Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Magie μου μακάρι να τα καταφέρεις με την σπερματέγχυση γιατί η λέξη βιασύνη κ εξωσωματική σίγουρα δεν συμβαδίζουν... κ εγώ βιαζόμουν, δεν μπήκαμε καν στην διαδικασία να περάσουμε επιτροπή κ αγοράσαμε μόνοι μας τα φάρμακα, χωρίς κάποιο προβλημα κ εμείς, αλλά με δύο προσπάθειες δεν είχαμε θετικό αποτέλεσμα... δεν στα λέω αυτά για να σε αποθαρρύνω γιατί φυσικά εσύ μπορεί να πειάσεις με την πρώτη, απλά θα πρέπει να εχεις πιο πολύ υπομονή. Κατανοώ τον λόγο της υστερεκτομής, αλλά κ πάλι λόγω οικογενειακού ιστορικού  θα πρέπει να κανεις αφαίρεση; Μήπως πρεπει να ψάξεις πιο πολύ αυτό το κομμάτι; 

Ζετακι εσυ ποτε θα βαλεις το εμβρυακι το καλο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Οποία έκανε prolutex παίζει ρόλο αν τη κάνω κατά τις 8 το βράδυ?? Για να παίρνω το πρωί τη κρέμα.

Bloublou85 εγώ όσες φορές έκανα την prolutex μου είχαν πει το πρωί να την κάνω την ίδια ώρα γύρω στις 11:00 την έκανα.Την κρέμα την έβαζα το βράδυ πριν κοιμηθώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η magie είπε:

ναι καλη μου.Η μαμα μου περνα τον καρκινο της στο στηθος..και εχουμε κ οι δυο το γονιδιο...οποτε θα νοσησω πολυ πιθανο.η στηθος η ωοθηκες..θα μπω σε διαδικασια αφαιρεσης για να μειωσω πιθανοτητες.επισης και προληπτικη χημειοθεραπεια..με φαρμακα..σκεφτηκα εφοσων με το καλο γεννησω..στη καισαρικη πχ...να γινει κ η αφαιρεση.ειναι ενας καλος λογος.ετσι το σκεφτομαι.Οσο για να αγορασω τα φαρμακα μονη μου..λογω κοστους αποτι ακουω...........μαλλον ακατορθωτο!!εσυ τελικα σε τι φαση εισαι τωρα?

Εμείς κάναμε εξωσωματική για να αποφύγουμε κάποια άμβλωση καθώς εχουμε στίγμα μεσογειακής αναιμίας με τον σύζυγο... Μετά από τις 2 αποτυχημένες προσπάθειες έμεινα έγκυος φυσικά κ πριν λίγες μέρες μάθαμε πως το μωράκι μας ειναι υγιές κ δεν νοσεί. Αν επιτρέπεται πόσο χρόνων είσαι; Οι γιατροί σου είπαν πως πρέπει άμεσα να κανεις αφαίρεση; Γιατί αυτό μπορεί να εμφανιστεί μετά από αρκετά χρόνια ή μπορεί κ ποτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Οποία έκανε prolutex παίζει ρόλο αν τη κάνω κατά τις 8 το βράδυ?? Για να παίρνω το πρωί τη κρέμα.

Εμένα μου είχαν πει να την κάνω 18:00 με 21:00. Απλά η ώρα να είναι ίδια κ σταθερή κάθε μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Εμένα μου είχαν πει να την κάνω 18:00 με 21:00. Απλά η ώρα να είναι ίδια κ σταθερή κάθε μέρα.

Α εντάξει εγώ την έκανα τώρα 7.20! Απλά λέω πρέπει πόσες ώρες να έχει διαφορά με τη κρέμα το πρωί? @sansa εμενα μου τα είπε ανάποδα το πρωί τη κρέμα το απόγευμα την ένεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@magie μου λυπάμαι για τη μητέρα σου και εύχομαι να το ξεπεράσει. Ο καρκίνος του μαστού είναι σήμερα ευτυχώς συντριπτικά πλήρως ιάσιμος. Περαστικά λοιπόν εύχομαι και σιδερένια.

Συμφωνώ με τη Ζέτα ότι πριν προβείς σε τόσο δραστικές λύσεις θα πρέπει να το ψάξεις πολύ. 

Επίσης επειδή τυχαίνει να έχω συγγενή ογκολόγο δε νομίζω ότι γενικά συστήνουν τέτοιες λύσεις τουλάχιστον σε γυναίκες αναπαραγωγικής ηλικίας εφόσον δεν έχουν οι ίδιες ακόμη κάποια ένδειξη. 

Γιατί η κληρονομικότητα σαφώς αυξάνει τις πιθανότητες αλλά δεν είναι βεβαιότητα. 

Σε κάθε περίπτωση μην αγχώνεσαι τόσο.  Όπως και να έχει το πράγμα σίγουρα από τη στιγμή που η ίδια δεν παρουσιάζεις κάποιο πρόβλημα έχεις χρόνο να κάνεις εξωσωματική και παιδάκι. Θα σου πρότεινα μάλιστα να σκεφτείς και την περίπτωση ενός δεύτερου πριν κάνεις οτιδήποτε μη αναστρέψιμο. 

Γιατί σίγουρα έχεις καιρό να κάνεις ό,τι χρειάζεται αφού είσαι καλά και να μην μετανιώσεις μετά για πράγματα που δεν έκανες.

Εύχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου τώρα καταρχήν. Να είσαι αισιόδοξη γιατί έχεις πιθανότητες να πετύχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Α εντάξει εγώ την έκανα τώρα 7.20! Απλά λέω πρέπει πόσες ώρες να έχει διαφορά με τη κρέμα το πρωί? @sansa εμενα μου τα είπε ανάποδα το πρωί τη κρέμα το απόγευμα την ένεση.

Τότε κορίτσι θα κάνεις ότι σου είπε ο γιατρός σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Εμείς κάναμε εξωσωματική για να αποφύγουμε κάποια άμβλωση καθώς εχουμε στίγμα μεσογειακής αναιμίας με τον σύζυγο... Μετά από τις 2 αποτυχημένες προσπάθειες έμεινα έγκυος φυσικά κ πριν λίγες μέρες μάθαμε πως το μωράκι μας ειναι υγιές κ δεν νοσεί. Αν επιτρέπεται πόσο χρόνων είσαι; Οι γιατροί σου είπαν πως πρέπει άμεσα να κανεις αφαίρεση; Γιατί αυτό μπορεί να εμφανιστεί μετά από αρκετά χρόνια ή μπορεί κ ποτε...

Ειμαι 35..δεν εχω κανει ποτε προσπαθεια παρα μονο φυσιολογικα..προσπαθουμε εξι χρονια κ ειμαστε πολλα χρονια μαζι..θα πρεπε εστω κ κατα τυχη να χει προκυψει εγκυμοσυνη μεσα σ ολαυτα τ χρονια ...ομως τζιφος.οι γιατροι ειπαν πως εχω αυτη την επιλογη...εγω επιλεγω..ειναι 87 τοιςεκατο στο στηθος να νοσησω και πανω απο 60 στις ωοθηκες..ναι μπορει και ποτε να μη νοσησω..ομως ??ΠΟΛΥ χαιρομαι για εσας....να ειναι υγιες το ψυχουλι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

@magie μου λυπάμαι για τη μητέρα σου και εύχομαι να το ξεπεράσει. Ο καρκίνος του μαστού είναι σήμερα ευτυχώς συντριπτικά πλήρως ιάσιμος. Περαστικά λοιπόν εύχομαι και σιδερένια.

Συμφωνώ με τη Ζέτα ότι πριν προβείς σε τόσο δραστικές λύσεις θα πρέπει να το ψάξεις πολύ. 

Επίσης επειδή τυχαίνει να έχω συγγενή ογκολόγο δε νομίζω ότι γενικά συστήνουν τέτοιες λύσεις τουλάχιστον σε γυναίκες αναπαραγωγικής ηλικίας εφόσον δεν έχουν οι ίδιες ακόμη κάποια ένδειξη. 

Γιατί η κληρονομικότητα σαφώς αυξάνει τις πιθανότητες αλλά δεν είναι βεβαιότητα. 

Σε κάθε περίπτωση μην αγχώνεσαι τόσο.  Όπως και να έχει το πράγμα σίγουρα από τη στιγμή που η ίδια δεν παρουσιάζεις κάποιο πρόβλημα έχεις χρόνο να κάνεις εξωσωματική και παιδάκι. Θα σου πρότεινα μάλιστα να σκεφτείς και την περίπτωση ενός δεύτερου πριν κάνεις οτιδήποτε μη αναστρέψιμο. 

Γιατί σίγουρα έχεις καιρό να κάνεις ό,τι χρειάζεται αφού είσαι καλά και να μην μετανιώσεις μετά για πράγματα που δεν έκανες.

Εύχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου τώρα καταρχήν. Να είσαι αισιόδοξη γιατί έχεις πιθανότητες να πετύχει.

Λες μωρε Πιου μου?? λΕς να πετυχει?? ας μην ειναι με την πρωτη...θα ξαναπροσπαθησω ..αρκει να ρθει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικα με διακατεχει ενα αισθημα αισιοδοξιας.......ναι...το λες κ ετσι...σας μιλω και ακουω κ γω τι μ συμβαινει!!

Πιο παλια δ εκανα προσπαθεια..διοτι δ μπορουσα να διαχειριστω μεσα μου το ενδεχομενο της αποτυχιας..το ειχα σαν οτι χειροτερο..η ασθενεια της μαμας μου μου δωσε δυναμη να προσπαθησω ..να κανω το βημα και να διαχειριστω πλεον τη πιθανοτητα αποτυχιας..μεγαλο σχολειο κοριτσια να βιωνεις προβληματα υγειας απο δικους σου ανθρωπους...μια παραδοχη μεγαλη αυτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@jazz @Bloublou85 με το καλο οι εμβρυομεταφορες σας κοριτσια !!! 

@Magaiver μου !!!! Κανε μας πολυ ευτυχισμενες please ! Θα εισαι το γουρι μας για ολο το 2019 ! 

@nikona μας σε αισθανομαστε τοσο δικο μας ανθρωπο που νομιζω ολες θα θελαμε να ειμαστε εκει στον τοκετο να σου κραταμε το χερι ! Μπορουμε να γινουμε ολες νονες ??????? 

@sansa αχ βρε κοριτσι ποσο πολυ εχεις ταλαιπωρηθει ! Μακαρι να ξεμπερδεψες με ολη αυτη τη διαδικασια. Οι ατιμες οι λοιμωξεις θελουν το χρονο τους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

@jazz μου με το καλό κ εσύ κορίτσι!!!! Να πάνε όλα τέλεια!!!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, κι εσύ με το καλό το μωράκι σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Οποία έκανε prolutex παίζει ρόλο αν τη κάνω κατά τις 8 το βράδυ?? Για να παίρνω το πρωί τη κρέμα.

Εμένα μου είπε δεν την νοιάζει η ώρα αρκεί να είναι σταθερή και να έχει 12 ώρες απόσταση... Φανταζομαι ένα μισάωρο μπορεί να παίξει διαφορά αν χρειαστεί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η jazz είπε:

Εμένα μου είπε δεν την νοιάζει η ώρα αρκεί να είναι σταθερή και να έχει 12 ώρες απόσταση... Φανταζομαι ένα μισάωρο μπορεί να παίξει διαφορά αν χρειαστεί!!

?? Τι πρεπει να ξυπναω στις 7 τώρα να τη βάζω;βρε τι επαθα...ξεκινησες κι εσύ σήμερα ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

?? Τι πρεπει να ξυπναω στις 7 τώρα να τη βάζω;βρε τι επαθα...ξεκινησες κι εσύ σήμερα ε;

θα ξυπνάς, τι να κανεις... κι εγώ 7:30 παίρνω το χάπι του θυρεοειδή. Το έχω στο κομοδίνο και όταν δεν είμαι πρωϊνή, ξανακοιμαμαι...

Ναι και επειδή ήμουν στη δουλειά την έκανα 11:40 και τώρα περιμένω να περάσει η ώρα για να κάνω την βραδυνή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η jazz είπε:

θα ξυπνάς, τι να κανεις... κι εγώ 7:30 παίρνω το χάπι του θυρεοειδή. Το έχω στο κομοδίνο και όταν δεν είμαι πρωϊνή, ξανακοιμαμαι...

Ναι και επειδή ήμουν στη δουλειά την έκανα 11:40 και τώρα περιμένω να περάσει η ώρα για να κάνω την βραδυνή!! 

Πω κ 8 ξαναξυπναω κ παίρνω τα cyclacur θα τα ξεχάσω όλα καμιά φορά.να σου πω αυτή λέει ότι έχει 90 με τα ουτροτζεσταν δε παιρναμε πιο πολύ ποσότητα;στη κοιλιά τις κάνεις κι εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Πω κ 8 ξαναξυπναω κ παίρνω τα cyclacur θα τα ξεχάσω όλα καμιά φορά.να σου πω αυτή λέει ότι έχει 90 με τα ουτροτζεσταν δε παιρναμε πιο πολύ ποσότητα;στη κοιλιά τις κάνεις κι εσύ;

Κουράγιο!!!!??  Ναι κοιλιά... Οι ενέσεις λένε έχουν καλύτερη απορρόφηση. Άσε που τις προτιμώ, με τα ουτροτζεσταν άλλαζα 15 σερβιετακια τη μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η satya είπε:

Καλή σου επιτυχία κορίτσι μου. Έχω κάνει στο παρελθόν, είναι 1 ένεση και είναι πολυ δυνατή. Εμένα δυστυχώς δεν μου είχε κάνει ανταπόκριση, αλλά δεν είναι όλοι οι οργανισμοί το ίδιο, ούτε έχουμε όλες τα ίδια θέματα! Εσύ τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις? 

Καλημέρα! Και στις δύο προηγούμενες διεγέρσεις είχα χαμηλή ανταπόκριση.. 5 και 2 αντίστοιχα..

Πολύ χαμηλή ΑΜΗ ..

Ο γιατρός μου, μου πρότεινε merional και cetrotide

Ρώτησα κ το feedback που παίρνω για Elonva είναι αρνητικό. 

Ξεκινάω με το καλό περίπου στις 26 Φλεβάρη.

Σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Εσύ σε τι στάδιο είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η jazz είπε:

Κουράγιο!!!!??  Ναι κοιλιά... Οι ενέσεις λένε έχουν καλύτερη απορρόφηση. Άσε που τις προτιμώ, με τα ουτροτζεσταν άλλαζα 15 σερβιετακια τη μέρα!

Καλημέρα! Κι εγώ τα προτιμώ αλλά εγώ τα χω κ τα δύο γιατί βάζω κ τη κρέμα.το πρόβλημα μου τώρα είναι ότι βάζω το πρωί τη κρέμα κι όταν θα πάω για εμβρυομεταφορα τι θα κάνω το πρωί μπορώ να τη βάλω θα είμαι ήδη εκεί εκείνη την ώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ τα προτιμώ αλλά εγώ τα χω κ τα δύο γιατί βάζω κ τη κρέμα.το πρόβλημα μου τώρα είναι ότι βάζω το πρωί τη κρέμα κι όταν θα πάω για εμβρυομεταφορα τι θα κάνω το πρωί μπορώ να τη βάλω θα είμαι ήδη εκεί εκείνη την ώρα.

Παρε τη μαζί σου και θα σου πούνε τί να κάνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου συμπεθερακι γελάς???? Αμασου πω έβαλα ξυπνητήρι 7.20 κ καθομουνα.με κοιτούσε ο άντρας μου λέει τι κάνεις δε θα βάλεις τη κρέμα;όχι του λέω μου φαίνεται πολύ νωρίς θα περιμένω να περάσει λίγο η ώρα χαχαχαχα έκανε το σταυρό του πρωί πρωι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια συγγνώμη, χρειάζεται κάποια κρέμα για την εμβρυομεταφορά; Εγώ ακόμη αργώ να φτάσω εκεί. Στα πόσα έμβρυα συνήθως λένε για εμβρυομεταφορά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η France είπε:

Κορίτσια συγγνώμη, χρειάζεται κάποια κρέμα για την εμβρυομεταφορά; Εγώ ακόμη αργώ να φτάσω εκεί. Στα πόσα έμβρυα συνήθως λένε για εμβρυομεταφορά;

France μου οταν, πρώτα ο Θεός, ερθει η ωρα θα σου πει ο γιατρός σου ποια προετοιμασια θα ακολουθησεις για την εμβρυομεταφορα.

Η συγκεκριμενη κρεμα που αναφερει η μπλουμπλου ειναι κρεμα που περιεχει προγεστερονη και μπαινει στον κολπο για να απορροφηθει κ να προετοιμασει το ενδομητριο.

Αλλοι γιατροι δεν δινουν πτογεστερονη σε κρεμα αλλα σε χαπι ή σε ενεση ή συνδυασμο καποιων απο αυτα.

Επικεντρωσου εσυ τωρα στον στοχο σας και με το καλο ολα θα γινουν!!!

Καλη επιτυχια ευχομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η France είπε:

Κορίτσια συγγνώμη, χρειάζεται κάποια κρέμα για την εμβρυομεταφορά; Εγώ ακόμη αργώ να φτάσω εκεί. Στα πόσα έμβρυα συνήθως λένε για εμβρυομεταφορά;

Ξεχασα να απαντησω και τα εμβρυα.

Αυτο εξαρταται απο την ηλικια της γυναικας, τα εμβρυα και την επιθυμια του ζευγαριου. Συνηθως μεχρι τα 35 βαζουν 2 εμβρυα σε καθε ετ. 

Μετα τα 35 βαζουν 3, και αργοτερα και 4. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστούμε @ditaki  Κι εμένα 16/10 μου χαν δώσει αρχικά αλλά στην αυχενική πήγε 12/10.  @Raf123 τί καλά! Κι εγώ νομίζω κάπως το νιώθω. Σαν πίεση προς τα έξω σε στιγμές. Αλλά δεν είμαι και σίγουρη 😛 μιας και η 1η μου. Επίσης κορίτσια, πονάτε στο στήθος? Το πρωί που σηκώνομαι είναι πέτρα. Και δυσκολεύομαι και στον ύπνο πολύ. Τώρα παρήγγειλα ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης μπας και καταφέρνω να κοιμάμαι λίγο καλύτερα.
    • Καλημέρα!!  Αυτό με το στήθος συνέχεια το έχω στο νου μου αν πονάει κάθε μέρα το ίδιο αλλα νομίζω όπως σου είπε και ο γιατρός σου δεν είναι ένδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά. Τα συμπτώματα έρχονται και φεύγουν (τα λέω για να τ’ ακούω κι εγώ 😄) Όσον αφορά την ανακοίνωση της εγκυμοσύνης, εγώ αποφάσισα να το πω σε όποιον και οποτε νιωσω εγώ την ανάγκη μα το κάνω. Το ξέρουν λίγες φίλες για την ώρα που ξέρω ότι χαίρονται οντως και έχω υποστήριξη. Στους γονείς ακομα δεν το είπαμε, δεν ξέρω ίσως περιμένω να δω ότι όλα πάνε καλα και δεν θέλω να τους βαλω ακομα στη διαδικασια, ασε που ίσως να με αγχωσει παλι η μαμα μου, η οποια παιζει και να το εχει καταλαβει.   Την προηγούμενη εγκυμοσύνη που δεν κατέληξε καλα δεν είχα προλάβει να την πω σε πολλα ατομα γιατι εξ αρχης δεν πηγαινε καλα. Οταν λοιπον μετα απο λιγους μηνες το ειπα σε μια «φιλη», σταθηκε στο γιατι το ειπα σε αλλους και οχι σε εκεινη. Μου κακοφανηκε τοσο πολυ, και πλεον αποφασισα πως οποιος θελει να παρεξηγηθεί ειναι δικο του θεμα. Δεν ζητας τα ρεστα για τετοιες καταστασεις ποσο μαλλον αν δεν εχεις τοσο στεχνη σχεση με τον αλλον πια. 
    • @Θέτις Κ. κορίτσι μ τα συμπτώματα πανε κ ερχονται. Μην σκεφτεσαι χαζα. Καλα εκανες κ τ ειπες. Ξέρεις απο μονη σου οτι αν ειναι να παει κατι στραβα θα παει. Εγω στην 3η μ εγκυμοσυνη π δ πηγε καλα ηξερα εξ αρχης οτι μπορει να στραβωσει κ δ τ ειπα για να μην έχουν και αλλοι τ αγχος μου. Αφου εγινε οτ εγινε ομως τ ειπα και το λέω οτι ναι τοτε ημουν εγκυος. Ειδικα οταν περασα οτι πέρασα. Δεν ημουν καλα, δεν το έκρυβα. Ημουν μονιμα κλαμμενη εχασα πολλα κιλα. Και απο τη δουλειά πηρα αναρρωτικη αδεια 15 μερες. Δυστυχως συμβαίνουν αυτα.  Ολα καλα θα πανε θα το δεις! 
    • Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα ξύπνησα πολύ καλά αλλά παρατήρησα ότι το στήθος μου κάπως ξεπρηστηκε - εξακολουθεί να είναι γεμάτο και να πονάει στην αφή αλλά δεν είναι πρησμένο όπως τις προηγούμενες μέρες. Οπότε κάπως άρχισα ν ανησυχώ, έκανα και τη μ*****α να γκουγκλαρω και με κυρίευσε το άγχος. Οπότε έστειλα μνμ στο γιατρό ο οποίος με πήρε πίσω κατευθείαν και μου Μ έβαλε στη θέση μου 😅😅 μου είπε πως αν δεν υπάρχει αίμα ή καφέ εκκρίσεις να μη τρελαίνομαι, αλλά καλά έκανα και τον ενημέρωσα για την ηρεμία μου περισσότερο 🙏 είπα να το γράψω κι εδώ για οποία χρειαστεί να το ακούσει ❤️ Κατα τ αλλά μίλησα και με την άλλη κολλητή μου η οποία κατενθουσιαστηκε και η χαρά της μου έδωσε πολύ θετική ενέργεια και αισιοδοξία! Το μικρό μπιζελακι είναι ήδη τόσο αγαπητό σκέφτομαι και χαϊδεύω την κοιλίτσα μου 🤰🏼 ξέρω ότι κάποιοι δε συμφωνούν με τις ανακοινώσεις τόσο νωρίς, κι εγώ έτσι έκανα πέρυσι στην παλινδρόμη, αλλά δ αυτή την εγκυμοσύνη που το ξέρουν οικογένεια και κολλητές πραγματικά παρατηρώ ότι με βοηθάει να γεμίζω με θετική ενέργεια και κατευνάζεται το άγχος 🙏 είναι κάπως λυτρωτικό να έχω όλη αυτή τη στήριξη κι αγάπη ❤️
    • Ευτυχώς δεν έχω πολλά πάνω κάτω ακόμα και θα κανονίζω να γίνουν σε μέρες και ώρες που δε θα έχει πολύ κόσμο! Δεν ξέρω. Μου είπε να τα ξανά πούμε μετά τις 28 εβδομάδες. Αλλά τότε θα είμαι Αθήνα. Τεσπά δεν πειράζει... Ότι χρειαστεί θα κάνω για την μπεμπούλα μου! Θα δω τι θα μου πει και η καινούρια γιατρός όταν με δει αλλά τον γιατρό μου τον εμπιστεύομαι με κλειστά τα μάτια είναι η αλήθεια! Και μάλλον επειδή είναι το 1ο μου παιδάκι και σε προχωρημένη ηλικία είναι λίγο υπερπεοστατευτικός!!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...