Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

Καλό μήνα κορίτσια μου! Σε όσες έχουν ξεκινήσει εύχομαι καλή επιτυχία, σε όσες ετοιμάζονται για εμβρυομεταφορα με το καλό να υποδεχθούν τα εμβρυακια τους, στις εγκυουλες μας να το απολαύσουν κ σε μας τις υπόλοιπες με το καλο να ξεκινήσουμε με περισσότερη δύναμη κ αισιοδοξία???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημερα! Κι εμένα τη πέμπτη μέρα δεν είχαν μεγαλώσει εξ άλλου είναι νωρίς,θα μεγαλώσουν ακομα μην ανησυχεις.καλη σου επιτυχία!

Μακαρι bloublou  να μεγαλωσουν τουλαχιστον αυτα τα δυο...αν δεν ειναι εφικτο να βγουνε αλλα...!!!Σ ευχαριστω πολυυυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ kokotsalo μου πραγματικά μετά από 3 εξωσωματικες και δύο σπερματενχήσεις και άλλες πόσες θεραπείες πρώτη φορά άνοιξα την καρδιά μου στις τάχα "κολλητές" μου για να τους πω πως περνάω και όταν τις ζήτησα μετά την εμβυομεταφορά να μην μιλάμε μέχρι τα αποτελέσματα γιατί είχα παθεί και υπερδιέργεση την προήγούμενη φορά και το είχα έναν φόβο.Παρεξηγήθηκαν με αποτέλεσμα όταν αισθάνθηκα μετά από κανένα 5ήμερο λίγο καλύτερα τις έστειλα μνμ για να μάθω τα νέα τους και αυτές με έκαναν να κλάψω και να στεναχωριθώ!! Γι'αυτό συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

@ kokotsalo μου πραγματικά μετά από 3 εξωσωματικες και δύο σπερματενχήσεις και άλλες πόσες θεραπείες πρώτη φορά άνοιξα την καρδιά μου στις τάχα "κολλητές" μου για να τους πω πως περνάω και όταν τις ζήτησα μετά την εμβυομεταφορά να μην μιλάμε μέχρι τα αποτελέσματα γιατί είχα παθεί και υπερδιέργεση την προήγούμενη φορά και το είχα έναν φόβο.Παρεξηγήθηκαν με αποτέλεσμα όταν αισθάνθηκα μετά από κανένα 5ήμερο λίγο καλύτερα τις έστειλα μνμ για να μάθω τα νέα τους και αυτές με έκαναν να κλάψω και να στεναχωριθώ!! Γι'αυτό συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες!

Να μην στεναχωριέσαι για τέτοιες "λυκοφιλίες" οι φίλοι φαίνονται και στα δυσάρεστα αλλά και στα ευχάριστα! όποιος δεν σε σεβαστεί δεν αξίζει να είναι στην ζωή σου. Οπότε να χαίρεσαι που κάνεις ξεσκαρτάρισμα~

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mariapretty είπε:

Έχει περάσει κάποια κάτι παρόμοιο?

Μια εβδομάδα πριν την διέγερση είχα κολοβακτυρίδιο πήρα αντιβίωση σε συνεννόηση με τους γιατρούς και μου έδωσαν και προβιωτικά για μύκητες. Μέχρι την ωοληψία λογικά προλαβαίνεις να πάρεις την κρεμούλα δεν επηρεάζει την διέγερση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sokola4 πώς είσαι καλή μου; 

Εύχομαι να το παλεύεις το θέμα αγωνία και άγχος πριν τη χοριακή. 

Εύχομαι καλά αποτελέσματα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Μια εβδομάδα πριν την διέγερση είχα κολοβακτυρίδιο πήρα αντιβίωση σε συνεννόηση με τους γιατρούς και μου έδωσαν και προβιωτικά για μύκητες. Μέχρι την ωοληψία λογικά προλαβαίνεις να πάρεις την κρεμούλα δεν επηρεάζει την διέγερση.

Αύριο είναι η ωοληψια κ σήμερα ξεκίνησα κ azzol είναι για το μυκητες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

@sokola4 πώς είσαι καλή μου; 

Εύχομαι να το παλεύεις το θέμα αγωνία και άγχος πριν τη χοριακή. 

Εύχομαι καλά αποτελέσματα. 

 

Καλά είμαι.. βλέπω παράξενα όνειρα μια θετικά μια αρνητικά κατά τα αλλά προσπαθώ να είμαι καλά αν και για κάποιες μέρες ήμουν στις μαύρες μου γι'αυτό που ανέφερα πιο πάνω αλλά όπως είπε και η φίλη @satya έγιναν κάποια ξεκαθαρίσματα. Τώρα αναμένω την Δευτέρα. Εσύ πως είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mariapretty είπε:

Αύριο είναι η ωοληψια κ σήμερα ξεκίνησα κ azzol είναι για το μυκητες 

Μην φοβάσαι! Για να σου δώσει ο γιατρός σου την θεραπεία άρα δεν θα υπάρξει πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sokola4 είπε:

@ kokotsalo μου πραγματικά μετά από 3 εξωσωματικες και δύο σπερματενχήσεις και άλλες πόσες θεραπείες πρώτη φορά άνοιξα την καρδιά μου στις τάχα "κολλητές" μου για να τους πω πως περνάω και όταν τις ζήτησα μετά την εμβυομεταφορά να μην μιλάμε μέχρι τα αποτελέσματα γιατί είχα παθεί και υπερδιέργεση την προήγούμενη φορά και το είχα έναν φόβο.Παρεξηγήθηκαν με αποτέλεσμα όταν αισθάνθηκα μετά από κανένα 5ήμερο λίγο καλύτερα τις έστειλα μνμ για να μάθω τα νέα τους και αυτές με έκαναν να κλάψω και να στεναχωριθώ!! Γι'αυτό συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες!

Sokola4 αυτό που καταλαβα είναι ότι πραγματικά σε καταλαβαίνουν γυναίκες που έχουν περάσει παρόμοιες καταστάσεις!αυτή η ομάδα με βοήθησε πολύ να καταλάβω ότι δεν είμαι η μόνη που αγωνίζεται και αργά ή γρήγορα( και μέσα από αποτυχίες) έρχονται τα καλύτερα! Όσο για τις φίλες ίσως να μη γνωρίζουν πως να το διαχειριστούν αυτό ο κάθε άνθρωπος σκέφτεται διαφορετικά αλλά με διάλογο όλα λύνονται!εύχομαι όλα να πάνε Καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια!!! 

@bebe2 Εγώ είμαι με μαντουδη. Στείλε μου ότι θέλεις.

@nikona Είσαι πολύ πολύ γλυκιά!

Σας διαβάζω κορίτσια και όσες μου έχετε γράψει συγνώμη που δεν απάντησα. Δύο μέρες μετά το χειρουργείο είχα αίμα και πόνο. Έβγαλα κάτι ανατριχιαστικά πράγματα από τον κόλπο. Χοριακες λαχνες ήταν. Δεν ήμουν σε πολύ καλή φάση. Ακόμα δεν τρελαίνομαι δηλαδή όμως τουλάχιστον πέφτει η χοριακη μου και ελπίζω να επανέλθει το σώμα στην κανονική του κατάσταση πριν την εγκυμοσύνη. Σας διαβάζω και σας σκέφτομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Zefi87 είπε:

 @Πιου-πιου μου δε νομιζω να κανω αλλα γιατι σημερα θα κανω την πεμπτη ενεση και αυριο μαλλον θα βαλω ανταγωνιστη...και περιμενω τηλ για τις ορμονικες  αν θα μου αυξηθει η δοση...οπως και να χει οτι ειναι να ερθει ας ερθει ...καλοδεχουμενο!!!Ευχομαι και εγω και ολες μας να ακολουθησουμε τα δικα σου θετικα αποτελεσματα!!!

@Kokotsaloαισιοδοξια με μπολικη σκονη μαζι!!!!?

@Zefi87....η σκονη τσιλιπιπι ειναι μαγικη....ειναι η σκονη της αισιοδοξιας!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sokola4 είπε:

@ kokotsalo μου πραγματικά μετά από 3 εξωσωματικες και δύο σπερματενχήσεις και άλλες πόσες θεραπείες πρώτη φορά άνοιξα την καρδιά μου στις τάχα "κολλητές" μου για να τους πω πως περνάω και όταν τις ζήτησα μετά την εμβυομεταφορά να μην μιλάμε μέχρι τα αποτελέσματα γιατί είχα παθεί και υπερδιέργεση την προήγούμενη φορά και το είχα έναν φόβο.Παρεξηγήθηκαν με αποτέλεσμα όταν αισθάνθηκα μετά από κανένα 5ήμερο λίγο καλύτερα τις έστειλα μνμ για να μάθω τα νέα τους και αυτές με έκαναν να κλάψω και να στεναχωριθώ!! Γι'αυτό συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες!

Ειναι η κοινωνια μας δυστυχως τετοια....ακομα!!!!μην δινεις σημασια!!!προχωρα παρακατω....σου λεω οτι ακριβως λεω και στον αντρα μου!!!δεν κανουμε τιποτα κακο....αυτες που τα γεννοβολουν μπαμ μπαμ και τα πετουν στα σκουπιδια θα επρεπε να σχολιαζονται και οχι εμεις...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Καλό μήνα κορίτσια!!! 

@bebe2 Εγώ είμαι με μαντουδη. Στείλε μου ότι θέλεις.

@nikona Είσαι πολύ πολύ γλυκιά!

Σας διαβάζω κορίτσια και όσες μου έχετε γράψει συγνώμη που δεν απάντησα. Δύο μέρες μετά το χειρουργείο είχα αίμα και πόνο. Έβγαλα κάτι ανατριχιαστικά πράγματα από τον κόλπο. Χοριακες λαχνες ήταν. Δεν ήμουν σε πολύ καλή φάση. Ακόμα δεν τρελαίνομαι δηλαδή όμως τουλάχιστον πέφτει η χοριακη μου και ελπίζω να επανέλθει το σώμα στην κανονική του κατάσταση πριν την εγκυμοσύνη. Σας διαβάζω και σας σκέφτομαι! 

Υπομονη και τα φιλια μας...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sokola4 είπε:

Καλά είμαι.. βλέπω παράξενα όνειρα μια θετικά μια αρνητικά κατά τα αλλά προσπαθώ να είμαι καλά αν και για κάποιες μέρες ήμουν στις μαύρες μου γι'αυτό που ανέφερα πιο πάνω αλλά όπως είπε και η φίλη @satya έγιναν κάποια ξεκαθαρίσματα. Τώρα αναμένω την Δευτέρα. Εσύ πως είσαι;

Καλα αποτελεσματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mmaria87 είπε:

Sokola4 αυτό που καταλαβα είναι ότι πραγματικά σε καταλαβαίνουν γυναίκες που έχουν περάσει παρόμοιες καταστάσεις!αυτή η ομάδα με βοήθησε πολύ να καταλάβω ότι δεν είμαι η μόνη που αγωνίζεται και αργά ή γρήγορα( και μέσα από αποτυχίες) έρχονται τα καλύτερα! Όσο για τις φίλες ίσως να μη γνωρίζουν πως να το διαχειριστούν αυτό ο κάθε άνθρωπος σκέφτεται διαφορετικά αλλά με διάλογο όλα λύνονται!εύχομαι όλα να πάνε Καλά!

Μετά από αυτή την παρεξήγηση ο διάλογος δυστυχώς στράφηκε υπέρ τους.Για να μην εκνεβριστώ παραπάνω και να προστατεύσω το εμβρυάκι μου είμαι δεν είμαι έγκυος  τους ζήτησα και συγγνώμη. Και η απάντηση.. θέλουν χρόνο. Τι να πω κατανόηση 0. Τέλος πάντων! Χαίρομαι πολύ που μιλάω μαζί σας. Όλη αυτή η δύσκολη διαδικασία που περνάμε μάζι,είναι πολύ πιο εύκολη όταν την μοιράζεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Kokotsalo είπε:

Πηρα τηλεφωνο....τα εμβρυουλια ειναι ακομα εκει....εξελισσονται ολα μια χαρα ειπαν!!!αμην παναγια μου!!!

Τέλεια άντε με το καλό!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mariapretty είπε:

Που ξέρω ρε κορίτσι μου άσε πάμε να κάνουμε το ένα χαλάει το αλλο

Δυστυχώς σε όλες μας έχουν συμβεί πολλά κουλά πριν από την εξωσωματική. Σε άλλες πιο δύσκολα σε άλλες πιο εύκολα. Μην σε πέρνει από κάτω,υπομονή και όλα θα γίνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Καλό μήνα κορίτσια!!! 

@bebe2 Εγώ είμαι με μαντουδη. Στείλε μου ότι θέλεις.

@nikona Είσαι πολύ πολύ γλυκιά!

Σας διαβάζω κορίτσια και όσες μου έχετε γράψει συγνώμη που δεν απάντησα. Δύο μέρες μετά το χειρουργείο είχα αίμα και πόνο. Έβγαλα κάτι ανατριχιαστικά πράγματα από τον κόλπο. Χοριακες λαχνες ήταν. Δεν ήμουν σε πολύ καλή φάση. Ακόμα δεν τρελαίνομαι δηλαδή όμως τουλάχιστον πέφτει η χοριακη μου και ελπίζω να επανέλθει το σώμα στην κανονική του κατάσταση πριν την εγκυμοσύνη. Σας διαβάζω και σας σκέφτομαι! 

Μην ζητάς συγγνώμη @Magaiver μου,έχεις περάσει τόσα πολλά τις τελευταίες μέρες. Εύχομαι να επανέρθεις γρήγορα. Υπομονή! Και είμαστε όλες δίπλα σου!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Μετά από αυτή την παρεξήγηση ο διάλογος δυστυχώς στράφηκε υπέρ τους.Για να μην εκνεβριστώ παραπάνω και να προστατεύσω το εμβρυάκι μου είμαι δεν είμαι έγκυος  τους ζήτησα και συγγνώμη. Και η απάντηση.. θέλουν χρόνο. Τι να πω κατανόηση 0. Τέλος πάντων! Χαίρομαι πολύ που μιλάω μαζί σας. Όλη αυτή η δύσκολη διαδικασία που περνάμε μάζι,είναι πολύ πιο εύκολη όταν την μοιράζεσαι.

Μην δινεις σημασια....ειμαστε ολες εδω να κουβεντιαζουμε!!!!εμενα παντως η κουβεντα μαζι σας μου δινει θαρρος....εχω εσας να μοιραζομαι τα παντα σε οτι με απασχολει αυτην την περιοδο....δηλαδη το θεμα μας!!!ειναι οτι καλυτερο....☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kokotsalo είπε:

Μην δινεις σημασια....ειμαστε ολες εδω να κουβεντιαζουμε!!!!εμενα παντως η κουβεντα μαζι σας μου δινει θαρρος....εχω εσας να μοιραζομαι τα παντα σε οτι με απασχολει αυτην την περιοδο....δηλαδη το θεμα μας!!!ειναι οτι καλυτερο....☺

Και εγώ χαίρομαι,παίρνω θάρρος και δύναμη απο σας. Είστε η καθημερινή μου παρεούλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sokola4 είπε:

Και εγώ χαίρομαι,παίρνω θάρρος και δύναμη απο σας. Είστε η καθημερινή μου παρεούλα?

Ετσι οπως τα λες ειναι....υπαρχει καλυτερο απο το να συμπασχεις με καποιους που βιωνουν κατι αναλογο μαζι σου....!?!?!?νομιζω πώς οχι!!!σκεψου την Δευτερουλα σου....και ασε τους αλλους να καιγονται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...