Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις Just now, ο/η KONSTANTIA είπε:

Δεν μου φαίνεται ότι αυτός ο πόνος σχετίζεται με τον θηλασμό αλλά περισσότερο με την συνολική σωματική κακοποίηση που έχεις υποστεί. Αν δεις πάντως ότι επιμένει ο πόνος για μέρες, ρωτά την γιατρό σου.

Ναι κοριτσι μου εννοείται! Όχι δεν τον έχω συνεχώς... Με πιάνει μετά τον θηλασμό που κάθομαι άβολα στη καρέκλα... Τώρα που έκανα άντληση δεν το ένιωσα. Προς το απόγευμα με πιάνει μάλλον που το σώμα είναι κομμάτια όλη μέρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

@joy2  δεν κοιμάσαι βλέπω......

Έκανα μια άντληση τώρα... Προσπαθώ κάθε τρεις ώρες με το θήλαστρο να μη μου φύγει το γάλα... Ότι μπορώ να κάνω θα το κάνω μέχρι να έρθουν τα μικρά μου να θηλασουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η joy2 είπε:

Έκανα μια άντληση τώρα... Προσπαθώ κάθε τρεις ώρες με το θήλαστρο να μη μου φύγει το γάλα... Ότι μπορώ να κάνω θα το κάνω μέχρι να έρθουν τα μικρά μου να θηλασουν... 

Δύσκολο το εγχείρημα αυτό, εύχομαι να μπορέσεις να κρατήσεις τον θηλασμό όσο μπορείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η joy2 είπε:

@vivika10 από ο, τι καταλαβαίνω ο καθένας ακολουθεί κ άλλο πρωτόκολλο! Βρε κορίτσια είναι φυσιολογικό που όταν τελειώνω με το θήλαστρο και κάθομαι κάπως στη καρέκλα να με πονάει η μέση μου? Με πονάει δεξιά και αριστερά εκεί που τελειώνουν τα πλευρά. Ντρέπομαι πάλι να ρωτήσω τη ιατρό, την έχω τρελανει! Έχω αρχίσει και φοβάμαι! Εσείς τα κορίτσια με εμπειρία στη  καισαρική @Κλαιρη.κ @KONSTANTIA @egw τι λέτε? 

Κορίτσι μου μέση και λεκάνη με πονούσαν τλχ ένα δίμηνο μετά μόλις σταμάτησε χώρεσαν και στο παιδικό μου τζιν

Όσο για τη διατροφη στο μωρό τρώμε απ' όλα εκτός αν βγάλει αλλεργία αλλά καλά θα ήταν το βαρύ όσπριο να το αποφύγουμε λίγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Δύσκολο το εγχείρημα αυτό, εύχομαι να μπορέσεις να κρατήσεις τον θηλασμό όσο μπορείς.

Έτσι είναι κορίτσι μου! Μακάρι μακάρι! Το παλεύω με πολλή όρεξη!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η egw είπε:

Κορίτσι μου μέση και λεκάνη με πονούσαν τλχ ένα δίμηνο μετά μόλις σταμάτησε χώρεσαν και στο παιδικό μου τζιν

Όσο για τη διατροφη στο μωρό τρώμε απ' όλα εκτός αν βγάλει αλλεργία αλλά καλά θα ήταν το βαρύ όσπριο να το αποφύγουμε λίγο 

Κατάλαβα... Εντάξει τουλάχιστον το έχετε περάσει και δεν νιώθω σαν κάτι να κάνω λάθος! Κουράγιο κορίτσια μου! Τελικά είμαστε πολύ πολύ δυνατες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Έτσι είναι κορίτσι μου! Μακάρι μακάρι! Το παλεύω με πολλή όρεξη!! :):)

Το ιδιο κανω κι εγω...ελπιζω να τα καταφερουμε.. απο γαλα πως πας;;

Ποσο βγαζεις σε καθε αντληση;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Το ιδιο κανω κι εγω...ελπιζω να τα καταφερουμε.. απο γαλα πως πας;;

Ποσο βγαζεις σε καθε αντληση;;

Θα τα καταφέρουμε! Κάθε τρεις ώρες που κάνω βγάζω σύνολο 20μλ. Εσύ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Θα τα καταφέρουμε! Κάθε τρεις ώρες που κάνω βγάζω σύνολο 20μλ. Εσύ? 

Α οκ...τοσο κι εγω....20 και μερικες φορες 30...αλλα νομιζα οτι ηταν λιγο και ειχα ανησυχησει ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Α οκ...τοσο κι εγω....20 και μερικες φορες 30...αλλα νομιζα οτι ηταν λιγο και ειχα ανησυχησει ....

Εγώ 25 μάξιμουμ! Όχι κορίτσι μου νομίζω είμαστε οκ!! :) εσύ γιατί με θήλαστρο? Δεν θηλάζει η μικρή? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ βάζω θήλαστρο για έξτρα κάλυψη,γιατί ακόμα δουλεύουμε να φτάσουμε σε αποκλειστικό θηλασμό. Από 20 ml ξεκίνησα, έχω φτάσει κ τα 50 ml. Εμένα δε βγάζει πολύ το αριστερό μου στήθος. Με το ζόρι να βγάλει 20ml. Θέλει υπομονή. Επίσης πίνω τσάι θηλασμου κ γαιδουραγκαθο, νομίζω βοηθάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Εγώ 25 μάξιμουμ! Όχι κορίτσι μου νομίζω είμαστε οκ!! :) εσύ γιατί με θήλαστρο? Δεν θηλάζει η μικρή? 

Δεν τον εχουμε παρει ακομα σπιτι κι εμεις....γεννηθηκε 34+1 κι εμενα και τον κρατησανε για παρακολουθηση επειδη ηταν λιγο προωρο και ειχε και ικτερο...οποτε το βγαζω κι εγω με θηλαστρο και το πηγαινω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evoula4 είπε:

Κι εγώ βάζω θήλαστρο για έξτρα κάλυψη,γιατί ακόμα δουλεύουμε να φτάσουμε σε αποκλειστικό θηλασμό. Από 20 ml ξεκίνησα, έχω φτάσει κ τα 50 ml. Εμένα δε βγάζει πολύ το αριστερό μου στήθος. Με το ζόρι να βγάλει 20ml. Θέλει υπομονή. Επίσης πίνω τσάι θηλασμου κ γαιδουραγκαθο, νομίζω βοηθάνε.

Τσαι θηλασμου πινω κι εγω .. ξεκινησες με 20 και στις ποσες μερες εφτασες τα 50;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Δεν τον εχουμε παρει ακομα σπιτι κι εμεις....γεννηθηκε 34+1 κι εμενα και τον κρατησανε για παρακολουθηση επειδη ηταν λιγο προωρο και ειχε και ικτερο...οποτε το βγαζω κι εγω με θηλαστρο και το πηγαινω..

Ωχχχ μπερδεύτηκα... Συγγνώμη Κλαιρη μου! Κατάλαβα... Τα ίδια είμαστε... Επειδή θυμόμουν ότι ο δικός σου είχε πολύ καλό βάρος νόμιζα ότι δεν μπήκε καν θερμοκοιτίδα...Κουραγιο να έχουμε κορίτσι μου και όλα θα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Έτσι είναι κορίτσι μου! Μακάρι μακάρι! Το παλεύω με πολλή όρεξη!! :):)

Γεια σου κοπέλα μου.... Δεν διάβασα όλη τη συζήτηση... Είναι τα παιδάκια σου νοσοκομείο και εσύ προσπαθείς με θηλαστρο για να μη χάσεις τον θηλασμό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η joy2 είπε:

Ωχχχ μπερδεύτηκα... Συγγνώμη Κλαιρη μου! Κατάλαβα... Τα ίδια είμαστε... Επειδή θυμόμουν ότι ο δικός σου είχε πολύ καλό βάρος νόμιζα ότι δεν μπήκε καν θερμοκοιτίδα...Κουραγιο να έχουμε κορίτσι μου και όλα θα πάνε καλά! 

Α ναι..το βαρος μας το εχουμε ??....απλα λογω προωροτητας για παρακολουθηση...πανε και βαση πρωτοκολλου μας ειπανε....ευτυχως ειναι μια χαρα ο μπεμπης και θα βγει συντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κλαιρη.κΝομίζω κάπου στις 3-4 μερες. Επίσης συνήθως το 50αρι το βγάζω στις 12 το βραδυ. Για εμάς που βγήκανε πρόωρα τα μωρά μας είναι λίγο πιο δύσκολος ο θηλασμός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Α ναι..το βαρος μας το εχουμε ??....απλα λογω προωροτητας για παρακολουθηση...πανε και βαση πρωτοκολλου μας ειπανε....ευτυχως ειναι μια χαρα ο μπεμπης και θα βγει συντομα!!!

Μπράβο βρε κορίτσι μου! Και εμάς αυτό μας είπαν σήμερα και μου άρεσε, ότι δεν θέλουν να μας δώσουν ένα μωρό με σωστό βάρος αλλά ένα υγιές μωρο! Οπότε και εγώ δεν βιάζομαι να τα πάρω σπίτι, προτιμώ να μου έρθουν γερά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η AlKate είπε:

Γεια σου κοπέλα μου.... Δεν διάβασα όλη τη συζήτηση... Είναι τα παιδάκια σου νοσοκομείο και εσύ προσπαθείς με θηλαστρο για να μη χάσεις τον θηλασμό;

Ναι κοριτσι μου είναι στο Παίδων λόγω προωροτητας και βάρους και παλεύω με το θηλαστρο να κρατήσω το γάλα μιας και ήρθε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατι άσχετο. Βλέπω τα θέματα μέσα στο φόρουμ και θυμάμαι που έγραφα κι εγώ ένα χρόνο πριν, θυμάμαι κ τη στενοχώρια από την αποβολη, τα τεστ εγκυμοσυνης που αγοραζα καθε μηνα και τώρα βλέπω το μωρό μου και συγκινούμαι. Τη βλέπω και με πιάνουν τα κλάματα από χαρά και πόσο απίστευτο είναι ότι ήταν μέσα στην κοιλιά μου......τώρα την έχω δίπλα μου και είναι σαν να την ήξερα από πάντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evoula4 είπε:

Κατι άσχετο. Βλέπω τα θέματα μέσα στο φόρουμ και θυμάμαι που έγραφα κι εγώ ένα χρόνο πριν, θυμάμαι κ τη στενοχώρια από την αποβολη, τα τεστ εγκυμοσυνης που αγοραζα καθε μηνα και τώρα βλέπω το μωρό μου και συγκινούμαι. Τη βλέπω και με πιάνουν τα κλάματα από χαρά και πόσο απίστευτο είναι ότι ήταν μέσα στην κοιλιά μου......τώρα την έχω δίπλα μου και είναι σαν να την ήξερα από πάντα.

Έχεις δίκιο κορίτσι μου... Έτσι νιώθουμε όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Κλείσαμε μια βδομάδα σήμερα! Είμαι πολύ χαρούμενη ρε κορίτσια! Η μπέμπα μας ειναι πολύ ησυχουλα! Την ξυπνάω για να φάει! Πολλές φορές αράζει και ξύπνια στο κρεββάτι της για ώρα χαζεύοντας! Θηλάζουμε αποκλειστικά, στην αρχή δυσκολευτηκαμε αλλά τώρα το έχουμε βρει και παίρνουμε βάρος! Σχετικά με τη διατροφή αποφεύγεις ότι σε πηραζει και σε πρήζει, όσπρια κλπ εμένα πάντως η παιδίατρος μου είπε ψάρι οπωσδήποτε! Σχετικά με την καισαρική, με τα την επέμβαση δεν με αφηναν να φάω ούτε να πιω νερό εάν δεν αεριστω πρώτα! Μετά κανονικό φαγητό. Ράμματα δεν έχω απλά σε λίγες μέρες θα δει ο γιατρός την τομη μου. Αλλά αυτό το σήκω κάτσε ακόμα με ταλαιπωρει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Evoula4 είπε:

@Κλαιρη.κΝομίζω κάπου στις 3-4 μερες. Επίσης συνήθως το 50αρι το βγάζω στις 12 το βραδυ. Για εμάς που βγήκανε πρόωρα τα μωρά μας είναι λίγο πιο δύσκολος ο θηλασμός. 

Ναι οντως ειναι πιο δυσκολο.. κι εσενα προωρα γεννηθηκε;;δεν το θυμομουνα..σε ποια εβδομαδα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι μου! Και εμάς αυτό μας είπαν σήμερα και μου άρεσε, ότι δεν θέλουν να μας δώσουν ένα μωρό με σωστό βάρος αλλά ένα υγιές μωρο! Οπότε και εγώ δεν βιάζομαι να τα πάρω σπίτι, προτιμώ να μου έρθουν γερά!! 

Καλα εννοειται...πρωτα απ ολα να βγουν γερα και μετα θα τα ξεχασουμε ολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Βλέπω παλεύεται με τ θηλασμό κ μπράβο σας! Δύσκολο πράγμα να βγάζεις μόνο με τ θήλαστρο. Αν θέλετε να αυξηθεί η παραγωγή σας δύο συμβουλές. Πρώτον να νοικιάσετε νοσοκομειακό κ δεύτερον να κάνετε άντληση τ πολύ στο δίωρο. Άμα είχατε τα μωράκια σας δίπλα σας θα θήλαζαν ανά μια με μιάμιση ώρα κ όχι ανά 3. Οπότε να κάνετε πιο συχνά αντλήσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...