Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Μια χαρά είμαστε, κάνουμε μπάνιο στην θάλασσα πρωί και απόγευμα και μπορώ να πω ότι τέτοιες διακοπές είχα 10 χρόνια να κάνω! Απολαμβάνω πολύ την παρέα του γιου μου μιας και έχω αντιληφθεί ότι είναι η τελευταία φορά που είμαστε τόσο αποκλειστικά μαζί.

Μπράβο κοριτσάκι μου! Πολύ χαίρομαι! Απόλαυσε όλες αυτές τις στιγμές όσο μπορείς τότε. Κ αφιέρωσε μας μια βουτιά! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μια μικρή βοήθεια Εάν ξέρει καμία σας. Όταν αποστειρωνετε το θήλαστρο πως στεγνώνουν τα νερά? Τα έχω μέσα στον αποστειρωτη που τα κρατάει αποστειρωμένα για 24 ώρες Εάν δεν σηκώσω το καπάκι. Τα νερά δεν λένε να φύγουν. Μπορώ να το χρησιμοποιήσω κ έτσι βρεγμένο για να βγάλω γάλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/7/2019 at 4:10 ΜΜ, ο/η vivika10 είπε:

Περαστικά σου,σου εύχομαι να μην είναι τίποτα.ξαφνικα σε πιάσανε πόνοι;

 

στις On 18/7/2019 at 3:53 ΜΜ, ο/η LondonBaby είπε:

Καλησπέρα στα κορίτσια!!! Πώς είστε μανούλες?? Σας διαβάζω κ αγχώνομαι κ γω με τόσα που περνάτε. Με ενέσεις κ φάρμακα κ μετρήσεις. Κουράγιο ρε κορίτσια!!!

@Κλαιρη.κ @Κορτας Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας υγιή κ δυνατά!! 

@MariannakiM Πώς πάει η μπεμπουλα σου? Την παλεύεις εσύ?

@joy2 Εσύ κορίτσι μου? Όλα καλά?

@deka Να σου ζήσει το μπεμπακι σου! Να είστε χαρούμενοι κ ευτυχισμένοι με υγεία!

Εγώ σήμερα ήρθα στο νοσοκομείο με πόνους. Με το ζορι περπαταω, καθομαι, σηκωνομαι. Έχω εδώ κ 3 μέρες τρομερό πόνο στην κοιλιά κ χθες νομίζω ότι έβγαλα λίγο από τον πλακούντα μου. Οπότε περιμένω να με εξετάσουν μην έχω κάποια λοίμωξη κ χρειαστώ αντιβίωση. Δεν τελειώνουμε με τίποτα ούτε μετα τη γέννα τελικά ??

Αρχικα πως είσαι; εύχομαι να εισαι καλύτερα και να μην πονάς τόσο πολύ. Σε έχει πιάσει η αντιβίωση;;; 

Εμένα μωρέ συνεχίζονται οι δυσκολίες αλλά η μικρή μου έχει αποδειχτεί ήρωας, παρόλο το στρες και τις δυσκολίες που έχει φάει. Όλο το πρωί προσπαθούσα να συνεννοηθώ με γιατρούς αν πρέπει να κάνω ακτινογραφία κοιλιάς ή όχι (κατάπια - κατά λάθος προφανώς--μια γέφυρα που είχα την προηγούμενη Παρασκευή και δεν έχει βγει ακόμα, - καταλαβαίνεις από πού! ) και μετά ήρθε ο σεισμός και ήμουνα μόνη μου και τρόμαξα πάρα πολύ, δεν ήξερα τί να κάνω. Έλεγα από τη μια να βγω έξω, με τις συσπάσεις και τον ανοιχτό τράχηλο θα γεννήσω σίγουρα! Οπότε έμεινα σπίτι και ευτυχώς ήρθε ο άντρας μου που βέβαια θα φύγει σε λίγο για την 2η δουλειά αλλά τουλάχιστον ήρθε όταν εμπηξα τα κλάματα. Δεν έχω συνηθίσει και να νιώθω έτσι αβοηθητη. Δευτέρα έχουμε γιατρό να μας πει πόσο βάρος έχει πάρει η μικρούλα. Γενικά συνεχίζονται οι συσπάσεις και πονακια και η ξάπλα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ που δνε φοβάμαι τους σεισμούς, πραγματικά όμως, σήμερα τρόμαξα πάρα πάρα πολύ! Έτρεμαν τα χέρια μου για μισή ώρα! Ήταν τρομακτικός πολύ! Μόνη ήμουν και εγώ σπίτι, μετά ήρθε η μαμά και ο άντρας μου... ΑΧΧΧ η Παναγία να μας φυλάει να μην έχουμε άλλα τέτοια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσια εγώ που δνε φοβάμαι τους σεισμούς, πραγματικά όμως, σήμερα τρόμαξα πάρα πάρα πολύ! Έτρεμαν τα χέρια μου για μισή ώρα! Ήταν τρομακτικός πολύ! Μόνη ήμουν και εγώ σπίτι, μετά ήρθε η μαμά και ο άντρας μου... ΑΧΧΧ η Παναγία να μας φυλάει να μην έχουμε άλλα τέτοια! 

Πραγματικά πρώτη φορά δεν ήξερα τί να κάνω. Πήγαινα πάνω κάτω φωνάζοντας στο σκυλι και κρατώντας την κοιλιά. Αφού ήρθε ο άντρας μου και του λέω πάμε κάπου με το αυτοκίνητο, το πολύ πολύ να γεννήσω. Ευτυχώς πιο ψύχραιμος εκείνος, με καθησυχάσε. Όπου να ναι βέβαια θα φύγει και θα γυρίσει γύρω στις 2 τα ξημερώματα και ελπίζω να μην κάνει κανένα μεγάλο μετασεισμό!!! Θα το περάσουμε και αυτό κορίτσια! Α ρε Κουλη με τον γαλάζιο σου ουρανό! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MariannakiM είπε:

Πραγματικά πρώτη φορά δεν ήξερα τί να κάνω. Πήγαινα πάνω κάτω φωνάζοντας στο σκυλι και κρατώντας την κοιλιά. Αφού ήρθε ο άντρας μου και του λέω πάμε κάπου με το αυτοκίνητο, το πολύ πολύ να γεννήσω. Ευτυχώς πιο ψύχραιμος εκείνος, με καθησυχάσε. Όπου να ναι βέβαια θα φύγει και θα γυρίσει γύρω στις 2 τα ξημερώματα και ελπίζω να μην κάνει κανένα μεγάλο μετασεισμό!!! Θα το περάσουμε και αυτό κορίτσια! Α ρε Κουλη με τον γαλάζιο σου ουρανό! ?

Νομίζω δεν θα έχει άλλους μετασεισμους κορίτσι μου... Και εγώ τη κοιλιά κρατούσα... Μπορεί να λειτούργησε και το μητρικό μας ένστικτο και φοβήθηκαμε πολύ αυτή τη φορά! Δεν μπορεί να έρθει κάποιος να κοιμηθει μαζί σου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Νομίζω δεν θα έχει άλλους μετασεισμους κορίτσι μου... Και εγώ τη κοιλιά κρατούσα... Μπορεί να λειτούργησε και το μητρικό μας ένστικτο και φοβήθηκαμε πολύ αυτή τη φορά! Δεν μπορεί να έρθει κάποιος να κοιμηθει μαζί σου? 

Καλά εγώ τους τρέμω έτσι κι αλλιώς αλλά τώρα μπήκα σε δίλημμα πως να την προστατέψω καλύτερα. Να αρχίσω να κατεβαίνω σκάλες με κίνδυνο να την γεννήσω ή να μείνω σπίτι; Δυστυχώς όχι. Οι δικοι μου έχουν θέματα υγείας και οι περισσότερες φίλες είναι είτε με παιδιά, είτε διακοπές... Δε θα κοιμάμαι. Έτσι κι αλλιώς τον περιμένω να γυρίσει, έχω και αυπνιες. Τους μετασεισμός τρέμω... ??? Ευτυχώς λένε είναι ο κύριος σεισμός οπότε να ηρεμήσουμε λιγάκι! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου εύχομαι να είστε όλες καλά με το σεισμό!! Εγω τους φοβάμαι πάρα πολύ!! Εάν ήμουν στην Αθήνα τώρα θα είχα βγει με το παιδι παραμάσχαλα κ θα έτρεχα σαν την τρελή. Είμαι σίγουρη γι αυτό!!! Χαχαχα!! Όταν ήμασταν στην Ελλάδα μέναμε κ κοντά σχετικά στην Πάρνηθα. Οπότε μέσα στο επίκεντρο!!!! ??

@MariannakiM Σ ευχαριστώ κορίτσι μου. Είμαι λίγο καλύτερα σήμερα. Μάλλον πιάνει η αντιβίωση. Τι τραβας κ συ?? Σε εχει πιασει η γκαντεμια των Μητσοτακηδων!! Παναγια μου!! Μακαρι τη Δευτέρα να πάνε όλα καλά κ να έχει πάρει βαρος η μπεμπουλα. Πρόσεχε τον εαυτό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Elen81 είπε:

Κορίτσια όταν πέσει ο αφαλός, τί βάζουμε ; 

Η νέα οδηγία πλέον είναι καθαρό οινόπνευμα και πριν πέσει καθημερινά αλλά και για κάποιες μέρες μετά για να κλείσει η πληγή... Μετά από αυτό κάνει το μωρό ανενόχλητο μπανάκι! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Η νέα οδηγία πλέον είναι καθαρό οινόπνευμα και πριν πέσει καθημερινά αλλά και για κάποιες μέρες μετά για να κλείσει η πληγή... Μετά από αυτό κάνει το μωρό ανενόχλητο μπανάκι! :)

Ευχαριστώ πολύ ! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elen81 είπε:

Κορίτσια όταν πέσει ο αφαλός, τί βάζουμε ; 

Κοπέλα μου εγώ δεν έβαλα τίποτα. Ούτε πριν ούτε μετά. Εδω δεν αφηνουν να βαλεις τιποτα. Κ έπεσε στις 10 μέρες. Στην Ελλάδα ξέρω ότι σου λένε για οινόπνευμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Κοπέλα μου εγώ δεν έβαλα τίποτα. Ούτε πριν ούτε μετά. Εδω δεν αφηνουν να βαλεις τιποτα. Κ έπεσε στις 10 μέρες. Στην Ελλάδα ξέρω ότι σου λένε για οινόπνευμα.

Σε ποια χώρα είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Σε ποια χώρα είσαι;

Αγγλία. Λονδίνο. Εδώ τα προτιμούν όλα πολύ φυσικά τα πράγματα. Καμία σχέση με την νοοτροπία της Ελλάδας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Αγγλία. Λονδίνο. Εδώ τα προτιμούν όλα πολύ φυσικά τα πράγματα. Καμία σχέση με την νοοτροπία της Ελλάδας.

Το φαντάστηκα.απο το όνομα... Ανάλογα με το που είσαι και σε ποιον γιατρό είσαι ανάλογα πράττεις... Πόσες και πόσες διαφορετικές αντιλήψεις. Μετά πραγματικά δεν ξέρουμε τι είναι.το σωστό ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Το φαντάστηκα.απο το όνομα... Ανάλογα με το που είσαι και σε ποιον γιατρό είσαι ανάλογα πράττεις... Πόσες και πόσες διαφορετικές αντιλήψεις. Μετά πραγματικά δεν ξέρουμε τι είναι.το σωστό ..

Συμφωνώ. Μπλέκουμε τα μπούτια μας ακούγοντας και διαβάζοντάς διαφορετικές απόψεις κ στο τέλος χανόμαστε. Τι να πω? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LondonBaby είπε:

Αγγλία. Λονδίνο. Εδώ τα προτιμούν όλα πολύ φυσικά τα πράγματα. Καμία σχέση με την νοοτροπία της Ελλάδας.

Φανταζομαι δεν σου είπαν να δίνεις κ βιταμινη d στο μωρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elen81 είπε:

Φανταζομαι δεν σου είπαν να δίνεις κ βιταμινη d στο μωρό;

Κ εγώ κ το μωρό παίρνουμε. Εγώ έπαιρνα Κ πριν την εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας! Την Πέμπτη 18/7 ήρθε επιτέλους η μπέμπα μας! 3.120 μόνο μαλλιά και μάγουλα! Είμαι πολύ χαρούμενη! Είναι πολύ καλό κορίτσι και τα πάμε μια χαρά. Την Δευτέρα θα βγούμε από το νοσοκομείο! Τελικά με καισαρική γιατί οι παλμοί της πέφτανε, ακόμα ταλαιπωρουμαι από το χειρουργείο αλλά κάθε μέρα νιώθω καλύτερα! Προσπαθούμε να θηλάσουμε, έχει χάσει λίγο βάρος αλλά ειναι φυσιολογικο, νομίζω όμως θα τα καταφέρουμε και σε αυτό! Φιλάκια καλή συνέχεια και θα ξαναγράψω από το σπίτι πια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MissMary είπε:

Καλημέρα σας! Την Πέμπτη 18/7 ήρθε επιτέλους η μπέμπα μας! 3.120 μόνο μαλλιά και μάγουλα! Είμαι πολύ χαρούμενη! Είναι πολύ καλό κορίτσι και τα πάμε μια χαρά. Την Δευτέρα θα βγούμε από το νοσοκομείο! Τελικά με καισαρική γιατί οι παλμοί της πέφτανε, ακόμα ταλαιπωρουμαι από το χειρουργείο αλλά κάθε μέρα νιώθω καλύτερα! Προσπαθούμε να θηλάσουμε, έχει χάσει λίγο βάρος αλλά ειναι φυσιολογικο, νομίζω όμως θα τα καταφέρουμε και σε αυτό! Φιλάκια καλή συνέχεια και θα ξαναγράψω από το σπίτι πια! 

Να σου ζήσει η μπεμπούλα σου!!! Μια χαρά γεννήθηκε!!! Είναι λίγο ταλαιπωρία η καισαρική αλλά θα περάσει και θα βρείτε και τους ρυθμούς σας μια χαρά!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MissMary να ειναι τυχερό!!! Καλή απόλαυση στην υπόλοιπη κοινή σας ζωή!

Εγώ με το σεισμό πήγα κ ήρθα. Μένω στον 5ο οπότε καταλαβαίνετε κούνημα!  Πρώτη φορά δε φοβήθηκα για μένα. Ήμουνα με τη μικρή αγκαλιά και έτρεμα! Ευτυχώς πέρασε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MissMary είπε:

Καλημέρα σας! Την Πέμπτη 18/7 ήρθε επιτέλους η μπέμπα μας! 3.120 μόνο μαλλιά και μάγουλα! Είμαι πολύ χαρούμενη! Είναι πολύ καλό κορίτσι και τα πάμε μια χαρά. Την Δευτέρα θα βγούμε από το νοσοκομείο! Τελικά με καισαρική γιατί οι παλμοί της πέφτανε, ακόμα ταλαιπωρουμαι από το χειρουργείο αλλά κάθε μέρα νιώθω καλύτερα! Προσπαθούμε να θηλάσουμε, έχει χάσει λίγο βάρος αλλά ειναι φυσιολογικο, νομίζω όμως θα τα καταφέρουμε και σε αυτό! Φιλάκια καλή συνέχεια και θα ξαναγράψω από το σπίτι πια! 

Να σου ζήσει η μικρή σου! Να είστε Κ οι 2 γερές Κ δυνατές! Καλή ανάρρωση σε σένα κοπέλα μου! Όλα θα τα καταφέρετε!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γέννησα!! Έσπασαν τα νερά χτες στις 18:00, εν τω μεταξύ μόλις είχα κάνει την ηπαρινη, ήρθα νοσοκομείο και επειδή είχα διαστολή κάπου στο 5 σε 8 ώρες περίπου με έβαλαν χειρουργείο. Γεννήθηκε στις 2:55 ο μεγάλος μου και 2:56 ο μικρός μου! Το καλό ειναι ότι γλύτωσα τους πόνους της γεννας αλλά εκανα ολικη νάρκωση λόγω ηπαρινων! Τα μικρά είναι καλά σε θερμοκοιτίδα λόγω βάρους! Ευτυχώς που έκανα και τις κορτιζονες δεν λέτε! Αυτά! Θα επανέλθω με λεπτομερείες μόλις συνέλθω! Σας φιλώωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...