Μετάβαση σε περιεχόμενο

ασφαλες και ομορφο παιδικο δωματιο


Υβοννη

Recommended Posts

καλο απογευμα σε ολες τις γλυκιες μανουλες!η σωστη οργανωση ενος παιδικου δωματιου κοριτσια δεν ειναι ..παιξε-γελασε,κι αν το βρεφικο δωματιο ειναι η πρωτη σας αποπειρα να οργανωσετε εναν παιδικο χωρο,ειδικα αν προκειται για το πρωτο μωρο,ισως αποδειχθει πιο δυσκολο για μερικες απο μας!εκτος απο το γουστο και τη διαθεση χρειαζεται να παρουμε πληροφοριες για τα απαραιτητα και να φτιαξουμε μια λιστα με τα αναγκαια για να μην παρασυρομαστε απο τις ομορφες βιτρινες.ενημερωθειτε για τα χαρακτηριστικα και τις τιμες και καταληξτε σε κεινα που ταιριαζουν στο χωρο και που ικανοποιουν με ασφαλεια τις αναγκες του μωρου.χαιρομαι που ειμαι κοντα σας,προθυμη να σας δωσω σχετικα αρθρα και συμβουλες που εχω συλλεξει απο εγγυρες δημοσιευσεις,και επισης να μου στειλετε και σεις τις δικες σας.η ιστοσελιδα ειναι τελεια,χαιρομαι που εγινα μελος,μακαρι να κανω καινουριες φιλες εδω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου να τα χαιρεσαι τα κοριτσακια σου!Εγω εχω εναν υπεροχο γυιο αλλα και τρεις πολυαγαπημενες ανηψουλες(η μικροτερη 14 μηνων),που μ'εχουν ξετρελανει!!!Αυτο το μωρο το εχω δευτερο παιδι μου!σε καθε ρεπο μου κοιμαται σπιτι μου!θα χαρω να μου ξαναγραψεις,ευχαριστω για το καλοσωρισμα!φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρενα μου διανυεις την καλυτερη περιοδο της ζωης σου!Ξεκουρασου οσο μπορεις και απολαυσε το!!!Εγω τα περασα πριν αρκετα χρονια και αναπολω με μεγαλη χαρα εκεινες τις στιγμες!Ειμαι τυχερη που εκτος απ'τον γυιοκα μου που παραμεγαλωσε,εχω και την ανηψουλα μου[14 μηνων]που φροντιζει να μου θυμιζει ολα αυτα που νομιζα πως ειχα ξεχασει!Αν θελησεις καποια συμβουλη θα ειμαι κοντα σου!Σου ευχομαι με το καλο να υποδεχθεις το καλοκαιρινο μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jovanna έγραψε:

kalws irthes ybonni.......egw exw ena mpempi 4 minwn:)
jovanna μου σ'ευχαριστω!Να τον χαιρεσαι τον μπεμπουλη σου!Εγω εχω ενα "αγορακι"23 ετων,ζωη ναχει,αλλα εχω και μια κουκλα ανηψια 14 μηνων που μπαινοβγαινει σπιτι μου και μας εχει παρει τα μυαλα!!!Οπως καταλαβαινεις νοιωθω ξανα σαν νεα μανουλα! επισης λογω της δουλειας μου συναναστρεφομαι συνεχεια με μαμαδες και δεν μπορεις να φανταστεις ποση ενεργεια και τι χαρα παιρνω απ'αυτο!!!φιλακια
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jovanna έγραψε:

yboni mou otan les 23????to les sta alitheia??????exw sinithisei mamades me poli mikra mwra edw!!!!na sou zisei pantww...les na se ksemialisoume edw kai na pas gia kanena koritsaki?

:laugh:

Εντελως αληθεια ομως,αν τυχει και συναντηθουμε θα το διαπιστωσεις!!!1969 το ετος γεννησεως μου,και να θελα μωρο δε νομιζω να προλαβαινω,προς το παρον εχω την ανηψια μου,ειναι μια μπουμπου αυτη...!!κι ο γυιος μου κι ο αντρας μου ολοι εχουμε χαζεψει μαζι της!!!εξαιτιας της μπηκα στο mammy,ειμαι εντελως χαζοθεια!!!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι ομορφο δωματιο!!!Παραμυθενιο!Θα θελαμε τα φωτα σου για τα παιδικα δωματια....οτι ξερεις η καποιο site με φωτο καλο θα ητανε...

Εγω βεβαια δεν εχω ακομα νινι αλλα για ιδεες!

φιλακια

Α δυστυχως δεν ξερω τιποτα για τα γκλιτερ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aristina έγραψε:

Αχ τι ομορφο δωματιο!!!Παραμυθενιο!Θα θελαμε τα φωτα σου για τα παιδικα δωματια....οτι ξερεις η καποιο site με φωτο καλο θα ητανε...

Εγω βεβαια δεν εχω ακομα νινι αλλα για ιδεες!

φιλακια

Α δυστυχως δεν ξερω τιποτα για τα γκλιτερ!

Σ'ευχαριστω,χαιρομαι που σου αρεσαν οι φωτο:)εχω στειλει αρθρο σχετικα μ'αυτο το θεμα [δηλ για διακοσμηση και ζωγραφικη και μαλιστα πως να το κανετε μονες σας]στο mammy και περιμενω απαντηση!Ως τοτε σε οτι θελεις θα σου απανταω μεσω του φορουμ με μεγαλη μου χαραB):cheer:

θα σου πω και για τα sites:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε εκεινο που με ρωτησες υπαρχει λυση να δωσεις χρωμα χωρις να βαρυνει το αποτελεσμα.θα σου ανεβ φωτο με τη χρωματικη παλετα,να δεις τους συνδυασμους που μπορεις να κανεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Yvonni mou

na sou zisei o gios

o antras kai.... to anipsaki!!!

Tha'lega na kanete tin kori twra...

Kapoio apo aura ta paramythenia dwmatia

tha tin filiksenouse eyxaristws...!

Ps:zwgrafies einai oi photo sou?

Pou apeutheinomaste gia plirofories?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marimari μου σέυχαριστω!Εισαι πολυ γλυκεια :)

ολες οι φωτο δειχνουν ζωγραφικη στον τοιχο σε παιδικα δωματια!χαιρομαι που σου αρεσουν!

μπορω να σου πω που θα παρεις πληροφ.και που θα απευθυνθεις αφου πρωτα ερθω σε επαφη με τους υπευθυνους της σελιδας του mammy και μου πουν οτι ειναι επιτρεπτο.Τηρω τους κανονες και ειμαι τυπικη.Συγνωμη που δεν σου απαντησα νωριτερα:(

Παντως οσες πιανει το χερι τους δεν θα ειναι κακο να πειραματιστουν και οτι θελουν να ρωτησουν εδω ειμαι εγω:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι ωραια δωματια ειναι αυτα?πως τα φτιαξατε τοσο τελεια!

κι αυτο το παραμυθενιο καστρο του μπεμπη τι ..ονειρο ειναι αυτο ,τρελλαθηκα, αλλα εχω μια μπεμπα εγω,μπορει να γινει σε αποχρωσεις ροζ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μηπως κανω λαθος και γραφω ςε θεματα που δεν πρεπει επειδη ειμαι καινουρια μηπως πρεπει σε καποια αλλη ενοτητα?εγω οπου βρισκω ενδιαφερον απαντω,υπαρχει καποια διαδικασια να ακολουθησω γιατι δεν παιρνω απαντηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχωνεσαι κοριτσακι.

Απλα το ατομο στο οποιο απευθυνεσαι ισως ειναι εκτος συνδεσης.

Θα σου απαντησει φανταζομαι οταν βρεθει ξανα μεσ' το site.

Γενικοτερα μπορει να μη λαμβανεις αμεσα απαντησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ημουν λιγο αρρωστη χθες και δουλευα κιολας γι αυτο ειχα μπει για λιγο και δεν ενημερωθηκα οσο επρεπε.Αλλωστε μην νομιζεις οτι εγω ξερω καλυτερα τη σελιδα,καινουρια ειμαι,αλλες μου λενε και μενα και τις ευχαριστω:kiss:

Sorry λοιπον για την καθυστερηση,για το καστρο του μπεμπακου που ρωτησες φυσικα εχει γινει και σε αποχρωσεις του ροζ,για τις μπεμπουλες γι αυτες τις μικρες πριγκηπισες ! θα βαλω φωτο να δεις και να μου πεις αν σου αρεσει.

φιλια:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωδικος ασφαλειας:υλικα και χρωματα

Τα υλικα που θα χρησιμοποιησετε για την κατασκευη και το βαψιμο του παιδικου δωματιου θα πρεπει να ειναι αβλαβη και καταλληλα για τη συγκεκριμενη χρηση.Αποφυγετε τα υλικα αγνωστης προελευσης και τα noname προιοντα αφου σε περιπτωση αναγκης δεν θα ξερετε που να απευθυνθειτε.Προτιμηστε τα αοσμα υλικα οπως μπογιες και κολλες,η τα οικολογικα,που προερχονται απο αβλαβη υλικα και δεν επιβαρυνουν το περιβαλλον η το αναπνευστικο συστημα του παιδιου.Οσον αφορα στις βαφες, να γνωριζετε οτι τα πιο ανοιχτα χρωματα ειναι λιγοτερο βλαβερα,ενω τα σκουροχρωμα περισσοτερο,αφου περιεχουν μεγαλυτερες ποσοτητες χρωστικων ουσιων.Προσοχη στις τοξικες βαφες,που ειναι επικινδυνες για το αναπνευστικο συστημα του παιδιου,αλλα και σε εκεινες που ξεβαφουν και φθειρονται.Η πληρης ενημερωση για τα υλικα που θα χρησιμοποιησετε ειναι η εγγυηση για την καλη υγεια του παιδιου,γι αυτο και αξιζει να αφιερωσετε λιγο χρονο παραπανω!

Για οσες ξεκινανε τωρα το δωματιο του μωρου τους πιστευω αυτες οι συμβουλες να τις βοηθησουν:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

georgia έγραψε:

Κοριτσια τι ωραια δωματια ειναι αυτα?πως τα φτιαξατε τοσο τελεια!

κι αυτο το παραμυθενιο καστρο του μπεμπη τι ..ονειρο ειναι αυτο ,τρελλαθηκα, αλλα εχω μια μπεμπα εγω,μπορει να γινει σε αποχρωσεις ροζ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...