Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για τα γλυκά λόγια που μου γραψατε! Εδώ θα είμαι μαζί σας για όλα όσα θα έρθουν τις επόμενες μέρες και ελπίζω σε χαρές ΜΟΝΟ! Να μην μου στεναχωριέστε (ειδικά οι εγκυουλες μας @nikona και @Zeta.) !

Η τιμή της χοριακης μου μόλις βγήκε. Είναι 10. Μάλλον κάτι πήγε να γίνει και δεν έγινε... Δεν ξέρω. Θα μιλήσω με το γιατρό το απόγευμα να μου πει την γνώμη του. Πάντως τα χάπια ακόμα δεν πρέπει να τα σταματήσω γιατί υπάρχει μια πολύ μικρή περίπτωση να άργησε να εμφυτευθει. 

Διάβασα το αρχικό μήνυμα και στενοχωρηθηκα πάρα πολύ, αλλά με αυτό τώρα χάρηκα! Η ελπίδα υπάρχει, μην την αφήνετε εσύ και ο άνδρας σου. Πότε θα επαναλάβεις τη χοριακη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η jazz είπε:

Κορίτσια όλα πήγαν καλά, από την απόψυξη 2+2 εμβρύων έμειναν δυο καλά εμβρυακια τα οποία και μεταφέραμε. @Bloublou85 ταλαιπωρήθηκε Κ εμένα ο γιατρός (κι εγώ !) μεχρι να περάσει το καθετηρακι μέσα από τον τράχηλο. Μου είπε είχες μια μικρή στένωση αλλά το ξεπεράσαμε και όλα καλά. Τώρα είναι στην θέση που πρέπει. Όχι υπερβολές, ηρεμία ξεκούραση 2-3-4 μέρες. Η μαία που ήρθε μετά μου είπε θα είσαι σαν έγκυος.. 

τι εννοεις @jazz μου 2+2? δηλ. 4 κ εμειναν τα 2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η antzy9 είπε:

τι εννοεις @jazz μου 2+2? δηλ. 4 κ εμειναν τα 2

Ναι κορίτσι μου. Ήταν χωρισμένα δύο σε μια παλέτα και δύο σε άλλη, από ένα καλό και ένα μέτριο στην καθεμία. Από την πρώτη προχώρησε το ένα οπότε έβγαλε και την2η όπου πάλι προχώρησε το ένα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@jazz άρα βάλατε ένα καλό και ένα μέτριο έμβρυο 5ης ημέρας? Σωστά? Αισθάνεσαι καλά? Τι οδηγίες σου έχει δώσει ο γιατρός?

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου τα δικά σας τα έμβρυα πως είναι? Τα καταψυξατε?

@sokola4 δεν έχω πάρει ποτέ φεμαρα. Άλλες κοπέλες όμως έχουν πάρει και θα σε βοηθησουν με την απορία σου.

@Eleni73 καλό ξεκίνημα!!!?

Για μένα κορίτσια η επανάληψη της χοριακης είναι για την Δευτέρα. Κατά τις 5 τα ξημερώματα έκανα ένα τεστ ούρων από το φαρμακείο και έδειξε μια άχνη γραμμουλα. Είναι δύσκολη αυτή η χθεσινή τιμή 10 για να προχωρήσει πιστεύω. Όμως οσο ο γιατρός δίνει κάποιες ελπίδες ελπίζουμε και εμείς!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@jazz άρα βάλατε ένα καλό και ένα μέτριο έμβρυο 5ης ημέρας? Σωστά? Αισθάνεσαι καλά? Τι οδηγίες σου έχει δώσει ο γιατρός?

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου τα δικά σας τα έμβρυα πως είναι? Τα καταψυξατε?

@sokola4 δεν έχω πάρει ποτέ φεμαρα. Άλλες κοπέλες όμως έχουν πάρει και θα σε βοηθησουν με την απορία σου.

@Eleni73 καλό ξεκίνημα!!!?

Για μένα κορίτσια η επανάληψη της χοριακης είναι για την Δευτέρα. Κατά τις 5 τα ξημερώματα έκανα ένα τεστ ούρων από το φαρμακείο και έδειξε μια άχνη γραμμουλα. Είναι δύσκολη αυτή η χθεσινή τιμή 10 για να προχωρήσει πιστεύω. Όμως οσο ο γιατρός δίνει κάποιες ελπίδες ελπίζουμε και εμείς!

 

Δύο καλά βάλαμε, τα δύο μέτρια από την κάθε παλέτα δεν τα κατάφεραν στην απόψυξη...

Υπάρχει ελπίδα ακόμα.. τα τεστ ούρων όταν είναι χαμηλή η χοριακή δύσκολα την ανιχνεύουν. Οπότε ίσως ανέβηκε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Δύο καλά βάλαμε, τα δύο μέτρια από την κάθε παλέτα δεν τα κατάφεραν στην απόψυξη...

Υπάρχει ελπίδα ακόμα.. τα τεστ ούρων όταν είναι χαμηλή η χοριακή δύσκολα την ανιχνεύουν. Οπότε ίσως ανέβηκε!!

Ααα τα καλά τα κατάφεραν..? Λογικό! Να ξεκουραστείς και να κάνεις όμορφα πράγματα για να τα δελεάζεις να μείνουν στην κοιλίτσα σου ?

Μόνο ευχάριστα να ακούμε!!! Αααααχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

@jazz άρα βάλατε ένα καλό και ένα μέτριο έμβρυο 5ης ημέρας? Σωστά? Αισθάνεσαι καλά? Τι οδηγίες σου έχει δώσει ο γιατρός?

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου τα δικά σας τα έμβρυα πως είναι? Τα καταψυξατε?

@sokola4 δεν έχω πάρει ποτέ φεμαρα. Άλλες κοπέλες όμως έχουν πάρει και θα σε βοηθησουν με την απορία σου.

@Eleni73 καλό ξεκίνημα!!!?

Για μένα κορίτσια η επανάληψη της χοριακης είναι για την Δευτέρα. Κατά τις 5 τα ξημερώματα έκανα ένα τεστ ούρων από το φαρμακείο και έδειξε μια άχνη γραμμουλα. Είναι δύσκολη αυτή η χθεσινή τιμή 10 για να προχωρήσει πιστεύω. Όμως οσο ο γιατρός δίνει κάποιες ελπίδες ελπίζουμε και εμείς!

 

Κοριτσάκι μου χθες όμως με χοριακή 10 το τεστ δεν έδειξε κάτι, άρα για μα φανεί σημερα μια αχνή γραμμή  λογικά θα ανέβηκε ... βέβαια παίζει ρόλο αν είναι διαφορετικά τα τεστ, με καθυστέρηση ή χωρίς... μην χάνεις την ελπίδα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@jazz πως είσαι σήμερα;εμενα έχει πιαστεί ο απαυτος μου.απο αύριο θα αρχίσω να κάνω τίποτα.

Εγώ πήρα άδεια 10 μέρες από την δουλειά με αιτιολογία οσφυαλγία και μου φαίνεται στο τέλος θα την πάθω... ο άντρας μου όλα στα χέρια μου τα φέρνει.. σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα και για τις ενέσεις! Τι λες να κάνεις αυριο, βολτιτσα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια βγείτε μια βολτιτσα με το αυτοκίνητο, πάτε για ένα καφέ. Τί ο καναπές του σπιτιού τί της καφετέριας. Μη σας σπάσουν τα νεύρα. 

@Magaiver κοριτσάκι μου, εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Μόνο ευχάριστα να έχουμε κορίτσια για όλες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Εγώ πήρα άδεια 10 μέρες από την δουλειά με αιτιολογία οσφυαλγία και μου φαίνεται στο τέλος θα την πάθω... ο άντρας μου όλα στα χέρια μου τα φέρνει.. σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα και για τις ενέσεις! Τι λες να κάνεις αυριο, βολτιτσα;

Μία από τα ίδια τόσες μέρες αλλά είπα αύριο να με βγάλει δεν άντεχω άλλο.στην ουσία είμαστε στην ίδια μέρα σήμερα είναι να κάνουμε κι οι δυο εμφύτευση.εσενα ποτέ σου είπαν να βγεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Μία από τα ίδια τόσες μέρες αλλά είπα αύριο να με βγάλει δεν άντεχω άλλο.στην ουσία είμαστε στην ίδια μέρα σήμερα είναι να κάνουμε κι οι δυο εμφύτευση.εσενα ποτέ σου είπαν να βγεις;

Γενικά μέχρι Δευτέρα, Τρίτη θα μείνω ξάπλα χαλαρά... Περίπου3 μέρες μου είπαν είναι η αλήθεια.. χθες και σήμερα σπανε τα εβρυακια  μια μεμβράνη-κοιλότητα που μου έδειξε στις φωτό και ψάχνουν που να γαντζωθουν στο ενδομήτριο... Να πας αλλά κοντά και όχι πολύ ώρα..κάτσε 2 μερουλες ακόμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Γενικά μέχρι Δευτέρα, Τρίτη θα μείνω ξάπλα χαλαρά... Περίπου3 μέρες μου είπαν είναι η αλήθεια.. χθες και σήμερα σπανε τα εβρυακια  μια μεμβράνη-κοιλότητα που μου έδειξε στις φωτό και ψάχνουν που να γαντζωθουν στο ενδομήτριο... Να πας αλλά κοντά και όχι πολύ ώρα..κάτσε 2 μερουλες ακόμα

Σήμερα με πόνεσε ή μέση μου αριστερά.κοιτα απλά κανένα μαγείρεμα θα ξεκινησω αυριο,κανενα καφεδακι αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η jazz είπε:

Γενικά μέχρι Δευτέρα, Τρίτη θα μείνω ξάπλα χαλαρά... Περίπου3 μέρες μου είπαν είναι η αλήθεια.. χθες και σήμερα σπανε τα εβρυακια  μια μεμβράνη-κοιλότητα που μου έδειξε στις φωτό και ψάχνουν που να γαντζωθουν στο ενδομήτριο... Να πας αλλά κοντά και όχι πολύ ώρα..κάτσε 2 μερουλες ακόμα

OMG? ποσο διαφέρουν οι οδηγίες των γιατρών! Εμένα μου είχαν πει ότι δεν χρειάζεται να μείνω καθόλου στο σπίτι. Να επιστρέψω αμέσως δουλειά. Να περπατάω να κάνω ελαφριά γυμναστική εάν θέλω. Επαφες κανονικά επιτρέπονταν. Απίστευτο πόσο διαφοροποιουνται οι προσεγγισεις των γιατρών! Ευτυχώς που τα συζητάμε εδώ και καταλαβαίνουμε πόσο χαοτική είναι η τακτικη του καθενός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

OMG? ποσο διαφέρουν οι οδηγίες των γιατρών! Εμένα μου είχαν πει ότι δεν χρειάζεται να μείνω καθόλου στο σπίτι. Να επιστρέψω αμέσως δουλειά. Να περπατάω να κάνω ελαφριά γυμναστική εάν θέλω. Επαφες κανονικά επιτρέπονταν. Απίστευτο πόσο διαφοροποιουνται οι προσεγγισεις των γιατρών! Ευτυχώς που τα συζητάμε εδώ και καταλαβαίνουμε πόσο χαοτική είναι η τακτικη του καθενός..

Και εμένα δεν μου είπαν να μείνω σπίτι.. μόνη μου το αποφάσισα. Αλλά αν πήγαινα στη δουλειά δεν μπορουσα να αποφύγω την ορθοστασία και το σκύψιμο. Και επειδή δεν ξέρει κανείς τίποτα στην δουλειά πήρα άδεια για οσφυαλγία.. Επαφές τις απαγόρεψε ρητά! Η βασική οδηγία είναι 2-3 μέρες χαλαρά και μετά οχι βάρος. Είναι πολύ γενικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η jazz είπε:

Και εμένα δεν μου είπαν να μείνω σπίτι.. μόνη μου το αποφάσισα. Αλλά αν πήγαινα στη δουλειά δεν μπορουσα να αποφύγω την ορθοστασία και το σκύψιμο. Και επειδή δεν ξέρει κανείς τίποτα στην δουλειά πήρα άδεια για οσφυαλγία.. Επαφές τις απαγόρεψε ρητά! Η βασική οδηγία είναι 2-3 μέρες χαλαρά και μετά οχι βάρος. Είναι πολύ γενικο

Κατάλαβα.. Πολύ καλά έκανες και δεν πήγες σε συνθήκες ορθοστασίας! Πως αισθάνεσαι στο σπίτι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Κατάλαβα.. Πολύ καλά έκανες και δεν πήγες σε συνθήκες ορθοστασίας! Πως αισθάνεσαι στο σπίτι? 

Καλημέρα! Λίγο πονάει η μέση μου από την ξαπλα... Είχα και ελάχιστο καφέ εχθές το βράδυ, μάλλον τραυματίστηκε ο τράχηλος απο το ζόρι να περάσει ο καθετήρας αλλά αγχώθηκα λιγο. πολλη πρωτεϊνη , ανανά, σπανάκι και αγκαλίτσες με τον σκυλάκο μου... Έχω και 1-2 βιβλία να ξεχνιέμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η jazz είπε:

Καλημέρα! Λίγο πονάει η μέση μου από την ξαπλα... Είχα και ελάχιστο καφέ εχθές το βράδυ, μάλλον τραυματίστηκε ο τράχηλος απο το ζόρι να περάσει ο καθετήρας αλλά αγχώθηκα λιγο. πολλη πρωτεϊνη , ανανά, σπανάκι και αγκαλίτσες με τον σκυλάκο μου... Έχω και 1-2 βιβλία να ξεχνιέμαι..

Αυτο με τη μέση εκνευριστικο να νυσταζεις κ να μη βολευεσαι απ το πόνο.μηπως ήταν απ την εμφύτευση το καφέ κι όχι απ το ζόρισμα? γιατί αν ήταν θα είχες αμέσως μετα τη μεταφορά καφέ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Αυτο με τη μέση εκνευριστικο να νυσταζεις κ να μη βολευεσαι απ το πόνο.μηπως ήταν απ την εμφύτευση το καφέ κι όχι απ το ζόρισμα? γιατί αν ήταν θα είχες αμέσως μετα τη μεταφορά καφέ.

Εγώ κοιμάμαι στον καναπέ γιατί η κρεβατοκάμαρα είναι επάνω και είναι χειρότερα.. μπα λίγο νωρίς είναι για εμφύτευση.. προγεστερόνη σε τι μορφή παίρνεις;; Πήγες την βόλτα σου σήμερα, πώς είσαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Εγώ κοιμάμαι στον καναπέ γιατί η κρεβατοκάμαρα είναι επάνω και είναι χειρότερα.. μπα λίγο νωρίς είναι για εμφύτευση.. προγεστερόνη σε τι μορφή παίρνεις;; Πήγες την βόλτα σου σήμερα, πώς είσαι;;;

Κάτσε καλέ αφού εβαλες βλαστοκύστες ή εμφύτευση ξεκινάει την επόμενη μερα δηλ χτες.βαζω μία κρέμα crinone και μία ενεση prolutex.τωρα τώρα θα παω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κάτσε καλέ αφού εβαλες βλαστοκύστες ή εμφύτευση ξεκινάει την επόμενη μερα δηλ χτες.βαζω μία κρέμα crinone και μία ενεση prolutex.τωρα τώρα θα παω?

Τέλεια κοριτσάκι!! Καλά να περάσετε. Εδώ Θεσσαλονίκη έχει τέλειο καιρό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Εγώ κοιμάμαι στον καναπέ γιατί η κρεβατοκάμαρα είναι επάνω και είναι χειρότερα.. μπα λίγο νωρίς είναι για εμφύτευση.. προγεστερόνη σε τι μορφή παίρνεις;; Πήγες την βόλτα σου σήμερα, πώς είσαι;;;

Εγώ συμφωνώ με τη συμπεθέρα μου. Μπορεί να είναι καλό σημάδι. Σε κάθε περίπτωση δεν είναι κακό. Καλή επιτυχία κορίτσι μου. Υπομονή τώρα και αισιοδοξία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Εγώ συμφωνώ με τη συμπεθέρα μου. Μπορεί να είναι καλό σημάδι. Σε κάθε περίπτωση δεν είναι κακό. Καλή επιτυχία κορίτσι μου. Υπομονή τώρα και αισιοδοξία! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Έχουμε δρόμο ακόμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@jazz @Bloublou85 καλη επιτυχια ! Αγωνιουμε κι εμεις μαζι σας !!! Ευκαιρια για καναπε κοριτσια ! Και χαλαρωση ! Τρεχουμε σαν τις τρελες απο υπερηχο σε υπερηχο κι απο γιατρο σε μικροβιολογικο ! Τωρα ειναι ευκαιρια για χαλαρωση ! Να το ευχαριστηθειτε ? 

@Magaiver ακι μου μακαρι να μας κανεις την εκπληξηηηηηηηη !!!!!! Συμφωνω με τα κοριτσια ! Πολυ ελπιδοφορο το θετικο τεστ !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@jazz συμφωνώ και εγώ με τα κορίτσια!!! Ίσως το καφέ να είναι καλός οιωνός ? Θα φανεί τις επόμενες μέρες εάν συνεχίσει το καφέ

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου σε ευχαριστώ τόσο πολύ! Μακάρι αλλά αντικείμενικα μιλώντας είναι δύσκολο με τόσο χαμηλή χοριακη να πάει καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...