Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

@antzy9 καλή ανάρρωση. Δώσε χρόνο στον εαυτό σου και να την κάνεις όταν θα νιώσεις έτοιμη. Πρέπει να ξεκουραζόμαστε και λίγο σωματικά και ψυχολογικά. 

@Kokotsalo καλή επιτυχία αύριο. Μια τεράστια χοριακη εύχομαι. 

Ευχαριστω πολυ @Πιου-πιου μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Καλή επιτυχία! Θα σου κάνουμε εμείς παρεουλα μέχρι την χοριακη!

Ειναι το μονο που πραγματικα θα εχω αναγκη....τον αντρουλη μου και εσας αυτο το διαστημα!!!κοριτσια αφηστε λοιπους να καιγονται....???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ήρθε η μεγάλη μέρα! Σήμερα θα μάθω τα αποτελέσματα της χοριακή. Πραγματικά έχω αρκετό άγχος! Σε λίγο θα πάω να δώσω αίμα, και δεν θέλω! Καλή επιτυχία @Kokotsalo μου με το καλό να υποδεχθείς τα εμβρυάκια σου!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sokola4 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ήρθε η μεγάλη μέρα! Σήμερα θα μάθω τα αποτελέσματα της χοριακή. Πραγματικά έχω αρκετό άγχος! Σε λίγο θα πάω να δώσω αίμα, και δεν θέλω! Καλή επιτυχία @Kokotsalo μου με το καλό να υποδεχθείς τα εμβρυάκια σου!!!!?

Καλή επιτυχία!!! Δώσε μας θετική χοριακη σε παρακαλώ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sokola4 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ήρθε η μεγάλη μέρα! Σήμερα θα μάθω τα αποτελέσματα της χοριακή. Πραγματικά έχω αρκετό άγχος! Σε λίγο θα πάω να δώσω αίμα, και δεν θέλω! Καλή επιτυχία @Kokotsalo μου με το καλό να υποδεχθείς τα εμβρυάκια σου!!!!?

Μια τεράστια χοριακή!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Εφόσον θα κάνεις με κατεψυγμενα ή αμη δεν έχει κάποια σχέση, βρίσκω πιο λογικό να προσπαθησεις να μαζεψεις κάποια εμβρυα πρώτα ως backup κ να γίνονται μετά οι εμβρυομεταφορες με την ησυχία σου.επισης για δεύτερη μερα από τα λίγα που έχω μάθει είναι ανεβασμένη συνήθως δεν ξεκινάνε διαδικασία αν στη περιοδο δεν ειναι κάτω του 1. Σου τα λέω για να τα συζητας εκτενέστερα με το γιατρό γιατί κι εγώ την έχω πατήσει.

Κοιτά μέχρι στιγμής και μάζευα και έκανα παράλληλα και τις μεταφορές ... δεν έχω χάσει κανένα κύκλο δηλαδή που να μην μαζέψω ... ο πρώτος κύκλος είναι αυτός επειδή με πάει με τεχνητό και δεν μπορώ να κάνω ωοληψια ... ρώτησα για την προγεστερονη κι μου είπε θα την επαναλάβουμε την Πέμπτη !!!!αυτα .... πήγα σήμερα για υπέρηχο και μπυ αύξησε τα Σικλακουρ σε έξι την ημέρα ..τι να πω ..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς κορίτσια αρνητική χοριακή. Δεν ξέρω πώς να προχωρήσω απο εδώ και πέρα. Και κάθε χρονιά που περνάει όλο και χειρότερα νούμερα στις εξετάσεις μας βλέπω. Έχουμε πάρει πόσες βιταμίνες και δεν βοηθάνε πουθενά τζάμπα λεφτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sokola4 λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Δεν ξέρω τί να πω. Μόνο μη στεναχωριέσαι έχω να σου πω. Δεν ξέρω καθόλου το ιστορικό σου αλλά και να ήξερα μόνο ο γιατρός σου και εσύ ξέρεις πώς να προχωρήσετε από δω και πέρα. Σου στέλνω μια αγκαλιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια αρνητική χοριακή. Δεν ξέρω πώς να προχωρήσω απο εδώ και πέρα. Και κάθε χρονιά που περνάει όλο και χειρότερα νούμερα στις εξετάσεις μας βλέπω. Έχουμε πάρει πόσες βιταμίνες και δεν βοηθάνε πουθενά τζάμπα λεφτά.

Κουράγιο μόνο και επιμονή αυτό μπορώ να σου πω και θα συμφωνήσω με πιου-πιου ότι εσείς και ο γιατρός σας ξέρετε πως θα προχωρήσετε. Θέλει αγώνα πολύ παραπάνω για μερικές από εμάς δυστυχώς ☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sokola4 λυπάμαι ειλικρινά,καθε αρνητική χοριακη με στεναχωρει πολύ γιατί αισθάνομαι ακριβώς αυτό που νιώθεις.ευχομαι σύντομα να δείτε με το γιατρό σου πως θα προχωρησετε,με λιγη αισιοδοξία κ επιμονή θα τα καταφέρουμε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η sokola4 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια αρνητική χοριακή. Δεν ξέρω πώς να προχωρήσω απο εδώ και πέρα. Και κάθε χρονιά που περνάει όλο και χειρότερα νούμερα στις εξετάσεις μας βλέπω. Έχουμε πάρει πόσες βιταμίνες και δεν βοηθάνε πουθενά τζάμπα λεφτά.

Κορίτσι λυπάμαι πολύ.Δύναμη και υπομονή.Καταλαβαίνω τί περνάς.Έχεις δίκιο για τις βιταμίνες,σίγουρα θαύματα δε κάνουν,αλλά εγώ πιστεύω έστω και λίγο βοηθάνε.Εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sokola4 κορίτσι μου γλυκό λυπάμαι πολύ !!!!! Ένα θα σου Πω μην το βάλεις κάτω !!! Δεν ξέρω το ιστορικό σου αλλά πραγματικά θα σπυ πω κάτι που μπυ είχε πει ένας γιατρός που είχα πάει στην αρχή πριν μείνω εγγυος στον γιο μου: μήτρα έχεις , παιδί θα κανείς !! Εάν πραγματικά το θέλεις πολύ υπάρχουν τρόποι ....... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Kokotsalo εύχομαι να πήγαν όλα καλά. Να έχουμε και ευχάριστα νέα σήμερα. 

Κοριτσια μου καλησπερα!!!αργησαμε πολυ να τελειωσουμε....φυγαμε και για το σπιτι μας και ειμαι κομματια!!!ολο κοιμαμαι απο το απογευμα που φτασαμε γυρω στις εφτα

Τελικα....μου εβαλε 4 βλαστκυστες....εγω νομιζω ...οχι καλες....εκτος απο μια που ειχε αρχισει εκκολαψη....η εμβρυολογος και ο κ.Παντος επεμεναν πώς δεν ειναι ετσι....η μια μου ειπαν ειναι λιγο πιο πισω...καταψυξη γιοκ!!!

Εκεινο ομως που με εντυπωσιασε ηταν οτι πριν την εμβρυομεταφορα μου εκανε τοπικη εγχυση ovitrelle....βοηθαει στο εμφυτευτικο παραθυρο μου ειπε....το εχετε ξανακουσει???βοηθαει στο να αναγνωρισει το εμβρυο το ενδομητριο και το αντθετο....ειδωμεν!!!αυτος ξερει καλυτερα

Επισης θελω να σας ρωτησω....πριν την εμβρυμεταφορα με φρεσκα....δεν μετρανε Ε2 και PRG???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kokotsalo είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα!!!αργησαμε πολυ να τελειωσουμε....φυγαμε και για το σπιτι μας και ειμαι κομματια!!!ολο κοιμαμαι απο το απογευμα που φτασαμε γυρω στις εφτα

Τελικα....μου εβαλε 4 βλαστκυστες....εγω νομιζω ...οχι καλες....εκτος απο μια που ειχε αρχισει εκκολαψη....η εμβρυολογος και ο κ.Παντος επεμεναν πώς δεν ειναι ετσι....η μια μου ειπαν ειναι λιγο πιο πισω...καταψυξη γιοκ!!!

Εκεινο ομως που με εντυπωσιασε ηταν οτι πριν την εμβρυομεταφορα μου εκανε τοπικη εγχυση ovitrelle....βοηθαει στο εμφυτευτικο παραθυρο μου ειπε....το εχετε ξανακουσει???βοηθαει στο να αναγνωρισει το εμβρυο το ενδομητριο και το αντθετο....ειδωμεν!!!αυτος ξερει καλυτερα

Επισης θελω να σας ρωτησω....πριν την εμβρυμεταφορα με φρεσκα....δεν μετρανε Ε2 και PRG???

Καλή επιτυχία να εχεις! Εύχομαι να έχεις ένα πολύ θετικό αποτέλεσμα.τα μετράμε πριν την ωοληψία,μετα δεν έχει νόημα εφόσον ξεκινάμε προγεστερόνη ούτως ή άλλως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kokotsalo μου πρώτα από όλα καλή επιτυχία εύχομαι. Μια τεράστια χοριακη. 

Τις ορμόνες όπως λέει και η @Bloublou85 δεν τις μετράμε ξανα καθώς αρχίζει η φαρμακευτική αγωγή και δεν έχει νόημα. 

Εγώ έκανα ovitrelle ενδομυϊκά. Θεωρεί και ο δικό μου γιατρός  ότι βοηθάει. 

Για τα εμβρυακια δε μπορώ να ξέρω. Όμως έβαλες 4 βλαστοκυστες και σίγουρα έχεις πολλο πιθανότητες. Να έχεις εμπιστοσύνη στα εμβρυακια σου και φυσικά στο γιατρό. 

Καλή ξεκούραση. Ευχόμαστε να πάνε όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η sokola4 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια αρνητική χοριακή. Δεν ξέρω πώς να προχωρήσω απο εδώ και πέρα. Και κάθε χρονιά που περνάει όλο και χειρότερα νούμερα στις εξετάσεις μας βλέπω. Έχουμε πάρει πόσες βιταμίνες και δεν βοηθάνε πουθενά τζάμπα λεφτά.

Όχι ρε γαμωτο. Τι να σου πω και εγώ... Λυπάμαι όπως όλες όσες το έχουμε ζήσει και σε καταλαβαίνουμε απόλυτα!

Μάζεψε τις δυνάμεις σου να συνεχίσετε! Μην το βάζετε κάτω! Πόσες προσπάθειες έχετε κάνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...