Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Οχι κοριτσι μου μη στεναχωριεσαι....φαντασου εμενα στην αρχη εχασε σιγα σιγα 300 γρ.  και μου ειπανε οτι ηταν απολυτα φυσιολογικο και οτι θα αρχισει να ξαναπαιρνει...και οντως ετσι εγινε...

Μωρέ και εμάς τα έχασαν στην αρχή μετά άρχισαν να παίρνουν, αλλά ο μεγάλος έχασε χτες 20γρ εκεί που επειρνε σταθερά... για αυτό ανησύχησα... Παντως η ιατρός ήταν ήρεμη... @KONSTANTIA μου Αμήν! Αυτό εύχομαι κάθε μέρα να είναι καλά! Δεν με νοιάζει πότε θα τα πάρω, μόνο να βγουν γερά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Καλα επειδη κι εγω αγχωνομουνα φαντασου οτι ειχα ρωτησει τρεις διαφορετικους αναισθησιολογους και ολοι το ιδιο μου ειπανε....και εκεινη τη στιγμη που ηρθε να μου την κανει το ξαναειπα αλλα δεν εδωσε καθολου σημασια...κανενα προβλημα μου ειπε!!!

Κοίτα εγώ έχω φίλη που δεν της κάνανε επισκληριδιο λόγω κηλων στη μέση και έχω και τον γιατρό μου που μου λέει συνέχεια ότι θα το κρίνει ο αναισθησιολογος. Όταν το googlara η αλήθεια είναι ότι οι απόψεις διίστανται. Το ότι ρώτησες βεβαια τρεις και σου ειπανε το ίδιο, μου είναι πολυ ενθαρρυντικό και θα το χρησιμοποιήσω!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Κορίτσια μου καλησπερες! Ελπιζω να είναι καλά και οι νέες μανούλες και όσες έχουμε απομείνει! Εγώ αυτές τις μέρες έχω βαρύνει πάρα πολυ και κάθε φορά που σηκώνομαι για τουαλέτα νιώθω ότι σερνω μια μπάλα bowling. Μίλησα και με τον γιατρό μου το πρωί γιατί έχω πόνους χαμηλά και στην μέση. Μου είπε ότι μπορεί να έχω κάνει διαστολή και την Δευτέρα που εχουμε ραντεβού θα με εξετάσει και αν έχω θα πάμε αυτή την Τρίτη για την καισαρική και όχι την επόμενη. Με αγχωσε και λιγάκι γιατί μου είπε ότι αν μου σπάσουν τα νερά, επειδή έχει εξαλειφθεί ο τράχηλος, μπορεί και να μην προλάβουμε να το πάρουμε με καισαρική και να αρχισει να κατεβαίνει! ???? 

Από τη μια λέω μακάρι να έχω διαστολή και να μου την πάρει την Τρίτη να μην έχω άλλη μια εβδομάδα αυτό το άγχος μην σπάσουν τα νερά... 

Επίσης ακόμα δε μου έχει διευκρινίσει αν τελικά ο αναισθησιολογος θα μου κάνει επισκληριδιο ή ολική. Έχω κηλες στη μέση και κάποιοι λένε ότι γίνεται επισκληριδιος, κάποιοι όχι. Έχει καμία σας; 

Φιλιά σε όλες και στα μωράκια σας! 

Κοριτσάκι μου ότι είναι για καλύτερο για τη μικρή σου κ για σένα!! Μακάρι να την έχεις σύντομα στην αγκαλίτσα σου!! Πρόσεχε τον εαυτό σου μέχρι τη Δευτέρα και βλέπουμε. Όσο για επισκληριδιο όντως ακούγονται διάφορες απόψεις. Εμένα πάντως δεν με ρώτησαν Εάν έχω κάποιο πρόβλημα στη μέση η κάτι τέτοιο. Μόνο για αλλεργίες. Δεν ξέρω βέβαια Εάν σε ρωτάνε κιόλας για προβλήματα στη μέση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κορτας είπε:

Καλημερα! Την παρασκευη στις 10.00 γεννηθηκε κ η δικη μας γατουλα με προγραμματισμενο ρρντεβου καισαρικης! Ολα καλα πηγαν

38+6 εβδομαδων βγηκε

ειναι πολυ ομορφη κ υγιηςσδεν μπορω να την αποχωριστω.. ξεκιναει η καινουρια μας ζωη

καλη τυχη σε ολες!

ευχαριστω που σας ειχα παρεα σε αυτο το ταξιδι! Φιλια πολλα

Να σου ζήσει κοπέλα μου!!! Να είναι γερή κ δυνατή!!! Κ συ να αναρρώσεις γρήγορα!!! Εύχομαι ότι πιο όμορφο στην οικογένεια σας!!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Κορίτσια μου καλησπερες! Ελπιζω να είναι καλά και οι νέες μανούλες και όσες έχουμε απομείνει! Εγώ αυτές τις μέρες έχω βαρύνει πάρα πολυ και κάθε φορά που σηκώνομαι για τουαλέτα νιώθω ότι σερνω μια μπάλα bowling. Μίλησα και με τον γιατρό μου το πρωί γιατί έχω πόνους χαμηλά και στην μέση. Μου είπε ότι μπορεί να έχω κάνει διαστολή και την Δευτέρα που εχουμε ραντεβού θα με εξετάσει και αν έχω θα πάμε αυτή την Τρίτη για την καισαρική και όχι την επόμενη. Με αγχωσε και λιγάκι γιατί μου είπε ότι αν μου σπάσουν τα νερά, επειδή έχει εξαλειφθεί ο τράχηλος, μπορεί και να μην προλάβουμε να το πάρουμε με καισαρική και να αρχισει να κατεβαίνει! ???? 

Από τη μια λέω μακάρι να έχω διαστολή και να μου την πάρει την Τρίτη να μην έχω άλλη μια εβδομάδα αυτό το άγχος μην σπάσουν τα νερά... 

Επίσης ακόμα δε μου έχει διευκρινίσει αν τελικά ο αναισθησιολογος θα μου κάνει επισκληριδιο ή ολική. Έχω κηλες στη μέση και κάποιοι λένε ότι γίνεται επισκληριδιος, κάποιοι όχι. Έχει καμία σας; 

Φιλιά σε όλες και στα μωράκια σας! 

Κορίτσι γιατί δεν κάνεις ραχιαία που είναι πιο ασφαλές; Εγώ που έχω πρόβλημα με τη πλάτη μου έκανα αυτό και γενικά π γιατρός μου προτείνει αυτό 

Κι εγώ πονάω πολύ στη λεκάνη και γενικά νιώθω τη μικρή να πιέζει κάτω αλλά το θεώρησα φυσιολογικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κορίτσι γιατί δεν κάνεις ραχιαία που είναι πιο ασφαλές; Εγώ που έχω πρόβλημα με τη πλάτη μου έκανα αυτό και γενικά π γιατρός μου προτείνει αυτό 

Κι εγώ πονάω πολύ στη λεκάνη και γενικά νιώθω τη μικρή να πιέζει κάτω αλλά το θεώρησα φυσιολογικό

Καινούρια άγνωστη λέξη! Τι είναι η ραχιαια; Άλλο είδος αναισθησίας;;;;;; Μπορείς να μου πεις λεπτομέρειες;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Κοριτσάκι μου ότι είναι για καλύτερο για τη μικρή σου κ για σένα!! Μακάρι να την έχεις σύντομα στην αγκαλίτσα σου!! Πρόσεχε τον εαυτό σου μέχρι τη Δευτέρα και βλέπουμε. Όσο για επισκληριδιο όντως ακούγονται διάφορες απόψεις. Εμένα πάντως δεν με ρώτησαν Εάν έχω κάποιο πρόβλημα στη μέση η κάτι τέτοιο. Μόνο για αλλεργίες. Δεν ξέρω βέβαια Εάν σε ρωτάνε κιόλας για προβλήματα στη μέση. 

Καλά ναι! Απλά θα ήθελα να ξέρω από πριν να προετοιμαστω ψυχολογικά! Εχουμε περάσει και τοσα με την μπεμπούλα και θα ήθελα να είμαι ξύπνια για να την δω και να την ακούσω. Φυσικά ότι είναι καλύτερο θα γίνει, αλλά σκέφτομαι από τώρα ότι σε περίπτωση που γέννησω με ολική, θα αρπάζω τις νοσοκόμες απο τον λαιμό να μου πουν αν είναι καλά! ? Επισης επειδή είμαι και αλλεργική (εξαιρετικό μοντέλο πήρε ο άντρας μου, αν και η μάνα τον είχε προειδοποιησει ότι είμαι ελαττωματικό μοντέλο και δε δέχονται επιστροφές! ?), σε παλιότερη ολική νάρκωση έπαθα αλλεργικό σοκ και διασωληνωθηκα (όχι τίποτα αλλο αλλά θα χανοταν αυτό το καταπληκτικό DNA ?). Οπότε είναι και αυτό ένα έξτρα άγχος. Παρ όλα αυτά θα γίνουν όλα όπως πρέπει να γίνουν! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Καινούρια άγνωστη λέξη! Τι είναι η ραχιαια; Άλλο είδος αναισθησίας;;;;;; Μπορείς να μου πεις λεπτομέρειες;;; 

Είναι βασικά ενέση στη σπονδυλική στήλη αλλά πιο ψηλά από ότι η επικληριδιο είναι νομίζω δύο η τρεις αλλά εσύ αισθάνεσαι μόνο τη πρώτη και δεν χρειάζεται έξτρα καθετήρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η egw είπε:

Είναι βασικά ενέση στη σπονδυλική στήλη αλλά πιο ψηλά από ότι η επικληριδιο είναι νομίζω δύο η τρεις αλλά εσύ αισθάνεσαι μόνο τη πρώτη και δεν χρειάζεται έξτρα καθετήρα 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Μπήκα κι εγώ και έκανα μια αναζήτηση στον γουγλη. Ευτυχώς που μου το είπες να το συζητήσω σε περίπτωση που υπαρχει θέμα!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MariannakiM είπε:

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Μπήκα κι εγώ και έκανα μια αναζήτηση στον γουγλη. Ευτυχώς που μου το είπες να το συζητήσω σε περίπτωση που υπαρχει θέμα!!! ??

Νασαι καλά κοπέλα μου:) εύχομαι όλα να πάνε καλά 

Εγώ δε ξέρω τι με έπιασε παρόλο που το ήξερα ότι θα πάμε με καισαρική με παίρνει από κάτω φοβάμαι πως θα με επηρεάσουν οι ορμόνες μετά και λόγω του ότι πήγα για καισαρική θα με πιάσει καμιά κατάθλιψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

Νασαι καλά κοπέλα μου:) εύχομαι όλα να πάνε καλά 

Εγώ δε ξέρω τι με έπιασε παρόλο που το ήξερα ότι θα πάμε με καισαρική με παίρνει από κάτω φοβάμαι πως θα με επηρεάσουν οι ορμόνες μετά και λόγω του ότι πήγα για καισαρική θα με πιάσει καμιά κατάθλιψη

Καλά κι εγω έχω χεστει πάνω μου, αλλά μην προκαταβαλεις τον εαυτό σου με τέτοιες σκέψεις! Ξέρεις γενικά εκεί που κοιταμε, εκεί θα πάμε, οπότε το θέμα της κατάθλιψης προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι. Εσένα είναι και η 2η σου φορά σωστά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Καλά κι εγω έχω χεστει πάνω μου, αλλά μην προκαταβαλεις τον εαυτό σου με τέτοιες σκέψεις! Ξέρεις γενικά εκεί που κοιταμε, εκεί θα πάμε, οπότε το θέμα της κατάθλιψης προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι. Εσένα είναι και η 2η σου φορά σωστά; 

Νάι γι'αυτό στο πρώτο ζοριστηκα να το διαχειριστώ και το έκανα και μόνη ο άντρας μου τώρα έμαθε πως ένιωθα αλλά μου λέει τλχ τότε δεν το περίμενες

εντωμεταξυ ήταν καμιά ο άντρας ης μαζί της σε καίσαρικη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η egw είπε:

Νάι γι'αυτό στο πρώτο ζοριστηκα να το διαχειριστώ και το έκανα και μόνη ο άντρας μου τώρα έμαθε πως ένιωθα αλλά μου λέει τλχ τότε δεν το περίμενες

εντωμεταξυ ήταν καμιά ο άντρας ης μαζί της σε καίσαρικη;

Εννοεις το κομμάτι της καισαρικής; Κι εγώ ιδανικά με φυσιολογικό θα ήθελα, αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς, το θέμα είναι να γίνει ότι καλύτερο πρέπει για την υγεία και των 2. Ξέρεις πως είναι, αρα ξέρεις και το συναίσθημα του μετά και εννοώ όταν βλέπεις το μωράκι σου. Απλά προσπάθησε αυτή τη φορά αν κάνεις αρνητικές σκέψεις, να τις συζητάς. Με τον άντρα σου, τις φίλες σου, ακόμα κι εδώ αν πιστεύεις ότι θα ακουστείς. Νομίζω λίγο πολύ οι περισσότερες αγγίζουν λίγο ξυστά την επιλόχειος, είναι και θέμα ορμονών. Το θέμα είναι να μην το περνάς μόνη σου! Εμείς πάντως θεωρώ ότι είμαστε εδώ η μία για την άλλη! 

Επίσης εμείς προσπαθούμε τρέλα να είναι μέσα ο άντρας μου στην Καισαρική. Κάθε φορά ζαλίζουμε τον γιατρό. Μας είπε ότι εξαρτάται από την προϊσταμένη χειρουργειων και θα το προσπαθήσει και εκείνος όσο μπορεί! Μακάρι να μπορέσει! Κάποιους ξέρω ότι τους αφήνουν. Στο εξωτερικό γίνεται σίγουρα και έχω ακούσει περιπτώσεις και για εδώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MariannakiM είπε:

Καινούρια άγνωστη λέξη! Τι είναι η ραχιαια; Άλλο είδος αναισθησίας;;;;;; Μπορείς να μου πεις λεπτομέρειες;;; 

Κορίτσι μου κ μένα αυτή μου έκαναν μετά από τη δεύτερη παρτιδα επισκληριδιου που δεν με επιανε, όταν μπήκα χειρουργείο. Αλλα εμενα μου δημιούργησε προβλημα στην αναπνοη κ μου έβαλαν μάσκα με οξυγόνο. Παρόλο μου γέννησα φυσιολογικα επειδή έκαναν χρήση λαβιδας για να γυρίσουν το παιδι κ να μου το βγάλουν, μου έκαναν αυτή την ένεση. Μουδιαζεις σε δευτερόλεπτα κ δεν νιώθεις τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Κορίτσι μου κ μένα αυτή μου έκαναν μετά από τη δεύτερη παρτιδα επισκληριδιου που δεν με επιανε, όταν μπήκα χειρουργείο. Αλλα εμενα μου δημιούργησε προβλημα στην αναπνοη κ μου έβαλαν μάσκα με οξυγόνο. Παρόλο μου γέννησα φυσιολογικα επειδή έκαναν χρήση λαβιδας για να γυρίσουν το παιδι κ να μου το βγάλουν, μου έκαναν αυτή την ένεση. Μουδιαζεις σε δευτερόλεπτα κ δεν νιώθεις τίποτα.

Γιατί σου δημιούργησε πρόβλημα στην αναπνοή; Είσαι αλλεργική;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Εννοεις το κομμάτι της καισαρικής; Κι εγώ ιδανικά με φυσιολογικό θα ήθελα, αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς, το θέμα είναι να γίνει ότι καλύτερο πρέπει για την υγεία και των 2. Ξέρεις πως είναι, αρα ξέρεις και το συναίσθημα του μετά και εννοώ όταν βλέπεις το μωράκι σου. Απλά προσπάθησε αυτή τη φορά αν κάνεις αρνητικές σκέψεις, να τις συζητάς. Με τον άντρα σου, τις φίλες σου, ακόμα κι εδώ αν πιστεύεις ότι θα ακουστείς. Νομίζω λίγο πολύ οι περισσότερες αγγίζουν λίγο ξυστά την επιλόχειος, είναι και θέμα ορμονών. Το θέμα είναι να μην το περνάς μόνη σου! Εμείς πάντως θεωρώ ότι είμαστε εδώ η μία για την άλλη! 

Επίσης εμείς προσπαθούμε τρέλα να είναι μέσα ο άντρας μου στην Καισαρική. Κάθε φορά ζαλίζουμε τον γιατρό. Μας είπε ότι εξαρτάται από την προϊσταμένη χειρουργειων και θα το προσπαθήσει και εκείνος όσο μπορεί! Μακάρι να μπορέσει! Κάποιους ξέρω ότι τους αφήνουν. Στο εξωτερικό γίνεται σίγουρα και έχω ακούσει περιπτώσεις και για εδώ! 

Αυτό με το μωράκι έχει και πάλι τη διαφορά του με καισαρική και βασικά οκ αν υπάρχει λόγος θα το έκανα χωρίς να το σκεφτώ αλλά τώρα πιστεύω ότι μπορώ να δοκιμάσω θα μιλήσουμε τη Πέμπτη με το γιατρό να δούμε

Όσο για τις φίλες η τον άντρα μη νομίζετε ότι μπορούν να καταλάβουν. Εμένα πχ σήμερα έλεγε έλα μωρέ αφού το περίμενες

Που μένετε;εγώ να σας πω στη πρώτη είχα μέσα την αδερφή μου αλλά μάλλον γιατί είναι γιατρός δεν ξέρω αν μπορεί τώρα να μπει ο άντρας μου αλλά δεν ξέρω αν θέλει κιόλας κομπλαρει νομιζδι ότι θα δει να με.κοβουν χιχι

Επειδή έχω και το γιο μου που δεν ξέρω τι να το κάνω θα δούμε αν θα μπει δηλαδή αν προλάβει και έρθει η μαμά θα μπορεί αλλιώς έτσι κι αλλιώς δε γίνεται 

Θα το ρωτήσω αν θυμηθώ και αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LondonBaby είπε:

Κορίτσι μου κ μένα αυτή μου έκαναν μετά από τη δεύτερη παρτιδα επισκληριδιου που δεν με επιανε, όταν μπήκα χειρουργείο. Αλλα εμενα μου δημιούργησε προβλημα στην αναπνοη κ μου έβαλαν μάσκα με οξυγόνο. Παρόλο μου γέννησα φυσιολογικα επειδή έκαναν χρήση λαβιδας για να γυρίσουν το παιδι κ να μου το βγάλουν, μου έκαναν αυτή την ένεση. Μουδιαζεις σε δευτερόλεπτα κ δεν νιώθεις τίποτα.

Κρατάει όμως πιο λιγο από όσο διάβασα 

Αν και αν θυμάμαι καλά ήταν πάνω από μια ένεση 

Εμένα μετά μου έκαναν μέθη για να με ράψουν δεν ξέρω αυτό αν γίνεται με το επισκληριδιο αλλά γενικά επανήλθα από νάρκωση πολύ νωρίς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Γιατί σου δημιούργησε πρόβλημα στην αναπνοή; Είσαι αλλεργική;;; 

Δεν έχω ιδέα. Όχι δεν είμαι αλλεργική σε φάρμακα Κ αναισθησιες. Απ όσο ξέρω τουλάχιστον. Φοβήθηκα αρκετά η αλήθεια είναι εκείνη την ώρα. Κ πρέπει να έπαθα ένα ψιλοσοκ Γιατί δεν καταλάβαινα τι γίνονταν. Στην αρχή ούτε τον άντρα μου δεν κατάλαβα που ήταν δίπλα μου. Εκείνος κ Εάν έπαθε σοκ με αυτά που είδε. Χαχαχχα!!! Νόμιζε ότι χάνει γυναίκα Κ παιδί. Τράβαγε το σκουφι του. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η egw είπε:

Αυτό με το μωράκι έχει και πάλι τη διαφορά του με καισαρική και βασικά οκ αν υπάρχει λόγος θα το έκανα χωρίς να το σκεφτώ αλλά τώρα πιστεύω ότι μπορώ να δοκιμάσω θα μιλήσουμε τη Πέμπτη με το γιατρό να δούμε

Όσο για τις φίλες η τον άντρα μη νομίζετε ότι μπορούν να καταλάβουν. Εμένα πχ σήμερα έλεγε έλα μωρέ αφού το περίμενες

Που μένετε;εγώ να σας πω στη πρώτη είχα μέσα την αδερφή μου αλλά μάλλον γιατί είναι γιατρός δεν ξέρω αν μπορεί τώρα να μπει ο άντρας μου αλλά δεν ξέρω αν θέλει κιόλας κομπλαρει νομιζδι ότι θα δει να με.κοβουν χιχι

Επειδή έχω και το γιο μου που δεν ξέρω τι να το κάνω θα δούμε αν θα μπει δηλαδή αν προλάβει και έρθει η μαμά θα μπορεί αλλιώς έτσι κι αλλιώς δε γίνεται 

Θα το ρωτήσω αν θυμηθώ και αυτό 

Μακάρι να στο προσπαθήσει για φυσιολογικό αφού δεν συντρέχουν λόγοι!!! 

Όσον αφορά φίλες και άντρα που λες, ναι έχεις δίκιο, πολλές φορές δεν μπορούν όλοι να κατανοήσουν την κατάστασή μας αλλά στους 5 βρε παιδί μου, κάποιος θα βρεθεί! 

Εμεις μένουμε Αθήνα στον Αλιμο. Σε ποιο νοσοκομείο γέννησες και την αφήσανε; Αν και ναι νομιζω ότι λόγω του ότι είναι γιατρός έγινε η εξαίρεση... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Δεν έχω ιδέα. Όχι δεν είμαι αλλεργική σε φάρμακα Κ αναισθησιες. Απ όσο ξέρω τουλάχιστον. Φοβήθηκα αρκετά η αλήθεια είναι εκείνη την ώρα. Κ πρέπει να έπαθα ένα ψιλοσοκ Γιατί δεν καταλάβαινα τι γίνονταν. Στην αρχή ούτε τον άντρα μου δεν κατάλαβα που ήταν δίπλα μου. Εκείνος κ Εάν έπαθε σοκ με αυτά που είδε. Χαχαχχα!!! Νόμιζε ότι χάνει γυναίκα Κ παιδί. Τράβαγε το σκουφι του. ?

Να αυτά δε μπορώ! ? Δε σου είπαν αν ήταν πχ ψυχολογικό και είχες πρόβλημα στην αναπνοή ή αν το φάρμακο σου έκανε παρενέργεια; 

Πωπω φαντάζομαι τί έπαθε ο καψερος!!! Μαζί τα παθαινατε τα εγκεφαλικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η egw είπε:

Κρατάει όμως πιο λιγο από όσο διάβασα 

Αν και αν θυμάμαι καλά ήταν πάνω από μια ένεση 

Εμένα μετά μου έκαναν μέθη για να με ράψουν δεν ξέρω αυτό αν γίνεται με το επισκληριδιο αλλά γενικά επανήλθα από νάρκωση πολύ νωρίς 

Εγώ επισκληριδιο είχα σχεδόν μια μέρα. Είχα μηχάνημα που πατούσα το κουμπί κ έβαζε μια μικρή δόση οπότε το ήθελα εγώ. Όταν έκανα διαστολή 10 με σταματησαν από την αναισθησια Γιατί ήθελαν να νιώσω το σπρώξιμο. Όχι απλά ψοφησα στον πόνο!!!! Μετα απο 2 ωρες δεν αντεξα αλλο. Κ Ετσι ξαναζητησα να μου βαλουν επισκληριδιο. Αλλα δεν με έπιανε. Όταν χρειαστηκε να μπω χειρουργείο τότε μου είπαν ότι αφού δεν με πιάνει αυτή η αναισθησία, θα μου κάνουν την Ραχιαια. Δεν κράτησε πααααάρα πολύ. Φαντάσου στην ανάνηψη με είχαν μόνο μισή ώρα όπου θήλασα κιόλας. Μετα αρχισα να εχω αισθηση στα πόδια μου, Όχι τελείως αλλά είχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Να αυτά δε μπορώ! ? Δε σου είπαν αν ήταν πχ ψυχολογικό και είχες πρόβλημα στην αναπνοή ή αν το φάρμακο σου έκανε παρενέργεια; 

Πωπω φαντάζομαι τί έπαθε ο καψερος!!! Μαζί τα παθαινατε τα εγκεφαλικά! 

Μάλλον θα έτυχε μωρέ σε μένα. Μην αγχώνεσαι!! Επέζησα!!!?? Απο τον γιο μου κ την αϋπνία δεν ξέρω πώς θα επιζησω. Χαχαχχα!!! Όχι κορίτσι μου δεν μου είπαν τίποτα. 

Αφού έβαλε τα κλάματα ο κακομοίρης! Χαχχαχ! Εγω ήμουν στον κόσμο μου. Μιλούσα στα ελληνικά στους γιατρούς. Μου μίλαγε ο άντρας μου στην αρχή δεν μπορούσα να εστιάσω. Ενα χαος γενικοτερα. Μάλλον έτσι είναι αυτοί με τα ναρκωτικά. Έτσι θα νιώθουν. Τέλος καλά όλα καλά πάντως!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ με ραχιαία γέννησα τον μικρό μου, δεν πόνεσα στο τσίμπημα, σε 2-3 ώρες άρχισε να φεύγει το μούδιασμα και δεν είχα κάποια επιπλοκή. Μετα απλά σου δίνουν παυσίπονα για να μην πονάς στην τομή ενώ εδώ τουλάχιστον σε ιδιωτική κλινική της Θεσσαλονίκης για το πρώτο 24ωρο μετά τον τοκετό έχεις τον καθετήρα της επισκληρηδιου και σου βάζουν δόση, το είδα στην νυφη μου τώρα και δεν το περίμενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Μάλλον θα έτυχε μωρέ σε μένα. Μην αγχώνεσαι!! Επέζησα!!!?? Απο τον γιο μου κ την αϋπνία δεν ξέρω πώς θα επιζησω. Χαχαχχα!!! Όχι κορίτσι μου δεν μου είπαν τίποτα. 

Αφού έβαλε τα κλάματα ο κακομοίρης! Χαχχαχ! Εγω ήμουν στον κόσμο μου. Μιλούσα στα ελληνικά στους γιατρούς. Μου μίλαγε ο άντρας μου στην αρχή δεν μπορούσα να εστιάσω. Ενα χαος γενικοτερα. Μάλλον έτσι είναι αυτοί με τα ναρκωτικά. Έτσι θα νιώθουν. Τέλος καλά όλα καλά πάντως!!! ?

Αχαχαχαχαχα! Θυμίζει σκηνικό φαρσοκωμωδιας πάντως! Σκέφτομαι τον άντρα σου να κλαίει, εσύ να μιλάς ελληνικά και οι γιατροί να σε κοιτάζουν σαν χάνοι, να τρέχουν για τις μάσκες! Αχαχαχαχα. Όταν περνάνε αυτά εχει πλάκα να τα θυμάσαι!

Απλά εχω άσχημη εμπειρία από ολική νάρκωση που διασωληνωθηκα, αλλά και γενικά επειδή είμαι αλλεργική σε φάρμακα, πάντα είναι λίγο περίεργο και αγχωτικό οταν πρέπει να κάνω κάτι που δεν έχω ξανακάνει. Σε σαλπιγγογραφια που έκανα και έπρεπε να μου βάλουν το φάρμακο, ο γιατρός είχε ιδρώσει και πήγαινε πάνω κάτω. Αφού εφτασα να πω σε νοσοκόμα "καλέ πείτε του να μη κάνει έτσι, με αγχώνει κι εμένα!". Έδινα κουράγιο στον γιατρό. Του έλεγα γιατρέ μου μην τρελαίνεσαι, όλα καλά θα πάνε! ???

Με το μικράκι σου κουράγιο και υπομονή!!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...