Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 25 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Πόσες φορές ξυπνάτε για τουαλέτα μέσα στην νύχτα ρε κορίτσια? Εγώ τουλάχιστον 3!!!

Εγώ 3 μπορεί και 4 εξαρτάται από το πόσο νερό έχω πιεί το βράδυ,γενικά εγώ πηγαίνω και μέσα στην ημέρα πολλές φορές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10  εγώ μετά τις 9 αποφεύγω να πίνω πολύ νερό, κατουράω 2-3 φορές πριν κοιμηθώ αλλά και πάλι ξυπνάω στις 1:30, στις 3 και στις 4:20 κάθε μέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Ναι βρε είναι δυνατόν να μην ξέρεις πόσα κιλά  είναι το μωρό πριν γεννηθεί.οντως δεν χρειάζονται πάρα πολλά Γιατί θα μας φέρουνε και δωράκια.

Γενικά  τα φορμάκια 0-3 σημαίνει ότι είναι και για μωράκια 3 μηνών δηλαδή είναι ήδη αναπτυγμένα και έχουν βάλει σίγουρα 1-2 κιλά μέσα σε 3 μήνες από την γέννηση . Παραολα αυτά δεν έκαναν  νομίζω πρέπει να βλέπεις τα εκατοστά και το βάρος μαζί . Καλό είναι να έχεις διαφορα μεγέθη . 

 

στις πριν 15 ώρες, ο/η efitta είπε:

τελειο το πινακάκι..Μπράβο σου.Τα γλυκούλια μας να είναι γερά ...❤❤❤❤❤❤

Είναι η ιδέα μου ή τα αγοράκια είναι περισσότερα ;! ? γερά να είναι ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Πόσες φορές ξυπνάτε για τουαλέτα μέσα στην νύχτα ρε κορίτσια? Εγώ τουλάχιστον 3!!!

Καλημέρα! Και εγώ 3-4 πηγαίνω σίγουρα! Και όλη μέρα παρά πολύ συχνά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kate99 είπε:

Καλημέρα κοπέλες μουυ!  Ξεκίνησατε ψώνια για τα μωράκια;;

Εγώ κούκλα μου έχω ήδη πολλά πράγματα και επειδή τυγχαίνει και το πρώτο μου παιδί να είναι αγόρι δεν νομίζω οτι θα αγοράσω πολλά. Μάλλον φορμάκια θα πάρω γιατί ο πρώτος μου γεννήθηκε Δεκέμβριο και τώρα θα γεννήσουμε καλοκαίρι και πιστέυω κιόλας ότι θα είναι και μεγαλύτερος ο δεύτερος γιός οπότε θα πάμε σε μεγαλύτερα μεγέθη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Πόσες φορές ξυπνάτε για τουαλέτα μέσα στην νύχτα ρε κορίτσια? Εγώ τουλάχιστον 3!!!

Αααχχχ τι πονεμένη ιστορία είναι κ αυτή η τουαλέτα!!! Χαχαχαχα!!! Έχω σταματήσει να μετράω. Τους πρώτους μήνες ξυπνούσα τουλάχιστον 4 φορές. Τώρα ευτυχώς το έχω μειώσει στις 1 με 2. Πίνω αρκετό νερό πάνω από 2-2,5 λίτρα την ημέρα και όπως καταλαβαίνεις υποφέρω! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ τόσο πίνω αλλά εφόσον πηγαίνω 10 φορές μέσα στην ημέρα θα ήθελα απλά το βράδυ να κοιμάμαι! Αλλά μάταιο, τα χειρότερα έρχονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Kate99 είπε:

Καλημέρα κοπέλες μουυ!  Ξεκίνησατε ψώνια για τα μωράκια;;

Εγώ δεν έχω πάρει ακόμη τίποτα,αν και έχω πολλα πράματα από την αδερφη μου που γέννησε πριν ενάμιση χρόνο.ειμαι στο ψάξιμο για καρότσι αλλά δεν μπορώ να καταλήξω καπου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εγώ κούκλα μου έχω ήδη πολλά πράγματα και επειδή τυγχαίνει και το πρώτο μου παιδί να είναι αγόρι δεν νομίζω οτι θα αγοράσω πολλά. Μάλλον φορμάκια θα πάρω γιατί ο πρώτος μου γεννήθηκε Δεκέμβριο και τώρα θα γεννήσουμε καλοκαίρι και πιστέυω κιόλας ότι θα είναι και μεγαλύτερος ο δεύτερος γιός οπότε θα πάμε σε μεγαλύτερα μεγέθη!

Εμένα είναι το πρώτο μου και δεν ξέρω τι μεγέθη να πάρω και αν θα πάρω περισσότερα μακρυμάνικα ή κοντομάνικα.. Γενικά έχω μπερδευτεί μόνη μουυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Εγώ δεν έχω πάρει ακόμη τίποτα,αν και έχω πολλα πράματα από την αδερφη μου που γέννησε πριν ενάμιση χρόνο.ειμαι στο ψάξιμο για καρότσι αλλά δεν μπορώ να καταλήξω καπου

Καρότσι έχω καταλήξει σε ένα της Inglesina που είναι travel system. Γενικά πιστεύω πως θα μας εξυπηρετήσουν καλύτερα τα travel system που είναι 3 σε 1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kate99 είπε:

Εμένα είναι το πρώτο μου και δεν ξέρω τι μεγέθη να πάρω και αν θα πάρω περισσότερα μακρυμάνικα ή κοντομάνικα.. Γενικά έχω μπερδευτεί μόνη μουυ

Μακρυμάνικα γιατί να πάρεις; Καλοκαίρι θα είναι. Το πολύ πολύ να του ρίξεις μια πικέ κουβερτούλα αν θεωρήσεις ότι θα κρυώσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η KONSTANTIA είπε:

Μακρυμάνικα γιατί να πάρεις; Καλοκαίρι θα είναι. Το πολύ πολύ να του ρίξεις μια πικέ κουβερτούλα αν θεωρήσεις ότι θα κρυώσει.

Μακρυμάνικα μου λένε πρέπει να πάρω για την κλινική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kate99 είπε:

Μακρυμάνικα μου λένε πρέπει να πάρω για την κλινική 

Θα έχουν το air-condition στο κρύο? Τους ρώτησες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Πόσες φορές ξυπνάτε για τουαλέτα μέσα στην νύχτα ρε κορίτσια? Εγώ τουλάχιστον 3!!!

Άστα να πάνε!!! Κι εγώ 2-3 ανάλογα το βράδυ!!! Δε θα σταματήσει αυτό ε;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kate99 είπε:

Καρότσι έχω καταλήξει σε ένα της Inglesina που είναι travel system. Γενικά πιστεύω πως θα μας εξυπηρετήσουν καλύτερα τα travel system που είναι 3 σε 1

Τα 3 σε 1 έχουν ξεχωριστή θέση αυτοκινήτου ή βγάζεις από το καρότσι και βάζεις στο αυτοκίνητο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MariannakiM είπε:

Άστα να πάνε!!! Κι εγώ 2-3 ανάλογα το βράδυ!!! Δε θα σταματήσει αυτό ε;;;; 

Όχι, θα χειροτερέψει! Άσε που θα ξεκινήσουν και οι αυπνίες! Έχω δει εγώ ταινιάρες μεταμεσονύκτια, τελεμάρκετινγκ, κέντρο ισχυρής ενόρασης και την Μαρία96....άστα να πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Kate99 είπε:

Καρότσι έχω καταλήξει σε ένα της Inglesina που είναι travel system. Γενικά πιστεύω πως θα μας εξυπηρετήσουν καλύτερα τα travel system που είναι 3 σε 1

Και εγώ μάλλον στης inglesina θα καταλήξω σε αυτα που ειναι 3 σε 1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Άστα να πάνε!!! Κι εγώ 2-3 ανάλογα το βράδυ!!! Δε θα σταματήσει αυτό ε;;;; 

Θα χειροτερευει εγω ηδη πηγαινω πιο συχνα απο οτι πήγαινα στις αρχες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Τα 3 σε 1 έχουν ξεχωριστή θέση αυτοκινήτου ή βγάζεις από το καρότσι και βάζεις στο αυτοκίνητο?

Υπάρχει ειδική βάση για το αυτοκίνητο αλλά μπορεί να τοποθετηθεί και χωρίς την βάση. Εξαρτάται από εσένα! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Θα έχουν το air-condition στο κρύο? Τους ρώτησες?

Δεν ρωτήσα αλλά από κοπέλες που έχουν γεννήσει τους ίδιους μήνες μου είπαν να πάρω Μακρυμάνικα για την κλινική.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kate99 είπε:

Δεν ρωτήσα αλλά από κοπέλες που έχουν γεννήσει τους ίδιους μήνες μου είπαν να πάρω Μακρυμάνικα για την κλινική.. 

Κοίτα λίγο παράλογο μου φαίνεται. Εγώ γέννησα Δεκέμβρη και είχε τόση ζέστη μέσα στο νοσοκομείο που το παιδί ίδρωνε με τα χοντρά φορμάκια και του έβαζα κοντομάνικο. Τώρα καλοκαίρι καιρό που θα έχει σίγουρα ζέστη να του φοράς μακρομάνικο, κάπως μου κάνει. Τες πα, μπορεί να ξέρουν κάτι περισσότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κοίτα λίγο παράλογο μου φαίνεται. Εγώ γέννησα Δεκέμβρη και είχε τόση ζέστη μέσα στο νοσοκομείο που το παιδί ίδρωνε με τα χοντρά φορμάκια και του έβαζα κοντομάνικο. Τώρα καλοκαίρι καιρό που θα έχει σίγουρα ζέστη να του φοράς μακρομάνικο, κάπως μου κάνει. Τες πα, μπορεί να ξέρουν κάτι περισσότερο.

Και εμένα μου φαίνεται πολύ παράξενο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...