Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MariannakiM είπε:

Κι εγώ είμαι των πιο φυσικών συστατικών να πω την αλήθεια όπως η @joy2 αλλά κάποια πράγματα που μου φέρανε και τα ειχανε σε αποθήκες και υπόγεια όπως και κάποια άλλα που πήρα εγώ αλλά βλέπω ότι είχανε πολυ πράμα επάνω, τα έκανα 9ρψτα με dettol, μετά τα σαπούνισα με μωρουδιακο σαμπουάν και μετά από 2 μέρες τα πέρασα με ξύδι και ξανά μωρουδιακο σαμπουάν. Με λες και υπερβολική!!!! 

Εγώ τα έκανα με dettol πρωτ α και μετά με απορρυπαντικό για μωρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LondonBaby είπε:

Αχχαχαχα!! Μην αγχώνεσαι!!!! Κ γω κάπως έτσι θα αντιδρούσα. ??

Ευχαριστώ για την κατανόηση! Έχω και τον άντρα μου ο οποίος παίζει σε προηγούμενη ζωή να ζούσε σε στάβλο, να μου λέει τί τα πλενεις όλα αυτά τα πράγματα; Έτοιμη ήμουνα χτες να του τα φέρω όλα στο κεφάλι! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Σ ευχαριστώ κοπέλα μου. Το σκεφτόμουν απλά δεν ήξερα Εάν θα κάνει αρκετή δουλειά. ?

Κι εγώ επειδή έχω πράγματα από το 1ο μου παιδάκια θα τα χρησινοποιήσω εννοείται πάλι. 

Συμφωνώ  με τη @MariannakiM, κι εγώ θα τα περάσω με κανένα dettol και μετά με το παιδικό αφρόλουτρο...αλλά χωρίς το extra ξύδι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Εγώ τα έκανα με dettol πρωτ α και μετά με απορρυπαντικό για μωρά 

Πολύ φίλη μου είσαι εσύ! ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η geosid81 είπε:

Κι εγώ επειδή έχω πράγματα από το 1ο μου παιδάκια θα τα χρησινοποιήσω εννοείται πάλι. 

Συμφωνώ  με τη @MariannakiM, κι εγώ θα τα περάσω με κανένα dettol και μετά με το παιδικό αφρόλουτρο...αλλά χωρίς το extra ξύδι???

Κι άλλη φίλη μου! Καλά εγώ το έκανα με ξύδι γιατι είναι έντονη η μυρωδιά του dettol και για να φύγουν τυχόν υπολείμματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το dettol και μάλιστα το spray το έχω πάρει και εγώ, πολύ αποτελεσματικό, έχει ωραία μυρωδιά και δεν θέλει και σκούπισμα. Αλλά κορίτσια, όταν με το καλό θα ξεκινήσουν να μπουσουλάνε φαντάζομαι θα φτιάξετε οικιακό κλίβανο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

Το dettol και μάλιστα το spray το έχω πάρει και εγώ, πολύ αποτελεσματικό, έχει ωραία μυρωδιά και δεν θέλει και σκούπισμα. Αλλά κορίτσια, όταν με το καλό θα ξεκινήσουν να μπουσουλάνε φαντάζομαι θα φτιάξετε οικιακό κλίβανο... 

Θα το έχουμε ξεπεράσει μέχρι τότε ελπίζω κορίτσι μου!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η KONSTANTIA είπε:

Το dettol και μάλιστα το spray το έχω πάρει και εγώ, πολύ αποτελεσματικό, έχει ωραία μυρωδιά και δεν θέλει και σκούπισμα. Αλλά κορίτσια, όταν με το καλό θα ξεκινήσουν να μπουσουλάνε φαντάζομαι θα φτιάξετε οικιακό κλίβανο... 

Κοίτα εγώ έχω και σκύλο στο σπίτι, η όποια στο πέρασμά της γινεται χαμος από την τρίχα! Επομένως όταν αρχίσει να μπούσουλαει η μπέμπα δε θα έχω τέτοιες πολυτέλειες, εκτός αν ξυρισω το σκυλι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Κοίτα εγώ έχω και σκύλο στο σπίτι, η όποια στο πέρασμά της γινεται χαμος από την τρίχα! Επομένως όταν αρχίσει να μπούσουλαει η μπέμπα δε θα έχω τέτοιες πολυτέλειες, εκτός αν ξυρισω το σκυλι! 

Το σκυλί είναι όντως ένα θέμα, και εγώ έχω και το κούρεμα πάει σύννεφο, δλδ 3 φορές τον χρόνο ασυζητητί, εννοείται χάπι για τα έσω και έξω παράσιτα κλπ. 

Φυσικά και θα το ξεπεράσετε @LondonBaby γιατί αλλιώς αφενός θα τρελαθείτε και αφετέρου θα κάνετε το παιδί σας μικροβιοφοβικό και αρρωστιάρικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

Το σκυλί είναι όντως ένα θέμα, και εγώ έχω και το κούρεμα πάει σύννεφο, δλδ 3 φορές τον χρόνο ασυζητητί, εννοείται χάπι για τα έσω και έξω παράσιτα κλπ. 

Φυσικά και θα το ξεπεράσετε @LondonBaby γιατί αλλιώς αφενός θα τρελαθείτε και αφετέρου θα κάνετε το παιδί σας μικροβιοφοβικό και αρρωστιάρικο!

Εμένα είναι κοντοτριχη. Δεν κουρευεται. Έχω πάρει λάδι σολωμού και κάτι βιταμίνες και μια ειδική βούρτσα. Μια περιουσία έδωσα και για αυτήν!!!

Καλά γενικά δεν είμαι καμία τρελαμένη με καθαριότητα. Εννοώ σε νορμάλ επίπεδα. Τώρα με την μπέμπα με έχει πιάσει και αυτό υποθέτω μέχρι να σταματήσει η αποστείρωση. Αλλά ξαναλέω ότι έχω και άντρα που και να ήθελα εγώ να είμαι η τρελομανιακομικροφοβικη, δεν υπήρχε περίπτωση να το πετύχω ούτε 1 στο million! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MariannakiM είπε:

Εμένα είναι κοντοτριχη. Δεν κουρευεται. Έχω πάρει λάδι σολωμού και κάτι βιταμίνες και μια ειδική βούρτσα. Μια περιουσία έδωσα και για αυτήν!!!

Καλά γενικά δεν είμαι καμία τρελαμένη με καθαριότητα. Εννοώ σε νορμάλ επίπεδα. Τώρα με την μπέμπα με έχει πιάσει και αυτό υποθέτω μέχρι να σταματήσει η αποστείρωση. Αλλά ξαναλέω ότι έχω και άντρα που και να ήθελα εγώ να είμαι η τρελομανιακομικροφοβικη, δεν υπήρχε περίπτωση να το πετύχω ούτε 1 στο million! ?

Απλά ο σύζυγος κρατάει την ισορροπια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

Απλά ο σύζυγος κρατάει την ισορροπια ?

Ο σύζυγος αν ζούσε μόνος του θα τον είχανε φάει τα ποντίκια! Προχτές βρήκα ένα εσώρουχο του στην καρέκλα της κουζίνας και η απάντησή του ήταν "α εδώ το άφησα; το έψαχνα"! Έχω δώσει αγώνες για το καπάκι της τουαλέτας! Αλλά σοβαρά τώρα ούτε καν. Και να ήθελα να είμαι τόσο μανιακή στην διάρκεια της κύησης ήμουνα ξάπλα από 3 1/2 μηνών και πριν από την κύηση δούλευα 2 δουλειές 7 ημέρες την εβδομάδα! Μόνο να κανω μπάνιο προλάβαινα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Ο σύζυγος αν ζούσε μόνος του θα τον είχανε φάει τα ποντίκια! Προχτές βρήκα ένα εσώρουχο του στην καρέκλα της κουζίνας και η απάντησή του ήταν "α εδώ το άφησα; το έψαχνα"! Έχω δώσει αγώνες για το καπάκι της τουαλέτας! Αλλά σοβαρά τώρα ούτε καν. Και να ήθελα να είμαι τόσο μανιακή στην διάρκεια της κύησης ήμουνα ξάπλα από 3 1/2 μηνών και πριν από την κύηση δούλευα 2 δουλειές 7 ημέρες την εβδομάδα! Μόνο να κανω μπάνιο προλάβαινα!!! 

Εμένα ο σύζυγος είναι πολυ της καθαριότητας και της τάξης σε σημείο που καταντάει κουραστικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Εμένα ο σύζυγος είναι πολυ της καθαριότητας και της τάξης σε σημείο που καταντάει κουραστικό.

Καλά ούτε αυτό αντέχεται!!! Ο πατέρας μου είναι έτσι! Απαπαπα! Υποχόνδριος! Δεν ξέρω αν πιστεύετε στα ζώδια αλλά μετά τον Παρθένο πατέρα που είναι η επιτομή του, έχω αρχίσει να αναθεωρώ! Μια μέση κατάσταση και ισορροπία θέλουμε! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Καλά ούτε αυτό αντέχεται!!! Ο πατέρας μου είναι έτσι! Απαπαπα! Υποχόνδριος! Δεν ξέρω αν πιστεύετε στα ζώδια αλλά μετά τον Παρθένο πατέρα που είναι η επιτομή του, έχω αρχίσει να αναθεωρώ! Μια μέση κατάσταση και ισορροπία θέλουμε! :)

Εμένα που ο σύζυγος είναι Αιγόκερως λέει π.χ. "θέλει σφουγγάρισμα το σπίτι" και του λέω "συμφωνώ απόλυτα, η σφουγγαρίστρα είναι στο μπαλκόνι" ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Το σκυλί είναι όντως ένα θέμα, και εγώ έχω και το κούρεμα πάει σύννεφο, δλδ 3 φορές τον χρόνο ασυζητητί, εννοείται χάπι για τα έσω και έξω παράσιτα κλπ. 

Φυσικά και θα το ξεπεράσετε @LondonBaby γιατί αλλιώς αφενός θα τρελαθείτε και αφετέρου θα κάνετε το παιδί σας μικροβιοφοβικό και αρρωστιάρικο!

Εγώ στο 1ο μου είχα τρελαθεί στην αρχή! Ήταν και προωράκι και με είχε πιάσει πανικός! Μόνο κλίβανο δεν είχα πάρει σπίτι!? 

Μετά στα 2 του πήγε σταθμό...εκεί αλλάξαν όλα!!! Άλλαξε η κοσμοθεωρία μου!!?

Οπότε τώρα με ένα παιδί στο σπίτι όλα θα είναι διαφορετικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Καλά ούτε αυτό αντέχεται!!! Ο πατέρας μου είναι έτσι! Απαπαπα! Υποχόνδριος! Δεν ξέρω αν πιστεύετε στα ζώδια αλλά μετά τον Παρθένο πατέρα που είναι η επιτομή του, έχω αρχίσει να αναθεωρώ! Μια μέση κατάσταση και ισορροπία θέλουμε! :)

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ζώδιό εμείς είμαστε και οι δυο ζυγοι αλλά καμία σχέση μεταξύ μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ζώδιό εμείς είμαστε και οι δυο ζυγοι αλλά καμία σχέση μεταξύ μας

Ναι καλέ! Κουβέντα να γίνεται! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ιδανικότερο είναι να υπάρχει μια ισορροπία. Άλλα Ποιός την έχασε για να τη βρούμε εμείς? Χαχαχαχα ?? Έτσι έρχονται οι συμβιβασμοί. Οι νέες μανούλες παθαίνουμε ένα τραλαλα νομίζω με όλα αυτά που ακούμε κ διαβάζουμε. Μόλις πάρουμε μπρος θα τα ξεπεράσουμε αυτά τα θεματάκια μωρέ.

Οι άντρες δεν θα αλλάξουν ποτέ. Εμένα μου ανάβουν τα λαμπάκια όταν για παράδειγμα με την κοιλιά στο στόμα προσπαθώ να το έχω το σπίτι όσο πιο καθαρό γίνεται και να έρχεται ο καλός μου να φτιάξει ένα τοστ και αφήνει την κουζίνα λες κ έφτιαξε μουσακά!!! Πάρε το πανάκι κ καθάρισε τον πάγκο καλέ μου!!! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Το ιδανικότερο είναι να υπάρχει μια ισορροπία. Άλλα Ποιός την έχασε για να τη βρούμε εμείς? Χαχαχαχα ?? Έτσι έρχονται οι συμβιβασμοί. Οι νέες μανούλες παθαίνουμε ένα τραλαλα νομίζω με όλα αυτά που ακούμε κ διαβάζουμε. Μόλις πάρουμε μπρος θα τα ξεπεράσουμε αυτά τα θεματάκια μωρέ.

Οι άντρες δεν θα αλλάξουν ποτέ. Εμένα μου ανάβουν τα λαμπάκια όταν για παράδειγμα με την κοιλιά στο στόμα προσπαθώ να το έχω το σπίτι όσο πιο καθαρό γίνεται και να έρχεται ο καλός μου να φτιάξει ένα τοστ και αφήνει την κουζίνα λες κ έφτιαξε μουσακά!!! Πάρε το πανάκι κ καθάρισε τον πάγκο καλέ μου!!! ? 

Ευτυχώς τέτοια προβλήματα δεν έχουμε εμένα μόνο μια κακιά συνήθεια έχει ο άντρας μου θυμάται ότι δεν έχει σιδερομενα ρούχα για τη δουλειά 12 η ώρα τα μεσάνυχτα και το μόνο που δεν κάνει φυσικά είναι σίδερο,άντε να σιδερωνω μεταμεσονύκτια ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Καλά ούτε αυτό αντέχεται!!! Ο πατέρας μου είναι έτσι! Απαπαπα! Υποχόνδριος! Δεν ξέρω αν πιστεύετε στα ζώδια αλλά μετά τον Παρθένο πατέρα που είναι η επιτομή του, έχω αρχίσει να αναθεωρώ! Μια μέση κατάσταση και ισορροπία θέλουμε! :)

Α χα χα....τα παρθενακια ημαστε τα καλυτερα παιδια ????

Ενταξει,αν εχουμε και μια σχεση λατρειας με το dettol δεν πειραζει!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Εμένα είναι κοντοτριχη. Δεν κουρευεται. Έχω πάρει λάδι σολωμού και κάτι βιταμίνες και μια ειδική βούρτσα. Μια περιουσία έδωσα και για αυτήν!!!

Καλά γενικά δεν είμαι καμία τρελαμένη με καθαριότητα. Εννοώ σε νορμάλ επίπεδα. Τώρα με την μπέμπα με έχει πιάσει και αυτό υποθέτω μέχρι να σταματήσει η αποστείρωση. Αλλά ξαναλέω ότι έχω και άντρα που και να ήθελα εγώ να είμαι η τρελομανιακομικροφοβικη, δεν υπήρχε περίπτωση να το πετύχω ούτε 1 στο million! ?

Και εμεις έχουμε μια κοντοτριχη και μας είχαν πει δεν κουρευεται αλλά σε κάποια φάση πέρασε στα χέρια των γονιών μου και την πήγαν για κούρεμα και έχουμε δει μεγάλη διαφορά! Δεν αφήνει όπως πριν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ζώδιό εμείς είμαστε και οι δυο ζυγοι αλλά καμία σχέση μεταξύ μας

Μπααααα δεν νομίζω να παίζει ρόλο. Εμείς είμαστε κ οι δύο Σκορπιοί. Όπως κ σεις καμία σχέση μεταξύ μας. Χαχαχα!! Είναι τακτικός δεν έχω παράπονο. Απλά ξέρει ότι θα καθαρίσω εγω μετά από εκείνον οπότε δεν κάνει τον κόπο. Μόνο εάν το ζητήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημασία κορίτσια μου δεν έχει το ζώδιο αλλά πώς έμαθε ο καθένας. Εγώ είμαι Λέων με ωροσκόπο Παρθένο και ώρες ώρες με πιάνει η υπερβολή της καθαριότητας αλλά συνήθως δεν προλαβαίνω οπότε κάνω εκεί τα βασικά και ισιωνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!! Σήμερα πήγα στο μητέρα.. 40 εβδομάδες! Το μωρό δεν έχει μπει καθόλου στη λεκάνη και ο τραχυλος είναι μακρύς και. Κλειστός! Το μωρό γύρω στα 4 κιλά οπότε μπαίνω αύριο πρωί για καισαρική γιατί η υπομονή μου έχει εξαντληθεί και δεν έχουμε καμία ένδειξη τοκετού! Θα σας στείλω νεότερα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...