Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η MariannakiM είπε:

Όχι δεν κατάλαβες αγάπη! Ο δικός μου νομίζει ότι είναι μέγας σεφ και επειδή εκείνος τρώει, λιπαρά, καυτερα (σκέψου το ψευδώνυμο του είναι καυτερος!), τηγανητά, βαριά, κρέατα, με μουστάρδα μέχρι και στις τούρτες και εγώ δεν τα πλησιάζω, φτιάχνει κάτι σπεσιαλιτέ τύπου μακαρόνια πικάντικα λύσσα με τηγανητό λουκάνικο και τηγανητό αυγό μέσα και κρέμα γάλακτος και γενικά ότι βρήκα μέσα στο ψυγείο έβαλα. Οπότε no ευχαριστώ δε θα πάρουμε!!!! 

Ααααα μάλιστα!!! Τυχερούλα!!! Χαχαχα!! Κ γω δεν το χω καθόλου με τα πικάντικα κ τα τηγανητά. Τουλάχιστον ο άνθρωπος κάτι φτιάχνει. Στην ανάγκη Εάν του πεις κάτι θα φτιάξει πιο νορμάλ. Εγώ θα τοστιασω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Ααααα μάλιστα!!! Τυχερούλα!!! Χαχαχα!! Κ γω δεν το χω καθόλου με τα πικάντικα κ τα τηγανητά. Τουλάχιστον ο άνθρωπος κάτι φτιάχνει. Στην ανάγκη Εάν του πεις κάτι θα φτιάξει πιο νορμάλ. Εγώ θα τοστιασω!!

Ο δικός μου πάντως μαγειρεύει καλύτερα από εμένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μαγειρεύει τα παρακάτω: μακαρόνια με σάλτσα, κοτόπουλο φιλέτο στο τηγάνι, τοστ, αυγά βραστά/ τηγανητά/ ποσε, ρύζι, ψήνει μπιφτέκια έτοιμα, πατάτες φούρνου - αν τις βρει κομμένες και αν του πεις φτιάξε μια αγγουροντοματα σου λέει " θες να κόψω τα χέρια μου;"!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια αρχίζει κ με πιάνει απελπισία...πάνω που έλεγα ότι μάλλον πάμε καλά....δεν πάμε....σχετικά με το θηλασμό. Δε χορταίνει η μικρη και εγώ δε βγάζω πολύ γάλα. Και με το θήλαστρο είμαι με το ζόρι 40ml. Πολύ νερο πινω,Τσάι θηλασμου πίνω, γαιδουραγκαθο πίνω,μπύρα άνευ πίνω. Τι άλλο να κανω;;; δεν την παλεύω και στενοχωριέμαι και με πιάνουν κ τύψεις ότι δεν την ταιζω αρκετά και αναγκάζομαι να της δίνω ξένο γιατί κλαίει. Φφφφφφφφφ.....έχετε να προτείνετε τιποτα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LondonBaby είπε:

Ααααα μάλιστα!!! Τυχερούλα!!! Χαχαχα!! Κ γω δεν το χω καθόλου με τα πικάντικα κ τα τηγανητά. Τουλάχιστον ο άνθρωπος κάτι φτιάχνει. Στην ανάγκη Εάν του πεις κάτι θα φτιάξει πιο νορμάλ. Εγώ θα τοστιασω!!

Οοοοχι θα φτιάξει αυτό που νομίζει και θα στο σερβίρει σαν γκουρμεδια! Ανεπιδεκτος μαθήσεως. Οπότε τα τρώει μόνος του κι εγώ τοστακια με γάλα! Χτες τον παρακάλεσα να μου βράσει λίγα λαχανακια Βρυξελλών και φασολάκια πράσινα με λεμονακι. Εκτός του ότι έγιναν πουρές από το βράσιμο έβαλε χυμό από 2 λεμόνια με μουστάρδα και μου τα σέρβιρε.... Καταλαβαίνεις τωρα... ? Και άμα του πεις και κάτι, σου λέει τί; μια χαρα ωραιότατο είναι! Ο γλυκούλης μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evoula4 είπε:

Ρε κορίτσια αρχίζει κ με πιάνει απελπισία...πάνω που έλεγα ότι μάλλον πάμε καλά....δεν πάμε....σχετικά με το θηλασμό. Δε χορταίνει η μικρη και εγώ δε βγάζω πολύ γάλα. Και με το θήλαστρο είμαι με το ζόρι 40ml. Πολύ νερο πινω,Τσάι θηλασμου πίνω, γαιδουραγκαθο πίνω,μπύρα άνευ πίνω. Τι άλλο να κανω;;; δεν την παλεύω και στενοχωριέμαι και με πιάνουν κ τύψεις ότι δεν την ταιζω αρκετά και αναγκάζομαι να της δίνω ξένο γιατί κλαίει. Φφφφφφφφφ.....έχετε να προτείνετε τιποτα;;;;

Καταρχήν να μην απελπιζεσαι. Αφετέρου πως ξέρεις ότι δεν χορταινει; Κλαίει ας πούμε; Θηλάζει πολλές ώρες και πολλές φορές μέσα στην ημέρα; Γιατί αυτό στην φάση που είσαστε είναι φυσιολογικό. Μήπως δεν παίρνει το βάρος που σας λέει η παιδίατρος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Ναι καλέ, εννοείται ότι μπορείς!!! Μια χαρά! 

Μην τα ψήσεις χαλάει  η νοστιμιά τους και κατεβάζει νερό καλύτερα ωμά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η egw είπε:

Μην τα ψήσεις χαλάει  η νοστιμιά τους και κατεβάζει νερό καλύτερα ωμά 

Ναι αυτό της είπα κι εγώ! Καλύτερα ωμά να τα βάζει στην κατάψυξη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο άντρας μου παρακολουθεί τον Πετρετζίκη και κάποια στιγμή έδειξε μια συνταγή για παγωτό bueno. Θα το φτιάξω μου λέει, ωχ λέω εγώ, με τα πολλά πήγε και πήρε τα υλικά και ένα Σάββατο ξεκίνησε να το φτιάχνει. Πέρα του ότι μου έκανε μια κουζίνα για κάψιμο και όχι για καθάρισμα, το έβαλε στην κατάψυξη και ήρθε και έγινε σαν ντουβαρι και προσπαθούσε να το φάει και να πείσει και εμένα ότι τρώγεται. Με τα πολλά σε μια εβδομάδα έχοντας καταναλώσει ελάχιστο πήρε την απόφαση να το πετάξει μαζί φυσικά με το τάπερ που είχα προνοήσει να είναι από παγωτό! Ξανά δεν τον άκουσα να το αναφέρει, μάλλον κατάλαβε ότι δεν τι έχει με την ζαχαροπλαστική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καταρχήν να μην απελπιζεσαι. Αφετέρου πως ξέρεις ότι δεν χορταινει; Κλαίει ας πούμε; Θηλάζει πολλές ώρες και πολλές φορές μέσα στην ημέρα; Γιατί αυτό στην φάση που είσαστε είναι φυσιολογικό. Μήπως δεν παίρνει το βάρος που σας λέει η παιδίατρος;

Θηλάζει ανα 2-3ωρο περίπου, Αλλα κλαιει καποιες φορες κι ετσι της φτιαχνω ξενο το οποιο πινει σχεδον ολο. Κι έτσι καταλήγω στο ότι πεινάει κ εγώ δεν τη χορταίνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εεε ωραία είναι τόσο κακό να πίνει κ ξένο  αν δε χορταίνει εφόσον προσπαθείς κ δεν έχεις περισσότερο γάλα ? Πόσο είναι το μωρό?   

Μη τρελαινεστε κορίτσια.. Δεν είναι αμαρτία το ξενο ούτε παθαίνουν κάτι τα μωρα...

Εγώ θήλασα 6 μηνες αποκλειστικά Αλλά κ μενα τσιμα τσιμα  πήγαινε το γάλα.. Κ καμία φορά η έδινα από το λίγο π είχα μαζέψει η κ ξένο αν έβλεπα ότι προσπαθεί κ δε χορταίνει ...   

Όταν περάσει ο καιρος θα καταλάβετε ότι είναι μια φάση ..είναι κ οι ορμόνες.. κ αγχώνεστε περισσότερο απ ότι αξίζει... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

Θηλάζει ανα 2-3ωρο περίπου, Αλλα κλαιει καποιες φορες κι ετσι της φτιαχνω ξενο το οποιο πινει σχεδον ολο. Κι έτσι καταλήγω στο ότι πεινάει κ εγώ δεν τη χορταίνω.

Μήπως απλά θέλει αγκαλίτσα ή απλά θέλει να το βάλεις κι άλλο στο στήθος; βάρος παίρνει;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

Θηλάζει ανα 2-3ωρο περίπου, Αλλα κλαιει καποιες φορες κι ετσι της φτιαχνω ξενο το οποιο πινει σχεδον ολο. Κι έτσι καταλήγω στο ότι πεινάει κ εγώ δεν τη χορταίνω.

Από θηλασμό δεν έχω ιδέα γιατι πολυ απλα δεν θηλασα αλλά νομίζω πως ειναι φυσιολογικο να τρώει κάθε 2-3 ώρες και εμένα που τρώει ξένο από την αρχή κάθε τόσο περίπου τρωει.ασε που τα μωράκια που θηλάζουν μπορεί να θέλουνε και πιο συχνά γαλατακι στην αρχή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Evoula4 είπε:

Ρε κορίτσια αρχίζει κ με πιάνει απελπισία...πάνω που έλεγα ότι μάλλον πάμε καλά....δεν πάμε....σχετικά με το θηλασμό. Δε χορταίνει η μικρη και εγώ δε βγάζω πολύ γάλα. Και με το θήλαστρο είμαι με το ζόρι 40ml. Πολύ νερο πινω,Τσάι θηλασμου πίνω, γαιδουραγκαθο πίνω,μπύρα άνευ πίνω. Τι άλλο να κανω;;; δεν την παλεύω και στενοχωριέμαι και με πιάνουν κ τύψεις ότι δεν την ταιζω αρκετά και αναγκάζομαι να της δίνω ξένο γιατί κλαίει. Φφφφφφφφφ.....έχετε να προτείνετε τιποτα;;;;

Το θήλαστρο στο πρότειναν να το χρησιμοποιείς? Η πρέπει να λείπεις από το σπίτι? Απο το βάρος πάντως θα καταλαβαίνεις αν τρώει και από τις βρεγμενες πάνες. Εγώ νοίκιασα μια ζυγαριά, 20€ το τετράμηνο για να τσεκάρω τον πρώτο καιρό. Και η παιδίατρος μου είπε να μη τρελαθώ και τη ζυγίζω κάθε μέρα, απλά να τσεκάρω μια στο τόσο. Να τη βάζεις πιο συχνά στο στήθος σου να τραβάει ειναι ζήτηση - προσφορά το θέμα του θηλασμού. Η απλά μπορεί να θέλει αγκαλίτσα, δεν είναι κακό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Evoula4 είπε:

Θηλάζει ανα 2-3ωρο περίπου, Αλλα κλαιει καποιες φορες κι ετσι της φτιαχνω ξενο το οποιο πινει σχεδον ολο. Κι έτσι καταλήγω στο ότι πεινάει κ εγώ δεν τη χορταίνω.

Ωραία, αν πρέπει να πιει και λίγο ξένο μέσα στην ημέρα δεν χάλασε και ο κόσμος. Εσύ πρόσφερε το στήθος σου όσο περισσότερα μπορείς, παρακολουθα τις πανες τις να βρέχονται και προπαντός μην κολλάς στο βάρος του μωρού γιατί από εμπειρία θα σου πω ότι δεν είναι ένδειξη ότι κανείς κάτι λάθος. Εγώ όσο θηλαζα το μωρό μου έπαιρνε βάρος ικανοποιητικά, με το που έδωσα ξένο και μετρούσα ml ανά 24ωρο ελάχιστες φορές ήπιε την ενδεδειγμένη ποσότητα και πάντα είχα την γκρίνια της παιδιάτρου σχετικά με το βάρος μέχρι που συνειδητοποίησα ότι αφου το παιδί μου είναι γερό το βάρος δεν πρέπει να με απασχολεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA μου καλημέρα. Νομίζω θα καείς κι εσύ δωρεά Ομφαλοπλακουντιακο αίμα ε; Ξέρεις αν τα έγγραφα που έχει μεσα χρειάζεται να τα έχουμε συμπληρώσει από πριν ή τα συμπληρωνουμε στο μαιευτηριο; Είχε πάει ο γλυκός μου να τα πάρει και δεν του είπανε κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Evoula4 είπε:

Ρε κορίτσια αρχίζει κ με πιάνει απελπισία...πάνω που έλεγα ότι μάλλον πάμε καλά....δεν πάμε....σχετικά με το θηλασμό. Δε χορταίνει η μικρη και εγώ δε βγάζω πολύ γάλα. Και με το θήλαστρο είμαι με το ζόρι 40ml. Πολύ νερο πινω,Τσάι θηλασμου πίνω, γαιδουραγκαθο πίνω,μπύρα άνευ πίνω. Τι άλλο να κανω;;; δεν την παλεύω και στενοχωριέμαι και με πιάνουν κ τύψεις ότι δεν την ταιζω αρκετά και αναγκάζομαι να της δίνω ξένο γιατί κλαίει. Φφφφφφφφφ.....έχετε να προτείνετε τιποτα;;;;

Καλημέρα!! Μην απελπίζεται!!! Ο θηλασμός είναι δύσκολος και απαιτητικός... Πόσο είναι το μωρό σου; Πόσο γεννήθηκε; Πάνες την ημέρα; Θα σου πω τη δικιά μου εμπειρία , θηλάζουμε 3+ μήνες αποκλειστικά... Η δικιά μου Μπόμπυ μέσα στην ημέρα το διωρο ανα γεύμα δεν υπάρχει. Μπορεί και αν ωρα!!! Το θέμα δεν είναι πόσο συχνά τρώει... Παίρνει βάρος; Πόσο; Βρέχει πανες; Πόσες στο 24ωρο; Μπορεί να κλαίει και για άλλους λόγους... Πες λίγο πώς είστε μέσα στην ημέρα και το βράδυ; Πότε κλαίει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MariannakiM είπε:

@KONSTANTIA μου καλημέρα. Νομίζω θα καείς κι εσύ δωρεά Ομφαλοπλακουντιακο αίμα ε; Ξέρεις αν τα έγγραφα που έχει μεσα χρειάζεται να τα έχουμε συμπληρώσει από πριν ή τα συμπληρωνουμε στο μαιευτηριο; Είχε πάει ο γλυκός μου να τα πάρει και δεν του είπανε κάτι. 

Τα έγγραφα εγώ τα συμπληρωσα γιατί ποτέ δεν ξέρεις αν θα υπάρχει χρόνος για να τα συμπληρώσεις εντός κλινικής. Το κίτ πρέπει να επιστρέψει στο νοσοκομείο από το οποίο το παρέλαβες εντός 24 ωρών που και πάλι δεν ξέρεις σε τι κατάσταση θα είσαι για να το αφήσεις για μετά το χαρτομανι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια !!Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις πληροφορίες σχετικά με τα φαγητά.Θα κάνω λίγα και βλέπουμε...μετά αναλαμβάνει ο προκομένος μου!! χαχχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Evoula4 καλημέρα κορίτσι! Γιατί βγάζεις με το θηλαστρο γάλα; Να ξέρεις ότι αυτό που βλέπεις στο μπουκάλι δεν είναι σε καμία περίπτωση ενδεικτικό του ποσό γάλα έχεις και ότι το θηλαστρο πριν την εδραίωση του θηλασμού ενδέχεται να δημιουργήσει προβλήματα στην παραγωγή σου. Στο λέω από προσωπική εμπειρία, χρησιμοποίησα κι εγώ και τώρα παιδευόμαστε με υπερπαραγωγή (που ΔΕΝ είναι καλό πράγμα) και έντονη ροή. Επίσης το ότι κλαίει το μωρό και με το ξένο ηρεμεί δε σημαίνει απαραίτητα ότι πεινούσε. Το ξένο είναι πιο βαρύ γάλα από το μητρικό και βαρυστομαχιάζει τα μωρά, τα οποία πέφτουν σε λήθαργο για να το χωνέψουν. Εάν θέλεις να τα καταφέρεις με το θηλασμο, μη δίνεις ξένο. Το μωρό μπορεί να προτιμήσει το μπουκάλι (παθητική σίτιση) και να μη θέλει καθόλου στήθος. Κι αυτό να μη γίνει όμως, όσο το μωρό σου μεγαλώνει θα αναγκάζεσαι να δίνεις περισσότερο ξένο και έτσι η παραγωγή σου συνεχώς θα μειώνεται και θα έχεις το αντίθετο αποτέλεσμα από αυτό που επιθυμείς. Ο θηλασμός είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης. Όσο θηλαζουμε ελεύθερα, έχουμε όσο ακριβώς γάλα χρειάζονται τα μωρά μας. Εκείνα ρυθμίζουν την παραγωγή και όχι αυτά που τρώμε ή πίνουμε. Οπότε καλά θα κανείς να βάζεις το μωρό σου στο στήθος όσο πιο συχνά μπορείς, χωρίς προγραμμα, ακόμα κι αν απλά πιπιλαει.

Μιλά με τον παιδίατρο σας για να σε βοηθήσει να καταλάβεις αν το μωρό σιτίζεται επαρκώς. Μπορεί να διαβαζεις λαθος τα σημάδια και να ανησυχεισ χωρίς λόγο! Όπως είπαν και τα αλλά κορίτσια, αυτό που έχει σημασία είναι να βρέχει αρκετές πάνες και να βάζει καλό βάρος.

Απο εκεί και πέρα, θα σου πρότεινα να επικοινωνήσεις με μια σύμβουλο θηλασμού εάν χρειάζεσαι βοήθεια σε αυτό το θέμα και να μην ακούς κανέναν άλλον γιατί όσους ρωτήσεις, τόσες διαφορετικές γνώμες θα πάρεις. 

Εγώ δεν είμαι έμπειρη στο θέμα θηλασμού, εχω ένα μπεμπούλη μολις 3 μηνών, αλλά έχω ενημερωθεί πολύ γιατί είμαι αποφασισμένη να τα καταφέρουμε! Εάν μπορώ να σε βοηθήσω κάπου, χαρά μου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Τα έγγραφα εγώ τα συμπληρωσα γιατί ποτέ δεν ξέρεις αν θα υπάρχει χρόνος για να τα συμπληρώσεις εντός κλινικής. Το κίτ πρέπει να επιστρέψει στο νοσοκομείο από το οποίο το παρέλαβες εντός 24 ωρών που και πάλι δεν ξέρεις σε τι κατάσταση θα είσαι για να το αφήσεις για μετά το χαρτομανι.

Κι εγω από πριν ήθελα να τα φτιάξω, απλα έλεγα μήπως χρειαζετσι να τα συμπληρώσω μπροστά στον γιατρό. 

☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Narcissa είπε:

@Evoula4 καλημέρα κορίτσι! Γιατί βγάζεις με το θηλαστρο γάλα; Να ξέρεις ότι αυτό που βλέπεις στο μπουκάλι δεν είναι σε καμία περίπτωση ενδεικτικό του ποσό γάλα έχεις και ότι το θηλαστρο πριν την εδραίωση του θηλασμού ενδέχεται να δημιουργήσει προβλήματα στην παραγωγή σου. Στο λέω από προσωπική εμπειρία, χρησιμοποίησα κι εγώ και τώρα παιδευόμαστε με υπερπαραγωγή (που ΔΕΝ είναι καλό πράγμα) και έντονη ροή. Επίσης το ότι κλαίει το μωρό και με το ξένο ηρεμεί δε σημαίνει απαραίτητα ότι πεινούσε. Το ξένο είναι πιο βαρύ γάλα από το μητρικό και βαρυστομαχιάζει τα μωρά, τα οποία πέφτουν σε λήθαργο για να το χωνέψουν. Εάν θέλεις να τα καταφέρεις με το θηλασμο, μη δίνεις ξένο. Το μωρό μπορεί να προτιμήσει το μπουκάλι (παθητική σίτιση) και να μη θέλει καθόλου στήθος. Κι αυτό να μη γίνει όμως, όσο το μωρό σου μεγαλώνει θα αναγκάζεσαι να δίνεις περισσότερο ξένο και έτσι η παραγωγή σου συνεχώς θα μειώνεται και θα έχεις το αντίθετο αποτέλεσμα από αυτό που επιθυμείς. Ο θηλασμός είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης. Όσο θηλαζουμε ελεύθερα, έχουμε όσο ακριβώς γάλα χρειάζονται τα μωρά μας. Εκείνα ρυθμίζουν την παραγωγή και όχι αυτά που τρώμε ή πίνουμε. Οπότε καλά θα κανείς να βάζεις το μωρό σου στο στήθος όσο πιο συχνά μπορείς, χωρίς προγραμμα, ακόμα κι αν απλά πιπιλαει.

Μιλά με τον παιδίατρο σας για να σε βοηθήσει να καταλάβεις αν το μωρό σιτίζεται επαρκώς. Μπορεί να διαβαζεις λαθος τα σημάδια και να ανησυχεισ χωρίς λόγο! Όπως είπαν και τα αλλά κορίτσια, αυτό που έχει σημασία είναι να βρέχει αρκετές πάνες και να βάζει καλό βάρος.

Απο εκεί και πέρα, θα σου πρότεινα να επικοινωνήσεις με μια σύμβουλο θηλασμού εάν χρειάζεσαι βοήθεια σε αυτό το θέμα και να μην ακούς κανέναν άλλον γιατί όσους ρωτήσεις, τόσες διαφορετικές γνώμες θα πάρεις. 

Εγώ δεν είμαι έμπειρη στο θέμα θηλασμού, εχω ένα μπεμπούλη μολις 3 μηνών, αλλά έχω ενημερωθεί πολύ γιατί είμαι αποφασισμένη να τα καταφέρουμε! Εάν μπορώ να σε βοηθήσω κάπου, χαρά μου ?

Δε θα μπορουσα να συμφωνήσω περισσότερο! Κι εγώ σαν και σένα θέλω να θηλασω όσο περισσότερο γίνεται!!! Κι εγώ έχω διαβάσει τόσο πολύ, έχω κάνει και online σεμινάρια θηλασμού και θα πάρω και μια σύμβουλο θηλασμού σε περίπτωση που δεν τα καταφέρω. Μακάρι να τα καταφέρουμε με την μπεμπούλα! Εύχομαι να τα ρυθμίσεις όλα!!! Να τον χαίρεσαι τον μπέμπακο σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Δε θα μπορουσα να συμφωνήσω περισσότερο! Κι εγώ σαν και σένα θέλω να θηλασω όσο περισσότερο γίνεται!!! Κι εγώ έχω διαβάσει τόσο πολύ, έχω κάνει και online σεμινάρια θηλασμού και θα πάρω και μια σύμβουλο θηλασμού σε περίπτωση που δεν τα καταφέρω. Μακάρι να τα καταφέρουμε με την μπεμπούλα! Εύχομαι να τα ρυθμίσεις όλα!!! Να τον χαίρεσαι τον μπέμπακο σου!!! 

Σ’ευχαριστω πολύ! Με το καλό το μωράκι σου! Με προσπάθεια, υπομονή και σωστή ενημέρωση, θα τα καταφέρετε μια χαρά μην αγχώνεσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Μάλλον άδικα πανικοβαλλομαι....βάρος παίρνει και πάνες αλλάζουμε φουλ μέσα στη μέρα! Το λιγότερο 10 πάνες. Και αγκαλίτσες την έχω. Σιγά μην έχανα ευκαιρία για αγκαλιά! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...