Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 21 ώρες, ο/η MissMary είπε:

Γειά σας! Όλα καλά σήμερα με το γιατρό, το μωράκι είναι με το κεφάλι κάτω σταθερά εδώ και λίγο καιρό.Του είπα ότι δεν το νιώθω να κουνιέται τόσο πολύ όσο πριν και μου είπε είναι λογικό όσο πάει δεν έχει τόσο χώρο.

Μάζεψα και όλη τη χαρτουρα για το ΙΚΑ, ξεκινάει η άδεια εγκυμοσύνης σε λίγο. Μου έγραψε τις τελευταίες εξετάσεις και μια ένεση που πρέπει να κάνω στο φαρμακείο γιατί έχω ομάδα αίματος Α rezus αρνητικό. Τώρα ξανά ραντεβού αρχές Ιουλίου και μετά λέει θα με βλέπει κάθε βδομάδα. Πλησιάζουμε ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΆ BEBE 2019!!??

Ποσό εβδομάδων είσαι και γύρισε το μωράκι σου ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γύρισα από γιατρό! 3300 το μωρό! Πήρε 500 γραμμαρια σε δύο εβδομάδες! Ο τράχηλος εκεί ατάραχος ??όλα καλά πάνε και απλά συνεχιιιιιζουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kate99  με το καλό κοπέλα μου, περιμένουμε νέα σου!

@Pralina  μεγάλωσε το ζουζούνι! Ο τράχηλος μπορεί να ανοίξει σε 1 εβδομάδα αλλά και σε μερικές ώρες, μην σε ανησυχεί καθόλου αυτό!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Kate99  με το καλό κοπέλα μου, περιμένουμε νέα σου!

@Pralina  μεγάλωσε το ζουζούνι! Ο τράχηλος μπορεί να ανοίξει σε 1 εβδομάδα αλλά και σε μερικές ώρες, μην σε ανησυχεί καθόλου αυτό!

 

@KONSTANTIA Καλημέρα σε ευχαριστώ κοπέλα μου! Σε λίγο πάω για την τρίτη δόση της κορτιζόνης και αναμένω να δω τι θα μου πουν! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Kate99 είπε:

@KONSTANTIA Καλημέρα σε ευχαριστώ κοπέλα μου! Σε λίγο πάω για την τρίτη δόση της κορτιζόνης και αναμένω να δω τι θα μου πουν! ?

Με ΠΗΤ 5/7 που έχεις είσαι πλέον στον μήνα σου, ότι και να σου πουν να είσαι χαλαρή, δεν λέω ότι είναι εύκολο αλλά είσαι στην τελική ευθεία να συναντήσεις το σπλάχνο σου από κοντά! Μην ακούς εμπειρίες άλλων γυναικών που θα σου τις πουν και λίγο δραματικά, η κάθε μια θα βιώσει την δική της ιστορία που δεν θα μοιάζει με καμίας άλλης! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Με ΠΗΤ 5/7 που έχεις είσαι πλέον στον μήνα σου, ότι και να σου πουν να είσαι χαλαρή, δεν λέω ότι είναι εύκολο αλλά είσαι στην τελική ευθεία να συναντήσεις το σπλάχνο σου από κοντά! Μην ακούς εμπειρίες άλλων γυναικών που θα σου τις πουν και λίγο δραματικά, η κάθε μια θα βιώσει την δική της ιστορία που δεν θα μοιάζει με καμίας άλλης! 

Μόλις γύρισα από την κλινική. Έκανα και την ένεση όλα μια χαρά μου είπαν. Ξεκούραση και αναμονή ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kate99 είπε:

Μόλις γύρισα από την κλινική. Έκανα και την ένεση όλα μια χαρά μου είπαν. Ξεκούραση και αναμονή ?

Μπραβο κοριτσι μου...κοντευεις...με το καλο το ζουζουνι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Μπραβο κοριτσι μου...κοντευεις...με το καλο το ζουζουνι σου!!!

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/5/2019 at 11:09 ΠΜ, ο/η MissMary είπε:

Καλημέρα! Άσε πολύ κλωτσιά και γενικά πολύ κίνηση! Χτες ξαπλωνα και έβλεπα την κοιλιά μου να πηγαινο έρχεται! Εμένα συνήθως αράζει αριστερά από τον αφαλό και λίγο πιο χαμηλά εινσι η θέση της. 

Εμένα αράζει συνήθως δεξιά και πραγματικά απορώ ώρες ώρες πώς κάθεται γιατί κλωτσάει στα πλευρά, στο στομάχι, στην ουροδόχο. Νομίζω χορεύει εκεί μέσα!!!! Χιχιχι! Αυτό με την κοιλιά έχει πολύ πλάκα που βλέπεις να πηγαινοερχεται!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Kate99 είπε:

Μόλις γύρισα από την κλινική. Έκανα και την ένεση όλα μια χαρά μου είπαν. Ξεκούραση και αναμονή ?

Μπράβο κορίτσι μου!!! Σε λίγο θα κρατάς αγκαλίτσα το μπέμπακι σου!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι για έχω μπερδευτεί; 

Θέλω να παραγγείλω το στρώμα της κούνιας της μπέμπας και δεν ξέρω τί να πάρω! Έχω μια πολύ καλή φίλη που δουλεύει σε γνωστή εταιρεία στρωμάτων που ειδικεύεται και σε παιδικά και πρότεινε σκέτο λατέξ. Χτες μίλησα με μια παιδίατρο που πρότεινε κοκοφοινικα με λατέξ. Θέλω να παραγγείλω και έχω πονοκεφαλιασει.

Εσείς τί έχετε πάρει;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι για έχω μπερδευτεί; 

Θέλω να παραγγείλω το στρώμα της κούνιας της μπέμπας και δεν ξέρω τί να πάρω! Έχω μια πολύ καλή φίλη που δουλεύει σε γνωστή εταιρεία στρωμάτων που ειδικεύεται και σε παιδικά και πρότεινε σκέτο λατέξ. Χτες μίλησα με μια παιδίατρο που πρότεινε κοκοφοινικα με λατέξ. Θέλω να παραγγείλω και έχω πονοκεφαλιασει.

Εσείς τί έχετε πάρει;;; 

Κορίτσι μου όντως το καλύτερο είναι το λατεξ. Κ μένα μου το πρότειναν. Άλλα δεν βρήκα εδώ στο mothercare στο Λονδίνο που πήρα όλα τα πράγματα του μικρού. Κ πήρα ένα άλλο στρωματακι με ελατήρια όμως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LondonBaby είπε:

Κορίτσι μου όντως το καλύτερο είναι το λατεξ. Κ μένα μου το πρότειναν. Άλλα δεν βρήκα εδώ στο mothercare στο Λονδίνο που πήρα όλα τα πράγματα του μικρού. Κ πήρα ένα άλλο στρωματακι με ελατήρια όμως. 

Μίλησα τώρα και με τα Λητώ και η πωλήτρια εκεί μου πρότεινε επίσης κοκοφοινικα μαζί με λατέξ. Είναι από τη μια μεριά λατέξ και από την άλλη κοκοφοινικας. Τον πρώτο χρονο λέει το έχεις από την πλευρά του λατέξ και μετά στον κοκοφοινικα. Η φίλη εν τω μεταξύ ωρύεται και ορκίζεται πίστη στο σκέτο λατέξ! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MariannakiM είπε:

Μίλησα τώρα και με τα Λητώ και η πωλήτρια εκεί μου πρότεινε επίσης κοκοφοινικα μαζί με λατέξ. Είναι από τη μια μεριά λατέξ και από την άλλη κοκοφοινικας. Τον πρώτο χρονο λέει το έχεις από την πλευρά του λατέξ και μετά στον κοκοφοινικα. Η φίλη εν τω μεταξύ ωρύεται και ορκίζεται πίστη στο σκέτο λατέξ! ??

Εμένα η κουμπάρα μου ασχολείται με στρώματα κ αυτή κ μου είπε για το λατεξ. Κάνε μια έρευνα κ συ. Πάρε κάνα 2 τηλέφωνα σε μαγαζιά κ βλέπεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LondonBaby είπε:

Εμένα η κουμπάρα μου ασχολείται με στρώματα κ αυτή κ μου είπε για το λατεξ. Κάνε μια έρευνα κ συ. Πάρε κάνα 2 τηλέφωνα σε μαγαζιά κ βλέπεις. 

Πήρα και mediastrom και είπε και αυτή για κοκοφοινικα με λατέξ. Η κουμπάρα σου, σου είπε για σκέτο λατέξ;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MariannakiM είπε:

Πήρα και mediastrom και είπε και αυτή για κοκοφοινικα με λατέξ. Η κουμπάρα σου, σου είπε για σκέτο λατέξ;;;; 

Στο μωρό της τέτοιο είχε εκείνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι για έχω μπερδευτεί; 

Θέλω να παραγγείλω το στρώμα της κούνιας της μπέμπας και δεν ξέρω τί να πάρω! Έχω μια πολύ καλή φίλη που δουλεύει σε γνωστή εταιρεία στρωμάτων που ειδικεύεται και σε παιδικά και πρότεινε σκέτο λατέξ. Χτες μίλησα με μια παιδίατρο που πρότεινε κοκοφοινικα με λατέξ. Θέλω να παραγγείλω και έχω πονοκεφαλιασει.

Εσείς τί έχετε πάρει;;; 

κοριτσι μου εμενα μου ειχαν πει ο εξης μεχρι να σταθει λεει ορθιο το μωρο χρειαζεται κοκοφινικα και μετα λατεξ οποτε πηρα ενα διπλης οψης και με βολεψε τελεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια την βοήθεια σας,σας παρακαλώ πολύ!!!Τα πράγματα του μωρού ρούχα κτλ με τι τα πλένετε;Και στους πόσους βαθμούς; Ευχαριστω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maria eirini είπε:

Κορίτσια την βοήθεια σας,σας παρακαλώ πολύ!!!Τα πράγματα του μωρού ρούχα κτλ με τι τα πλένετε;Και στους πόσους βαθμούς; Ευχαριστω!!!!

Εγώ κορίτσι μου τα έπλυνα στους 40 με παιδικό απορρυπαντικό με διπλό ξεβγαλμα. Βέβαια υπάρχουν κορίτσια που είναι ήδη μανούλες κ ίσως να ξέρουν κάτι παραπάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ με baby planet στους 30 γιατί έτσι έλεγαν οι ετικέτες των περισσότερων ρούχων οπότε το πήγα έτσι :) και τα σιδερωσα μετά με ατμοσιδερο. Τώρα δνε ξέρω ίσως οι απόψεις να διίστανται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Εγώ κορίτσι μου τα έπλυνα στους 40 με παιδικό απορρυπαντικό με διπλό ξεβγαλμα. Βέβαια υπάρχουν κορίτσια που είναι ήδη μανούλες κ ίσως να ξέρουν κάτι παραπάνω. 

Χίλια ευχαριστώ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Εγώ με baby planet στους 30 γιατί έτσι έλεγαν οι ετικέτες των περισσότερων ρούχων οπότε το πήγα έτσι :) και τα σιδερωσα μετά με ατμοσιδερο. Τώρα δνε ξέρω ίσως οι απόψεις να διίστανται! 

Σ ευχαριστω παααρα πολύ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kate99 είπε:

Μόλις γύρισα από την κλινική. Έκανα και την ένεση όλα μια χαρά μου είπαν. Ξεκούραση και αναμονή ?

Όλα μια χαρά θα πάνε ξεκουράσου όσο πιο πολύ μπορείς και η πιο γλυκιά ώρα πλησιάζει ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...