Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΛΛΟΝ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΕΝΙΚΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ CRP Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ AMOXIL. ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΗΣ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ. ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ? ΕΧΩ ΚΑΤΑΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΓΧΩΘΕΙ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗ ΣΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗΣ.

ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΕΚΑΝΑ ΑΚΤΙΝΑ ΜΕ ΕΙΔΙΚΗ ΠΟΔΙΑ 2 ΕΞΑΓΩΓΕΣ(ΔΟΝΤΙΑ) ΚΑΙ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΑΜΟΧΙL.

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΜΑΣ.

ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ..!!

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ ΚΑΘΟΔΗΓΟΥΝ!

ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΘΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ.

ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΚΟ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ.

ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΗΚΑ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά σου κορίτσι μου. Μην το σκέφτεσαι καθόλου. Από τη στιγμή που σου συνέστησε η γιατρός σου την αντιβίωση δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας. Όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου yuki μην αγχωνεσαι για την αντιβιωση.εγω λογο καποιας θεραπειας που επρεπε να κανω στην εγκυμοσυνη επερνα για 4 μηνες καθε μερα amoxil και ολα πηγαν μια χαρα.σου ευχομαι γρηγορη αναρωσει.:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα!

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!Από τη στιγμή που την αντιβίωση στη σύστησε η γιατρός σου, δεν χρειάζεται να ανησυχείς!!!! Οι γιατροί ξέρουν σίγουρα πολύ περισσότερα από μας! Και ξέρουν ποιες αντιβιώσεις και ποιες όχι επηρεάζουν το έμβρυο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Yuki από τη στιγμή που σου το πρότεινε ο γιατρός σου μην ανησυχείς καθόλου! Ξέρει καλύτερα από τον καθένα! Και εμένα η νύφη μου νομίζω αυτήν πήρε όταν είχε πάθει γναστεντερίτιδα και μάλιστα σε προχωρημένη εγκυμοσύνη. Περαστικά σου και γρήγορα καλή ανάρρωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Yuki καλησπέρα!Καιεμένα ο γιατρός στον πρώτο με δευτερο μήνα της εγκυμοσύνης μου μου έγραψε amoxil 500mg λόγω ουρολοίμωξης για 2 εβδομάδες.Επειδή και γω ανησύχησα μου ειπε οτι ειναι ασφαλές.Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΣ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!!!! ΤΟ ΣΤΡΕΣ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΦΑΡΜΑΚΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ Ο ΦΟΒΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΛΕΕΙ: "ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ...ΚΑΤΟΠΙΝ ΣΥΝΝΕΝΟΗΣΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ"

ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΞΕΡΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ Η ΟΧΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ....

ΚΟΙΤΑΞΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΣΟΥ!!:)

ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mην στεναχωροεσαι εγω πηρα Selexid αντιβιωση γιατι τον 4ο μηνα επαθα

ουρολοιμωξη...:(

Υπαρχουν αντιβιωσεις που δεν εχουν απολυτως καμια αντενδειξη.

Εξαλλου η γιατρος σου δεν θα σου εδινε κατι αν δεν το ειχε εμπιστοσυνη.

Η δικια μου που ειναι μανιακη και δεν μ'αφηνει ουτε Depon να παρω μου εδωσε αντιβιωση.

Μην στεναχωριεσαι-το 1ο τριμηνο ειναι πιο ζορικο αλλα οι γιατροι ξερουν....:P :P :P

Περαστικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...