Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η egw είπε:

μακαρι κοριτσι μου ποτε περιμενεις;

Δεν ξέρω πότε ακριβώς έκανα ωορρηξία.πεμπτη 10.01 πρωί γύρω στις 8 ήταν αρνητικό κ στις 6 το απόγευμα ήταν θετικό την επόμενη γύρω στις 8 ήταν αρνητικό.24 ή 25

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Δεν ξέρω πότε ακριβώς έκανα ωορρηξία.πεμπτη 10.01 πρωί γύρω στις 8 ήταν αρνητικό κ στις 6 το απόγευμα ήταν θετικό την επόμενη γύρω στις 8 ήταν αρνητικό.24 ή 25

ενταξεθ υπομονη :)

 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Δεν ξέρω πότε ακριβώς έκανα ωορρηξία.πεμπτη 10.01 πρωί γύρω στις 8 ήταν αρνητικό κ στις 6 το απόγευμα ήταν θετικό την επόμενη γύρω στις 8 ήταν αρνητικό.24 ή 25

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντω μεταξύ  δεν είμαι πολύ καιρό στην ομάδα αλλά πρέπει να ομολογήσω ότι είστε η παρέα μου στο πρωινό καφέ.σας διαβάζω κάθε μέρα.μπορω να μοιράζομαι πράγματα.αυτο το μήνα δεν έχω αναφέρει τπτ κ σε κανένα δεν θέλω να πρήζω κ το σύζυγό με το καθετί.... εμείς οι γυναίκες αντιλαμβανόμαστε αλλιώς τα πράγματα....ένα ευχαριστώ κ μια όμορφη καληνύχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Κ έχω κ τεστ στο σπίτι........πώς κρατιεμαιιιιι???

ειναι νωρις ακομη βρε κοριτσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Εντω μεταξύ  δεν είμαι πολύ καιρό στην ομάδα αλλά πρέπει να ομολογήσω ότι είστε η παρέα μου στο πρωινό καφέ.σας διαβάζω κάθε μέρα.μπορω να μοιράζομαι πράγματα.αυτο το μήνα δεν έχω αναφέρει τπτ κ σε κανένα δεν θέλω να πρήζω κ το σύζυγό με το καθετί.... εμείς οι γυναίκες αντιλαμβανόμαστε αλλιώς τα πράγματα....ένα ευχαριστώ κ μια όμορφη καληνύχτα

αυτο ισχυει και για μενα τρομερη παρεα πινω το καφεδακι μου μαζι σας πριν ξεκινησω τις δουλειες μου η το καλοκαιρι ειχα μαθει καφε και τσιγαρο και επειδη το ειχα κοψει μετα ειχα εσας και καφε:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η egw είπε:

ναι ειναι καλο γιατι εγω προσεξα οτι μια μερα στην εμφυτευση δυο μερες πριν τη περιοδο ειχα πονακια και μετα οι πονοι ηρθαν μετα τη καθυστερηση

Μολις είδα λίγα ακόμα καφέ στο σερβιέτα και στο σκούπισμα αλλά από πόνο τίποτα δεν ξέρω τι γίνεται! Εγώ ειχα πονακια αλλά από χτες σταμάτησαν! Θα περιμένω να δω μέχρι Παρασκευή! Δεν θέλω να απογοητευτο βλέποντας ένα αρνιτικο τεστ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η earrp είπε:

Μολις είδα λίγα ακόμα καφέ στο σερβιέτα και στο σκούπισμα αλλά από πόνο τίποτα δεν ξέρω τι γίνεται! Εγώ ειχα πονακια αλλά από χτες σταμάτησαν! Θα περιμένω να δω μέχρι Παρασκευή! Δεν θέλω να απογοητευτο βλέποντας ένα αρνιτικο τεστ! 

Υπομονή μέχρι την Παρασκευή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου... Επειδή παρακολουθώ όλα όσα λέτε θα σας πω το εξής :ότι η εγκυμοσύνη τυχαίνει να έχει τα ίδια συμπτώματα με την περίοδο που ίσως κάποιες φορές εμείς εθελοτυφλουμε και δεν αντιλαμνανομαστε, εγώ όπως έγραψα πιο πάνω έκανα ένα τεστακι 26η μέρα και βγήκε θετικό με κύκλο 26... Δηλαδή στην αναμονή,τα συμπτώματα ίδια με περιόδου, δηλαδή έβγαλα αυτό το σπαστικό σπυράκι πόναγε και πονάει η κοιλιά μου το στήθος μου κτλ, κάτι το οποίο βιωνω τους περισσότερους μήνες το χρόνο, δεν θα πω μην αγχώνεστε γιατί εγώ είμαι η πρώτη που η καρδιά δεν ξέρω πως χτυπούσε κάθε μήνα...μα από άγχος μα από λαχτάρα χτυπούσε... Να σας πω εκ πηρας ότι της φάσης μου δεν είχα άγχος και πολύ κούραση έμεινα έγκυος, αυτή είναι η δεύτερη φορά με την πρώτη αποτυχημένη που δεν είναι της παρούσης.. Κοριτσάκια μου ξεκουραστητε μην έχετε ένταση κάντε αγκαλίτσες   και πιστέψτε με θα ερθει στην ώρα του,και προς θεού μην αγχώνεσαι με λίγους μήνες προσπάθεια και σε ένα και σε 2 χρόνια να έρθει...εσεις χαρείτε όσο μπορείτε το άγχος μόνο κακό κάνει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου επιτελιους ηλιος:) 

Ρουλακι6 ομορφα τα λες αλλα ακομη και τωρα που τα καταφεραμε αγχος εχουμε και γενικα και εμεις ειχαμε ολη αυτη την αγωνια μακαρι ολες να τα καταφερουμε:) 

σημερα ο μικρος μου δε ξυπνουσε με τιποτα χιχι

ασε που εμαθα απο τη νηπιαγωγο οτι μπορει να πανε σε επ αοριστο απεργια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η egw είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου επιτελιους ηλιος:) 

Ρουλακι6 ομορφα τα λες αλλα ακομη και τωρα που τα καταφεραμε αγχος εχουμε και γενικα και εμεις ειχαμε ολη αυτη την αγωνια μακαρι ολες να τα καταφερουμε:) 

σημερα ο μικρος μου δε ξυπνουσε με τιποτα χιχι

ασε που εμαθα απο τη νηπιαγωγο οτι μπορει να πανε σε επ αοριστο απεργια

Καλή δύναμη για κυνήγι.... Χαχαχαχχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Πώς είστε; Από ποια κορίτσια περιμένουμε ευχάριστα; @earrp τι έγινε κορίτσι μου τελικά; @ΜαριαΧ εσύ πως πας; Δεν θυμάμαι ποια άλλα κορίτσια περιμένουν.

Εγώ έκλεισα ραντεβού για γυναικολογικό υπέρηχο και τεστ ΠΑΠ (αν και έκανα τον Μάιο) να μου φύγει η υποψία ότι μπορεί να έχω κάποια κύστη.

Βιταμίνες, σπερμοδιαγράμματα, υπέρηχοι, παπ, βρε κορίτσια, μήπως υπερβάλλω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πώς είστε; Από ποια κορίτσια περιμένουμε ευχάριστα; @earrp τι έγινε κορίτσι μου τελικά; @ΜαριαΧ εσύ πως πας; Δεν θυμάμαι ποια άλλα κορίτσια περιμένουν.

Εγώ έκλεισα ραντεβού για γυναικολογικό υπέρηχο και τεστ ΠΑΠ (αν και έκανα τον Μάιο) να μου φύγει η υποψία ότι μπορεί να έχω κάποια κύστη.

Βιταμίνες, σπερμοδιαγράμματα, υπέρηχοι, παπ, βρε κορίτσια, μήπως υπερβάλλω;

Εεε λιγάκι.... Αλλά κλείσε κ θα σε ενημερώσει κ ο γιατρός σου τι είναι σωστό να κάνεις τώρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θα πάω στο γιατρό μου γιατί δεν είμαι σίγουρη αν θα συνεχίσω με αυτόν. Θα πάω σε έναν άλλον κοντά στη δουλειά μου για να κάνω την εξέταση και μετά βλέπουμε. 

Φοβάμαι μωρέ μην έχω πάλι καμιά κύστη. Έχω πόνο πότε δεξιά πότε αριστερά σαν περιόδου ή ωορρηξίας σε άσχετες όμως στιγμές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Οπότε κορίτσια 2 περιμένουμε έως Παρασκευή.... Τι καλά. ❤️

Καλημέρα κορίτσια κ από εμένα. Ξύπνησα το πρωί στις 6 σήμερα 3η μέρα του κύκλου κ 8παρα έκανα τις ορμονικές εξετάσεις. Το βράδυ θα έχω τα αποτελέσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πώς είστε; Από ποια κορίτσια περιμένουμε ευχάριστα; @earrp τι έγινε κορίτσι μου τελικά; @ΜαριαΧ εσύ πως πας; Δεν θυμάμαι ποια άλλα κορίτσια περιμένουν.

Εγώ έκλεισα ραντεβού για γυναικολογικό υπέρηχο και τεστ ΠΑΠ (αν και έκανα τον Μάιο) να μου φύγει η υποψία ότι μπορεί να έχω κάποια κύστη.

Βιταμίνες, σπερμοδιαγράμματα, υπέρηχοι, παπ, βρε κορίτσια, μήπως υπερβάλλω;

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!Φίλη για μένα δν υπερβάλλεισ!!Μπορεί αν είναι όλα καλά να σε βοήθησει σαν ψυχολογία κ τσουπ να ρθεί!!!Κ οι βιταμίνες σίγουρα μόνο καλό κάνουν!!Εγώ χτες πήγα για τον υπέρηχο που θέλω για την επιτροπή!!Μου είπε ο γιατρός ότι έγινε η ωορρηξία κ ήμουν 11 μέρα!!Οτι να ναι!!Είχα 45 μέρες κύκλο,μετά 26 κ τώρα πάλι κάπου εκεί!!Κ με ρώτησε αν είχα επαφές!Ελπίζει κ αυτός μέχρι τελευταία στιγμή χαχχαχ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ από εμένα. Ξύπνησα το πρωί στις 6 σήμερα 3η μέρα του κύκλου κ 8παρα έκανα τις ορμονικές εξετάσεις. Το βράδυ θα έχω τα αποτελέσματα

Καλά αποτελέσματα! Περιμένουμε νέα! Γρήγορα θα στις βγάλουν. Εμένα μου είχαν βγάλει πρώτα τη ψυχή ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!Φίλη για μένα δν υπερβάλλεισ!!Μπορεί αν είναι όλα καλά να σε βοήθησει σαν ψυχολογία κ τσουπ να ρθεί!!!Κ οι βιταμίνες σίγουρα μόνο καλό κάνουν!!Εγώ χτες πήγα για τον υπέρηχο που θέλω για την επιτροπή!!Μου είπε ο γιατρός ότι έγινε η ωορρηξία κ ήμουν 11 μέρα!!Οτι να ναι!!Είχα 45 μέρες κύκλο,μετά 26 κ τώρα πάλι κάπου εκεί!!Κ με ρώτησε αν είχα επαφές!Ελπίζει κ αυτός μέχρι τελευταία στιγμή χαχχαχ!!!

Μπορεί να έστρωσε ο κύκλος σου! Σε ποια μέρα είσαι τώρα; Είχατε επαφές;;;;;;; Εύχομαι να έρθει τώωωωρα το μπεμπέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Μπορεί να έστρωσε ο κύκλος σου! Σε ποια μέρα είσαι τώρα; Είχατε επαφές;;;;;;; Εύχομαι να έρθει τώωωωρα το μπεμπέ!

Αχχ μακάρι σε ευχαριστώ!!Σήμερα είμαι 12 μέρα!!Είχα μια υπόνοια ότι είχα ωορρηξία επιδή πονούσαν απίστευτα οι ωοθήκες μου αλλά επειδή έχω κ το έντερο δν ήμουν σίγουρη!!Κ υγρά δν είχα πολλά!!Επαφές είχαμε επειδή πάντα μετά την περίοδο υπάρχει διάθεση χαχχαχχα!!!Κ πριν την περίοδο σχεδόν ποτέ δν έχω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πώς είστε; Από ποια κορίτσια περιμένουμε ευχάριστα; @earrp τι έγινε κορίτσι μου τελικά; @ΜαριαΧ εσύ πως πας; Δεν θυμάμαι ποια άλλα κορίτσια περιμένουν.

Εγώ έκλεισα ραντεβού για γυναικολογικό υπέρηχο και τεστ ΠΑΠ (αν και έκανα τον Μάιο) να μου φύγει η υποψία ότι μπορεί να έχω κάποια κύστη.

Βιταμίνες, σπερμοδιαγράμματα, υπέρηχοι, παπ, βρε κορίτσια, μήπως υπερβάλλω;

Καλημέραααααα...Εγώ περιμένω την άλλη βδομάδα...το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι κάποια υγρά αλλά είπα να μην το σκέφτομαι.....ότι ήταν να γίνει έγινε...σήμερα είμαι μια βδομάδα μετά την ωορρηξία....θετική σκέψη κ συνεχίζουμεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πώς είστε; Από ποια κορίτσια περιμένουμε ευχάριστα; @earrp τι έγινε κορίτσι μου τελικά; @ΜαριαΧ εσύ πως πας; Δεν θυμάμαι ποια άλλα κορίτσια περιμένουν.

Εγώ έκλεισα ραντεβού για γυναικολογικό υπέρηχο και τεστ ΠΑΠ (αν και έκανα τον Μάιο) να μου φύγει η υποψία ότι μπορεί να έχω κάποια κύστη.

Βιταμίνες, σπερμοδιαγράμματα, υπέρηχοι, παπ, βρε κορίτσια, μήπως υπερβάλλω;

@LOULOUdaki! Μου καλήμερα εγώ τα ίδια με χτες σκούρο καφέ στο σερβιέτακι δύο μεγάλες σταγόνες στο σκούπισμα τίποτα πόνο! Αντε να έρθει η Παρασκευή να δούμε αν θα αδιαθετισω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!Φίλη για μένα δν υπερβάλλεισ!!Μπορεί αν είναι όλα καλά να σε βοήθησει σαν ψυχολογία κ τσουπ να ρθεί!!!Κ οι βιταμίνες σίγουρα μόνο καλό κάνουν!!Εγώ χτες πήγα για τον υπέρηχο που θέλω για την επιτροπή!!Μου είπε ο γιατρός ότι έγινε η ωορρηξία κ ήμουν 11 μέρα!!Οτι να ναι!!Είχα 45 μέρες κύκλο,μετά 26 κ τώρα πάλι κάπου εκεί!!Κ με ρώτησε αν είχα επαφές!Ελπίζει κ αυτός μέχρι τελευταία στιγμή χαχχαχ!!!

Έχεις δίκιο συμφωνώ.. κ εμείς προσπαθούμε στοχευμενα από τον Σεπτέμβριο κ δεν έχω μείνει έγγυος.. έκανα τεστ παπ κ σήμερα έκανα ορμονολογικες κ περιμένω. Ο σύζυγος αναλύσεις μόνο προς το παρόν κ τέλος του μήνα θα κάνω κ εγώ. Θα αφήσω ένα μικρό περιθώριο κ θα κάνουμε σαλπιγγογραφια κ σπέρμοδιαγραμμα.. θέλω να δω αν υπάρχει κάποιο θέμα να το λύσουμε από νωρίς.. δε θέλω να περιμενω ένα χρόνο όπως λένε οι γιατροί κ ο δικός μου μακάρι κ μετά να ξεκινήσω τις εξετάσεις..δε ξέρω αν είμαι υπερβολικη βέβαια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα, σας γράφω με τρεμάμενα χέρια. Έκανα τεστακι και είναι θετικουλι, βγήκε αχνη γραμμούλα, αλλά είναι ευδιάκριτη. Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ ή να αγχωθώ. Κανονικά περίμενα περιοδο το Σάββατο. Το έκανα δύο μέρες πριν τη καθυστέρηση, είχα πει δεν θα κάνω αλλά δεν άντεξα, είχα πονο στη μητρα και στη μεση και αυτό μου έβαλε υποψίες. Κορίτσια φοβάμαι πολύ  λόγω των βιοχημικων που είχα.... 

Ε.Γ.Α. και egw μου, θέλω τις συμβουλές σας .....Πώς να πορευθώ...?Λέτε να είναι λάθος το τεστ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, σας γράφω με τρεμάμενα χέρια. Έκανα τεστακι και είναι θετικουλι, βγήκε αχνη γραμμούλα, αλλά είναι ευδιάκριτη. Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ ή να αγχωθώ. Κανονικά περίμενα περιοδο το Σάββατο. Το έκανα δύο μέρες πριν τη καθυστέρηση, είχα πει δεν θα κάνω αλλά δεν άντεξα, είχα πονο στη μητρα και στη μεση και αυτό μου έβαλε υποψίες. Κορίτσια φοβάμαι πολύ  λόγω των βιοχημικων που είχα.... 

Ε.Γ.Α. και egw μου, θέλω τις συμβουλές σας .....Πώς να πορευθώ...?Λέτε να είναι λάθος το τεστ?

το τεστ δε νομιζω να εκανε λαθος αν καθ το δικο μου εγραφε πρεπει να γινει επαναληψη μετα ητ καθυστερηση

νομιζω πηγαινε για χοριακη και καλες επιτυχιες

μακαριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...