Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Νικονα αύριο έχω τέταρτη δεν είναι αύριο??? Κοίταξα το ημερολόγιο μόλις το είδα.

Bloublou85 εύχομαι καλή επιτυχία για αύριο,η προσπάθεια αυτή να είναι και η τυχερή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατερινα❤️ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι νέα εδώ! Σας διαβάζω πολλές μέρες για να πάρω κουράγιο μήπως έρθει κ σε εμένα το καλό αλλά ξέρω ήδη πως είναι μάταιο. 17/1 έκανα την εξωσωματική, δυστυχώς μόνο ένα τριών ημερών κ αύριο έχω τη χοριακη. Από εχθές όμως τα πράγματα άλλαξαν. Αίμα κ μάλιστα κανονική ροη. Όχι τόσο όσο στη περίοδο αλλά κανονική! Τι να κάνω? Να πάω για χοριακη η δεν έχει νόημα? Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα!!

Εννοείται πως θα πας! Καμία φορά δεν ξέρεις... Στην προηγούμενη εμβρυομεταφορα είχα αίμα και ήταν αρνητικό αλλά σε άλλες κοπέλες έχει τύχει. Προετοιμάσου όσο μπορείς ψυχολογικά γιατί είναι πολύ δύσκολο να μαθαίνεις το αποτέλεσμα της χοριακης...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Αύριο ναι Τετάρτη! Καλή επιτυχία μπλουμπλουκι!!!

Ευχαριστώ κορίτσια μου!!! Κοντοζυγωνεις κι εσύ τώρα ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου!!! Κοντοζυγωνεις κι εσύ τώρα ε;

Μην μου το θυμίζεις ? 

Εσένα σου έχει δώσει ημερομηνία χοριακης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Μην μου το θυμίζεις ? 

Εσένα σου έχει δώσει ημερομηνία χοριακης?

Σε δώδεκα μέρες! Σταμάτα όλα ειναι τέλεια❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Νικονα αύριο έχω τέταρτη δεν είναι αύριο??? Κοίταξα το ημερολόγιο μόλις το είδα.

Χαχαχα πω πω σε εκανα να καρδιοχτυπησεις σιγουρα!!!

Μπερδευτηκα μπλουμπλου, με συγχωρείς! 

Αυριο λοιπον! Με το καλο να τα υποδεχτεις τα εμβρυακια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Σε δώδεκα μέρες! Σταμάτα όλα ειναι τέλεια❤

10-11 Φλεβάρη βγαίνει. Θα έχω πολύ αγωνία τώρα και για σένα! Να σου βαλουν τα τυχερά σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Πήραμε 15 απ τα οποία γονιμοποιήθηκαν τα 14 ? !

Ωωωωω!!!!! Τέλεια!!!! Να έχεις κ καλά αποτελέσματα από τον Νίκα Εμμανουηλ μου!!! ❤️ Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κατερινα❤️ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι νέα εδώ! Σας διαβάζω πολλές μέρες για να πάρω κουράγιο μήπως έρθει κ σε εμένα το καλό αλλά ξέρω ήδη πως είναι μάταιο. 17/1 έκανα την εξωσωματική, δυστυχώς μόνο ένα τριών ημερών κ αύριο έχω τη χοριακη. Από εχθές όμως τα πράγματα άλλαξαν. Αίμα κ μάλιστα κανονική ροη. Όχι τόσο όσο στη περίοδο αλλά κανονική! Τι να κάνω? Να πάω για χοριακη η δεν έχει νόημα? Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα!!

Κατερίνα μου εννοείτε ότι θα πας για χοριακή... ποτέ δεν ξέρεις, αν κ το πιο πιθανό είναι η αλήθεια να είναι αρνητική. Αν επιτρέπεται πόσο χρόνων είσαι κ γιατί σου έβαλε μόνο 1; Συνήθως οι πιο πολλοί προτείνουν ν γίνει συλλογή για να μεταφερθούν τουλάχιστον 2 κ μετά από κάποια ηλικία κ πιο πολλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Όλα καλά! Τον πήρα κ τι μου λέει;;κάποιο λάθος εκανα δε μετραμε λεει ποτέ όταν ξεκινάμε προγεστερόνη,πριν μετράμε κ μετά την εμβρυομεταφορά.οτι να ναι τσαμπα το τριανταευρο.

Χαλάλι το 30αρι βρε... Δεν μας βόλευε η τιμή της?  Άντε τωρα να καλοδεχτείς αύριο τα εμβρυάκια σου!!! ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Χαχαχα πω πω σε εκανα να καρδιοχτυπησεις σιγουρα!!!

Μπερδευτηκα μπλουμπλου, με συγχωρείς! 

Αυριο λοιπον! Με το καλο να τα υποδεχτεις τα εμβρυακια σας!!!

Για δέκα δευτερα μέχρι να δω το ημερολόγιο κάνε εικόνα τη φάτσα μου κ το μάτι το γουρλωτο χαχαχαχα ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

10-11 Φλεβάρη βγαίνει. Θα έχω πολύ αγωνία τώρα και για σένα! Να σου βαλουν τα τυχερά σας!!!

Ειπαμε θα γιορτασουμε βαλεντινο φέτος θα γεμισουμε το σπίτι κόκκινα μπαλόνια κι αρκουδακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Χαλάλι το 30αρι βρε... Δεν μας βόλευε η τιμή της?  Άντε τωρα να καλοδεχτείς αύριο τα εμβρυάκια σου!!! ❤️❤️❤️ 

Χαλαλι της δε πειράζει.ευχαριστω ζετακι μου!!!

@satya μου το ξέρω ότι με σκέφτεστε κ πραγματικά παίρνω πολύ δύναμη εκείνη τη στιγμή νιώθω σαν να σας έχω όλες δίπλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιαα  αρχικα καλα αποτελεσματα σε οσες περιμενουν χοριακες,με το καλο να γινουν οι ετ και να εξελιχθουν ομορφα οι εγκυμοσυνες!!! Προχθες ετοιμασαμε στο κεντρο τα δικαιολογητικα για να περασουμε επιτροπη την αλλη εβδομαδα και ειδα οτι αναμεσα σε ολα ειναι και  η γνωματευση του γιατρου για τα φαρμακα και τις ποσοτητες που θα χρειαστω.Αν και ακομη δεν συζητησαμε με τον γιατρο τι πρωτοκολλο θα ακολουθησω  βλεπω οτι εχει σημειωσει τα φαρμακα που θα χρειαστω  και αυτα ειναι ovitrelle,utrogestan,cetrotide,gonal-f 300 και gonal-f 900.Aυτα απο που θα τα προμηθευτω??Απο την φαρμακαποθηκη του εοππυ?Ή απο φαρμακεια??Θυμαμαι οτι πριν λιγες μερες ειχατε αναφερει οτι υπαρχει ελλειψη gonal...τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση??Εν τω μεταξυ εψαξα λιγο και ειδα πως γινονται οι ενεσεις και αγχωθηκα καπως..Θελει απολυτη ακριβεια στην προετοιμασια καθως και στην ωρα που πρεπει να γινουν ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Bloublou85 μα φυσικά μας έχεις δίπλα σου? Μια όλες και όλες για μία! Αύριο είμαστε όλες για σένα!!! 

Ποιος τη χάρη μου!!!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Καλή επιτυχία συμπεθέρα. Ο γαμπρός μου έρχεται ????. Πήγαινε να μου τον φέρεις αύριο.

Ευχαριστώ συμπεθερακι! Στον φέρνω τρέχοντας του χω φτιάξει περιβάλλον θα απλωθεί εκει κ δε θα λέει να φυγει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Ευχαριστώ συμπεθερακι! Στον φέρνω τρέχοντας του χω φτιάξει περιβάλλον θα απλωθεί εκει κ δε θα λέει να φυγει!

Καλημέρα κοριτσάκι!!!! Με το καλό να υποδεχτεις τα εμβρυακια σου!!!♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Zefi87 είπε:

Κοριτσιαα  αρχικα καλα αποτελεσματα σε οσες περιμενουν χοριακες,με το καλο να γινουν οι ετ και να εξελιχθουν ομορφα οι εγκυμοσυνες!!! Προχθες ετοιμασαμε στο κεντρο τα δικαιολογητικα για να περασουμε επιτροπη την αλλη εβδομαδα και ειδα οτι αναμεσα σε ολα ειναι και  η γνωματευση του γιατρου για τα φαρμακα και τις ποσοτητες που θα χρειαστω.Αν και ακομη δεν συζητησαμε με τον γιατρο τι πρωτοκολλο θα ακολουθησω  βλεπω οτι εχει σημειωσει τα φαρμακα που θα χρειαστω  και αυτα ειναι ovitrelle,utrogestan,cetrotide,gonal-f 300 και gonal-f 900.Aυτα απο που θα τα προμηθευτω??Απο την φαρμακαποθηκη του εοππυ?Ή απο φαρμακεια??Θυμαμαι οτι πριν λιγες μερες ειχατε αναφερει οτι υπαρχει ελλειψη gonal...τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση??Εν τω μεταξυ εψαξα λιγο και ειδα πως γινονται οι ενεσεις και αγχωθηκα καπως..Θελει απολυτη ακριβεια στην προετοιμασια καθως και στην ωρα που πρεπει να γινουν ε?

Με το καλό κορίτσια να γεμίσετε εγκυούλες!!!Ναι απο φαρμακείου του εοππυ θα τα πάρεις!!Τώρα για την έλλειψη ρώτα κ τον γιατρό σου τώρα!!Επίσης θέλουν οι ενέσεις περίπου ίδια ώρα!!Εγώ σκέφτομαι να αρχίσω απ το φαρμακείο να μου τις κάνει κ μετά να επιχειρήσω μόνη!!Τίποτε άλλο δν με αγχώνει παρα μόνο αυτές οι ενέσεις!!Κ στην σπερματέγχυση που έκανα όλες σε φαρμακείο τις έκανα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω τα φάρμακα σε πόσες μέρες μπορώ να τα παραλάβω?Επειδή θα ξεκινήσω Μάρτιο κ επιτροπή περνάω απο βδομάδα πχ μπορώ να τα παραλάβω μετά απο 3 βδομάδες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Zefi87 είπε:

ovitrelle,utrogestan,cetrotide,gonal-f 300 και gonal-f 900.Aυτα απο που θα τα προμηθευτω??Απο την φαρμακαποθηκη του εοππυ?Ή απο φαρμακεια??Θυμαμαι οτι πριν λιγες μερες ειχατε αναφερει οτι υπαρχει ελλειψη gonal...τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση??Εν τω μεταξυ εψαξα λιγο και ειδα πως γινονται οι ενεσεις και αγχωθηκα καπως..Θελει απολυτη ακριβεια στην προετοιμασια καθως και στην ωρα που πρεπει να γινουν ε?

Από το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ θα πάρεις τις Gonal .αν είναι σε έλλειψη, θα σου πουν αυτοί πως θα κινηθείς. Για ολα τα υπόλοιπα θα πρέπει από το κέντρο να σου τα συνταγογραφησουν και να τα πάρεις από φαρμακείο με συμμετοχή. Την ίδια ώρα θα τις κάνεις. Είναι τόσο λεπτή η βελόνα, σαν τριχουλα, δεν καταλαβαίνεις τίποτα!!! 1-2 θα κάνεις και μετά θα έχεις συνηθίσει. Καλή αρχή και καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω τα φάρμακα σε πόσες μέρες μπορώ να τα παραλάβω?Επειδή θα ξεκινήσω Μάρτιο κ επιτροπή περνάω απο βδομάδα πχ μπορώ να τα παραλάβω μετά απο 3 βδομάδες?

Μπορεις να τα παραλαβεις μολις λαβεθς την εγκριση της επιτροπης. Με την αποφαση που θα σου δωσει η επιτροπη θα πας σε φαρμακειο του εοπυυ και θα παρεις τις ενεσεις της διεγερσης. Δωρεαν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...