Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Και Εγώ είχα το ίδιο θέμα με  το πρωινό έφτανε μέχρι και 160 ενώ το νηστικό μου ήτανε μέχρι 85,μετά το μεσημεριανό και το βραδυνό μέχρι 125 είχα θέμα νε το πρωινό ειδικά τις τελευταίες εβδομάδες 

εσυ ξεμπερδεψες με ολα αυτα ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η joy2 είπε:

Ναι αυτό καταλαβαίνω κ εγώ με την εγκυμοσυνη! Στο πρωινό είναι το θέμα! Λογικά ειναι οι όρμονες που κάνουν διαφορά το βράδυ... Όπως να μας αφήνουν αϋπνες... :(:(:( πως είσαι εσύ κορίτσι μου? Πως είναι το μωράκι σου? 

Σιγουρα θεμα ορμονων ειναι γιατι οτι και να ετρωγα για πρωινο το ζαχαρο ηταν ανεβασμένο. Μια χαρά είμαι πονάω ελάχιστα πλεον από την καισαρική και το μωρο μια χαρά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η egw είπε:

εσυ ξεμπερδεψες με ολα αυτα ε;

Ναι ευτυχώς μου μετραγανε το ζάχαρο κάθε μέρα στο νοσοκομείο και ήτανε φυσιολογικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Σιγουρα θεμα ορμονων ειναι γιατι οτι και να ετρωγα για πρωινο το ζαχαρο ηταν ανεβασμένο. Μια χαρά είμαι πονάω ελάχιστα πλεον από την καισαρική και το μωρο μια χαρά!!!

Μπράβο βρε κορίτσι μου! Αντε με το καλό να βρειτε τους ρυθμούς σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια εσείς ιδρωνετε τώρα? Νομίζω είναι από την υγρασία... Έβρεξε πολύ τώρα στην Αθήνα και όλο ιδρώνω τώρα... Το ίδιο κ χτες το βράδυ όλο ιδρωνα! Μάλλον ειναι η υγρασία... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Βρε κορίτσια εσείς ιδρωνετε τώρα? Νομίζω είναι από την υγρασία... Έβρεξε πολύ τώρα στην Αθήνα και όλο ιδρώνω τώρα... Το ίδιο κ χτες το βράδυ όλο ιδρωνα! Μάλλον ειναι η υγρασία... 

Προφανώς και είναι η υγρασία ένας παράγοντας αλλά και σίγουρα παίζει ρόλο και η εγκυμοσύνη! Εγώ χωρίς ανεμιστήρα δεν μπορώ να κοιμηθώ για παράδειγμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Προφανώς και είναι η υγρασία ένας παράγοντας αλλά και σίγουρα παίζει ρόλο και η εγκυμοσύνη! Εγώ χωρίς ανεμιστήρα δεν μπορώ να κοιμηθώ για παράδειγμα

Καλά ούτε εγώ χωρίς ανεμιστήρα, αλλά χτες και με ανεμιστήρα, ακόμη και κλιματιστικό που δοκίμασα πάλι ιδρωνα... Μάλλον η υγρασία τι να πω... Πραγματικά λες και περνούσα εμμηνόπαυση ήμουν χτες! Καλά θα ρωτήσω και την ενδοκρινολογο μήπως τσεκάρω τον θυροειδη αλλά δεν νομίζω να βγει κάτι παθολογικο :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Ναι ευτυχώς μου μετραγανε το ζάχαρο κάθε μέρα στο νοσοκομείο και ήτανε φυσιολογικό 

μπραβο κοριτισι μου δηλαδη τωρα το μονο που σε απασχολει εισαι εσυ το μωρο και η οικογενεια σου:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η joy2 είπε:

Καλά ούτε εγώ χωρίς ανεμιστήρα, αλλά χτες και με ανεμιστήρα, ακόμη και κλιματιστικό που δοκίμασα πάλι ιδρωνα... Μάλλον η υγρασία τι να πω... Πραγματικά λες και περνούσα εμμηνόπαυση ήμουν χτες! Καλά θα ρωτήσω και την ενδοκρινολογο μήπως τσεκάρω τον θυροειδη αλλά δεν νομίζω να βγει κάτι παθολογικο :(

εγω κοριτσι μου προς το παρον μια χαρα και παπλωμα βαζω τη νυχτα και στις μια η ωρα αναγκαστικα περπαταω με δρομο με ανηφορο και την παλευω, βεβαια νομιζω ειμαι σε πιο μικρη βδομαδα η εχω εξασκηθει πολυ στη κυπρο χιχι δεν νομιζω να εχει θεμα ο θυροειδης σου

παντως κοριτσια απολαυσετε οσες θα κανετε πρωτο τα παντα απο τα κακα μεχρι τα καλα τα ψωνια το οτι σας προσεχουν και μετα το μωρο με το δευτερο τιποτα δεν ειναι  το ιδιο , σημερα του ψωνισα δεν συγκινηθηκα καθολου και ο αντρας μου ακομη λιγοτερο γιατι κυνηγουσα απλα το πρωτο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η egw είπε:

εγω κοριτσι μου προς το παρον μια χαρα και παπλωμα βαζω τη νυχτα και στις μια η ωρα αναγκαστικα περπαταω με δρομο με ανηφορο και την παλευω, βεβαια νομιζω ειμαι σε πιο μικρη βδομαδα η εχω εξασκηθει πολυ στη κυπρο χιχι δεν νομιζω να εχει θεμα ο θυροειδης σου

παντως κοριτσια απολαυσετε οσες θα κανετε πρωτο τα παντα απο τα κακα μεχρι τα καλα τα ψωνια το οτι σας προσεχουν και μετα το μωρο με το δευτερο τιποτα δεν ειναι  το ιδιο , σημερα του ψωνισα δεν συγκινηθηκα καθολου και ο αντρας μου ακομη λιγοτερο γιατι κυνηγουσα απλα το πρωτο 

Καλά ότι με προσέχουν δεν το συζητάω! Έρχονται και η μαμά κ πεθερά εναλλάξ μου μαγειρεύουν με βοηθούν, δεν έχω παράπονο! Καλά ναι μπορεί να έχεις κάνει προπόνηση εσύ όντως αχαχα απλά κ εγώ πάντα άντεχα στη ζέστη και τώρα βλέπω ότι ο συνδυασμός με την υγρασία με αφήνει αυπνη :( ανεβαίνεις την ανηφορα μεσημεριστικα εεε.... ΑΧΧΧ... Ηρωίδα... 28η είμαι εγώ μπαίνω 29η μεθαύριο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Καλά ότι με προσέχουν δεν το συζητάω! Έρχονται και η μαμά κ πεθερά εναλλάξ μου μαγειρεύουν με βοηθούν, δεν έχω παράπονο! Καλά ναι μπορεί να έχεις κάνει προπόνηση εσύ όντως αχαχα απλά κ εγώ πάντα άντεχα στη ζέστη και τώρα βλέπω ότι ο συνδυασμός με την υγρασία με αφήνει αυπνη :( ανεβαίνεις την ανηφορα μεσημεριστικα εεε.... ΑΧΧΧ... Ηρωίδα... 28η είμαι εγώ μπαίνω 29η μεθαύριο :)

ειμαστε εντλως μαζι δηλαδη εγω θα μοω 29 το σαββατο

παρασκευη τελειωνει το σχολειο απο δρομοογιο θα ηρεμησω τλχ το μεσημερι γιατι αλλες ωρες οχι

κι εχω κι ραντεβου με το γιατρο το απογευμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Πολύ καλό που δεν νοσηλέυεσαι και εύχομαι να μην χρειαστεί σε αυτή την εγκυμοσύνη! Και εμένα είναι το δεύτερο παιδάκι μου, το πρώτο είναι 2,5 ετών. Είμαι 30+2 σήμερα! Με καισαρική γέννησες την προηγούμενη φορά ή φυσιολογικά;

Αντε με το καλό και σε σένα!! Με καισαιρική γέννησα στις 35+3 μέρες γιατί δεν άντεχα άλλο τα φάρμακα..

Εσύ πως γέννησες το πρώτο σου αστεράκι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Ναι ευτυχώς μου μετραγανε το ζάχαρο κάθε μέρα στο νοσοκομείο και ήτανε φυσιολογικό 

Με. Βλέπω να κανω κι εγώ καισαρικη! Μόλις γύρισα από τον γιατρό. 3 550 ο μπέμπης και δεν έχει μπει στη λεκάνη ακόμα.. Είναι αρκετά ψηλά. Κανένα ίχνος συσπαση. Στο επόμενο ραντεβού την Τρίτη θα δούμε σε τι φάση θα βρίσκεται αν δεν έχουμε κανένα σημάδι τοκετού μέχρι τότε πρέπει να το επαναεξετασουμε το θέμα! Να δούμε αν έχει μπει στη λεκάνη, γιατί αλλιώς δε υπάρχει λόγος να κάνουμε πρόκληση τοκετού, ή αν έχει μεγαλώσει πολύ που θα πάμε για καισαρική αν είναι πάνω από 4 κιλά! Οπότε υπομονή μια εβδομάδα ακόμα για να δούμε προς τα που θα πάμε τελικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η egw είπε:

ειμαστε εντλως μαζι δηλαδη εγω θα μοω 29 το σαββατο

παρασκευη τελειωνει το σχολειο απο δρομοογιο θα ηρεμησω τλχ το μεσημερι γιατι αλλες ωρες οχι

κι εχω κι ραντεβου με το γιατρο το απογευμα

Ναι ναι μαζί! Εγώ αλλάζω εβδομάδα Πέμπτη! Ναι επιτέλους να ησυχάσεις φιατι θα σφίξουν οι ζεστές και καλό είναι να μην βγαίνεις μέσα στον ήλιο! Κ εγώ Πέμπτη πάω στη δική μου ιατρό! Αντε καλά αποτελέσματα να έχουμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Με. Βλέπω να κανω κι εγώ καισαρικη! Μόλις γύρισα από τον γιατρό. 3 550 ο μπέμπης και δεν έχει μπει στη λεκάνη ακόμα.. Είναι αρκετά ψηλά. Κανένα ίχνος συσπαση. Στο επόμενο ραντεβού την Τρίτη θα δούμε σε τι φάση θα βρίσκεται αν δεν έχουμε κανένα σημάδι τοκετού μέχρι τότε πρέπει να το επαναεξετασουμε το θέμα! Να δούμε αν έχει μπει στη λεκάνη, γιατί αλλιώς δε υπάρχει λόγος να κάνουμε πρόκληση τοκετού, ή αν έχει μεγαλώσει πολύ που θα πάμε για καισαρική αν είναι πάνω από 4 κιλά! Οπότε υπομονή μια εβδομάδα ακόμα για να δούμε προς τα που θα πάμε τελικά! 

Σε ποια εβδομάδα είσαι κορίτσι μου? Δεν είχες διαβητη κύησης για να μεγαλώσει τόσο πολύ έτσι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Σε ποια εβδομάδα είσαι κορίτσι μου? Δεν είχες διαβητη κύησης για να μεγαλώσει τόσο πολύ έτσι? 

Είμαι 38 και 1 σήμερα! Όχι τίποτα! Όλα νορμάλ! Εγώ είχαγεννηθει 3550 στην 38 εβδομάδα οπότε ημουν κι εγώ μεγάλο μωρό παρόλο που είμαι ψηλή πολύ αλλά αδύνατη. Ίσως είναι και κληρονομικό? Δνε ξέρω. Πάντως δεν έχει μπει στη λεκάνη καν ακόμα παρόλο που είναι από τον τέταρτο με το κεφάλι προς τα κάτω. Και δεν έχω ούτε μια συσπαση επειδή έχω κάνει καρδιοτοκογραφο και έχουμε δει.  Αν δεν έχουμε κανένα νέο μέχρι την Τρίτη που θα είμαι 39 και 1, πρέπει να δούμε πως θα το πάμε και πόσα κιλά θα είναι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Είμαι 38 και 1 σήμερα! Όχι τίποτα! Όλα νορμάλ! Εγώ είχαγεννηθει 3550 στην 38 εβδομάδα οπότε ημουν κι εγώ μεγάλο μωρό παρόλο που είμαι ψηλή πολύ αλλά αδύνατη. Ίσως είναι και κληρονομικό? Δνε ξέρω. Πάντως δεν έχει μπει στη λεκάνη καν ακόμα παρόλο που είναι από τον τέταρτο με το κεφάλι προς τα κάτω. Και δεν έχω ούτε μια συσπαση επειδή έχω κάνει καρδιοτοκογραφο και έχουμε δει.  Αν δεν έχουμε κανένα νέο μέχρι την Τρίτη που θα είμαι 39 και 1, πρέπει να δούμε πως θα το πάμε και πόσα κιλά θα είναι.. 

Κατάλαβα! Ναι μπορεί να είναι κληρονομικό πολύ λογικό ακούγεται! Αν και συνήθως τα μωρά έχουν μικρότερο βάρος από ο, τι δείχνουν οι υπέρηχοι! Να μας πεις τα νέα και μακάρι να αλλάξει και να γεννησεις φυσιολογικά! Στο εύχομαι από καρδιάς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες! Αυτές τις μερες είχα εντονο άγχος γιατί έπρεπε να αλλάξω γιατρό λόγω οικονομικών....δε θα καταφέρω να γεννήσω σε κλινική που ήταν ο δικός μου γιατρός.και σήμερα είχα ραντεβού με γιατρό σε δημόσιο.Δυσκολη απόφαση ελπίζω να πάνε όλα καλα. Είδα και τη μπέμπα μου 1.100 28η εβδ.????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Με. Βλέπω να κανω κι εγώ καισαρικη! Μόλις γύρισα από τον γιατρό. 3 550 ο μπέμπης και δεν έχει μπει στη λεκάνη ακόμα.. Είναι αρκετά ψηλά. Κανένα ίχνος συσπαση. Στο επόμενο ραντεβού την Τρίτη θα δούμε σε τι φάση θα βρίσκεται αν δεν έχουμε κανένα σημάδι τοκετού μέχρι τότε πρέπει να το επαναεξετασουμε το θέμα! Να δούμε αν έχει μπει στη λεκάνη, γιατί αλλιώς δε υπάρχει λόγος να κάνουμε πρόκληση τοκετού, ή αν έχει μεγαλώσει πολύ που θα πάμε για καισαρική αν είναι πάνω από 4 κιλά! Οπότε υπομονή μια εβδομάδα ακόμα για να δούμε προς τα που θα πάμε τελικά! 

Κουράγιο κορίτσι μου!!! Μακάρι να πας την άλλη εβδομάδα κ να είναι έτοιμο το μικρούλι σου!! Να δω με τον δικό μου τι θα κάνουμε. Θα σας έχω νέα την Πέμπτη! Πάντως κ γω δεν νιώθω τίποτα. Μόνο κούραση Κ πόνο στη μέση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η efitta είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες! Αυτές τις μερες είχα εντονο άγχος γιατί έπρεπε να αλλάξω γιατρό λόγω οικονομικών....δε θα καταφέρω να γεννήσω σε κλινική που ήταν ο δικός μου γιατρός.και σήμερα είχα ραντεβού με γιατρό σε δημόσιο.Δυσκολη απόφαση ελπίζω να πάνε όλα καλα. Είδα και τη μπέμπα μου 1.100 28η εβδ.????

Όλα καλά θα πάνε! Μην αγχώνεσαι! Μια χαρά η μικρή σου! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Όλα καλά θα πάνε! Μην αγχώνεσαι! Μια χαρά η μικρή σου! ?

Μακάρι...γιατί πραγματικά δεν ήθελα να αλλάξω γιατρό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες! Αυτές τις μερες είχα εντονο άγχος γιατί έπρεπε να αλλάξω γιατρό λόγω οικονομικών....δε θα καταφέρω να γεννήσω σε κλινική που ήταν ο δικός μου γιατρός.και σήμερα είχα ραντεβού με γιατρό σε δημόσιο.Δυσκολη απόφαση ελπίζω να πάνε όλα καλα. Είδα και τη μπέμπα μου 1.100 28η εβδ.????

Καλησπέρα! Θα γλιτώσεις πολλά χρήματα δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας! Ποιο δημόσιο επέλεξες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Είμαι 38 και 1 σήμερα! Όχι τίποτα! Όλα νορμάλ! Εγώ είχαγεννηθει 3550 στην 38 εβδομάδα οπότε ημουν κι εγώ μεγάλο μωρό παρόλο που είμαι ψηλή πολύ αλλά αδύνατη. Ίσως είναι και κληρονομικό? Δνε ξέρω. Πάντως δεν έχει μπει στη λεκάνη καν ακόμα παρόλο που είναι από τον τέταρτο με το κεφάλι προς τα κάτω. Και δεν έχω ούτε μια συσπαση επειδή έχω κάνει καρδιοτοκογραφο και έχουμε δει.  Αν δεν έχουμε κανένα νέο μέχρι την Τρίτη που θα είμαι 39 και 1, πρέπει να δούμε πως θα το πάμε και πόσα κιλά θα είναι.. 

Εύχομαι τα καλύτερα για σένα και το μωρο σου! Σου έχει πει ο γιατρός για κάποιες ασκήσεις εμπέδωσης μήπως? Για να βοηθήσει το μωράκι να μπει στη λεκάνη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MissMary είπε:

Καλησπέρα! Θα γλιτώσεις πολλά χρήματα δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας! Ποιο δημόσιο επέλεξες? 

Αχ μακάρι !Το Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο του Ρίου στη Πάτρα.Λενε καλά λόγια τώρα τι να πω ...Θα δείξει.Μια αμηχανία σήμερα με τον γιατρό την ένιωσα...αν και ήταν πολύ καλός δεν έχω παράπονο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Μακάρι...γιατί πραγματικά δεν ήθελα να αλλάξω γιατρό..

Και εγώ είχα αυτό το άγχος. Σκεφτόμουν ότι δεν είμαι στην Ελλάδα κ δεν έχω τον γιατρό μου που τον εμπιστεύομαι και τέτοιες σκέψεις. Στην Αγγλία με παρακολουθούν στο δημόσιο. Μόνο μαιες. Ο γιατρός σε βλέπει μόνο Εάν έχεις επιπλοκές. Σε όλη την εγκυμοσύνη βλέπω συνεχώς Άλλα άτομα. Πότε τα ίδια. Οπότε σιγά σιγά το ξεπέρασα. Λέω τόσες γυναίκες γεννούν έτσι εδώ. Ε θα προσαρμοστώ κ γω είπα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...