αυτό! Και γω είμαι απ τις τυχερες, ειναι πολύ υποστηρικτικός παντα. Και του λέω ολες μου τις σκεψεις και φοβους, ακομα και αν ειναι παραλογοι, ακομα και αν τους εχει ακουσει 1000 φορες! 

Ευτυχώς είμαστε τυχερές!! Εμένα πόσες φορές με έχει παρηγορήσει σε κάτι χαζά που με πιάνουν ο γλυκούλης μου!!! ??

Χαχαχχα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope08 είπε:

Αυτό το τελευταίο δεν νομίζω οτι υπάρχει ούτε μια να μην το σκεφτεί! Και γω το πρωί το σκέφτηκα! Αργησε και μενα να ξυπνήσει απλά! Μυρίστηκαν την αργία σήμερα και ειπαν να το καθυστερήσουν λίγο!χαχα! 

Το μεγαλύτερο άγχος είναι να νιώθουμε το μωρό,εμένα προχθές ήτανε πολύ ήρεμο και με ανησύχησε πολύ αλλά ευτυχώς όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια, τι άγχος και αγωνία, είναι δυνατόν? Αυτή είναι η "ωραιότερη περίοδος στη ζωή της γυναίκας" και η έγκυες έχουν "τη λάμψη της εγκυμοσύνης" :D :D .

Θυμάμαι το πρώτο τρίμηνο, που από τους εμετούς, τις αναγούλες και τις καούρες ήμουν σαν  να με έχει πατήσει τρένο και με πείραζε ο σύντροφός μου, σε λίγο θα αρχίσεις να λάμπεις, περίμενε, μου έλεγε. Και περίμενα και εγώ τη λάμψη. Μετά μπήκε η άνοιξη και απ' το μπούκωμα και το φτάρνισμα είμαι σαν πρησμένο παντζάρι. Περίμενε, μου λέει, το καλοκαίρι θα έρθει η λάμψη (του φώσκολου μάλλον..). 

Πόσο σας καταλαβαίνω με το άγχος, νομίζω θα μας συντροφεύει μια ζωή από δω και πέρα... Ψυχραιμία χρειάζεται και να έχουμε δίπλα μας ανθρώπους που μας ηρεμούν και καθησυχάζουν τους φόβους μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η anna_ είπε:

Βρε κορίτσια, τι άγχος και αγωνία, είναι δυνατόν? Αυτή είναι η "ωραιότερη περίοδος στη ζωή της γυναίκας" και η έγκυες έχουν "τη λάμψη της εγκυμοσύνης" :D :D .

Θυμάμαι το πρώτο τρίμηνο, που από τους εμετούς, τις αναγούλες και τις καούρες ήμουν σαν  να με έχει πατήσει τρένο και με πείραζε ο σύντροφός μου, σε λίγο θα αρχίσεις να λάμπεις, περίμενε, μου έλεγε. Και περίμενα και εγώ τη λάμψη. Μετά μπήκε η άνοιξη και απ' το μπούκωμα και το φτάρνισμα είμαι σαν πρησμένο παντζάρι. Περίμενε, μου λέει, το καλοκαίρι θα έρθει η λάμψη (του φώσκολου μάλλον..). 

Πόσο σας καταλαβαίνω με το άγχος, νομίζω θα μας συντροφεύει μια ζωή από δω και πέρα... Ψυχραιμία χρειάζεται και να έχουμε δίπλα μας ανθρώπους που μας ηρεμούν και καθησυχάζουν τους φόβους μας.

Χαχα! Το πρώτο τρίμηνο ημουν ακριβως ετσι, ουτε τον εαυτο μου στον καθρεφτη δεν ειχα κουραγιο να δω. Τωρα στο δευτερο τριμηνο περιμενω και γω τη λαμψη, αλλα δεν την εχω δει (πολυ φτερνισμα επισης!)... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope08 είπε:

Χαχα! Το πρώτο τρίμηνο ημουν ακριβως ετσι, ουτε τον εαυτο μου στον καθρεφτη δεν ειχα κουραγιο να δω. Τωρα στο δευτερο τριμηνο περιμενω και γω τη λαμψη, αλλα δεν την εχω δει (πολυ φτερνισμα επισης!)... 

Κορίτσια εγώ μπήκα στο τρίτο τρίμηνο και ακόμη η λάμψη  να φανεί ??όσο για το φτέρνισμα εγώ το είχα από την αρχή Γιατί είχα ρινίτιδα εγκυμοσύνης και φυσικά συνεχίζεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...