Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Ναι...εγω δεν ενιωθα τπτ....αλλα ηρθα σημερα στο γιατρο και ειδε οτι κανω συσπασεις και μου ειπε καλυτερα να μεινω μεσα για παρακολουθηση...ειμαι 30+4....ειναι νωρις ακομα!!!!

Και εγώ δεν τις καταλάβαινα καθόλου Γιατί δεν συνοδευόταν από πόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Εγώ κορίτσια σήμερα τρόμαξα παρα πολύ. Με έπιασε τα ξημερώματα ίλιγγος και έκανα και εμετό. Κατά τις 12 το πρωί σηκώθηκα από τον καναπέ να πάω να πάρω χαρτί που ήθελα να σκουπισω κάτι που μου χυθηκε στο τραπέζι και το τελευταίο πράγμα που θυμάμαι είναι να παίρνω το χαρτί και μετά όλα μαύρα... Με βρήκε ο άντρας μου λιποθυμη όταν γύρισε με το σκυλι από βόλτα. Ευτυχώς είχε ρεπό σήμερα... Τρόμαξα τόσο πολύ όταν συνηλθα μηπως πέφτοντας χτύπησα την κοιλιά μου. Ευτυχώς έφαγα σοκολάτα και άρχισε να κουνιέται η μικρή γιατί μέχρι να κουνηθεί είχα πλανταξει στο κλαμα... Πηρα και τον γιατρό και μου είπε όλα οκ. Ευτυχώς έχω το doppler αύριο, οπότε θα τη δω... Αλλά γενικά βρε κορίτσια αυτές τις μέρες είμαι πολυ στα down μου σωματικά. Νιώθω εξαντλημενη, έχω πάλι ναυτιες και ιλίγγους όπως του πρώτου τριμήνου και γενικά δε την παλεύω με τη ζέστη. Είσαστε κι εσείς έτσι; 

Μήπως ζορίζεσαι από την ζέστη κοίταξε και την πίεση σου μηπως έπεσε,εγώ το έχω ξανά πει ότι ειδικά μόλις μπήκα στο  έννατο ένιωθα σαν άρρωστη και πολύ κουρασμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Εγω κοριτσια μου ηρθα σημερα επισκεψη στο γιατρο και μου εκανε εισαγωγη λογω συσπασεων...??????

Κορίτσι μου όλα να πάνε καλά! Δεν ένιωθες τίποτα? Ο ιατρός πως το κατάλαβε? Από τον υπέρηχο απλά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Ναι το θυμαμαι...αλλα νομιζω εσυ ησουνα πιο πολυ...εγω ειμαι 30+4....εχω ακομα...γι αυτο ψιλοαγχωθηκα...αλλα τι να κανουμε;;οτι ειναι καλυτερο,δεν το συζητω!!!

Να μην αγχώνεσαι κορίτσι μου!! Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MariannakiM είπε:

Εγώ κορίτσια σήμερα τρόμαξα παρα πολύ. Με έπιασε τα ξημερώματα ίλιγγος και έκανα και εμετό. Κατά τις 12 το πρωί σηκώθηκα από τον καναπέ να πάω να πάρω χαρτί που ήθελα να σκουπισω κάτι που μου χυθηκε στο τραπέζι και το τελευταίο πράγμα που θυμάμαι είναι να παίρνω το χαρτί και μετά όλα μαύρα... Με βρήκε ο άντρας μου λιποθυμη όταν γύρισε με το σκυλι από βόλτα. Ευτυχώς είχε ρεπό σήμερα... Τρόμαξα τόσο πολύ όταν συνηλθα μηπως πέφτοντας χτύπησα την κοιλιά μου. Ευτυχώς έφαγα σοκολάτα και άρχισε να κουνιέται η μικρή γιατί μέχρι να κουνηθεί είχα πλανταξει στο κλαμα... Πηρα και τον γιατρό και μου είπε όλα οκ. Ευτυχώς έχω το doppler αύριο, οπότε θα τη δω... Αλλά γενικά βρε κορίτσια αυτές τις μέρες είμαι πολυ στα down μου σωματικά. Νιώθω εξαντλημενη, έχω πάλι ναυτιες και ιλίγγους όπως του πρώτου τριμήνου και γενικά δε την παλεύω με τη ζέστη. Είσαστε κι εσείς έτσι; 

Κορίτσι μου στο τρίτο τρίμηνο επιστρέφουν κάποια απο τα συμπτώματα του πρώτου... Κυρίως η κούραση και οι ναυτιες ή εμετοι... Σήμερα εγώ έβαλα κλιαμαριστικο, δεν άντεξα μόνο με τον ανεμιστήρα, άνοιξε και η μύτη μου χτες το μεσημέρι από τη ζέστη κ λέω να μη το ρισκάρω... Βάλε σε παρακαλώ ανεμιστήρα, ας έχεις τη μέση... Δεν γίνεται να πάθεις θερμοπληξία κορίτσι μου! Πρόσεχε σε παρακαλώ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Οχι δεν εχω πονο....δεν τις καταλαβαινα...εννοειται οτι ειναι καλυτερο...τι να κανουμε;;;;

Ξέρεις ποιο φάρμακο σου βάζουν μήπως;

Στην 1η μου εγκυμοσύνη τις καταλάβαινα τις συσπάσεις όπως και τώρα...Εγώ είχα μπει με ενδοφλέβια στις 28+2 τότε γιατί δε με έπιαναν άλλο τα χάπια. Γέννησα στις 35+3 με καισαρική ένα υγιέστατο αγοράκι!

Το πιθανότερο είναι να σε ρυθμίσουν λιγάκι και θα βγεις με χαπάκια... Ο τράχηλος σου είναι καλός;

Κάνε λιγο υπομονή και θα πάνε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geosid81 είπε:

Ξέρεις ποιο φάρμακο σου βάζουν μήπως;

Στην 1η μου εγκυμοσύνη τις καταλάβαινα τις συσπάσεις όπως και τώρα...Εγώ είχα μπει με ενδοφλέβια στις 28+2 τότε γιατί δε με έπιαναν άλλο τα χάπια. Γέννησα στις 35+3 με καισαρική ένα υγιέστατο αγοράκι!

Το πιθανότερο είναι να σε ρυθμίσουν λιγάκι και θα βγεις με χαπάκια... Ο τράχηλος σου είναι καλός;

Κάνε λιγο υπομονή και θα πάνε όλα καλά!!

Απ οτι ειδα στον ορο γραφει prepar..καπως ετσι...βασικα ετσι μου ειπε...θα δουμε πως θα παει και μετα θα φυγω..λογικα θα μου δωσει φαρμακα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Απ οτι ειδα στον ορο γραφει prepar..καπως ετσι...βασικα ετσι μου ειπε...θα δουμε πως θα παει και μετα θα φυγω..λογικα θα μου δωσει 

Να πάνε όλα καλά σου εύχομαι και να γυρίσεις γρήγορα στο σπίτι σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Ευτυχώς είναι όλα καλά με τη μικρούλα σου!!! Εσύ χτύπησες πουθενά; Πω πω ταραχή!!

Μήπως σου έπεσε πολύ η πίεση;; Μήπως έχεις υπόταση γενικα. Εγώ ζαλίζομαι γιατί έχω υπόταση και παίρνω και τα χάπια για τις συσπάσεις που κάνουν υποταση. Τελευταία έχω και λίγο καούρες και ψιλοτάση για εμετό...

Χτύπησα λίγο τον ώμο μου και όταν σηκώθηκα ποναγα στην κοιλιά. Ανυπομονώ να πάω αύριο για το doppler να μου επιβεβαιώσουν ότι είναι όλα οκ με την μπέμπα. Αν είναι όλα καλά θα κλείσω και ραντεβού για καισαρική στις 09/08.

Πιεση μου την μέτρησε ο άντρας μου και είχα 8 με 6 αλλά είμαι γενικά υποτασικη και δεν άλλαξε με την εγκυμοσύνη. Βέβαια σε συνδυασμό με τη ζέστη, με τον πρωινό ιλιγγο και τον εμετό, ήρθε και εδεσε. Εν τω μεταξύ όταν γύρισε ο άντρας μου και με βρηκε κάτω, από την τρομάρα του έριξε ένα γυάλινο μπιμπερό κάτω και μου έπεσαν και τα γυαλιά πάνω μου, όποτε δεν μπορούσε και να με σηκώσει μέχρι να τα μαζέψει. Χαμουλης... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσι μου στο τρίτο τρίμηνο επιστρέφουν κάποια απο τα συμπτώματα του πρώτου... Κυρίως η κούραση και οι ναυτιες ή εμετοι... Σήμερα εγώ έβαλα κλιαμαριστικο, δεν άντεξα μόνο με τον ανεμιστήρα, άνοιξε και η μύτη μου χτες το μεσημέρι από τη ζέστη κ λέω να μη το ρισκάρω... Βάλε σε παρακαλώ ανεμιστήρα, ας έχεις τη μέση... Δεν γίνεται να πάθεις θερμοπληξία κορίτσι μου! Πρόσεχε σε παρακαλώ!! 

Ναι έχουν έρθει όλα αυτά που λες. 

Είμαι αγκαλιά με τον ανεμιστήρα. Μόνο το βράδυ δεν μπορώ να με χτυπάει λογω της μέσης, αλλά ρε γμτ είμαστε και στον 1ο όροφο και σε μπορώ να αφήσω μπαλκονοπορτα ανοιχτή, οπότε γενικά ιδρώνω πολύ και νιώθω δυσφορία. Δεν κοιμάμαι κιόλας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Να πάνε όλα καλά σου εύχομαι και να γυρίσεις γρήγορα στο σπίτι σου!!! 

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου...να εισαι καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Ναι έχουν έρθει όλα αυτά που λες. 

Είμαι αγκαλιά με τον ανεμιστήρα. Μόνο το βράδυ δεν μπορώ να με χτυπάει λογω της μέσης, αλλά ρε γμτ είμαστε και στον 1ο όροφο και σε μπορώ να αφήσω μπαλκονοπορτα ανοιχτή, οπότε γενικά ιδρώνω πολύ και νιώθω δυσφορία. Δεν κοιμάμαι κιόλας... 

Αχχ βρε κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα... Τον ανεμιστήρα μην τον βάλεις να χτυπάει πάνω σου αλλά πχ πιο πολύ στα πόδια σου και στη χειρότερη σκέπασε τη κοιλιά σου μόνο με ένα ελαφρύ σεντόνι! Θα σωθείς! Δεν γίνεται αλλιώς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Pralina   με το καλό κοπέλα μου! Δεν είναι τπτ η καισαρική, μην αγχώνεσαι καθόλου, όλα θα τελειώσουν γρήγορα και θα έχεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου!

@Κλαιρη.κ με την κατάλληλη αγωγή και προσοχή όλα θα πάνε καλά και θα επιστρέψεις πολύ σύντομα στο σπίτι σου!

@MariannakiM  πρόσεχε κοπέλα μου, κοίτα να ξεκουράζεσαι περισσότερο και να κάνεις θετικές σκέψεις. Όλα είναι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου...να εισαι καλα!!!

Πώς είσαι σήμερα κορίτσι μου; Κάνεις συσπάσεις με τον ορό ή ηρέμησες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κοριτσια θυμάστε που σας έλεγα ότι σήμερα θα έρθω για το doppler? Ε λοιπόν ήρθα και τελικά έχω κάνει εισαγωγή γιατί ο τράχηλος έχει φτάσει στα 8 χιλιοστά, είναι ανοιχτός και κάνω και συσπάσεις. Η μικρούλα είναι πιο κάτω σε ανάπτυξη. Εγώ είμαι στην 32η εβδομάδα και είναι 1700 γραμ. Μου κάνουνε τοκολυση και παρακαλαμε μπας και κρατηθεί κάνα δυο βδομάδες για να φτάσουμε τα 2 κιλά. Θα με πάνε σε λίγο κάνα για καρδιοτοκογραφημα να δούμε πως πάνε οι συσπάσεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Λοιπόν κοριτσια θυμάστε που σας έλεγα ότι σήμερα θα έρθω για το doppler? Ε λοιπόν ήρθα και τελικά έχω κάνει εισαγωγή γιατί ο τράχηλος έχει φτάσει στα 8 χιλιοστά, είναι ανοιχτός και κάνω και συσπάσεις. Η μικρούλα είναι πιο κάτω σε ανάπτυξη. Εγώ είμαι στην 32η εβδομάδα και είναι 1700 γραμ. Μου κάνουνε τοκολυση και παρακαλαμε μπας και κρατηθεί κάνα δυο βδομάδες για να φτάσουμε τα 2 κιλά. Θα με πάνε σε λίγο κάνα για καρδιοτοκογραφημα να δούμε πως πάνε οι συσπάσεις... 

Κοριτσάκι μου εύχομαι όλα να πάνε καλά. Κάνε κουράγιο. Να είσαι δυνατή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Κοριτσάκι μου εύχομαι όλα να πάνε καλά. Κάνε κουράγιο. Να είσαι δυνατή. 

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Μου ήρθε λίγο ξαφνικό αν και η αλήθεια είναι ότι ένιωθα ότι θα γεννήσω πρόωρα. Να πάρει λίγο ακόμα θέλω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Μου ήρθε λίγο ξαφνικό αν και η αλήθεια είναι ότι ένιωθα ότι θα γεννήσω πρόωρα. Να πάρει λίγο ακόμα θέλω!!! 

Εύχομαι να κρατηθεί ακόμα 2 βδομαδούλες, θετική σκέψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Λοιπόν κοριτσια θυμάστε που σας έλεγα ότι σήμερα θα έρθω για το doppler? Ε λοιπόν ήρθα και τελικά έχω κάνει εισαγωγή γιατί ο τράχηλος έχει φτάσει στα 8 χιλιοστά, είναι ανοιχτός και κάνω και συσπάσεις. Η μικρούλα είναι πιο κάτω σε ανάπτυξη. Εγώ είμαι στην 32η εβδομάδα και είναι 1700 γραμ. Μου κάνουνε τοκολυση και παρακαλαμε μπας και κρατηθεί κάνα δυο βδομάδες για να φτάσουμε τα 2 κιλά. Θα με πάνε σε λίγο κάνα για καρδιοτοκογραφημα να δούμε πως πάνε οι συσπάσεις... 

Κορίτσι μου να πάνε όλα καλά εύχομαι από καρδιάς!! Το βάρος ειναι σίγουρα μικρό? Δεν μου φαινεται τόσο αλλά σημασία έχει ο τράχηλος και οι συσπάσεις! Αχχχ βρε κορίτσια μου όλα καλα να είναι!! Υπομονή και γράψτε μας πως πάτε και εσύ Μαριάννα μου και η Κλαιρη.κ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MariannakiM είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Μου ήρθε λίγο ξαφνικό αν και η αλήθεια είναι ότι ένιωθα ότι θα γεννήσω πρόωρα. Να πάρει λίγο ακόμα θέλω!!! 

Θα πάτε κορίτσι μου θα το δεις! Θα ταλαιπωρηθείς εσύ αλλά όλα θα πάνε καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Λοιπόν κοριτσια θυμάστε που σας έλεγα ότι σήμερα θα έρθω για το doppler? Ε λοιπόν ήρθα και τελικά έχω κάνει εισαγωγή γιατί ο τράχηλος έχει φτάσει στα 8 χιλιοστά, είναι ανοιχτός και κάνω και συσπάσεις. Η μικρούλα είναι πιο κάτω σε ανάπτυξη. Εγώ είμαι στην 32η εβδομάδα και είναι 1700 γραμ. Μου κάνουνε τοκολυση και παρακαλαμε μπας και κρατηθεί κάνα δυο βδομάδες για να φτάσουμε τα 2 κιλά. Θα με πάνε σε λίγο κάνα για καρδιοτοκογραφημα να δούμε πως πάνε οι συσπάσεις... 

Κορίτσι μου, ο Θεός να σε βοηθήσει να κρατήσεις λίγο ακόμα. Πιστεύω ότι είσαι σε ασφαλές περιβάλλον οπότε όσο λιγότερο άγχος μπορείς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Λοιπόν κοριτσια θυμάστε που σας έλεγα ότι σήμερα θα έρθω για το doppler? Ε λοιπόν ήρθα και τελικά έχω κάνει εισαγωγή γιατί ο τράχηλος έχει φτάσει στα 8 χιλιοστά, είναι ανοιχτός και κάνω και συσπάσεις. Η μικρούλα είναι πιο κάτω σε ανάπτυξη. Εγώ είμαι στην 32η εβδομάδα και είναι 1700 γραμ. Μου κάνουνε τοκολυση και παρακαλαμε μπας και κρατηθεί κάνα δυο βδομάδες για να φτάσουμε τα 2 κιλά. Θα με πάνε σε λίγο κάνα για καρδιοτοκογραφημα να δούμε πως πάνε οι συσπάσεις... 

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά! Μπορείς να τα καταφέρεις με τη βοήθεια του Θεού. Πίστεψε το κι εσυ...

Από συσπάσεις πως είσαι τώρα; Σε έχουν ρυθμίσει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά! Μπορείς να τα καταφέρεις με τη βοήθεια του Θεού. Πίστεψε το κι εσυ...

Από συσπάσεις πως είσαι τώρα; Σε έχουν ρυθμίσει; 

Ευχαριστώ πολύ! Έκανα κάτι μεγάλες αλλά έχουν γίνει πιο αραιές. Θα δουμε πως θα πάει το βράδυ και αύριο το πρωί και θα γίνει αξιολόγηση αύριο για το αν θα επιστρέψω σπίτι σε ακινησία για να την κρατήσουμε μια με 2 εβδομάδες ακόμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...