Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

Κορίτσια για πείτε και γνώμες 

Της μικρής θέλω να το δώσω το όνομα του πατέρα μου το λένε Σάββα και το θηλυκό είναι σαββουλα και φυσικά δεν θέλω να τη φωνάζω σαββουλα

Τα χαϊδευτικά είναι σαββια Σαββίνα σαββίνια Σαβη σαβελλα (όχι Ισαβέλλα) αυτά τα οποία αξίζουν.

Ο γιος μου λέει σαββια 

Εσείς τι λέτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κορίτσια για πείτε και γνώμες 

Της μικρής θέλω να το δώσω το όνομα του πατέρα μου το λένε Σάββα και το θηλυκό είναι σαββουλα και φυσικά δεν θέλω να τη φωνάζω σαββουλα

Τα χαϊδευτικά είναι σαββια Σαββίνα σαββίνια Σαβη σαβελλα (όχι Ισαβέλλα) αυτά τα οποία αξίζουν.

Ο γιος μου λέει σαββια 

Εσείς τι λέτε;

Δεν ξέρω κατά πόσον αξίζει να δώσεις ένα όνομα σε ένα παιδί αν δεν σου άρεσει και ψάχνεις τρόπο να το αλλάξεις. Ουτε τον άνθρωπο τιμας ουτε κάνεις την ζωή σου ευκολη. Γνώμη  μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MariannakiM είπε:

Μακάρι να στο προσπαθήσει για φυσιολογικό αφού δεν συντρέχουν λόγοι!!! 

Όσον αφορά φίλες και άντρα που λες, ναι έχεις δίκιο, πολλές φορές δεν μπορούν όλοι να κατανοήσουν την κατάστασή μας αλλά στους 5 βρε παιδί μου, κάποιος θα βρεθεί! 

Εμεις μένουμε Αθήνα στον Αλιμο. Σε ποιο νοσοκομείο γέννησες και την αφήσανε; Αν και ναι νομιζω ότι λόγω του ότι είναι γιατρός έγινε η εξαίρεση... 

 

Σε κλινική στα Χανιά γέννησα σε ιδιωτικό αφήνουν στο δημόσιο δεν αφήνουν κανενα ούτε σε φυσιολογικό γι'αυτό πήγα από την αρχή σε ιδιωτικό τώρα αν θα αφήσουν τον άντρα μου δεν ξέρω το βρίσκω λίγο σύντομο

Φοβούνται να δοκιμάσουν οι γιατροί νομίζω και έτσι βρίσκουν μια δικαιολογία και σε φοβίζουν και δεν το κάνουν και.μετσ όλοι οι γύρω γύρω αρχίζουν τα δικά τους

Αν πάω φυσιολογικό θα προσπαθήσω χωρίς τίποτα από αναισθησία γιατί θέλω να φροντίζω απευθείας μόνη τα παιδιά μου πράγμα που με γη καίσαρικη δεν γίνεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Δεν ξέρω κατά πόσον αξίζει να δώσεις ένα όνομα σε ένα παιδί αν δεν σου άρεσει και ψάχνεις τρόπο να το αλλάξεις. Ουτε τον άνθρωπο τιμας ουτε κάνεις την ζωή σου ευκολη. Γνώμη  μου.

Μα όλα αυτά τα φσ υποκοριστικά μου αρέσουν γι'αυτό δεν μπορώ να καταλήξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η egw είπε:

Σε κλινική στα Χανιά γέννησα σε ιδιωτικό αφήνουν στο δημόσιο δεν αφήνουν κανενα ούτε σε φυσιολογικό γι'αυτό πήγα από την αρχή σε ιδιωτικό τώρα αν θα αφήσουν τον άντρα μου δεν ξέρω το βρίσκω λίγο σύντομο

Φοβούνται να δοκιμάσουν οι γιατροί νομίζω και έτσι βρίσκουν μια δικαιολογία και σε φοβίζουν και δεν το κάνουν και.μετσ όλοι οι γύρω γύρω αρχίζουν τα δικά τους

Αν πάω φυσιολογικό θα προσπαθήσω χωρίς τίποτα από αναισθησία γιατί θέλω να φροντίζω απευθείας μόνη τα παιδιά μου πράγμα που με γη καίσαρικη δεν γίνεται

Ναι ισχύει αυτό, δεν το κάνουν όλοι οι γιατροί. Τον φυσιολογικό τοκετό μετά την καισαρική εννοώ! Κορίτσι μου μακάρι να στο προσπαθήσει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κορίτσια για πείτε και γνώμες 

Της μικρής θέλω να το δώσω το όνομα του πατέρα μου το λένε Σάββα και το θηλυκό είναι σαββουλα και φυσικά δεν θέλω να τη φωνάζω σαββουλα

Τα χαϊδευτικά είναι σαββια Σαββίνα σαββίνια Σαβη σαβελλα (όχι Ισαβέλλα) αυτά τα οποία αξίζουν.

Ο γιος μου λέει σαββια 

Εσείς τι λέτε;

Σαββίνα δαγκωτό!!! 

Οι υπόλοιπες κοπέλες έχετε σκεφτει ονόματα;

Εμεις θα την πούμε Μαργαρίτα! Το λουλουδάκι μου!!! ?☺️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κορίτσια για πείτε και γνώμες 

Της μικρής θέλω να το δώσω το όνομα του πατέρα μου το λένε Σάββα και το θηλυκό είναι σαββουλα και φυσικά δεν θέλω να τη φωνάζω σαββουλα

Τα χαϊδευτικά είναι σαββια Σαββίνα σαββίνια Σαβη σαβελλα (όχι Ισαβέλλα) αυτά τα οποία αξίζουν.

Ο γιος μου λέει σαββια 

Εσείς τι λέτε;

Δεν ειμαι στην ομαδα σας αλλα ειδα το σχόλιο..Εμενα το Σαββινα ειναι απ'τα αγαπημενα μου ονοματα για κοριτσι.Οταν λεγαμε με τον αντρα μου να μην το παμε παραδοοσιακα το ονομα ηταν στο τοπ 3 το Σαββινα με το Ραφαηλια και το Ροζαλία..Τελικα θα την πουμε και μεις απ'τον παππού ομως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Και εγώ με ραχιαία γέννησα τον μικρό μου, δεν πόνεσα στο τσίμπημα, σε 2-3 ώρες άρχισε να φεύγει το μούδιασμα και δεν είχα κάποια επιπλοκή. Μετα απλά σου δίνουν παυσίπονα για να μην πονάς στην τομή ενώ εδώ τουλάχιστον σε ιδιωτική κλινική της Θεσσαλονίκης για το πρώτο 24ωρο μετά τον τοκετό έχεις τον καθετήρα της επισκληρηδιου και σου βάζουν δόση, το είδα στην νυφη μου τώρα και δεν το περίμενα!

Αληθεια; γεννησε φυσιολογικα ή με καισαρικη; σε ποια κλινικη ειναι; να ξερουμε τι μας περιμενει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

Κορίτσια για πείτε και γνώμες 

Της μικρής θέλω να το δώσω το όνομα του πατέρα μου το λένε Σάββα και το θηλυκό είναι σαββουλα και φυσικά δεν θέλω να τη φωνάζω σαββουλα

Τα χαϊδευτικά είναι σαββια Σαββίνα σαββίνια Σαβη σαβελλα (όχι Ισαβέλλα) αυτά τα οποία αξίζουν.

Ο γιος μου λέει σαββια 

Εσείς τι λέτε;

Και εμενα το Σαββινα μου αρεσει! Εχουν και τα ιδια ονοματα οι μπαμπαδες μας χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MariannakiM είπε:

Αχαχαχαχαχα! Θυμίζει σκηνικό φαρσοκωμωδιας πάντως! Σκέφτομαι τον άντρα σου να κλαίει, εσύ να μιλάς ελληνικά και οι γιατροί να σε κοιτάζουν σαν χάνοι, να τρέχουν για τις μάσκες! Αχαχαχαχα. Όταν περνάνε αυτά εχει πλάκα να τα θυμάσαι!

Απλά εχω άσχημη εμπειρία από ολική νάρκωση που διασωληνωθηκα, αλλά και γενικά επειδή είμαι αλλεργική σε φάρμακα, πάντα είναι λίγο περίεργο και αγχωτικό οταν πρέπει να κάνω κάτι που δεν έχω ξανακάνει. Σε σαλπιγγογραφια που έκανα και έπρεπε να μου βάλουν το φάρμακο, ο γιατρός είχε ιδρώσει και πήγαινε πάνω κάτω. Αφού εφτασα να πω σε νοσοκόμα "καλέ πείτε του να μη κάνει έτσι, με αγχώνει κι εμένα!". Έδινα κουράγιο στον γιατρό. Του έλεγα γιατρέ μου μην τρελαίνεσαι, όλα καλά θα πάνε! ???

Με το μικράκι σου κουράγιο και υπομονή!!!! ???

Ε ναι!!! Τώρα το κάνουμε κ αναπαράσταση και γελάμε!! Μόνο εσύ θα έχεις τα τυχερά σου με τις γέφυρες?? ??? Ας έχουμε Κ μεις κάτι να λέμε. 

Συζητά το πάντως με το γιατρό σου κ με τον αναισθησιολογο κ βλέπεις. Όλα καλά θα πάνε!! Θετική σκέψη κοριτσάκι μου!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MariannakiM είπε:

Σαββίνα δαγκωτό!!! 

Οι υπόλοιπες κοπέλες έχετε σκεφτει ονόματα;

Εμεις θα την πούμε Μαργαρίτα! Το λουλουδάκι μου!!! ?☺️?

@egw Συμφωνώ με το Σαββινα εμάς σχέση με τ άλλα υποκοριστικά. 

Εμείς Θοδωρή. ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Ναι ισχύει αυτό, δεν το κάνουν όλοι οι γιατροί. Τον φυσιολογικό τοκετό μετά την καισαρική εννοώ! Κορίτσι μου μακάρι να στο προσπαθήσει!!! 

Αυτός έχει κάνει σσ τέσσερις πέντε αλλά γενικά δεν θεωρώ ότι είναι γιατρός του φυσιολογικού

Επίσης ένα καθαρά τέτοιο γιατρό σου Κρήτη δεν έχουμε μόνο ένας στα Χανιά είναι αλλά θα ήταν πολύ δύσκολο να με παρακολουθεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofi90 είπε:

Δεν ειμαι στην ομαδα σας αλλα ειδα το σχόλιο..Εμενα το Σαββινα ειναι απ'τα αγαπημενα μου ονοματα για κοριτσι.Οταν λεγαμε με τον αντρα μου να μην το παμε παραδοοσιακα το ονομα ηταν στο τοπ 3 το Σαββινα με το Ραφαηλια και το Ροζαλία..Τελικα θα την πουμε και μεις απ'τον παππού ομως!

Νομίζω είναι όμως διαφορετική μερα η γιορτή της; εκτός αν πω εγώ ότι θέλω να γιορτάζει εκείνη τη μέρα 

Κοίτα κι εμένα μου αρέσουν κι άλλα ονόματα αλλά επειδή έδωσα από τη μια πλευρά ήθελα να δώσω κι από την άλλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η eirini2 είπε:

Και εμενα το Σαββινα μου αρεσει! Εχουν και τα ιδια ονοματα οι μπαμπαδες μας χιχι

Χαχα ωραία να τους χαιρόμαστε:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

@egw Συμφωνώ με το Σαββινα εμάς σχέση με τ άλλα υποκοριστικά. 

Εμείς Θοδωρή. ❤❤

Τέλεια

εγώ το αγοράκι μου το βαφτισα Παναγίωτη εκτός ότι ήταν το όνομα του πεθερού το είχε ταμενο ο άντρας μου το πρώτο παιδί που θα κάνει να το δώσει στη Παναγία πολύ πριν παντρευτούμε και μάλιστα νδεν θυμόταν αν είπε το αγόρι η ότι και αν βγει και ήρθε γιος είναι και του πατέρα του τον έβγαλε από τη δύσκολη θέση 

Μου αρέσει όμως το πανγιωτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η egw είπε:

Νομίζω είναι όμως διαφορετική μερα η γιορτή της; εκτός αν πω εγώ ότι θέλω να γιορτάζει εκείνη τη μέρα 

Κοίτα κι εμένα μου αρέσουν κι άλλα ονόματα αλλά επειδή έδωσα από τη μια πλευρά ήθελα να δώσω κι από την άλλη

Δεν το ηξερα οτι δεν γιορτάζουν την ιδια μερα..Οπως και να την φωναζετε ο μπαμπας σου θα χαρεί εξίσου!Να τα χαιρεσαι τα παιδάκια σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η eirini2 είπε:

Αληθεια; γεννησε φυσιολογικα ή με καισαρικη; σε ποια κλινικη ειναι; να ξερουμε τι μας περιμενει ?

Γέννησε με καισαρική στο Γένεσις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofi90 είπε:

Δεν το ηξερα οτι δεν γιορτάζουν την ιδια μερα..Οπως και να την φωναζετε ο μπαμπας σου θα χαρεί εξίσου!Να τα χαιρεσαι τα παιδάκια σου!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου επίσης 

Αποφάσισα επιτέλους σήμερα να φτιάξω μερικά πράγματα το καρότσι το καθισματακι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Γεια σας κορίτσια μου...Τι λέτε να ετοιμάσω τη βαλίτσα σιγα σιγα για το νοσοκομείο?Κλείνω την 34η εβδ.

Κορίτσι μου ο, τι σου λέει το ένστικτο σου... Εμένα μου έλεγε να την ετοιμάσω κ ευτυχώς γιατί γέννησα δύο εβδομάδες πριν το ρντβ για καισαρική! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Γεια σας κορίτσια μου...Τι λέτε να ετοιμάσω τη βαλίτσα σιγα σιγα για το νοσοκομείο?Κλείνω την 34η εβδ.

Πότε δεν είναι νωρίς για μια τέτοια ετοιμασία φίλη μου! Την χαρτουρα την ετοιμασες;

Εγώ που είμαι 37+2 δεν έχω ετοιμάσει την βαλίτσα μου αλλά τα χαρτιά τα έφτιαξα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσι μου ο, τι σου λέει το ένστικτο σου... Εμένα μου έλεγε να την ετοιμάσω κ ευτυχώς γιατί γέννησα δύο εβδομάδες πριν το ρντβ για καισαρική! 

Δε ξέρω πραγματικά..το ένστικτο μου κοιμάται !!χαχαχα.Θα τη φτιάξω σιγα σιγα για να μη τρέχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Πότε δεν είναι νωρίς για μια τέτοια ετοιμασία φίλη μου! Την χαρτουρα την ετοιμασες;

Εγώ που είμαι 37+2 δεν έχω ετοιμάσει την βαλίτσα μου αλλά τα χαρτιά τα έφτιαξα!

Πω πω έχεις δίκιο είναι και η χαρτουρα την είχα ξεχάσει τελείως.?????Σε ευχαριστώ που μου το θύμησες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Δε ξέρω πραγματικά..το ένστικτο μου κοιμάται !!χαχαχα.Θα τη φτιάξω σιγα σιγα για να μη τρέχω.

Καντη κορίτσι μου! Εγώ είχα ετοιμάσει κ βαλίτσα κ χαρτιά! Πήγα πανέτοιμη στο μαιευτηριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...