Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

@jazz μου γιατι το ρωτας αυτο για την καταψυξη και αποψυξη; δηλαδη εσας σας την χρεωνουν εξτρα την αποψυξη; εμεις μια φορα που ειχαμε για καταψυξη την πλητωσαμε €350.

@marillia κι εμεις και στα δυο κεντρα που καναμε προσπαθειες, εγιναν με μικρογονιμοποιηση, χωρις εξτρα κοστος. Αλλωστε δεν υπηρχε λογος για να μικρογονιμοποιηση αλλα πλεον αυτον τον τροπο εφαρμοζουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@jazz στο δικό μου την χρεώνουν την απόψυξη αλλά στο συνολικό κόστος της εμβρυμεταφορας κατεψυγμένων. 

@Kokotsalo μπράβο. Η θετική ψυχολογία βοηθάει πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marillia είπε:

Κορίτσια γνωρίζεται το κόστος της μικρογονιμοποίησης?

Στην Κύπρο δεν χρεώνεται έξτρα, όταν απαιτείται την κάνουν χωρίς να χρεώσουν. Στην Θεσσαλονίκη που είχα ρωτήσει επίσης, μου είπαν το ίδιο. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η jazz είπε:

Κορίτσι, με ποιον γιατρό είσαι στο ιακεντρο;;;; 300€ κατάψυξη και απόψυξη μια τιμή;

με τν κυριο κωνσταντινο αντωνιου... αυτην την λεπτομερια δεν την ξερω... μ ειπε 2800 η μικρογονιμοποιηση κ 300 ευρω η καταψυξη εμβρυων.....την ημερα π θα αδιαθετησω κ θα παω ν με δει για να ξεκινησουμε θα τν ρωτησω λεπτομεριες... κ εσυ στο ιακεντρο εισαι?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

με τν κυριο κωνσταντινο αντωνιου... αυτην την λεπτομερια δεν την ξερω... μ ειπε 2800 η μικρογονιμοποιηση κ 300 ευρω η καταψυξη εμβρυων.....την ημερα π θα αδιαθετησω κ θα παω ν με δει για να ξεκινησουμε θα τν ρωτησω λεπτομεριες... κ εσυ στο ιακεντρο εισαι?

 

Όχι εγώ Παπαγεωργίου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nikona είπε:

@jazz μου γιατι το ρωτας αυτο για την καταψυξη και αποψυξη; δηλαδη εσας σας την χρεωνουν εξτρα την αποψυξη; εμεις μια φορα που ειχαμε για καταψυξη την πλητωσαμε €350.

@marillia κι εμεις και στα δυο κεντρα που καναμε προσπαθειες, εγιναν με μικρογονιμοποιηση, χωρις εξτρα κοστος. Αλλωστε δεν υπηρχε λογος για να μικρογονιμοποιηση αλλα πλεον αυτον τον τροπο εφαρμοζουν. 

Όχι ακριβώς.. οι αποδείξεις γράφουν κατάψυξη 200€ & απόψυξη 400€. Συν την Α και Β φάση προετοιμασίας και ωοληψια, σύνολο 1300€ πληρώσαμε τώρα. Την προηγούμενη φορά που έκανα με φρέσκα, πλήρωσα 1350.. δηλαδή το ποσό ενσωματώνεται στην εμβρυομεταφορα μάλλον που στην απόδειξη έγραφε 650! Η προετοιμασία και η ωοληψια ήταν ίδιες οι αποδείξεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Όχι ακριβώς.. οι αποδείξεις γράφουν κατάψυξη 200€ & απόψυξη 400€. Συν την Α και Β φάση προετοιμασίας και ωοληψια, σύνολο 1300€ πληρώσαμε τώρα. Την προηγούμενη φορά που έκανα με φρέσκα, πλήρωσα 1350.. δηλαδή το ποσό ενσωματώνεται στην εμβρυομεταφορα μάλλον που στην απόδειξη έγραφε 650! Η προετοιμασία και η ωοληψια ήταν ίδιες οι αποδείξεις..

Δεν θυμαμαι κι εγω στις αποδειξεις πώς τα έγραφαν, να πω την αλήθεια. 

Πάντως την εμβρυομεταφορα με τα κατεψυγμενα την πληρωσαμε €1300.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Δεν θυμαμαι κι εγω στις αποδειξεις πώς τα έγραφαν, να πω την αλήθεια. 

Πάντως την εμβρυομεταφορα με τα κατεψυγμενα την πληρωσαμε €1300.

 

Μόνο την εμβρυομεταφορα;; Σύνολο πόσο δηλαδή;; Εγώ προσφατα τα έχω συγκεντρώσει για να πάρω την επιστροφή από το ΙΚΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Μόνο την εμβρυομεταφορα;; Σύνολο πόσο δηλαδή;; Εγώ προσφατα τα έχω συγκεντρώσει για να πάρω την επιστροφή από το ΙΚΑ

Διεγερση, ωοληψια κ εμβρυομεταφορα με φρεσκα €2800.

Καταψυξη €350

Εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων €1300.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μπυ καλή επιτυχία σε όλες ας είναι ο Μάρτιος μήνας με θετικές χοριακες !! Εγβ δυευρα πάω 7 μέρα για υπέρηχο !!!εχει κάνει καμία κοπέλαεραγορα βκαστοκυστεων με τεχνητό κύκλο που θα κάνω εγώ ;;;;

6 φορά !! Ας είναι και η τυχερή μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Κορίτσια μπυ καλή επιτυχία σε όλες ας είναι ο Μάρτιος μήνας με θετικές χοριακες !! Εγβ δυευρα πάω 7 μέρα για υπέρηχο !!!εχει κάνει καμία κοπέλαεραγορα βκαστοκυστεων με τεχνητό κύκλο που θα κάνω εγώ ;;;;

6 φορά !! Ας είναι και η τυχερή μου 

Καλημέρα! Ναι έχουμε κάνει σχεδόν οι περισσότερες!ξεκινησες άμεσα;δεν άφησες κύκλο να περάσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας παρακολουθω ολες σας απλα δεν γραφω κατι γιατι δεν εχω νεωτερα.....αναρρωνω απο το χειρουργειο των ινομυωματων που ολα πηγαν τελειακ τωρα αιματωνεται καλα η μητρα και μετα προσπαθουμε φυσιολογικα....θα σκεφτω εαν για την ψυχολογια μου κανω μια διεγερση στο διαστημα της αναρρωσης....οποτε ετοιμαζομαι κ για επιτροπη κ βλεπουμε....καλη επιτυχια σε ολες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

κοριτσια σας παρακολουθω ολες σας απλα δεν γραφω κατι γιατι δεν εχω νεωτερα.....αναρρωνω απο το χειρουργειο των ινομυωματων που ολα πηγαν τελειακ τωρα αιματωνεται καλα η μητρα και μετα προσπαθουμε φυσιολογικα....θα σκεφτω εαν για την ψυχολογια μου κανω μια διεγερση στο διαστημα της αναρρωσης....οποτε ετοιμαζομαι κ για επιτροπη κ βλεπουμε....καλη επιτυχια σε ολες μας

Μπραβο αντζυ που ολα πηγαν καλα!!! 

Ευχομαι με το καλο να ξεκινησετε τις προσπαθειες σας!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Kokotsalo είπε:

Γεια σας κοριτσια....ηρθε η μεγαλη μερα και για μενα αυριο!!!!αυριο ετ και σπιτακι μας!!!☺??

Με το καλο να τα υποδεχτεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@antzy9 καλή ανάρρωση. Δώσε χρόνο στον εαυτό σου και να την κάνεις όταν θα νιώσεις έτοιμη. Πρέπει να ξεκουραζόμαστε και λίγο σωματικά και ψυχολογικά. 

@Kokotsalo καλή επιτυχία αύριο. Μια τεράστια χοριακη εύχομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Kokotsalo είπε:

Γεια σας κοριτσια....ηρθε η μεγαλη μερα και για μενα αυριο!!!!αυριο ετ και σπιτακι μας!!!☺??

Kαλή επιτυχία σου εύχομαι,αυτή να είναι η τυχερή σου προσπάθεια.;;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα! Ναι έχουμε κάνει σχεδόν οι περισσότερες!ξεκινησες άμεσα;δεν άφησες κύκλο να περάσει;

Καλησπέρα !!! Όχι δεν αφήνω κανέναν κύκλο να πάει χαμένο ... έχω τόσο άγχος με την χαμηλή αμη και που δεν έχω πολύ αίμα στην περίοδο που δεν με παίρνει να αφήνω κύκλους .... 

Αύριο θα πάω για υπέρηχο 7 ημέρα να δω τι θα μου πει ... θα κάνω και προγεστερονη γιατί 2 μέρα που έκανα ήταν 1,7 και θέλει να την επαναλάβουμε .... αυτά !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

κοριτσια σας παρακολουθω ολες σας απλα δεν γραφω κατι γιατι δεν εχω νεωτερα.....αναρρωνω απο το χειρουργειο των ινομυωματων που ολα πηγαν τελειακ τωρα αιματωνεται καλα η μητρα και μετα προσπαθουμε φυσιολογικα....θα σκεφτω εαν για την ψυχολογια μου κανω μια διεγερση στο διαστημα της αναρρωσης....οποτε ετοιμαζομαι κ για επιτροπη κ βλεπουμε....καλη επιτυχια σε ολες μας

Καλή ανάρρωση!!! Θα πάνε όλα καλά από δω και πέρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kokotsalo είπε:

Γεια σας κοριτσια....ηρθε η μεγαλη μερα και για μενα αυριο!!!!αυριο ετ και σπιτακι μας!!!☺??

Καλή επιτυχία! Θα σου κάνουμε εμείς παρεουλα μέχρι την χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Καλησπέρα !!! Όχι δεν αφήνω κανέναν κύκλο να πάει χαμένο ... έχω τόσο άγχος με την χαμηλή αμη και που δεν έχω πολύ αίμα στην περίοδο που δεν με παίρνει να αφήνω κύκλους .... 

Αύριο θα πάω για υπέρηχο 7 ημέρα να δω τι θα μου πει ... θα κάνω και προγεστερονη γιατί 2 μέρα που έκανα ήταν 1,7 και θέλει να την επαναλάβουμε .... αυτά !!!!

Εφόσον θα κάνεις με κατεψυγμενα ή αμη δεν έχει κάποια σχέση, βρίσκω πιο λογικό να προσπαθησεις να μαζεψεις κάποια εμβρυα πρώτα ως backup κ να γίνονται μετά οι εμβρυομεταφορες με την ησυχία σου.επισης για δεύτερη μερα από τα λίγα που έχω μάθει είναι ανεβασμένη συνήθως δεν ξεκινάνε διαδικασία αν στη περιοδο δεν ειναι κάτω του 1. Σου τα λέω για να τα συζητας εκτενέστερα με το γιατρό γιατί κι εγώ την έχω πατήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kokotsalo είπε:

Γεια σας κοριτσια....ηρθε η μεγαλη μερα και για μενα αυριο!!!!αυριο ετ και σπιτακι μας!!!☺??

Καλή επιτυχία κορίτσι!!! Να είναι τα τυχερά σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

κοριτσια σας παρακολουθω ολες σας απλα δεν γραφω κατι γιατι δεν εχω νεωτερα.....αναρρωνω απο το χειρουργειο των ινομυωματων που ολα πηγαν τελειακ τωρα αιματωνεται καλα η μητρα και μετα προσπαθουμε φυσιολογικα....θα σκεφτω εαν για την ψυχολογια μου κανω μια διεγερση στο διαστημα της αναρρωσης....οποτε ετοιμαζομαι κ για επιτροπη κ βλεπουμε....καλη επιτυχια σε ολες μας

Καλή ανάρρωση Άντζυ μου! Να πάνε όλα καλά από εδώ κ πέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...