Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Κορίτσια εσείς που έχετε μωράκια ποιες πάνες χρησιμοποιείται;Εγώ χρησιμοποιώ pampers αλλά αρκετές φορές έχουμε διαρροές

Babylino δαγκωτο! Πολύ καλύτερη ποιότητα και τιμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τις δοκίμασα όλες.  Και έχω μείνει στις pampers premium care χωρίς καμία διαρροή ως τώρα που φοράει το 5 . 

Κοίτα μήπως είναι θέμα νούμερου . 

Επειδή δοκίμασα από τα  pampers κ τα αctive baby dry και τα pants . Εκείνα δεν είναι τόσο καλά όντως  . 

Επίσης τα Babylino σε εμάς άφηναν υγρασία.  

Οσο για τη τιμη κανω στοκ οποτε τα βρίσκω 1+1 Οπότε έρχονται καλά στη τιμη  .  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Babylino δαγκωτο! Πολύ καλύτερη ποιότητα και τιμή.

Σκέφτομαι να τις δοκιμάσω,απλά Γιατί μένω σε νησί και δεν έχει όλες τις μάρκες τα παραγγέλνω και δεν ηξερσ ποια μαρκα να πάρω να δοκιμάσω γι'αυτό ρωτησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Christinapsr είπε:

Εγώ τις δοκίμασα όλες.  Και έχω μείνει στις pampers premium care χωρίς καμία διαρροή ως τώρα που φοράει το 5 . 

Κοίτα μήπως είναι θέμα νούμερου . 

Επειδή δοκίμασα από τα  pampers κ τα αctive baby dry και τα pants . Εκείνα δεν είναι τόσο καλά όντως  . 

Επίσης τα Babylino σε εμάς άφηναν υγρασία.  

Οσο για τη τιμη κανω στοκ οποτε τα βρίσκω 1+1 Οπότε έρχονται καλά στη τιμη  .  

 μέχρι στιγμής αυτά παιρνω τα premium care αλλά έχω διαρροές,έχω δυο νούμερα και το 2 και το 3 αλλά κ απο τα δυο νουμερα του βγήκανε από έξω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

 μέχρι στιγμής αυτά παιρνω τα premium care αλλά έχω διαρροές,έχω δυο νούμερα και το 2 και το 3 αλλά κ απο τα δυο νουμερα του βγήκανε από έξω 

Κλείνεις καλά την πάνα? Η φοβασαι μη τη σφιγγεις και την αφηνεις χαλαρα   . Μου κάνει έντυπωση Γτ πραγματικά  νομίζω ότι ένα χρόνο  τώρα έχω αλλάξει τόσες πάνες π είναι σίγουρη  ότι αυτές δε κάνουν διαρροές..  Επίσης από μέσα π έχει τα φτερακια μόλις τη κλείνω τα τραβάω προς τα έξω για να καλύπτουν όσο περισσότερο γίνεται Κ να εφαρμόζουν . Τώρα τι να σου πω .. Αλλιώς δοκίμασε Babylino  η αλήθεια είναι ότι πολλές τα προτιμούν  ... εμένα μ φαίνεται ότι αφήνουν υγρασία έξω από τη πάνα ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Κορίτσια εσείς που έχετε μωράκια ποιες πάνες χρησιμοποιείται;Εγώ χρησιμοποιώ pampers αλλά αρκετές φορές έχουμε διαρροές

Φύγαμε από το μαιευτήριο με ένα πακέτο δείγματα pampers αυτές μας δίναν και εκεί. Μετά βρήκα μια προσφορά στο ίντερνετ πάλι pampers 78τμχ+78τμχ 18 € και τα πήρα.. Είχα παραγγείλει και ένα πακετάκι μικρό agnotis αλλά μας πέσανε λίγο μεγάλες.. Τώρα δεν ξέρω πως θα συνεχίσουμε.. Ανάλογα τις προσφορές μάλλον.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Φύγαμε από το μαιευτήριο με ένα πακέτο δείγματα pampers αυτές μας δίναν και εκεί. Μετά βρήκα μια προσφορά στο ίντερνετ πάλι pampers 78τμχ+78τμχ 18 € και τα πήρα.. Είχα παραγγείλει και ένα πακετάκι μικρό agnotis αλλά μας πέσανε λίγο μεγάλες.. Τώρα δεν ξέρω πως θα συνεχίσουμε.. Ανάλογα τις προσφορές μάλλον.. 

Εγώ είχα αγοράσει από την αρχή pampers μου έδωσαν και από το μαιευτήριο τις ίδιες και συνέχισα μέχρι στιγμής με αυτές αλλά έχω βαρεθεί με τις διαρροές κατά  τα άλλα του κάθονται πολύ καλά στο δερματακι του.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ γω τις pampers premium care του βάζω κ διαρροές δν είχαμε. Τώρα μάλιστα θα πάμε κ στο νο2. Όσο για τη μυρωδιά π λένε κάποιες οτι έχει η συγκεκριμένη μάρκα, μπορω να καταλάβω τι εννοούν αλλα δεν μ ενοχλεί. Υποθέτω οτι όλες οι πάνες θα μυρίζουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ γω pampers premium παίρνω το Νο 1 ακόμα και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Στον ένα μήνα που τα φοράμε μόνο 2 φορές είχα διαρροή, αλλά δεν νομίζω ότι έφταιγε η πάνα. Υπήρχε πολυυυυυυ πράμα κ δεν μπορούσε να κρατηθεί μέσα!!! Χαχαχα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτησω ξέρετε αν το παιδί γεννηθεί από 37 κι πάνω αλλά δεν πιάσει τα 2500 τα βάζουν σε θερμοκοιτίδα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Κορίτσια εσείς που έχετε μωράκια ποιες πάνες χρησιμοποιείται;Εγώ χρησιμοποιώ pampers αλλά αρκετές φορές έχουμε διαρροές

Κορίτσι μου εγώ χρησιμοποίησα καιι λίμπερο και λαμπερά και baby lino τις baby lino.δεν τις αλλάζω και έβρισκα και συχνές προσφορές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ζησουν τα μωράκια σΑς ήμουν λίγο πολύ ασχολη αυτές τις μερες και δεν έβρισκα χρόνο να μπω 

Λοιπόν να σας πω τα νέα μου

Πήγαμε τη Πέμπτη στο γιατρό όλα καλά γενικά με το μωρό απλά ρε σεις κορίτσια είναι μόνο 2151 και αυτό με αγχωνει σήμερα μπαίνω στο μήνα μου και επίσημα 36ηθελα να είχε συμπληρώσει αν και διαβαζω ότι αν κλείσει 37 και είναι πάνω από 2200 είμαστε οκ αλλά δεν ξέρω 

Τεσπά μετά βγήκε λίγο η πίεση ψιλή βέβαια έτσι ήταν από το πέμπτο μήνα και μετά επειδή αγχώνομαι θυμήθηκε και με έβαλε την επόμενη να κάνουμε για λευκωμα και κάτι άλλες οι άλλες ακόμη να βγούν το λεύκωμα είναι οκ και επίσης και την επόμενη ήταν μια χαρά η πίεση μου είπε οκ δεν κάνουμε κάτι

Με είδε και στο τράχηλο μπας και έχουμε ελπίδες δια φυσιολογικό μου είπε είναι σε μέση φάση τρία ήταν άλλα δεν ήταν και σκληρός θα με δει και την επόμενη φορά αλλιώς θα δώσουμε ημερομηνία 38.3 δηλαδή 20 του μήνα θα έρθουν οι γονείς μου 19 οπότε με βολεύει αν όμως δεν έχει πάρει τα κιλά θα περιμένουμε αν έρθει μόνο του όμως δε γίνεται

Πρόκληση δεν θέλω να πάμε γιατί ξέρω δεν θα περιμένει ο γιατρός και θα φάω απλά ταλαιπωρία τζάμπα

Κατά αλλά εγώ πονάω πολύ λεκάνη κοιλιά από κάτω κινούμαι άνετα κάνω διάφορα άλλα με πόνους και ευτυχωςυ δεν έχω πάρει κιλά και γι'αυτό κινούμαι

Ψυχολογικά όμως δεν είμαι καλά και είμαι και αυπνη

Την Πέμπτη θα μπούμε τακογραφο έτσι και με.τπ γιο την επόμενη γέννησα χιχι και στις 12 έχουμε και πάλι ραντεβού

Λοιπόν κοπέλες μου αν θέλετε κάτι για το θηλασμό ρωτήστε με το έψαξα πόλυ νομίζω μπορώ να βοηθήσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κορίτσια να σας ζησουν τα μωράκια σΑς ήμουν λίγο πολύ ασχολη αυτές τις μερες και δεν έβρισκα χρόνο να μπω 

Λοιπόν να σας πω τα νέα μου

Πήγαμε τη Πέμπτη στο γιατρό όλα καλά γενικά με το μωρό απλά ρε σεις κορίτσια είναι μόνο 2151 και αυτό με αγχωνει σήμερα μπαίνω στο μήνα μου και επίσημα 36ηθελα να είχε συμπληρώσει αν και διαβαζω ότι αν κλείσει 37 και είναι πάνω από 2200 είμαστε οκ αλλά δεν ξέρω 

Τεσπά μετά βγήκε λίγο η πίεση ψιλή βέβαια έτσι ήταν από το πέμπτο μήνα και μετά επειδή αγχώνομαι θυμήθηκε και με έβαλε την επόμενη να κάνουμε για λευκωμα και κάτι άλλες οι άλλες ακόμη να βγούν το λεύκωμα είναι οκ και επίσης και την επόμενη ήταν μια χαρά η πίεση μου είπε οκ δεν κάνουμε κάτι

Με είδε και στο τράχηλο μπας και έχουμε ελπίδες δια φυσιολογικό μου είπε είναι σε μέση φάση τρία ήταν άλλα δεν ήταν και σκληρός θα με δει και την επόμενη φορά αλλιώς θα δώσουμε ημερομηνία 38.3 δηλαδή 20 του μήνα θα έρθουν οι γονείς μου 19 οπότε με βολεύει αν όμως δεν έχει πάρει τα κιλά θα περιμένουμε αν έρθει μόνο του όμως δε γίνεται

Πρόκληση δεν θέλω να πάμε γιατί ξέρω δεν θα περιμένει ο γιατρός και θα φάω απλά ταλαιπωρία τζάμπα

Κατά αλλά εγώ πονάω πολύ λεκάνη κοιλιά από κάτω κινούμαι άνετα κάνω διάφορα άλλα με πόνους και ευτυχωςυ δεν έχω πάρει κιλά και γι'αυτό κινούμαι

Ψυχολογικά όμως δεν είμαι καλά και είμαι και αυπνη

Την Πέμπτη θα μπούμε τακογραφο έτσι και με.τπ γιο την επόμενη γέννησα χιχι και στις 12 έχουμε και πάλι ραντεβού

Λοιπόν κοπέλες μου αν θέλετε κάτι για το θηλασμό ρωτήστε με το έψαξα πόλυ νομίζω μπορώ να βοηθήσω

Κορίτσι μου καλημέρα! Κοίτα επειδή κι εμείς είχαμε το θέμα του βάρους με την μπέμπα και η δική μου πήγε 2100 στην 36η και 2500 στην 37η. Κι εγώ γενναω την Τρίτη που θα είμαι ακριβώς 38. Οπότε έχει ακόμα μέρες να πάρει βάρος το μωράκι σου! 

Σκέψου ότι εγώ είμαι με μαλακό τράχηλο που έχει εξαλειφθεί και με ανοιχτό το έσω τραχηλικο στόμιο και τελικά την κράτησα μέχρι εδώ, πράγμα που δεν το πίστευε κάνεις, ούτε καν ο γιατρός!!! 

Κι εγώ τα ίδια είμαι πάντως. Με πόνους πολλούς στη λεκάνη και στην κοιλιά και φουλ συσπάσεις, επίσης αυπνη και με άπειρα νεύρα. Και μετά από 7 μήνες που είμαι μέσα αποφάσισα την Δευτέρα πριν το χειρουργείο της Τρίτης, να πάμε μια βόλτα με τον άντρα μου μπας και ηρεμήσω λιγουλάκι! 

Τώρα όσον αφορά το βάρος, ο δικός μου μου είπε ότι θερμοκοιτίδα θα μπει μονο αν έχει θέμα με το αναπνευστικό της. Γιατί και στο βάρος είναι +- οπότε δεν μπορεί να είναι και 100% σίγουρος ότι εχει πιάσει τα 2500. Βέβαια θεωρητικά και 2300 να ήταν, ε δε θα έχει πάρει αλλά 200 γραμμ αυτή την εβδομάδα; 

Οπότε κι εσύ έχεις γεμάτες 2 εβδομάδες φουλ να πάρει βάρος το μπέμπακι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κορίτσια να σας ζησουν τα μωράκια σΑς ήμουν λίγο πολύ ασχολη αυτές τις μερες και δεν έβρισκα χρόνο να μπω 

Λοιπόν να σας πω τα νέα μου

Πήγαμε τη Πέμπτη στο γιατρό όλα καλά γενικά με το μωρό απλά ρε σεις κορίτσια είναι μόνο 2151 και αυτό με αγχωνει σήμερα μπαίνω στο μήνα μου και επίσημα 36ηθελα να είχε συμπληρώσει αν και διαβαζω ότι αν κλείσει 37 και είναι πάνω από 2200 είμαστε οκ αλλά δεν ξέρω 

Τεσπά μετά βγήκε λίγο η πίεση ψιλή βέβαια έτσι ήταν από το πέμπτο μήνα και μετά επειδή αγχώνομαι θυμήθηκε και με έβαλε την επόμενη να κάνουμε για λευκωμα και κάτι άλλες οι άλλες ακόμη να βγούν το λεύκωμα είναι οκ και επίσης και την επόμενη ήταν μια χαρά η πίεση μου είπε οκ δεν κάνουμε κάτι

Με είδε και στο τράχηλο μπας και έχουμε ελπίδες δια φυσιολογικό μου είπε είναι σε μέση φάση τρία ήταν άλλα δεν ήταν και σκληρός θα με δει και την επόμενη φορά αλλιώς θα δώσουμε ημερομηνία 38.3 δηλαδή 20 του μήνα θα έρθουν οι γονείς μου 19 οπότε με βολεύει αν όμως δεν έχει πάρει τα κιλά θα περιμένουμε αν έρθει μόνο του όμως δε γίνεται

Πρόκληση δεν θέλω να πάμε γιατί ξέρω δεν θα περιμένει ο γιατρός και θα φάω απλά ταλαιπωρία τζάμπα

Κατά αλλά εγώ πονάω πολύ λεκάνη κοιλιά από κάτω κινούμαι άνετα κάνω διάφορα άλλα με πόνους και ευτυχωςυ δεν έχω πάρει κιλά και γι'αυτό κινούμαι

Ψυχολογικά όμως δεν είμαι καλά και είμαι και αυπνη

Την Πέμπτη θα μπούμε τακογραφο έτσι και με.τπ γιο την επόμενη γέννησα χιχι και στις 12 έχουμε και πάλι ραντεβού

Λοιπόν κοπέλες μου αν θέλετε κάτι για το θηλασμό ρωτήστε με το έψαξα πόλυ νομίζω μπορώ να βοηθήσω

Αυτό με την αϋπνία μεγαλο πρόβλημα όλες το περνάμε τελικά.ο γιατρός μου μου είχε πει ότι αν το μωρο γεννηθεί μετά της 37 εβδομάδες που δεν θεωρείται πρόωρο και είναι καλά δεν υπάρχει πρόβλημα εφοσον είναι πάνω από 2 κιλά.της αδερφής μου γεννήθηκε στης 36+4 και ήτανε 1900 Ούτε καν θερμοκιτιδα δεν μπήκε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Αυτό με την αϋπνία μεγαλο πρόβλημα όλες το περνάμε τελικά.ο γιατρός μου μου είχε πει ότι αν το μωρο γεννηθεί μετά της 37 εβδομάδες που δεν θεωρείται πρόωρο και είναι καλά δεν υπάρχει πρόβλημα εφοσον είναι πάνω από 2 κιλά.της αδερφής μου γεννήθηκε στης 36+4 και ήτανε 1900 Ούτε καν θερμοκιτιδα δεν μπήκε.

Yeap! Αυτό μου είπε κι εμένα! Μόνο αν υπάρχει θέμα με το αναπνευστικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ Pampers premium το νούμερο 0 είναι το ιδανικό για τη μικρή που είναι 2500 κιλά, αλλά δεν το βρίσκω εύκολα. Μόνο μέσω ίντερνετ. Διαφορετικά της βάζω και το νούμερο 1, αλλά στον ύπνο της έχει διαρροή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Yeap! Αυτό μου είπε κι εμένα! Μόνο αν υπάρχει θέμα με το αναπνευστικό! 

Αχ ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου με καθησυχασατε

Ναι θεωρητικά έχουμε κάποιες μέρες μπροστά μας αλλά επειδή ο γιος μου γεννήθηκε 37 και είναι το δεύτερο μου φοβάμαι λίγο μήπως καί δεν πάμε 38 οπότε γι'αυτό ανησύχησα για τα κιλά της 

Το τράχηλο τον είδαμε μήπως και το πάμε για φυσιολογικό αυτή τη φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

Αχ ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου με καθησυχασατε

Ναι θεωρητικά έχουμε κάποιες μέρες μπροστά μας αλλά επειδή ο γιος μου γεννήθηκε 37 και είναι το δεύτερο μου φοβάμαι λίγο μήπως καί δεν πάμε 38 οπότε γι'αυτό ανησύχησα για τα κιλά της 

Το τράχηλο τον είδαμε μήπως και το πάμε για φυσιολογικό αυτή τη φορά 

Και στις 37 να σου βγει, λογικά θα πάρει 200 - 250 γραμ ακόμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Να ρωτήσω κάτι. Ο μικρός μου κλείνει 24ωρο χωρίς να έχει λερωμένη πάνα. Μόνο τσισακια κάνει. Κ τρώει σαν να μην υπάρχει αύριο. Είναι σοβαρό? Η αγχώνομαι τσάμπα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Να ρωτήσω κάτι. Ο μικρός μου κλείνει 24ωρο χωρίς να έχει λερωμένη πάνα. Μόνο τσισακια κάνει. Κ τρώει σαν να μην υπάρχει αύριο. Είναι σοβαρό? Η αγχώνομαι τσάμπα?

Μην αγχώνεσαι καθόλου, τα θηλαζοντα μωρά μπορεί να κάνουν και μια εβδομάδα να ενεργηθουν χωρίς να σημαίνει αυτό κάτι. Αν βρέχει πάνες όλα είναι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

Κι εγώ Pampers premium το νούμερο 0 είναι το ιδανικό για τη μικρή που είναι 2500 κιλά, αλλά δεν το βρίσκω εύκολα. Μόνο μέσω ίντερνετ. Διαφορετικά της βάζω και το νούμερο 1, αλλά στον ύπνο της έχει διαρροή. 

Το νούμερο 0 για τι εύρος κιλών είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Μην αγχώνεσαι καθόλου, τα θηλαζοντα μωρά μπορεί να κάνουν και μια εβδομάδα να ενεργηθουν χωρίς να σημαίνει αυτό κάτι. Αν βρέχει πάνες όλα είναι καλά.

Σ ευχαριστώ κοπέλα μου!! Απλά φοβήθηκα Γιατί τον βλέπω ότι ζορίζεται κ δεν μπορεί ο κακομοίρης. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Και στις 37 να σου βγει, λογικά θα πάρει 200 - 250 γραμ ακόμα! 

Έτσι πιστεύω κι εγώ

Πάντως δύσκολα τα δεύτερα ο γιος μου ήταν πιο μεγάλος και τέτοιουςπονους δεν είχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...