Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η MariannakiM είπε:

Αϋπνία... Όλους τους μήνες είχα δυσκολία αλλά ειδικά τον τελευταίο η λέξη ζόμπι είναι πιο κοντά απο ποτέ!!! ?‍♀️?

Και που να δεις όταν έρθει το μωρό,και εγώ είχα αϋπνίες αλλά και τώρα με το μωρο η κατάσταση είναι απαλευτη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Και που να δεις όταν έρθει το μωρό,και εγώ είχα αϋπνίες αλλά και τώρα με το μωρο η κατάσταση είναι απαλευτη 

Ναι φαντάζομαι ότι τώρα θα είναι αρκετά πιο δύσκολα τα πράγματα!!!Καλά κοίτα εμένα και πριν μείνω εγκύος πάλι ζόμπι με λέγανε γιατί δεν το έχω πολυ με τον ύπνο! 

Κουραγιο κοριτσι μου! Αν μη τι άλλο σου δίνει κουράγιο όταν βλέπεις το μωράκι σου! Πώς είναι γενικά με το μωράκι; Εσύ πως νιώθεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Ναι φαντάζομαι ότι τώρα θα είναι αρκετά πιο δύσκολα τα πράγματα!!!Καλά κοίτα εμένα και πριν μείνω εγκύος πάλι ζόμπι με λέγανε γιατί δεν το έχω πολυ με τον ύπνο! 

Κουραγιο κοριτσι μου! Αν μη τι άλλο σου δίνει κουράγιο όταν βλέπεις το μωράκι σου! Πώς είναι γενικά με το μωράκι; Εσύ πως νιώθεις; 

Μερα  με τη μέρα νιώθω καλύτερα,με το μωρο αρκετά καλά αλλά έχουμε τα θέματα μας με τον ύπνο αλλά που θα πάει θα το βρούμε κάποια στιγμή ελπίζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Μερα  με τη μέρα νιώθω καλύτερα,με το μωρο αρκετά καλά αλλά έχουμε τα θέματα μας με τον ύπνο αλλά που θα πάει θα το βρούμε κάποια στιγμή ελπίζω 

το μυστικο με τον υπνοο ειναι απλα να μην εχες ελπιδες ειδικα απο τοσο νωρις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η egw είπε:

γιατι ειπαμε καισαρικη;

εγω θα φαω και τον αυγουστο , δεν αντεχω σημερα με εχει πρηξει ο μεγαλος μιλαει non stop 

εντωμεξυ για το μωρο που ερχεται δεν εχω ετοιμασει τιποτα μονο οτι ρουχα εφερε η μαμα ε και επλυνα και τα δικα του μικρου

πηγα για πανες σημερα σε δυο σουπερ και δε βρηκα

Έχω δίδυμα κορίτσι μου και 36 εβδομάδων τα παίρνουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Έχω δίδυμα κορίτσι μου και 36 εβδομάδων τα παίρνουν! 

το θυμομουν αλλα δεν ημουν σιγουρη 

αντε με το καλο και καλη υπομονη

εμενα σημερα ημασταν ολοημερη ετρεχε πανω κατω απο τις 9 μεχρι τις 5 επαιζε τοση ωρα ποδοσφαιρο και ακομη δε νυσταζει , δεν αντεχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

το θυμομουν αλλα δεν ημουν σιγουρη 

αντε με το καλο και καλη υπομονη

εμενα σημερα ημασταν ολοημερη ετρεχε πανω κατω απο τις 9 μεχρι τις 5 επαιζε τοση ωρα ποδοσφαιρο και ακομη δε νυσταζει , δεν αντεχω

Δεν πείραζει κορίτσι μου να είσαι καλά! Από υπομονή άλλο τίποτα αχαχα! Αχχχ και εσύ γλυκιά μου! Πως αντέχεις τόσες ώρες ηρωίδα είσαι!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/6/2019 at 4:54 ΜΜ, ο/η joy2 είπε:

Βρε κορίτσια μου έχει ζέστη... Ας τα πάνε βόλτα οι μπαμπάδες! Εγώ εδώ στο σπίτι και δεν τη παλεύω πόσο μάλλον να βγω απαπαπα 

Εμένα ο άντρας μου δουλεύει σπαστό οπότε είναι αδύνατον να τον βγάλει καθημερινή, μόνο σκ γίνεται που δεν δουλεύει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα ξεχώρισα τα μωρουδιακα που πρέπει να πλύνω και να σιδερωσω. Διάλεξα τα κοντομανικα χεράκια-ποδαρακια και τα μακρύ χεράκια- κοντά ποδαράκια! Η περιγραφή μου ελπίζω να σας κατατοπισε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η joy2 είπε:

Δεν πείραζει κορίτσι μου να είσαι καλά! Από υπομονή άλλο τίποτα αχαχα! Αχχχ και εσύ γλυκιά μου! Πως αντέχεις τόσες ώρες ηρωίδα είσαι!! :)

Θα σας δώσω τη μάρκα μπαταρίας μας αντέχει χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιας που δεν κοιμάμαι - Ω τί περίεργο! - ειπα να ψάξω βρε κορίτσια για τα καλλυντικά του μωρού, δλδ αφρόλουτρο, σαμπουάν, λαδακια, κρεμες, σφουγγάρι κλπ. και έχω χιλιομπερδευτει. Υπάρχουν τόσα site και τόσες εταιρείες! Εσείς έχετε ψωνίσει; Από πού και ποιες εταιρείες; Κλινω προς frezyderm αλλά θα ήθελα να ακούσω κι εσείς τί έχετε πάρει. Επίσης αν κάποια από τις βετεράνους μαμάδες έχει κάποια λίστα με όλα τα πρώτα πραγματάκια περιποίησης που θα χρειαστούμε για τα μωράκια, είναι ευπρόσδεκτη!!! Έχω φτιάξει εγώ μια αλλά μου βγαίνει τεράστια και δεν ξέρω αν χρειάζονται όλα αυτά!!! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Μιας που δεν κοιμάμαι - Ω τί περίεργο! - ειπα να ψάξω βρε κορίτσια για τα καλλυντικά του μωρού, δλδ αφρόλουτρο, σαμπουάν, λαδακια, κρεμες, σφουγγάρι κλπ. και έχω χιλιομπερδευτει. Υπάρχουν τόσα site και τόσες εταιρείες! Εσείς έχετε ψωνίσει; Από πού και ποιες εταιρείες; Κλινω προς frezyderm αλλά θα ήθελα να ακούσω κι εσείς τί έχετε πάρει. Επίσης αν κάποια από τις βετεράνους μαμάδες έχει κάποια λίστα με όλα τα πρώτα πραγματάκια περιποίησης που θα χρειαστούμε για τα μωράκια, είναι ευπρόσδεκτη!!! Έχω φτιάξει εγώ μια αλλά μου βγαίνει τεράστια και δεν ξέρω αν χρειάζονται όλα αυτά!!! 

 

 

Κι εγω απο οσες μαμαδες εχω ρωτησει προς frezyderm κλινω επισης!!!!Αλλα ναι,σιγουρα θσ μας βοηθησει μια λιστα με το τι χρειαζομαστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Μιας που δεν κοιμάμαι - Ω τί περίεργο! - ειπα να ψάξω βρε κορίτσια για τα καλλυντικά του μωρού, δλδ αφρόλουτρο, σαμπουάν, λαδακια, κρεμες, σφουγγάρι κλπ. και έχω χιλιομπερδευτει. Υπάρχουν τόσα site και τόσες εταιρείες! Εσείς έχετε ψωνίσει; Από πού και ποιες εταιρείες; Κλινω προς frezyderm αλλά θα ήθελα να ακούσω κι εσείς τί έχετε πάρει. Επίσης αν κάποια από τις βετεράνους μαμάδες έχει κάποια λίστα με όλα τα πρώτα πραγματάκια περιποίησης που θα χρειαστούμε για τα μωράκια, είναι ευπρόσδεκτη!!! Έχω φτιάξει εγώ μια αλλά μου βγαίνει τεράστια και δεν ξέρω αν χρειάζονται όλα αυτά!!! 

 

 

Εγώ έχω πάρει όλη τη σειρά της frezyderm,είμαι πολύ ικανοποιημένη έχει κάτσει καλά.και στο μωρο,το top προϊόν που δεν θα αλλάξω σίγουρα είναι η κρέμα που βάζουμε σε κάθε αλλαγή πανας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Εγώ έχω πάρει όλη τη σειρά της frezyderm,είμαι πολύ ικανοποιημένη έχει κάτσει καλά.και στο μωρο,το top προϊόν που δεν θα αλλάξω σίγουρα είναι η κρέμα που βάζουμε σε κάθε αλλαγή πανας 

Την baby cream της frezyderm λες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Μιας που δεν κοιμάμαι - Ω τί περίεργο! - ειπα να ψάξω βρε κορίτσια για τα καλλυντικά του μωρού, δλδ αφρόλουτρο, σαμπουάν, λαδακια, κρεμες, σφουγγάρι κλπ. και έχω χιλιομπερδευτει. Υπάρχουν τόσα site και τόσες εταιρείες! Εσείς έχετε ψωνίσει; Από πού και ποιες εταιρείες; Κλινω προς frezyderm αλλά θα ήθελα να ακούσω κι εσείς τί έχετε πάρει. Επίσης αν κάποια από τις βετεράνους μαμάδες έχει κάποια λίστα με όλα τα πρώτα πραγματάκια περιποίησης που θα χρειαστούμε για τα μωράκια, είναι ευπρόσδεκτη!!! Έχω φτιάξει εγώ μια αλλά μου βγαίνει τεράστια και δεν ξέρω αν χρειάζονται όλα αυτά!!! 

 

 

Άαα ωραίο θεμα! Ααχχ κουράγιο με τον ύπνο άσε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ έχω πάρει όλη τη σειρά της frezy μετά από έρευνα που 3κανα με άλλες μαμάδες! Αφρόλουτρο, σαμπουάν, κρέμα ενυδατική, κρέμα για τα συγκαματα και ο γυναικολόγος μου έχει δώσει κάτι δείγματα με λαδάκι για μασάζ ότνα έχει κολικούς, και τζελ για τα ουλα ότνα βγαζουν δόντια ποτ θα τα δοκιμάσω κι αν μου αρέσουν θα τα αγοράσω μετά τη γεννα! 

Κορίτσια 38 σήμερα και κανένα σημάδι ακόμα!! Μπάνια στη θάλασσα, περπάτημα, δουλειές, σεξ.. Όλα τα κόλπα τα κάνω αλλά τίποτα ? αύριο έχουμε γιατρό.. Την προηγούμενη εβδομάδα ήταν 3300 και είχε πάρει 500 γραμμάρια μέσα σε 2 εβδομάδες.. Για να δούμε τώρα! Το βλέπω να φτάνουμε τα 4 και να μη χωράει να βγει από λεκάνη και να πηγαίνουμε για καισαρική ή πρόκληση πιο νωρίς! 

Έχετε καμία ιδέα αν η πρόκληση τοκετού έχει κάποια αρνητικά σε σχέση με το να περιμένεις να σου έρθει φυσιολογικά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν βρίσκω εδώ την frezyderm. Και έχω πάρει προς το παρόν weleda. Άλλα θα πω στους δικούς μου όταν έρθουν να μου φέρουν από την Ελλάδα. Θα τα δοκιμάσω κ βλέπουμε. 

@Pralina Κορίτσι μου μια βδομάδα διάφορα έχουμε!!! Άντε να δούμε!! Έχω ραντεβού την Πέμπτη να δούμε εάν έχει γυρίσει επιτέλους. Και περπατάω και δουλειές κάνω. Μπάνια κ σεξ τα έχουμε ξεχάσει καιροοοοο τώρα ??

Και γω έχω Εάν άγχος με το βάρος. Μη μου βγει κανένα θηριακι κ δεν ξέρω από που θα το βγάλω. Χαχαχαχα. 

Νομίζω Εάν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα σου δίνουν +2 βδομάδες ακόμα. Κ μετά πας για πρόκληση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Εγώ δεν βρίσκω εδώ την frezyderm. Και έχω πάρει προς το παρόν weleda. Άλλα θα πω στους δικούς μου όταν έρθουν να μου φέρουν από την Ελλάδα. Θα τα δοκιμάσω κ βλέπουμε. 

@Pralina Κορίτσι μου μια βδομάδα διάφορα έχουμε!!! Άντε να δούμε!! Έχω ραντεβού την Πέμπτη να δούμε εάν έχει γυρίσει επιτέλους. Και περπατάω και δουλειές κάνω. Μπάνια κ σεξ τα έχουμε ξεχάσει καιροοοοο τώρα ??

Και γω έχω Εάν άγχος με το βάρος. Μη μου βγει κανένα θηριακι κ δεν ξέρω από που θα το βγάλω. Χαχαχαχα. 

Νομίζω Εάν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα σου δίνουν +2 βδομάδες ακόμα. Κ μετά πας για πρόκληση. 

Χάχα κοίτα και ο συζυγος δεν είναι η καλύτερη του με τη κοιλιά στο στόμα αλλά είναι το μόνο πράγμα που πρέπει να κάνει μπας και βοηθήσει ? συζυγικα καθήκοντα!  Για να δούμε ρε κορίτσι μου.. Εμένα ευτυχώς είναι γυρισμένος από τον 4 μήνα.. Σε αυτό δεν έχουμε θέμα.. Περίμενει εκεί για να βγει στην ίδια θέση αλλά ούτε μια συσπαση!

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι κι εγώ!! Πόσο να πάει ακόμα? Μια χαρά είναι έτοιμος ? εδώ ξερω ότι σε αφήνουν και μια με δύο εβδομάδες μετά την πητ.. Δηλαδή 41 και 42 αν δεν ζορίζεται το μωρό και δνε υπάρχει θέμα.. Αλλά θέλω να ελπίζω ότι δνε θα φτάσουμε εκεί! Για να δούμε αύριο στον γιατρό τι θα γινει... Όσο για τις δουλειές κανε όσο αντέχεις! Μόνο καλό κάνει η κίνηση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Χάχα κοίτα και ο συζυγος δεν είναι η καλύτερη του με τη κοιλιά στο στόμα αλλά είναι το μόνο πράγμα που πρέπει να κάνει μπας και βοηθήσει ? συζυγικα καθήκοντα!  Για να δούμε ρε κορίτσι μου.. Εμένα ευτυχώς είναι γυρισμένος από τον 4 μήνα.. Σε αυτό δεν έχουμε θέμα.. Περίμενει εκεί για να βγει στην ίδια θέση αλλά ούτε μια συσπαση!

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι κι εγώ!! Πόσο να πάει ακόμα? Μια χαρά είναι έτοιμος ? εδώ ξερω ότι σε αφήνουν και μια με δύο εβδομάδες μετά την πητ.. Δηλαδή 41 και 42 αν δεν ζορίζεται το μωρό και δνε υπάρχει θέμα.. Αλλά θέλω να ελπίζω ότι δνε θα φτάσουμε εκεί! Για να δούμε αύριο στον γιατρό τι θα γινει... Όσο για τις δουλειές κανε όσο αντέχεις! Μόνο καλό κάνει η κίνηση! 

Χαχαχαχα!!! Κάπως πρέπει να συμβάλλουν κ αυτοί. Όχι μόνο στην αρχή αλλά κ στο τέλος!! 

Ούτε κ γω θέλω να φαντάζομαι τις 41 και 42! Εδώ δεν την παλεύουμε τώρα. Εύχομαι να έχουμε καλά νέα από τα ραντεβού μας με τους γιατρούς!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σχετικά με τα προιόντα περιποίησης για μωρά λέω να μην ξανοίγεστε πολύ γιατί μπορεί το παιδάκι σας - όπως το δικό μου και αρκετά από τον περίγυρο μου - να βγάλει κάποια αναφυλαξία, κανένα έκζεμα και να μην επιτρέπονται τα απλά προιόντα και να πρέπει να πάρετε ειδικά και μετά να τα κλάψετε τα λεφτά σας, που μεταξύ μας δεν είναι και λίγα για τέτοια προιόντα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Χαχαχαχα!!! Κάπως πρέπει να συμβάλλουν κ αυτοί. Όχι μόνο στην αρχή αλλά κ στο τέλος!! 

Ούτε κ γω θέλω να φαντάζομαι τις 41 και 42! Εδώ δεν την παλεύουμε τώρα. Εύχομαι να έχουμε καλά νέα από τα ραντεβού μας με τους γιατρούς!!?

Μακάρι να μας πάνε όλα τέλεια!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Σχετικά με τα προιόντα περιποίησης για μωρά λέω να μην ξανοίγεστε πολύ γιατί μπορεί το παιδάκι σας - όπως το δικό μου και αρκετά από τον περίγυρο μου - να βγάλει κάποια αναφυλαξία, κανένα έκζεμα και να μην επιτρέπονται τα απλά προιόντα και να πρέπει να πάρετε ειδικά και μετά να τα κλάψετε τα λεφτά σας, που μεταξύ μας δεν είναι και λίγα για τέτοια προιόντα! 

 

Άρα τί προτείνεις; Να δοκιμάσουμε με δείγματα και να παραγγείλουμε μετά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας κοριτσια!!! Να ευχηθω σε οσες εχουν ηδη κρατησει τα μωρακια τους στην αγκαλια τους ο,τι καλυτερο! Να ειναι γερα και καλοτυχα τα μωρακια σας και εσεις το ιδιο φυσικα!❤❤❤

Θελω να κανω μια ερωτηση καθως εχω αγχωθει κ απαντηση απο τον γιατρο θα εχω μεχρι το βραδυ. 

Εκανα το Σαββατο το Doppler και μου με ρωτησε ο γιατρος εκεινος αν λεω την σωστη περιοδο καθως το εμβρυο δειχνει 3 εβδομαδων μεγαλυτερο. Με λιγα λογια για να γεννηθει σωστα και να μην περασουν οι 40 εβδομαδες μου αλλαξε την ημ/νια της  τελευταιας περιοδου μου και η ΠΗΤ απο 23/08 ειναι πλεον 17/08. Βεβαια μου ειπε πως πρεπει να εχω γεννησει μεχρι τις 11/08 το πολυ. 

Η ερωτηση μου ειναι τι κανω με τα χαρτια του ικα και της εργασιας; Θα καταθεσω την πρωτη ΠΗΤ ή την τελευταια που αλλαξε; Περιμενουν απαντηση και απο την δουλεια μου και τα εχω ολα σε μια αναμονη!

Αν γνωριζει καποια να με προσανατολισει θα ειμαι ευγνωμων!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Σχετικά με τα προιόντα περιποίησης για μωρά λέω να μην ξανοίγεστε πολύ γιατί μπορεί το παιδάκι σας - όπως το δικό μου και αρκετά από τον περίγυρο μου - να βγάλει κάποια αναφυλαξία, κανένα έκζεμα και να μην επιτρέπονται τα απλά προιόντα και να πρέπει να πάρετε ειδικά και μετά να τα κλάψετε τα λεφτά σας, που μεταξύ μας δεν είναι και λίγα για τέτοια προιόντα! 

 

Έχεις δίκαιο σε αυτό που λες την πάτησε η αδερφή μου έτσι,το μωρό εχει ατοπική δερματίτιδα και περνει εξειδικευμένα Προϊόντα και όλα όσα είχε αγοράσει τα έδωσε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...