Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

Σήμερα πήγα εδώ σε έναν γιατρό να δω το μωρό, μου είχε λείψει και χθες δεν ένιωθα πολύ καλά και κάπως αγχώθηκα! Λοιπόν, τα ξεπεράσαμε τα 3 κιλά ? τα doppler μου ήταν πολύ καλά, το αμνιακό πολύ καλό, ο πλακούντας grade 2 προς 3, ο τράχηλος 3,5 εκατοστά, τα όργανα όλα σωστά και στην θέση τους! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Καντη κορίτσι μου! Εγώ είχα ετοιμάσει κ βαλίτσα κ χαρτιά! Πήγα πανέτοιμη στο μαιευτηριο 

Η χαρτουρα είναι για το νοσοκομείο;

Εγώ αυτή τη βδομάδα ετπιμαζω βαλίτσα και πράγματα μπήκα το Σάββατο στις 35

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efitta είπε:

Γεια σας κορίτσια μου...Τι λέτε να ετοιμάσω τη βαλίτσα σιγα σιγα για το νοσοκομείο?Κλείνω την 34η εβδ.

Δεν την φτιάχνεις καλύτερα,εγώ δεν την είχα φτιάξει και την πάτησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Δεν την φτιάχνεις καλύτερα,εγώ δεν την είχα φτιάξει και την πάτησα.

Ναι αυτό φοβάμαι και εγώ...εντάξει Είναι νωρίς ακόμα αλλά ποτέ δε ξέρεις !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια πάντως εσάς που έχετε γεννήσει και ακόμα μας απαντατε και μας βοηθάτε πραγματικά σας παραδεχομαι...παρολο το τρέξιμο που εχετε ,σκέφτεστε και εμάς τις εναπομείνασες καρπουζοκοιλιτσες!!??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/7/2019 at 9:40 ΠΜ, ο/η egw είπε:

Κορίτσια για πείτε και γνώμες 

Της μικρής θέλω να το δώσω το όνομα του πατέρα μου το λένε Σάββα και το θηλυκό είναι σαββουλα και φυσικά δεν θέλω να τη φωνάζω σαββουλα

Τα χαϊδευτικά είναι σαββια Σαββίνα σαββίνια Σαβη σαβελλα (όχι Ισαβέλλα) αυτά τα οποία αξίζουν.

Ο γιος μου λέει σαββια 

Εσείς τι λέτε;

Καλησπέρα! Ωραίο το Σαββινα! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Συνεχίζω να διαβάζω αν και δεν γράφω συχνά να ξέρετε! Κορίτσια θα την φάω την μπέμπα! Είναι πολύ ήσυχη! Και έχει κάτι μαγουλάκια και χειλάκια σουφρωμενα μονίμως! Εμείς λέγαμε να δώσουμε δύο ονόματα από τις δύο γιαγιάδες, Αγγελική της Ελλάδας και Μυριαμ όταν θα πηγαίνει στην άλλη της γιαγιά στο Σουδάν.. Έλα που σε όλους αρέσει το Μύριαμ! Μέχρι και η γιαγιά Αγγελική, Μυριαμ την φωνάζει, λέει της πάει πιο πολύ! Χεχε! Τώρα θα δείξει πως θα την δηλώσουμε.. Γιατί ο μπαμπάς έχει τρία επίθετα και αν έχει το παιδί και δύο ονόματα μη το παιδεψουμε με σιδηρόδρομο.. 

Πήγα σήμερα να παρω την ληξιαρχική Πράξη γέννησης και δεν μου ζήτησαν κανένα χαρτί! Τα είχαν στείλει όλα αυτόματα από το μαιευτήριο πάντως! Απλά είπα ημερομηνία και όνομα. Ρώτησα αν χρειάζονται κάτι μου είπαν όχι! Οπότε μένει αμκα και ικα για λοχεια! Επειδή θηλάζω την ταΐζω και μετά τρέχω για τις δουλειές, ευτυχώς πήγαμε στο τρίωρο τώρα, ειναι και υπναρου, βολεύουν όλα τυχαίνει να είναι και κοντά στο σπίτι.

Ειμαινπολυ χαρούμενη σας το είπα?? ??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Καλησπέρα! Συνεχίζω να διαβάζω αν και δεν γράφω συχνά να ξέρετε! Κορίτσια θα την φάω την μπέμπα! Είναι πολύ ήσυχη! Και έχει κάτι μαγουλάκια και χειλάκια σουφρωμενα μονίμως! Εμείς λέγαμε να δώσουμε δύο ονόματα από τις δύο γιαγιάδες, Αγγελική της Ελλάδας και Μυριαμ όταν θα πηγαίνει στην άλλη της γιαγιά στο Σουδάν.. Έλα που σε όλους αρέσει το Μύριαμ! Μέχρι και η γιαγιά Αγγελική, Μυριαμ την φωνάζει, λέει της πάει πιο πολύ! Χεχε! Τώρα θα δείξει πως θα την δηλώσουμε.. Γιατί ο μπαμπάς έχει τρία επίθετα και αν έχει το παιδί και δύο ονόματα μη το παιδεψουμε με σιδηρόδρομο.. 

Πήγα σήμερα να παρω την ληξιαρχική Πράξη γέννησης και δεν μου ζήτησαν κανένα χαρτί! Τα είχαν στείλει όλα αυτόματα από το μαιευτήριο πάντως! Απλά είπα ημερομηνία και όνομα. Ρώτησα αν χρειάζονται κάτι μου είπαν όχι! Οπότε μένει αμκα και ικα για λοχεια! Επειδή θηλάζω την ταΐζω και μετά τρέχω για τις δουλειές, ευτυχώς πήγαμε στο τρίωρο τώρα, ειναι και υπναρου, βολεύουν όλα τυχαίνει να είναι και κοντά στο σπίτι.

Ειμαινπολυ χαρούμενη σας το είπα?? ??

 

Δεν χρειάζεται να μας το πεις, αυτά που γράφεις και ο τρόπος που τα γράφεις αρκεί!!!!! Όντως 2 ονόματα και 3 επίθετα....νισαφι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η egw είπε:

Η χαρτουρα είναι για το νοσοκομείο;

Εγώ αυτή τη βδομάδα ετπιμαζω βαλίτσα και πράγματα μπήκα το Σάββατο στις 35

Ναι! Καλό είναι να πάρεις πρωτότυπο πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης και γάμου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Ναι! Καλό είναι να πάρεις πρωτότυπο πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης και γάμου 

Συμφωνώ, μόνο η πράξη προσδιορισμού επιθέτου μπορεί να είναι σε φωτοτυπία γιατί είναι 1. Και ταυτότητες πρωτότυπες μας ζήτησαν, όχι φωτοτυπία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η MissMary είπε:

Καλησπέρα! Συνεχίζω να διαβάζω αν και δεν γράφω συχνά να ξέρετε! Κορίτσια θα την φάω την μπέμπα! Είναι πολύ ήσυχη! Και έχει κάτι μαγουλάκια και χειλάκια σουφρωμενα μονίμως! Εμείς λέγαμε να δώσουμε δύο ονόματα από τις δύο γιαγιάδες, Αγγελική της Ελλάδας και Μυριαμ όταν θα πηγαίνει στην άλλη της γιαγιά στο Σουδάν.. Έλα που σε όλους αρέσει το Μύριαμ! Μέχρι και η γιαγιά Αγγελική, Μυριαμ την φωνάζει, λέει της πάει πιο πολύ! Χεχε! Τώρα θα δείξει πως θα την δηλώσουμε.. Γιατί ο μπαμπάς έχει τρία επίθετα και αν έχει το παιδί και δύο ονόματα μη το παιδεψουμε με σιδηρόδρομο.. 

Πήγα σήμερα να παρω την ληξιαρχική Πράξη γέννησης και δεν μου ζήτησαν κανένα χαρτί! Τα είχαν στείλει όλα αυτόματα από το μαιευτήριο πάντως! Απλά είπα ημερομηνία και όνομα. Ρώτησα αν χρειάζονται κάτι μου είπαν όχι! Οπότε μένει αμκα και ικα για λοχεια! Επειδή θηλάζω την ταΐζω και μετά τρέχω για τις δουλειές, ευτυχώς πήγαμε στο τρίωρο τώρα, ειναι και υπναρου, βολεύουν όλα τυχαίνει να είναι και κοντά στο σπίτι.

Ειμαινπολυ χαρούμενη σας το είπα?? ??

 

Κορίτσι μου!!!!! Τελεια τέλεια τέλεια!!!! Να την χαίρεσαι την μπουκιτσα σου!!! Η αλήθεια είναι ότι το Μυριαμ είναι πολύ όμορφο (χωρίς να θέλω να μειώσω το Αγγελική!!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Πόσο καιρό πριν πρέπει να κλεισεις εκκλησια για βάφτιση; μένω θεσσαλονίκη κ θέλω να το βαφτίσω απρίλιο η μάιο. Μένω θεσσαλονίκη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Elen81 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Πόσο καιρό πριν πρέπει να κλεισεις εκκλησια για βάφτιση; μένω θεσσαλονίκη κ θέλω να το βαφτίσω απρίλιο η μάιο. Μένω θεσσαλονίκη.

Νομίζω ότι εξαρτάται από την εκκλησία, δλδ πόσο δημοφιλής είναι! Υπάρχουν εκκλησίες που για να βρεις ημερομηνία πρέπει να κλείσεις 8 μήνες πριν και σε άλλες 1 μήνα πριν. Νομίζω αν πας Ιανουάριο-Φεβρουάριο για να είσαι σίγουρη και να αρχίσεις ετοιμασίες θα εισαι οκ. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ θέλω να ρωτήσω κατι εντελώς άσχετο...Επειδη δεν θα έχω καμία απολύτως βοήθεια παρά μόνο τον άντρα μου σκέφτομαι να ετοιμάσω δύο φαγητά έστω για Την πρώτη εβδομαδα.Και έχω μια απορία το παστίτσιο και τα λαζάνια πειραζει να μην τα ψηξω πριν τα καταψύξω?Δλδ να τα ετοιμάσω και μετά κατευθείαν καταψηξη και τα ψηνω τότε που θα τα χρειαστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Κορίτσια εγώ θέλω να ρωτήσω κατι εντελώς άσχετο...Επειδη δεν θα έχω καμία απολύτως βοήθεια παρά μόνο τον άντρα μου σκέφτομαι να ετοιμάσω δύο φαγητά έστω για Την πρώτη εβδομαδα.Και έχω μια απορία το παστίτσιο και τα λαζάνια πειραζει να μην τα ψηξω πριν τα καταψύξω?Δλδ να τα ετοιμάσω και μετά κατευθείαν καταψηξη και τα ψηνω τότε που θα τα χρειαστώ.

Από την πρώτη μέρα εννοείς καμία βοήθεια;δεν ξέρω να σου πω αλλά νομίζω πως γίνεται να τα καταψυξεις αψητα(μπορεί να λέω και βλακείες δεν έχω πολύ καλή σχέση με την κουζίνα)μπορεί να μαγειρεύει ο άντρας σου για αρχή,εμένα και τώρα ο άντρας μου μαγειρεύει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vivika10 είπε:

Από την πρώτη μέρα εννοείς καμία βοήθεια;δεν ξέρω να σου πω αλλά νομίζω πως γίνεται να τα καταψυξεις αψητα(μπορεί να λέω και βλακείες δεν έχω πολύ καλή σχέση με την κουζίνα)μπορεί να μαγειρεύει ο άντρας σου για αρχή,εμένα και τώρα ο άντρας μου μαγειρεύει.

Ναι ο καημενος και τώρα μαγειρεύει οποτε μπορεί δεν έχω παραπονο...λέω μη τον ξεκάνω τελείως να έχω και τίποτα έτοιμο ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Κορίτσια εγώ θέλω να ρωτήσω κατι εντελώς άσχετο...Επειδη δεν θα έχω καμία απολύτως βοήθεια παρά μόνο τον άντρα μου σκέφτομαι να ετοιμάσω δύο φαγητά έστω για Την πρώτη εβδομαδα.Και έχω μια απορία το παστίτσιο και τα λαζάνια πειραζει να μην τα ψηξω πριν τα καταψύξω?Δλδ να τα ετοιμάσω και μετά κατευθείαν καταψηξη και τα ψηνω τότε που θα τα χρειαστώ.

Ναι καλέ, εννοείται ότι μπορείς!!! Μια χαρά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MariannakiM είπε:

Ναι καλέ, εννοείται ότι μπορείς!!! Μια χαρά! 

Ααα ωραία ευχαριστώ πολύ !!Θα είναι μια βοήθεια και αυτό εκείνες τις μέρες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Ααα ωραία ευχαριστώ πολύ !!Θα είναι μια βοήθεια και αυτό εκείνες τις μέρες .

Ε ναι σίγουρα κοριτσάκι μου! Εμένα αν μαγειρέψει ο άντρας μου, την κάτσαμε!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MariannakiM είπε:

Ε ναι σίγουρα κοριτσάκι μου! Εμένα αν μαγειρέψει ο άντρας μου, την κάτσαμε!!! ??

Χαχαχα...Ας είμαστε επιεικείς!! Η προσπάθεια μετράει !!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Χαχαχα...Ας είμαστε επιεικείς!! Η προσπάθεια μετράει !!??

Η προσπάθεια μετράει αλλά να μην πάθουμε και τίποτα νέες μανουλες ? Είμαι της γνώμης ότι είναι καλύτερα να τα ψήσεις πριν τα καταψυξεις και να τα κόψετε και σε κομμάτια γιατί μπορεί να θες να βγάλεις 2-3 κομμάτια και όχι ολοκληρο το ταψί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η efitta είπε:

Κορίτσια εγώ θέλω να ρωτήσω κατι εντελώς άσχετο...Επειδη δεν θα έχω καμία απολύτως βοήθεια παρά μόνο τον άντρα μου σκέφτομαι να ετοιμάσω δύο φαγητά έστω για Την πρώτη εβδομαδα.Και έχω μια απορία το παστίτσιο και τα λαζάνια πειραζει να μην τα ψηξω πριν τα καταψύξω?Δλδ να τα ετοιμάσω και μετά κατευθείαν καταψηξη και τα ψηνω τότε που θα τα χρειαστώ.

Ναι κορίτσι μου. Μια χαρά μπορείς να τα καταψυξεις. Μπορείς να πλασεις κ διάφορα με κιμά όπως μπιφτέκια σουτζουκάκια η γιουβαρλακια κ να τα έχεις έτοιμα για μαγείρεμα.

@MariannakiM Χαχαχχα!! Μια από τα ίδια!! Κ ο δικός μου φτιάχνει με τεράστια επιτυχια την παραδοσιακή συνταγή τοστ και βραστά αυγά. Αυτή θα ήταν η διατροφη μας εάν μαγείρευε. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Ναι κορίτσι μου. Μια χαρά μπορείς να τα καταψυξεις. Μπορείς να πλασεις κ διάφορα με κιμά όπως μπιφτέκια σουτζουκάκια η γιουβαρλακια κ να τα έχεις έτοιμα για μαγείρεμα.

@MariannakiM Χαχαχχα!! Μια από τα ίδια!! Κ ο δικός μου φτιάχνει με τεράστια επιτυχια την παραδοσιακή συνταγή τοστ και βραστά αυγά. Αυτή θα ήταν η διατροφη μας εάν μαγείρευε. ???

Όχι δεν κατάλαβες αγάπη! Ο δικός μου νομίζει ότι είναι μέγας σεφ και επειδή εκείνος τρώει, λιπαρά, καυτερα (σκέψου το ψευδώνυμο του είναι καυτερος!), τηγανητά, βαριά, κρέατα, με μουστάρδα μέχρι και στις τούρτες και εγώ δεν τα πλησιάζω, φτιάχνει κάτι σπεσιαλιτέ τύπου μακαρόνια πικάντικα λύσσα με τηγανητό λουκάνικο και τηγανητό αυγό μέσα και κρέμα γάλακτος και γενικά ότι βρήκα μέσα στο ψυγείο έβαλα. Οπότε no ευχαριστώ δε θα πάρουμε!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορείς έτσι να κανείς σουφλέ που είναι πιο εύκολο και να προσθέσεις εκείνη την ώρα μόνο τη κρέμα γάλακτος..  Επίσης όπως σου είπε  ότι εχει να κάνει σχέση με μπιφτέκια.. κεφτεδάκια... πάρε πουρε έτοιμο π θ2λει απλά να ζεστάνεις νερό κ γάλα... σαλάτες... σνίτσελ... λουκάνικα... Ακόμα κ μπριζόλες με πατάτες baby να κάνεις π δε θελουν ουτε καθαρισμα είναι ουσιαστικά 1 λεπτό να τα πετάξεις στο φούρνο. Εγώ έχω βοήθεια Αλλά θα τους δώσω το μικρό που είναι 15 μηνών...  οπότε θα πάρω ταψακια μιας χρήσης για να μη πλενουμε κ όλα αυτά π σου είπα Γ να μη φορτώσω κ το μαγείρεμα στους γονείς μου . Επίσης... Επειδή το κάνει  συχνά η γιαγια μου ..  Ακόμα κ φασολάκια μπορείς να φτιάξεις και να τα βάλεις κατάψυξη σε τάπερ.  

Απλά Προσοχή..  να τα έχεις σχετικά κοντά στην ημερομηνία τοκετού Γτ ακόμα Κ στο καταψύκτη χαλάνε τα ψημενα φαγητά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...