Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Ακόμα δε νοσηλεύομαι, προσπαθούμε με νύχια και με δόντια να το παρατείνουμε.. Στο σπίτι είμαι κλινίρης απλα πηγαινοέρχομαι για καρδιοτοκογραφήματα. Στο μεγάλο μου αντράκι που είναι τώρα 5 χρονών ειχα νοσηλευτεί 8 εβδομάδες???!!!

Εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι;; Κοντεύεις;;

Βλέπω εδώ κορίτσια που λενε οτι περιμένουν να γεννήσουν και δεν έρχεται η ώρα και λέω τι τυχερές!!!???

Κορίτσια είχε καμία άλλη παρόμοια εμπειρϊα με συσπάσεις από νωρίς;; 

Πολύ καλό που δεν νοσηλέυεσαι και εύχομαι να μην χρειαστεί σε αυτή την εγκυμοσύνη! Και εμένα είναι το δεύτερο παιδάκι μου, το πρώτο είναι 2,5 ετών. Είμαι 30+2 σήμερα! Με καισαρική γέννησες την προηγούμενη φορά ή φυσιολογικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Ακόμα δε νοσηλεύομαι, προσπαθούμε με νύχια και με δόντια να το παρατείνουμε.. Στο σπίτι είμαι κλινίρης απλα πηγαινοέρχομαι για καρδιοτοκογραφήματα. Στο μεγάλο μου αντράκι που είναι τώρα 5 χρονών ειχα νοσηλευτεί 8 εβδομάδες???!!!

Εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι;; Κοντεύεις;;

Βλέπω εδώ κορίτσια που λενε οτι περιμένουν να γεννήσουν και δεν έρχεται η ώρα και λέω τι τυχερές!!!???

Κορίτσια είχε καμία άλλη παρόμοια εμπειρϊα με συσπάσεις από νωρίς;; 

Καλώς ήρθες!! :) ελπίζω να σιυ πάνε όλα τέλεια κορίτσι μου! Υπομονή!! Εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω καθόλου με την έμπειρια μου μέχρι τώρα γιατί δεν είχα συσπάσεις μέχρι τώρα που είναι 38 και 1? αλλά είμαι σίγουρη πως κάποια κοπελα θα μπορεί να σε βοηθήσει! 

Σου στέλνουμε θετική Ενεργεία!! ??

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Και σε σένα εύχομαι με το καλό το μωράκι σου!! Πότε περιμένεις να έρθει;Τι περιμένεις, αγοράκι ή κοριτσάκι;

Η αλήθεια είναι οτι δυσκολεύομαι πολύ, είναι ζόρικος ο μικρός μου, σαν τον μεγάλο μου φαίνεται!! Συσπάσεις, πόνοι, άγχος, φάρμακα, ενέσεις αλλά υπομονή!!!

Υπομονή σε όλες τις μανουλες!!! Και όσες μπορείτε κοιμηθείτε τώρα γιατί μετά...αυπνία full!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου γλυκό! Εγώ έχω δίδυμα αγορακια ομοζυγα!! Με την εγκυμοσυνη το μόνο θέμα που είχα ειναι ο διαβήτης κύησης που έβγαλα και οι αϋπνίες... Και σήμερα αυπνη είμαι όλο ιδρώνω το βράδυ και έχω εξάψεις και τα έχω δει ολα... Οπότε το κοιμηθείτε, ναι αμέ, πολύ θέλω αλλά πώς!! Θα μου πεις τι να πεις και εσύ και έχεις απόλυτο δίκιο!! Κουράγιο και να πάνε όλα καλά μέσα από την καρδιά μου! Να μας λες πως πας να ξέρουμε και εμείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου γλυκό! Εγώ έχω δίδυμα αγορακια ομοζυγα!! Με την εγκυμοσυνη το μόνο θέμα που είχα ειναι ο διαβήτης κύησης που έβγαλα και οι αϋπνίες... Και σήμερα αυπνη είμαι όλο ιδρώνω το βράδυ και έχω εξάψεις και τα έχω δει ολα... Οπότε το κοιμηθείτε, ναι αμέ, πολύ θέλω αλλά πώς!! Θα μου πεις τι να πεις και εσύ και έχεις απόλυτο δίκιο!! Κουράγιο και να πάνε όλα καλά μέσα από την καρδιά μου! Να μας λες πως πας να ξέρουμε και εμείς! 

Εσυ κοριτσι μου τελικα πως πας με το σακχαρο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Εσυ κοριτσι μου τελικα πως πας με το σακχαρο;;;

Κλαιρη μου αύριο στέλνω τις μετρήσεις στην ενδοκρινολογο και θα μου πει πως θα κινηθούμε, αλλά δεν βλέπω να γλυτώνω την ινσουλίνη το πρωί γιατί παραμένει υψηλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η joy2 είπε:

Κλαιρη μου αύριο στέλνω τις μετρήσεις στην ενδοκρινολογο και θα μου πει πως θα κινηθούμε, αλλά δεν βλέπω να γλυτώνω την ινσουλίνη το πρωί γιατί παραμένει υψηλό 

Ποσο εχεις το πρωι;;;κι εμενα το πρωι ειναι το πιο αυξημενο και ξεκινησαμε με λιγη ινσουλινη...την κανω το βραδυ ομως για να ειναι το πρωι οκ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Εγώ σε συνδυασμό με αυτή την κατάσταση είχα και πόνους στη μέση αλλά δεν έδινα και πολύ σημασία γιατί τους είχα από την αρχη

Κορίτσι μου κ γω έχω πόνους στη μέση. Τις περισσότερες φορές δεν μπορώ να κοιμηθώ απ αυτό. Πήρα μια ζώνη τώρα να μου κρατάει λίγο την κοιλιά Κ πήρα κ ένα μαξιλάρι σαν κουλουρι να κάθομαι για να παίρνει την πίεση. Τώρα δεν ξέρω εάν θα κάνουν δουλειά όλα αυτά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι καινούρια στη συζήτηση και τελικά θα είμαι κι εγώ καλοκαιρινή μανούλα αφού το μωρό μου βιάζεται να βγει παρόλο που έχω πητ 7/9/19. Είμαι στην 28η εβδομάδα με δυνατές συσπάσεις, φαρμακευτική αγωγή, θεματάκι με τράχηλο και μια ταλαιπωρία γενικότερα! 

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας σε όσες τα κρατάτε ήδη στην αγκαλιά σας και με το καλό να έρθουν και στις υπόλοιπες!!!

@vivika10 να σου ζήσει κι εσένα!! Αγοράκι ή κοριτσάκι; Απ'οτι κατάλαβα γεννησες νωρίτερα από συσπάσεις;

Γεια σου κοπέλα μου!!! Καλώς όρισες και συ στην παρέα μας. Εύχομαι όλα να πάνε καλά. Κ με το καλό να έρθει το μωράκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Pralina είπε:

Υπομονή!! Κι εγώ αυτό προσπαθώ να κάνω! Σήμερα έχουμε γιατρό και κάθε φορά ελπίζω να μου πει:τι κάνεις εσύ εδώ? Γεννάμε ? αλλά νιώθω τόσο τέλεια και χωρίς ούτε μια ένδειξη που με βλέπω απλά να γυρνάω σπίτι πάλι όπως πήγα ?

Στείλε να μας πεις πως πήγε με το γιατρό. ?? Άντε να έρθει η Πέμπτη να  πάω κ γω. Ανυπομονώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Ποσο εχεις το πρωι;;;κι εμενα το πρωι ειναι το πιο αυξημενο και ξεκινησαμε με λιγη ινσουλινη...την κανω το βραδυ ομως για να ειναι το πρωι οκ..

Το νηστικο μου είναι από 90-102 αλλά το φτάνω οτνα δεν κοιμάμαι καλά, δηλαδή συχνά... Μετα το πρωινό ανάλογα με το γεύμα από 135 μέχρι 150! Δεν έχεις θέμα όμως που τη κάνεις το βράδυ μην πάθεις κρίση υπογλυκαιμίας? Μετά όταν τρως το πρωινό δεν τη ξανακάνεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Το νηστικο μου είναι από 90-102 αλλά το φτάνω οτνα δεν κοιμάμαι καλά, δηλαδή συχνά... Μετα το πρωινό ανάλογα με το γεύμα από 135 μέχρι 150! Δεν έχεις θέμα όμως που τη κάνεις το βράδυ μην πάθεις κρίση υπογλυκαιμίας? Μετά όταν τρως το πρωινό δεν τη ξανακάνεις? 

Βασικα κι εγω αυτο φοβομουνα πολυ και στην αρχη το πηρα κατακαρδα οταν μου ειπε για ινσουλινη...τις υπογλυκαιμιες...αλλα κανω μικρη δοση και δεν μου εχει συμβει κατι...μονο το βραδυ κανω γιατι μεσα στην ημερα ειναι καλες οι μετρησεις...το πρωινο ηθελε να ριξουμε λιγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Βασικα κι εγω αυτο φοβομουνα πολυ και στην αρχη το πηρα κατακαρδα οταν μου ειπε για ινσουλινη...τις υπογλυκαιμιες...αλλα κανω μικρη δοση και δεν μου εχει συμβει κατι...μονο το βραδυ κανω γιατι μεσα στην ημερα ειναι καλες οι μετρησεις...το πρωινο ηθελε να ριξουμε λιγο...

Δηλαδή το σάκχαρο σου πριν την ινσουλίνη πόσο ήταν νηστικο κ μετά το πρωινό? Δεν αποκλείεται να μου το κάνει κ εμένα έτσι γιατί ούτε εγώ έχω θέμα με τα άλλα γεύματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η joy2 είπε:

Δηλαδή το σάκχαρο σου πριν την ινσουλίνη πόσο ήταν νηστικο κ μετά το πρωινό? Δεν αποκλείεται να μου το κάνει κ εμένα έτσι γιατί ούτε εγώ έχω θέμα με τα άλλα γεύματα 

Πριν την ινσουλινη ηταν 95-100 νηστικη και μετα το πρωινο γυρω στο 130....τωρα ειναι 88-90 το πρωινο και 110-115 μετα το πρωινο...

Μην ανησυχεις παντως...κι εγω φοβομουνα πριν αλλα τωρα που ελεγχεται καλυτερα με την ινσουλινη ειμαι κι εγω πιο ηρεμη.. δεν εχω τοσο πολυ αυτο το αγχος  τι θα δειξει η καθε μετρηση το πρωι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι καινούρια στη συζήτηση και τελικά θα είμαι κι εγώ καλοκαιρινή μανούλα αφού το μωρό μου βιάζεται να βγει παρόλο που έχω πητ 7/9/19. Είμαι στην 28η εβδομάδα με δυνατές συσπάσεις, φαρμακευτική αγωγή, θεματάκι με τράχηλο και μια ταλαιπωρία γενικότερα! 

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας σε όσες τα κρατάτε ήδη στην αγκαλιά σας και με το καλό να έρθουν και στις υπόλοιπες!!!

@vivika10 να σου ζήσει κι εσένα!! Αγοράκι ή κοριτσάκι; Απ'οτι κατάλαβα γεννησες νωρίτερα από συσπάσεις;

Καλώς ήρθες!!!αγοράκι έχω!!ευχομαι να σου πανε ολα τελεια και να αντεξεις οσο πιο πολλες εβδομαδες γίνεται!!είχα συσπάσεις τις οποίες και δεν καταλάβαινα η τουλάχιστον δεν καταλάβαινα ότι είναι τόσες πολλές.εγω πήγα στο νοσοκομείο Γιατί είχα ραντεβού να με δει ο γιατρός και στον καρδιοτοκογραφο είδανε ότι είχα αρκετές συσπάσεις με εξετάζει ο γιατρός και βλέπει ότι έχω διαστολή μου κάνανε εισαγωγή ήμουν στης 36+4 νοσηλευτικά 2 ημέρες και την τρίτη ημέρα νοσηλείας γέννησα αλλά δεν είχα πόνους απλά συσπάσεις και διαστολή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@joy2  @Κλαιρη.κ  να ρωτήσω κάτι; Έχετε παρατηρήσει να έχετε κατακράτηση;

Εγω οχι....δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Κορίτσι μου κ γω έχω πόνους στη μέση. Τις περισσότερες φορές δεν μπορώ να κοιμηθώ απ αυτό. Πήρα μια ζώνη τώρα να μου κρατάει λίγο την κοιλιά Κ πήρα κ ένα μαξιλάρι σαν κουλουρι να κάθομαι για να παίρνει την πίεση. Τώρα δεν ξέρω εάν θα κάνουν δουλειά όλα αυτά. 

Εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης είχα πόνους στη μέση,την τελευταία εβδομάδα πριν γεννήσω ξυπνούσα το βράδυ από τον ύπνο γιατί πονούσα πολύ.ελπιζω να σε βοηθήσει η ζώνη και το μαξιλάρι Γιατί δεν αντέχεται ο πόνος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Εγω οχι....δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο!!!

Ρωτάω γιατί εγώ στην προηγούμενη μου εγκυμοσύνη που είχα διαβήτη είχα πολύ κατακράτηση από τον 4ο μήνα, ούτε την βέρα μου φορούσα, τα παπούτσια με στένευαν κλπ. Τώρα που δεν έχω διαβήτη και κοντέυω στον 8ο δεν έχω κατακράτηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Πριν την ινσουλινη ηταν 95-100 νηστικη και μετα το πρωινο γυρω στο 130....τωρα ειναι 88-90 το πρωινο και 110-115 μετα το πρωινο...

Μην ανησυχεις παντως...κι εγω φοβομουνα πριν αλλα τωρα που ελεγχεται καλυτερα με την ινσουλινη ειμαι κι εγω πιο ηρεμη.. δεν εχω τοσο πολυ αυτο το αγχος  τι θα δειξει η καθε μετρηση το πρωι...

Μπράβο πολύ καλές οι μετρήσεις σου! Για να δω κ εγώ τι θα μου πει αύριο... Βρε κορίτσια έχετε εξαψεις?? Εγώ τις νιώθω μες στη μέρα πολλές φορές και χτες όλο το βράδυ ένιωθα ότι θα σκάσω και μετά φουλ ιδρώτας! Τι στο καλό, λες και περνάω εμμηνόπαυση!! Πότε θα ησυχάσουμε επιτέλους από τα συμπτώματα??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η joy2 είπε:

Το νηστικο μου είναι από 90-102 αλλά το φτάνω οτνα δεν κοιμάμαι καλά, δηλαδή συχνά... Μετα το πρωινό ανάλογα με το γεύμα από 135 μέχρι 150! Δεν έχεις θέμα όμως που τη κάνεις το βράδυ μην πάθεις κρίση υπογλυκαιμίας? Μετά όταν τρως το πρωινό δεν τη ξανακάνεις? 

βρε κοριτσι καλο δεν ειναι το νηστικο σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η egw είπε:

βρε κοριτσι καλο δεν ειναι το νηστικο σου;

Έτσι κ έτσι το βλέπω εγώ... Αν έχω αϋπνίες φτάνει 102 και δεν είναι καλό..στους στόχους λέει νηστικο μέχρι 93 που σχεδόν πάντα το ξεπερνάω και μετά τα γεύματα μέχρι 130 εεεεε αυτό μετα το πρωινό πάντα το ξεπερνάω!! Το θέμα είναι μετά το πρωινό που ανεβαίνει πολύ κ μετά μεσημεριανό κ βραδυνο είναι νορμάλ! Είναι όμως συνηθισμένο λέει στην εγκυμοσύνη το πρωινό να είναι πρόβλημα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Έτσι κ έτσι το βλέπω εγώ... Αν έχω αϋπνίες φτάνει 102 και δεν είναι καλό..στους στόχους λέει νηστικο μέχρι 93 που σχεδόν πάντα το ξεπερνάω και μετά τα γεύματα μέχρι 130 εεεεε αυτό μετα το πρωινό πάντα το ξεπερνάω!! Το θέμα είναι μετά το πρωινό που ανεβαίνει πολύ κ μετά μεσημεριανό κ βραδυνο είναι νορμάλ! Είναι όμως συνηθισμένο λέει στην εγκυμοσύνη το πρωινό να είναι πρόβλημα! 

ε ναι εμενα που κανονικα εκτος εγκμοσυνης ειναι καπου 80 τωρα ειναι 90 καποιες φορες οταν κανω του μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η egw είπε:

ε ναι εμενα που κανονικα εκτος εγκμοσυνης ειναι καπου 80 τωρα ειναι 90 καποιες φορες οταν κανω του μηνα

Εντάξει καλά είναι το 90!εγω είχα πάντα γύρω στο 95 στις πρωινές μετρήσεις! Εντάξει δεν με αγχωνει ιδιαίτερα αυτό! Θα κάνω τις ινσουλινης στην χειρότερη και τέλος! Με τη ζέστη να δούμε τι θα κάνουμε! Μας περιμένουν δύσκολες μέρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Έτσι κ έτσι το βλέπω εγώ... Αν έχω αϋπνίες φτάνει 102 και δεν είναι καλό..στους στόχους λέει νηστικο μέχρι 93 που σχεδόν πάντα το ξεπερνάω και μετά τα γεύματα μέχρι 130 εεεεε αυτό μετα το πρωινό πάντα το ξεπερνάω!! Το θέμα είναι μετά το πρωινό που ανεβαίνει πολύ κ μετά μεσημεριανό κ βραδυνο είναι νορμάλ! Είναι όμως συνηθισμένο λέει στην εγκυμοσύνη το πρωινό να είναι πρόβλημα! 

Και Εγώ είχα το ίδιο θέμα με  το πρωινό έφτανε μέχρι και 160 ενώ το νηστικό μου ήτανε μέχρι 85,μετά το μεσημεριανό και το βραδυνό μέχρι 125 είχα θέμα νε το πρωινό ειδικά τις τελευταίες εβδομάδες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Και Εγώ είχα το ίδιο θέμα με  το πρωινό έφτανε μέχρι και 160 ενώ το νηστικό μου ήτανε μέχρι 85,μετά το μεσημεριανό και το βραδυνό μέχρι 125 είχα θέμα νε το πρωινό ειδικά τις τελευταίες εβδομάδες 

Ναι αυτό καταλαβαίνω κ εγώ με την εγκυμοσυνη! Στο πρωινό είναι το θέμα! Λογικά ειναι οι όρμονες που κάνουν διαφορά το βράδυ... Όπως να μας αφήνουν αϋπνες... :(:(:( πως είσαι εσύ κορίτσι μου? Πως είναι το μωράκι σου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...