Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η jazz είπε:

Μα τι γιατρός... Όπως είπε η @Diwni το 1000 είναι ενδεικτικό.. 2 μέρες κάνουν τεράστια διαφορά!! Όλα θα πάνε καλά. πρέπει να μας δώσεις κι εμείς ένα χαμόγελο γιατί έχω πάθει μίνι κατάθλιψη..??

Θέλω να σάς λέω μόνο καλά νέα! Χθες όταν σας έγραψα τα αποτελέσματα της χοριακης νόμιζα ότι ήταν θετικά τα νέα...Τι αφελής! Όμως δεν είχαμε μιλήσει με τον γιατρό. Έχουν δει πολλά τα μάτια του μου είπε. Τον φοβίζει η πρώτη αρχική τιμή της προηγούμενης Παρασκευής.

Ειδικά εσύ όμως jazz και η bloublou85 δεν θέλω να στεναχώρεθειτε περισσότερο.. Έγιναν ήδη πολλά χθες.. Εσύ μίλησες με τον γιατρό σου? Είχατε βάλει 2 καλές βλαστοκυστες, σωστά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!! Σου ειπε πότε να ξαναπάς για υπέρηχο;

Μου είπε να πάω Ελλάδα αύριο... Με φοβισε πολύ αυτο. Όμως τα εισιτήρια κοστίζουν 1000 ευρώ για τόσο κοντινή κράτηση.

Έχω κανονίσει ξανά χοριακη εδώ την Πέμπτη και Παρασκευή υπέρηχο. Δεν ξέρω όμως μήπως ειναι πολύ αργά. Με έχει τρομοκρατησει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Αγαπάκι ας μην προτρέχουμε ! Ίσως είναι πολύ νωρίς όπως λένε τα κορίτσια ! Φαντάζομαι συνεχίζεις να παίρνεις προγεστερόνη έτσι ?

Ναι συνεχίζω. Από αύριο θα το γυρίσω σε ενέσιμη μορφή γιατί ίσως να μην απορροφάται ενδοκολπικα σωστά... Είμαι και παρά πολλές ώρες στο γραφείο τις τελευταίες μερες και ίσως δεν το έχω βοηθήσει. Δεν ξέρω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lisaki 80 σε ευχαριστώ πολύ για την ευχή! Θέλω να παραμείνω αισιόδοξη. Συνήθως είμαι πολύ αισιόδοξη σαν άνθρωπος. Όμως να μας πει και ο γιατρός μια καλή κουβέντα.. Ακόμα ότι μάλλον δεν θα προχωρήσει λέει και για το εξωμητριο ούτε θέλω να το σκέφτομαι.. Το ατυχία θα είναι αυτή! Στην εξωσωματική είναι πολύ λίγες οι πιθανότητες. Είπε ότι στις γυναίκες με ενδομητριωση είναι λίγο μεγαλύτερη η πιθανότητα αλλά και πάλι έως 5%.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Magaiver σε καταλαβαίνω απόλυτα,αλλά πρέπει να σκεφτείς αισιόδοξα,όλα θα πάνε καλά.Eleni75 μπράβο πολύ καλά τα δύο που έχεις,εύχομαι και τα δύο να τα πάρεις και να προχωρήσουν.ΕΜΑΝΝΟΥΗΛ σου εύχομαι καλά αποτελέσματα με την εξέταση του Νίκα.Τα υπόλοιπα κορίτσια πώς είστε;Bloublou85,jazz;Δύναμη.Εμένα κορίτσια ο Νικας μου είπε στις 15 θα έχει τα αποτελέσματα,αλλά περιληπτικά μου είπε ότι μάλλον δεν υποχώρησε η φλεγμονή,θα διαβάσουμε λοιπόν το πόρισμα.Με έπιασαν εχθές κάτι κλάματα,κουράστηκα πολύ.Αύριο θα πάω στο κέντρο να κάνω ενα τεστ παπ και θα κάνω και έναν υπέρηχο να δω αν υπάρχει καμιά κύστη,γιατί μόλις αδιαθετησω θα κάνω διέγερση,αν δεν εμφανιστεί πάλι κάποιο πρόβλημα.Πόση υπομονή να κάνει κάποιος;Τα είχαμε όλα,έχουμε και τις φλεγμονές.

Ατελείωτη ταλαιπωρία... Κάπου θα οδηγήσει δεν μπορεί! Η διαδικασία τεκνοποιησης είναι ο καλύτερος τρόπος να τεστάρεις την υπομονή σου! Και η εγκυμοσύνη δηλαδή μάλλον το ίδιο είναι.. Καλή επιτυχία στην τελευταία (???) διέγερση πριν την εμβυομεταφορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Μου είπε να πάω Ελλάδα αύριο... Με φοβισε πολύ αυτο. Όμως τα εισιτήρια κοστίζουν 1000 ευρώ για τόσο κοντινή κράτηση.

Έχω κανονίσει ξανά χοριακη εδώ την Πέμπτη και Παρασκευή υπέρηχο. Δεν ξέρω όμως μήπως ειναι πολύ αργά. Με έχει τρομοκρατησει....

σε ποιο μερος μενεις? και γιατι να πας ελλαδα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sansa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Magaiver σε καταλαβαίνω απόλυτα,αλλά πρέπει να σκεφτείς αισιόδοξα,όλα θα πάνε καλά.Eleni75 μπράβο πολύ καλά τα δύο που έχεις,εύχομαι και τα δύο να τα πάρεις και να προχωρήσουν.ΕΜΑΝΝΟΥΗΛ σου εύχομαι καλά αποτελέσματα με την εξέταση του Νίκα.Τα υπόλοιπα κορίτσια πώς είστε;Bloublou85,jazz;Δύναμη.Εμένα κορίτσια ο Νικας μου είπε στις 15 θα έχει τα αποτελέσματα,αλλά περιληπτικά μου είπε ότι μάλλον δεν υποχώρησε η φλεγμονή,θα διαβάσουμε λοιπόν το πόρισμα.Με έπιασαν εχθές κάτι κλάματα,κουράστηκα πολύ.Αύριο θα πάω στο κέντρο να κάνω ενα τεστ παπ και θα κάνω και έναν υπέρηχο να δω αν υπάρχει καμιά κύστη,γιατί μόλις αδιαθετησω θα κάνω διέγερση,αν δεν εμφανιστεί πάλι κάποιο πρόβλημα.Πόση υπομονή να κάνει κάποιος;Τα είχαμε όλα,έχουμε και τις φλεγμονές.

Αχ κοριτσάκι πως σε καταλαβαίνω... κι εγώ ώρες ώρες αναρωτιέμαι που βρίσκω το κουράγιο και συνεχίζω;;; Μπήκαμε στο χορό θα χορέψουμε!!!! ❤️  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Ναι συνεχίζω. Από αύριο θα το γυρίσω σε ενέσιμη μορφή γιατί ίσως να μην απορροφάται ενδοκολπικα σωστά... Είμαι και παρά πολλές ώρες στο γραφείο τις τελευταίες μερες και ίσως δεν το έχω βοηθήσει. Δεν ξέρω?

Mag μου γιατί να ρθεις Ελλάδα ? Τόση ταλαιπωρία, αεροδρόμια, σκάλες σ'αυτή τη φάση που είσαι ????.... Νομίζω ότι έτσι κι αλλιώς δεν εξαρτάται κάτι από τους γιατρούς... Πιστεύω ότι ότι βλέπει ο γιατρός σου στον υπέρηχο εκεί το ίδιο θα δει και ο γιατρός σου εδώ... Φαντάζομαι ότι είσαι σε επικοινωνία και με τον εδώ γιατρό έτσι δεν είναι ? Τι σε συμβουλεύει αυτός ? Η ενέσιμη προγεστερόνη σίγουρα θα βοηθήσει περισσότερο. Δε ξέρω αν υπάρχει και κάτι άλλο που μπορείς να κάνεις στην παρούσα φάση. Προσπάθησε να είσαι ήρεμη , να μην αγχώνεσαι (όσο είναι εφικτό βέβαια....) και να ξεκουράζεσαι αρκετά ! Δε μπορείς να μειώσεις τις ώρες στο γραφείο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Θέλω να σάς λέω μόνο καλά νέα! Χθες όταν σας έγραψα τα αποτελέσματα της χοριακης νόμιζα ότι ήταν θετικά τα νέα...Τι αφελής! Όμως δεν είχαμε μιλήσει με τον γιατρό. Έχουν δει πολλά τα μάτια του μου είπε. Τον φοβίζει η πρώτη αρχική τιμή της προηγούμενης Παρασκευής.

Ειδικά εσύ όμως jazz και η bloublou85 δεν θέλω να στεναχώρεθειτε περισσότερο.. Έγιναν ήδη πολλά χθες.. Εσύ μίλησες με τον γιατρό σου? Είχατε βάλει 2 καλές βλαστοκυστες, σωστά?

Πάνω από 5,5 -10 όλα τα κέντρα δίνουν εγκυμοσύνη.. θα δεχτώ την επιφύλαξη του αλλά και λίγη αισιοδοξία.. το άγχος δεν σταματάει ούτε στην επιτυχία,  αυτό είναι σίγουρο! Την αλλη Πέμπτη θα πάω.. δεν ξέρω τι θα μου πει κι αυτός! Ίσως καμία λαπαροσκοπηση.. πάντως έχουμε θέμα εμφύτευσης λέω εγώ.. σκέφτομαι να δω και τον μαστρομηνα στην Αθήνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sansa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Magaiver σε καταλαβαίνω απόλυτα,αλλά πρέπει να σκεφτείς αισιόδοξα,όλα θα πάνε καλά.Eleni75 μπράβο πολύ καλά τα δύο που έχεις,εύχομαι και τα δύο να τα πάρεις και να προχωρήσουν.ΕΜΑΝΝΟΥΗΛ σου εύχομαι καλά αποτελέσματα με την εξέταση του Νίκα.Τα υπόλοιπα κορίτσια πώς είστε;Bloublou85,jazz;Δύναμη.Εμένα κορίτσια ο Νικας μου είπε στις 15 θα έχει τα αποτελέσματα,αλλά περιληπτικά μου είπε ότι μάλλον δεν υποχώρησε η φλεγμονή,θα διαβάσουμε λοιπόν το πόρισμα.Με έπιασαν εχθές κάτι κλάματα,κουράστηκα πολύ.Αύριο θα πάω στο κέντρο να κάνω ενα τεστ παπ και θα κάνω και έναν υπέρηχο να δω αν υπάρχει καμιά κύστη,γιατί μόλις αδιαθετησω θα κάνω διέγερση,αν δεν εμφανιστεί πάλι κάποιο πρόβλημα.Πόση υπομονή να κάνει κάποιος;Τα είχαμε όλα,έχουμε και τις φλεγμονές.

Αχ ρε sansa.... Πραγματικά το τι περνάμε δε λέγεται........ Πώς και δεν υποχώρησε η φλεγμονή, πόσο καιρό έκανες θεραπεία ? Και μένα ο Νίκας αυτό μου έλεγε ότι οι χρόνιες φλεγμονές δύσκολα εξουδετερώνονται... Και ότι είναι πιθανό να επιστρέψουν πάλι.... Τρέλα..... Κάνε υπομονή ρε κορίτσι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Πάνω από 5,5 -10 όλα τα κέντρα δίνουν εγκυμοσύνη.. θα δεχτώ την επιφύλαξη του αλλά και λίγη αισιοδοξία.. το άγχος δεν σταματάει ούτε στην επιτυχία,  αυτό είναι σίγουρο! Την αλλη Πέμπτη θα πάω.. δεν ξέρω τι θα μου πει κι αυτός! Ίσως καμία λαπαροσκοπηση.. πάντως έχουμε θέμα εμφύτευσης λέω εγώ.. σκέφτομαι να δω και τον μαστρομηνα στην Αθήνα..

Εμενα jazz είπε ότι απέτυχα από τη δυσκολία στη μεταφορά,γι αυτό θα κάνουμε διάνοιξη.σε περιπτώσεις δύσκολης εμβρυομεταφορας επίσης πρέπει να γίνεται δοκιμαστική πρώτα.θυμαμαι που ειπες ότι ειχατε δυσκολευτει κι εσείς.τωρα περιμένω να αδιαθετησω για να το κάνω γιατί έτσι ούτε φυσικά μπορώ να μείνω.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Μου είπε να πάω Ελλάδα αύριο... Με φοβισε πολύ αυτο. Όμως τα εισιτήρια κοστίζουν 1000 ευρώ για τόσο κοντινή κράτηση.

Έχω κανονίσει ξανά χοριακη εδώ την Πέμπτη και Παρασκευή υπέρηχο. Δεν ξέρω όμως μήπως ειναι πολύ αργά. Με έχει τρομοκρατησει....

Οτι είναι να γίνει θα γίνει κοριτσάκι μου είτε έρθεις Ελλάδα είτε μείνεις στο Μόναχο... Να περάσουν γρήγορα οι μέρες να ηρεμήσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εμενα jazz είπε ότι απέτυχα από τη δυσκολία στη μεταφορά,γι αυτό θα κάνουμε διάνοιξη.σε περιπτώσεις δύσκολης εμβρυομεταφορας επίσης πρέπει να γίνεται δοκιμαστική πρώτα.θυμαμαι που ειπες ότι ειχατε δυσκολευτει κι εσείς.τωρα περιμένω να αδιαθετησω για να το κάνω γιατί έτσι ούτε φυσικά μπορώ να μείνω.

 

Μπλουμπλούκα αν θυμάμαι καλά έχεις άλλα δύο στην κρυοσυντήρηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver καταλαβαίνω την αγωνία σου αλλά πιστεύω πως είναι λάθος ρ γιατρού να τ παίρνει τόσο αρνητικά. Κανεις δ μπορεί να σ προδικάσει την όλη εξέλιξη μιας εγκυμοσύνης. Έμεινα έγκυος τ μήνα π περίμενα περίοδο για να προχωρήσουμε σε εξωσωματική. Δεδομένου της μικρης χοριακης κ ότι είχα λίγο αίμα πίστευα πως είναι βιοχημική. Λέω κάτι πήγε να γίνει άλλα δεν. Μάλλον πέφτει. Ο γιατρός μ μ είπε ότι σκέφτομαι βλακειες, ότι πρέπει να κάνω υπομονή μέχρι να δουμε πως θα εξελιχθεί κ ότι μετά από 2 + χρόνια προσπαθειών το ότι είδα θετική χοριακη ηταβ πολύ θετικό σαν γεγονός.

Εννοείται πως τα βράδια δ κοιμόμουν από τ άγχος μ μην ξυπνήσω κ δω ποτάμι τ αίμα. Εννοείται ότι την έβγαλα στο σπιτι τον πρωρο καιρο κ πως έτρεμα στην επαναληπτική χοριακη όπως κ σε κάθε υπέρηχο. Ειδικά όταν ακούς για βιοχημικές κ παλινδρομες. Αφού πήγαινα για υπέρηχο κ γ πρώτη κουβέντα μ ήταν γιατρέ η καρδιά του χτυπάει; αυτό πες μ κ μετα μέτρα ότι θες. Ναι βρε μ έλεγε όλα καλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Αχ ρε sansa.... Πραγματικά το τι περνάμε δε λέγεται........ Πώς και δεν υποχώρησε η φλεγμονή, πόσο καιρό έκανες θεραπεία ? Και μένα ο Νίκας αυτό μου έλεγε ότι οι χρόνιες φλεγμονές δύσκολα εξουδετερώνονται... Και ότι είναι πιθανό να επιστρέψουν πάλι.... Τρέλα..... Κάνε υπομονή ρε κορίτσι....

Όντως κορίτσι οι χρόνιες φλεγμονές δύσκολα φεύγουν.Έκανα πολύ καιρό θεραπεία και πλύσεις,αλλά σταδιακά γιατί ενδιάμεσα έκανα και τις διεγέρσεις.Να φανταστείς ένα χρόνο έχουμε με το σύζυγο να έρθουμε σε ελεύθερη επαφή,δε κάνει,μπορεί να επανέλθει η φλεγμονή.Οπότε καταλαβαίνεις,θεραπεία,αντιβιώσεις,πλύσεις,διεγέρσεις και η διαδικασία του να δώσεις το δείγμα είναι το κάτι άλλο.Όμως ο Νίκας σε πολλές ερωτήσεις που μου έχει κάνει έχει πέσει μέσα.Τον εμπιστεύομαι απόλυτα και είναι η τελευταία μου ελπίδα.Μου είπε ότι μπορεί χρόνια να την έχω την φλεγμονή και ότι πιθανόν το εξωμήτριο που είχα να οφειλόταν σ¨αυτή.Θέλω να δω το πόρισμα,ξέρω ότι θα χρειαστεί και άλλη θεραπεία,θέλω να ελπίζω όμως ότι δε θα μου γράφει επανεξέταση,δε θα το αντέξω να το ξαναδώσω δείγμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Μπλουμπλούκα αν θυμάμαι καλά έχεις άλλα δύο στην κρυοσυντήρηση;

Όχι ζετακι αυτά τα έβαλα τώρα,τωρα θα ξεκινησω ξανά διέγερση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εμενα jazz είπε ότι απέτυχα από τη δυσκολία στη μεταφορά,γι αυτό θα κάνουμε διάνοιξη.σε περιπτώσεις δύσκολης εμβρυομεταφορας επίσης πρέπει να γίνεται δοκιμαστική πρώτα.θυμαμαι που ειπες ότι ειχατε δυσκολευτει κι εσείς.τωρα περιμένω να αδιαθετησω για να το κάνω γιατί έτσι ούτε φυσικά μπορώ να μείνω.

 

Μα αφού έκατσαν εκεί που έπρεπε, επειδή ζοριστηκε λίγο να περάσει τον καθετήρα αποτύχαμε; Δύσκολο να το πιστέψω.. απ'την άλλη ακούω τα κορίτσια με την εξέταση του Νίκα και λέω ούτε τα μισά απ'αυτά δεν έχω κάνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Μα αφού έκατσαν εκεί που έπρεπε, επειδή ζοριστηκε λίγο να περάσει τον καθετήρα αποτύχαμε; Δύσκολο να το πιστέψω.. απ'την άλλη ακούω τα κορίτσια με την εξέταση του Νίκα και λέω ούτε τα μισά απ'αυτά δεν έχω κάνει...

Εμενα έτσι μου είπε γιατί μέχρι να τα αφήσουν τα εμβρυα ταλαιπωρούνται κι όταν παγιδεύεται να μπει μπορεί να τραβήξει από τα τοιχώματα κάποια βλεννη μπροστά που θα τα εμποδίσει μετα.κοιτα απλά λέω ότι ή εμβρυομεταφορα θα πρέπει να γίνεται εύκολα,τωρα εμενα ήταν σίγουρος ότι αυτό εφταιξε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eleni73 καλή επιτυχία!!! Εύχομαι να πάει καλά!!!

@jazz μου χαίρομαι που είσαι ψύχραιμη και κάπως καλύτερα σήμερα.

@sansa λίγο υπομονή ακόμα. Σε καταλαβαίνω, αλλά προσπάθησε να περάσει όσο πιο ανώδυνα γίνεται η αναμονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Eleni73 καλή επιτυχία!!! Εύχομαι να πάει καλά!!!

@jazz μου χαίρομαι που είσαι ψύχραιμη και κάπως καλύτερα σήμερα.

@sansa λίγο υπομονή ακόμα. Σε καταλαβαίνω, αλλά προσπάθησε να περάσει όσο πιο ανώδυνα γίνεται η αναμονή.

Εμενα??με ξεχάσες εμενα? Χαχαχαχαχαχα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

σε ποιο μερος μενεις? και γιατι να πας ελλαδα?

Στην Γερμανία μένω. Ο γιατρός χθες μου είπε να πάω στην Αθήνα να με δει για να σιγουρευτεί ότι δεν είναι εξωμητριο.. Αλλά δεν νομίζω να πάω. Θα περιμένουμε μέχρι την Παρασκευή και εάν πάλι δεν φανεί στον υπέρηχο τότε θα κλείσουμε εισιτήρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Magaiver καταλαβαίνω την αγωνία σου αλλά πιστεύω πως είναι λάθος ρ γιατρού να τ παίρνει τόσο αρνητικά. Κανεις δ μπορεί να σ προδικάσει την όλη εξέλιξη μιας εγκυμοσύνης. Έμεινα έγκυος τ μήνα π περίμενα περίοδο για να προχωρήσουμε σε εξωσωματική. Δεδομένου της μικρης χοριακης κ ότι είχα λίγο αίμα πίστευα πως είναι βιοχημική. Λέω κάτι πήγε να γίνει άλλα δεν. Μάλλον πέφτει. Ο γιατρός μ μ είπε ότι σκέφτομαι βλακειες, ότι πρέπει να κάνω υπομονή μέχρι να δουμε πως θα εξελιχθεί κ ότι μετά από 2 + χρόνια προσπαθειών το ότι είδα θετική χοριακη ηταβ πολύ θετικό σαν γεγονός.

Εννοείται πως τα βράδια δ κοιμόμουν από τ άγχος μ μην ξυπνήσω κ δω ποτάμι τ αίμα. Εννοείται ότι την έβγαλα στο σπιτι τον πρωρο καιρο κ πως έτρεμα στην επαναληπτική χοριακη όπως κ σε κάθε υπέρηχο. Ειδικά όταν ακούς για βιοχημικές κ παλινδρομες. Αφού πήγαινα για υπέρηχο κ γ πρώτη κουβέντα μ ήταν γιατρέ η καρδιά του χτυπάει; αυτό πες μ κ μετα μέτρα ότι θες. Ναι βρε μ έλεγε όλα καλα. 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το κουράγιο που μου δίνεις! Μακάρι να είμαστε μια παρόμοια περίπτωση!!! Διάβασα την ιστορία σου και στον άντρα μου και συγκινήθηκαμε! Ποτέ έγινε αυτό? Είσαι ακόμα έγκυος ή γεννήσατε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εμενα??με ξεχάσες εμενα? Χαχαχαχαχαχα?

Άσε με βρε συμπεθέρα. Πού έλιωσα από τον καημό μου για σένα.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver αυτό έγινε πριν 2 κ κατι χρόνια περίπου. Τώρα έχουμε μια ταρζανιτσα 1.5 χρόνων. 8 Δεκεμβρίου 2016 περάσαμε Επιτροπή εξωσωματικής κ 13 Δεκεμβρίου είχα θετική χοριακη. Θυμάμαι εκείνες τις βδομαδες λεπτό προς λεπτό. Όλες τις στιγμές. Κ δ θα τις ξεχάσω ποτέ. Ακόμη όταν περνάω εξω απο τ Ιπποκράτειο π περάσαμε Επιτροπή συγκινούμαι.

Τώρα είμαι εγκυος στον 7ο μήνα με μια μόνο ελεύθερη επαφή. Θέλαμε κ 2ο παιδάκι κ είχαμε πει θα ξεκινούσαμε σχετικά γρήγορα ώστε να έχουμε κπ χρόνο μπροστά μας για να ξανά μπούμε στη διαδικασία των εξετάσεων κ της εξωσωματικής. Ωστόσο δ είχαμε ξεκινήσει ακόμη ελεύθερες επαφές. Ένα κ μοναδικό βράδυ δ είχαμε προφυλάξεις λέω έλα μωρέ σιγά. Ξυονησε στο καπάκι η μικρη σηκώθηκα αρον αρον πήγα πλύθηκα κανονικα. Κ τσουπ να το το θετικό τεστ.  Δε ξέρω σε ποιο από τα 2 πάθαμε μεγαλύτερο σοκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Magaiver αυτό έγινε πριν 2 κ κατι χρόνια περίπου. Τώρα έχουμε μια ταρζανιτσα 1.5 χρόνων. 8 Δεκεμβρίου 2016 περάσαμε Επιτροπή εξωσωματικής κ 13 Δεκεμβρίου είχα θετική χοριακη. Θυμάμαι εκείνες τις βδομαδες λεπτό προς λεπτό. Όλες τις στιγμές. Κ δ θα τις ξεχάσω ποτέ. Ακόμη όταν περνάω εξω απο τ Ιπποκράτειο π περάσαμε Επιτροπή συγκινούμαι.

Τώρα είμαι εγκυος στον 7ο μήνα με μια μόνο ελεύθερη επαφή. Θέλαμε κ 2ο παιδάκι κ είχαμε πει θα ξεκινούσαμε σχετικά γρήγορα ώστε να έχουμε κπ χρόνο μπροστά μας για να ξανά μπούμε στη διαδικασία των εξετάσεων κ της εξωσωματικής. Ωστόσο δ είχαμε ξεκινήσει ακόμη ελεύθερες επαφές. Ένα κ μοναδικό βράδυ δ είχαμε προφυλάξεις λέω έλα μωρέ σιγά. Ξυονησε στο καπάκι η μικρη σηκώθηκα αρον αρον πήγα πλύθηκα κανονικα. Κ τσουπ να το το θετικό τεστ.  Δε ξέρω σε ποιο από τα 2 πάθαμε μεγαλύτερο σοκ.

Απίστευτο!!! Τέλεια η ιστορία σας! Πολύ συγκινητική!!! Να πάνε όλα καλά με αυτή την εγκυμοσύνη σου! Κοριτσάκι έχετε πάλι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...