Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Από δύο κάθε μέρα ή μια την ημέρα? Εμένα μου είπε διπλές δόσεις 

Δυο διπλες εκανα κι εγω..

Βασικα μια ενεση ειναι καθε φορα απλα περιεχει δυο δοσεις...ρωτησα τη νοσηλευτρια που μου τις εκανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια επειδή έχω κι εγώ το θέμα με τις πρόωρες συσπάσεις και λες κι εσύ το ίδιο με την Κλαιρη. Στον πήρε έτσι κι αλλιώς; Δεν περίμενε να δει πως θα πας χωρίς το ενδοφλέβιο και αν θα άντεχε κι άλλο μεσα; Απλά ρωτάω αν υπήρχε κάποιος λόγος εκτός των συσπασεων που στον πήρε νωρίτερα. Ρωτάω γιατί εμένα συνεχίζονται φουλ οι συσπάσεις αλλά μου είπε ότι αν δεν σπάσουν τα νερά δεν υπάρχει λόγος να την πάρει νωρίτερα... Μου είπε οσο αντέξει ο τράχηλος. 

Εγώ επειδή νοσηλευόμουν με συσπάσεις για 2 μήνες, με πείραξε το φάρμακο και δεν το άντεχα άλλο,είχα 120 σφύξεις την ημέρα. Το μωρό ήταν ψηλά και ο τράχηλος 2,2 και δεν πρόκειται να γεννούσα φυσιολογικά. Μου σταμάτησαν το φάρμακο και είχα συσπάσεις 100αρες ανά 1,5 λεπτό αλλά το μωρό ψηλά...είναι κι επικίνδυνο να σε αφήσουν έτσι κι όποτε γεννήσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Δυο διπλες εκανα κι εγω..

Βασικα μια ενεση ειναι καθε φορα απλα περιεχει δυο δοσεις...ρωτησα τη νοσηλευτρια που μου τις εκανε...

Κι εγώ 2 διπλές έκανα στις 28 εβδομάδες και μου είπε θα ξανακάνω πριν την καισαρική...

Κοντά θα γεννήσουμε πάντως,εγώ το Σάββατο κλείνω τις 33...βέβαια εμένα θα είναι μικροϋλης! Θέλουμε να φτάσει 2500κιλά περίπου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Ναι? Γιατί οι ενέσεις αυτές το εκτιναζουν το σάκχαρο από ο, τι ξέρω!! Λέει πρέπει να γίνουν μέχρι την 34η εβδομάδα και εγώ αύριο θα είμαι 34... Η ιατρός μου δεν μου το είπε στο ραντεβού, της το θυμισα εγώ σήμερα στο τηλ... Δεν ξέρω φοβάμαι να τις κάνω με τις παρενέργειες που διαβάζω, ειδικά επειδή στην αρχή της εγκυμοσύνης έπαιρνα κορτιζόνη και με είχε πειράξει και τη μείωσαμε πολύ την δόση... Επίσης λέει ειναι χρησιμες αν γεννήσεις εντός μιας εβδομάδας, αλλιώς είναι σαν να μη τις έκανες! Και αν δεν γεννήσω πρόωρα και τις φάω τσάμπα? Αχχχ δεν ξέρω βρε κορίτσια... 

Εμένα μου τις κάνανε και ήμουν στην 36 και 4 δυο κιόλας από μια κάθε μέρα.βεβεαι ήτανε δυο γιατροί ο ένας έλεγε ότι δεν χρειάζεται και ο άλλος ότι είναι καλύτερα να τις κάνουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η deka είπε:

Καλημέρα κορίτσια..Πριν 3 περίπου εβδομάδες στις 28 Ιουνίου έφερα στο κόσμο το βατραχάκι μου..Ένα υγιέστατο αγοράκι..Σας παρακολουθούσα από την αρχή  που γράφατε για τις εγκυμοσύνες σας όλες και πολλές φορές πήγα να γράψω και εγώ αλλά τελευταία στιγμή δε το έκανα γιατί φοβόμουν λόγω παλαιότερης άτυχης εμπειρίας μη ξανασυμβεί πάλι κάτι και απογοητεύω οπότε το άφηνα..Εύχομαι σε όλες σας καλή λευτεριά και να μη φοβάστε τπτ!!Εγώ γέννησα με αναγκαστική καισαρική τελευταίας στιγμής παρόλο που πηγαίναμε για φυσιολογικό και τελικά τπτ δεν είναι είναι όλα τόσο δύσκολα είναι όλα μέσα σε ελεγχόμενα πλαίσια στις μέρες μας και πάντα με σεβασμό στην έγκυο..Όσο για το μικρό?Είναι υπέροχος..Από τη δεύτερη εβδομάδα έχουμε κολικούς βέβαια που τον ταλαιπωρούν,με το θηλασμό δε τα πολυκαταφέρνουμε γιατί όταν γεννήθηκε μου τον πήραν για 4 μέρες γιατί είχε θέμα με το αναπνευστικό και χάθηκε πολύτιμος χρόνος εκεί αλλά κατα τα άλλα είναι αυτοκόλλητος μαζί μου..χιχι!Και παρόλη τη περιπέτεια τις ημέρες του τοκετού και μετά τις θυμάμαι σα μια γλυκιά ανάμνηση..

Να σου ζήσει!!!Και εγώ με καισαρική γέννησα εσπευσμένα όντως δεν είναι κάτι,με τους κολικούς και εμείς έχουμε θέμα από πολύ νωρίς,τώρα άρχισα να βλέπω κάποια βελτίωση,όσο για το θηλασμό ο δικός μου δεν θηλασε σχεδόν καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Εννοείται να ενημερώσεις! Σήμερα θα πας? 

Τις έκανα πριν δύο ώρες! Μέχρι στιγμής δεν νιώθω κάτι! Απλά νύσταζα και κοιμήθηκα λίγο... Αυτά... Ίδωμεν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Δυο διπλες εκανα κι εγω..

Βασικα μια ενεση ειναι καθε φορα απλα περιεχει δυο δοσεις...ρωτησα τη νοσηλευτρια που μου τις εκανε...

Ααααα οκ! Το ίδιο κ εγώ! Μεθαύριο θα κάνω κ την άλλη να ησυχάσω :) αύριο με το καλό γέννας? Τι όμορφα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Τις έκανα πριν δύο ώρες! Μέχρι στιγμής δεν νιώθω κάτι! Απλά νύσταζα και κοιμήθηκα λίγο... Αυτά... Ίδωμεν! 

Ωραία. Σε ενημερωσε για το αλάτι και γενικά για τη διατροφή ε; πρόσεξε το λίγο και μην τρομάξεις με το σάκχαρο. Θέλει κάποιες μέρες να ξαναρυθμιστει. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MariannakiM είπε:

Ωραία. Σε ενημερωσε για το αλάτι και γενικά για τη διατροφή ε; πρόσεξε το λίγο και μην τρομάξεις με το σάκχαρο. Θέλει κάποιες μέρες να ξαναρυθμιστει. ?

Ναι ναι μου είπε! Μη σου πω λέω να το μετράω και να σημειώνει η μαμά τις μετρήσεις να μη συεναχωρεθω αχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vivika10 είπε:

Εμένα μου τις κάνανε και ήμουν στην 36 και 4 δυο κιόλας από μια κάθε μέρα.βεβεαι ήτανε δυο γιατροί ο ένας έλεγε ότι δεν χρειάζεται και ο άλλος ότι είναι καλύτερα να τις κάνουμε

Καλά έκανες κορίτσι μου γιατί από ο, τι διάβασα η δράση λέει είναι για 7 μέρες οπότε εσύ ήσουν μεσα στο χρόνο που έπρεπε! Και λέει πλέον συστήνουν να γίνονται έως την 37η εβδομάδα. Τι να πω, τώρα την έκανα να ησυχάσω, ο, τι κ να γίνει απλά διαβάζω για καθυστέρηση ανάπτυξης στη μήτρα κ στεναχωρεθηκα μη δεν πάρουν βάρος γιατί ήδη είναι μικρούλια αλλά με καλό βάρος για διδυμα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η joy2 είπε:

Ααααα οκ! Το ίδιο κ εγώ! Μεθαύριο θα κάνω κ την άλλη να ησυχάσω :) αύριο με το καλό γέννας? Τι όμορφα! 

Ναι αυριο πρωι....θα σας ενημερωσω μολις μπορεσω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στα κορίτσια!!! Πώς είστε μανούλες?? Σας διαβάζω κ αγχώνομαι κ γω με τόσα που περνάτε. Με ενέσεις κ φάρμακα κ μετρήσεις. Κουράγιο ρε κορίτσια!!!

@Κλαιρη.κ @Κορτας Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας υγιή κ δυνατά!! 

@MariannakiM Πώς πάει η μπεμπουλα σου? Την παλεύεις εσύ?

@joy2 Εσύ κορίτσι μου? Όλα καλά?

@deka Να σου ζήσει το μπεμπακι σου! Να είστε χαρούμενοι κ ευτυχισμένοι με υγεία!

Εγώ σήμερα ήρθα στο νοσοκομείο με πόνους. Με το ζορι περπαταω, καθομαι, σηκωνομαι. Έχω εδώ κ 3 μέρες τρομερό πόνο στην κοιλιά κ χθες νομίζω ότι έβγαλα λίγο από τον πλακούντα μου. Οπότε περιμένω να με εξετάσουν μην έχω κάποια λοίμωξη κ χρειαστώ αντιβίωση. Δεν τελειώνουμε με τίποτα ούτε μετα τη γέννα τελικά ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Καλησπέρα στα κορίτσια!!! Πώς είστε μανούλες?? Σας διαβάζω κ αγχώνομαι κ γω με τόσα που περνάτε. Με ενέσεις κ φάρμακα κ μετρήσεις. Κουράγιο ρε κορίτσια!!!

@Κλαιρη.κ @Κορτας Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας υγιή κ δυνατά!! 

@MariannakiM Πώς πάει η μπεμπουλα σου? Την παλεύεις εσύ?

@joy2 Εσύ κορίτσι μου? Όλα καλά?

@deka Να σου ζήσει το μπεμπακι σου! Να είστε χαρούμενοι κ ευτυχισμένοι με υγεία!

Εγώ σήμερα ήρθα στο νοσοκομείο με πόνους. Με το ζορι περπαταω, καθομαι, σηκωνομαι. Έχω εδώ κ 3 μέρες τρομερό πόνο στην κοιλιά κ χθες νομίζω ότι έβγαλα λίγο από τον πλακούντα μου. Οπότε περιμένω να με εξετάσουν μην έχω κάποια λοίμωξη κ χρειαστώ αντιβίωση. Δεν τελειώνουμε με τίποτα ούτε μετα τη γέννα τελικά ??

Περαστικά σου,σου εύχομαι να μην είναι τίποτα.ξαφνικα σε πιάσανε πόνοι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vivika10 είπε:

Περαστικά σου,σου εύχομαι να μην είναι τίποτα.ξαφνικα σε πιάσανε πόνοι;

Ναι ?? Πριν 3 μερες. Ενω τα πηγαινα μια χαρα. Τωρα δεν μπορω να κουνηθω. Κ εχω κ το μωρο παραμασχαλα. Μια νοσοκομα που με κοίταξε πριν λίγο μου είπε ότι η μήτρα μου είναι πιο ψηλά απ αυτό που περιμένουν για τις μέρες που εχω γεννήσει. Τώρα να δω τι θα μου πει ο γιατρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@LondonBaby μου καλά ειμαι εγώ σε γενικές γραμμές! Έλα  ρε κορίτσι πως κ έτσι!! Μακάρι να μην είναι κάτι σοβαρό. Νομίζω να είχες λοίμωξη θα είχες πυρετό! Το είχε πάθει η μαμά μου όταν γέννησε εμένα, δεν την είχαν καθαρίσει καλά και έκανε αποξεση μετα τη γέννα γιατί έκανε πυρετό! Όλα να πάνε καλά! Ενημέρωσε μας!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η joy2 είπε:

@LondonBaby μου καλά ειμαι εγώ σε γενικές γραμμές! Έλα  ρε κορίτσι πως κ έτσι!! Μακάρι να μην είναι κάτι σοβαρό. Νομίζω να είχες λοίμωξη θα είχες πυρετό! Το είχε πάθει η μαμά μου όταν γέννησε εμένα, δεν την είχαν καθαρίσει καλά και έκανε αποξεση μετα τη γέννα γιατί έκανε πυρετό! Όλα να πάνε καλά! Ενημέρωσε μας!! 

 

Γύρισα από το νοσοκομείο. Δεν γλίτωσα την αντιβίωση τελικά. Έχω κ ουρολοιμωξη κ φοβούνται για ενδομητρίωση. Οπότε μου έδωσαν προληπτικά για μια βδομάδα και βλέπουμε. Ο πόνος δεν περνάει με τίποτα. Κάνω άθλους για να τα βγάλω πέρα με το μωρό. Μόνο αυτό με στενοχωρεί ρε γαμωτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Γύρισα από το νοσοκομείο. Δεν γλίτωσα την αντιβίωση τελικά. Έχω κ ουρολοιμωξη κ φοβούνται για ενδομητρίωση. Οπότε μου έδωσαν προληπτικά για μια βδομάδα και βλέπουμε. Ο πόνος δεν περνάει με τίποτα. Κάνω άθλους για να τα βγάλω πέρα με το μωρό. Μόνο αυτό με στενοχωρεί ρε γαμωτο.

Ωχχχ βρε κορίτσι μου περαστικά!! Για την ουρολοίμωξη θα περάσει! Κ εγώ περασα και στην εγκυμοσύνη κιόλας αλλά για την ενδομητριωση, συγγνώμη αλλά θα διαφωνήσω! Δεν μπορούν να ξέρουν αν δεν κάνεις λαπαροσκοπηση να δουν αν έχεις εστίες... Τελικά δεν εχεις βοήθεια στο σπίτι με το μωρό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η joy2 είπε:

Ωχχχ βρε κορίτσι μου περαστικά!! Για την ουρολοίμωξη θα περάσει! Κ εγώ περασα και στην εγκυμοσύνη κιόλας αλλά για την ενδομητριωση, συγγνώμη αλλά θα διαφωνήσω! Δεν μπορούν να ξέρουν αν δεν κάνεις λαπαροσκοπηση να δουν αν έχεις εστίες... Τελικά δεν εχεις βοήθεια στο σπίτι με το μωρό? 

Τι να σου πω ρε κορίτσι μου? Δεν μου έκαναν καμία ιδιαίτερη εξέταση η αλήθεια είναι. Κ μένα μου φάνηκε περίεργο. Θα πάρω την αντιβίωση για μια βδομάδα Κ εύχομαι να περάσει ο πόνος κ να μην είναι τίποτα. Αφού έφυγε η μαμα μου, έχω την πεθερά μέρα πάρα μέρα που μου μαγειρεύει κ μου κάνει δουλειές σπιτιού. Με το μωρό δεν θέλω να ασχολείται κ πολύ να πω την αμαρτία μου. Πριν που δεν πονούσα μια χαρά τα έβγαζα πέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Τι να σου πω ρε κορίτσι μου? Δεν μου έκαναν καμία ιδιαίτερη εξέταση η αλήθεια είναι. Κ μένα μου φάνηκε περίεργο. Θα πάρω την αντιβίωση για μια βδομάδα Κ εύχομαι να περάσει ο πόνος κ να μην είναι τίποτα. Αφού έφυγε η μαμα μου, έχω την πεθερά μέρα πάρα μέρα που μου μαγειρεύει κ μου κάνει δουλειές σπιτιού. Με το μωρό δεν θέλω να ασχολείται κ πολύ να πω την αμαρτία μου. Πριν που δεν πονούσα μια χαρά τα έβγαζα πέρα.

Εντάξει ειναι μια βοήθεια όμως και αυτή εεε... Άσε της και το μωρό κορίτσι μου κοίτα να γίνεις καλά, αν δεν είσαι εσύ καλά θα υποφέρει και το μωρό! Καλά η ουρολοίμωξη θα περάσει σιγά το πράγμα, την ενδομητριωση, σιγά πες τους, μήπως την έχουν καραμέλα για όλες! Εξάλλου η ενδομητριωση από ο, τι ξέρω δεν εμφανίζεται αν δεν έχεις περίοδο! Και ειδικά μετά τη γέννα είναι σε ύφεση αν δεν έχεις για καιρό περίοδο! Εσύ τώρα δεν έχεις περίοδο άρα χαζομάρες σου λένε! Το έχω ψάξει πολύ γιατί θα έκανα λαπαροσκοπηση αν δεν εμένα έγκυος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Ναι αυριο πρωι....θα σας ενημερωσω μολις μπορεσω!!!!

Με το καλό κορίτσι μου!!! Όλα να πάνε τέλεια!! Θα περιμένουμε νέα σου!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@LondonBaby περαστικά σου κοπέλα μου! Εύχομαι να υποχωρήσει γρήγορα ο πόνος και να μπορέσεις να δώσεις το 100% στο μωρό σου!

@Κορτας και @Κλαιρη.κ με έναν πόνο κορίτσια! Περιμένουμε τις εμπειρίες σας!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Εντάξει ειναι μια βοήθεια όμως και αυτή εεε... Άσε της και το μωρό κορίτσι μου κοίτα να γίνεις καλά, αν δεν είσαι εσύ καλά θα υποφέρει και το μωρό! Καλά η ουρολοίμωξη θα περάσει σιγά το πράγμα, την ενδομητριωση, σιγά πες τους, μήπως την έχουν καραμέλα για όλες! Εξάλλου η ενδομητριωση από ο, τι ξέρω δεν εμφανίζεται αν δεν έχεις περίοδο! Και ειδικά μετά τη γέννα είναι σε ύφεση αν δεν έχεις για καιρό περίοδο! Εσύ τώρα δεν έχεις περίοδο άρα χαζομάρες σου λένε! Το έχω ψάξει πολύ γιατί θα έκανα λαπαροσκοπηση αν δεν εμένα έγκυος! 

Ναι ρε αγάπη. Δεν λέω ότι δεν βοηθάει. Δεν έχω παράπονο. Ότι της πω το κάνει. Να είναι όλα περαστικά για όλες μας, για να χαρούμε τα παιδάκια μας. Πάντως χθες το βράδυ ήμουν χάλια. Ευτυχώς που ο μικρός κοιμήθηκε αρκετά. Σήμερα νιώθω λίγο καλύτερα από πόνο. Μακάρι να πιάνει η αντιβίωση. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

@LondonBaby περαστικά σου κοπέλα μου! Εύχομαι να υποχωρήσει γρήγορα ο πόνος και να μπορέσεις να δώσεις το 100% στο μωρό σου!

@Κορτας και @Κλαιρη.κ με έναν πόνο κορίτσια! Περιμένουμε τις εμπειρίες σας!!!! 

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου... Πως πάνε τα μπανακια σου? Περνάτε όμορφα,?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Ναι ρε αγάπη. Δεν λέω ότι δεν βοηθάει. Δεν έχω παράπονο. Ότι της πω το κάνει. Να είναι όλα περαστικά για όλες μας, για να χαρούμε τα παιδάκια μας. Πάντως χθες το βράδυ ήμουν χάλια. Ευτυχώς που ο μικρός κοιμήθηκε αρκετά. Σήμερα νιώθω λίγο καλύτερα από πόνο. Μακάρι να πιάνει η αντιβίωση. ?

Μπράβο κορίτσι μου γλυκό! Έτσι κάθε μέρα κ καλύτερα! Θα περάσει και αυτό και θα επανελθεις δριμύτερη :):):)Τελικά τι τραβάμε και εμείς για τα αγγελουδια μας αλλά χαλάλι! Για αυτό λέμε ωχ μάνα μου και όχι κάτι άλλο... Δώσε φιλιά στα πατουσάκια του μικρού! ❤️ ❤️ ❤️ ? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου... Πως πάνε τα μπανακια σου? Περνάτε όμορφα,?

Μια χαρά είμαστε, κάνουμε μπάνιο στην θάλασσα πρωί και απόγευμα και μπορώ να πω ότι τέτοιες διακοπές είχα 10 χρόνια να κάνω! Απολαμβάνω πολύ την παρέα του γιου μου μιας και έχω αντιληφθεί ότι είναι η τελευταία φορά που είμαστε τόσο αποκλειστικά μαζί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...