Μετάβαση σε περιεχόμενο

Όσα μου έμαθες εσύ....


KONSTANTIA

Recommended Posts

Πριν 2 χρόνια ήρθες στον κόσμο μας, σε ξεβολέψανε μέσα από την ησυχία και την ασφάλεια του πλακούντα και σε φέρανε στην αγκαλιά μου. Η στιγμή μοναδική, τα δευτερόλεπτα εκείνα θα τα θυμάμαι όλη μου την ζωή σαν την πιο ευτυχισμένη στιγμή της ζωής μου. Γυρίσαμε σπίτι και καταστρώσαμε το σχέδιο "μεγάλωμα ενός βρέφους"...ξενύχτια, θηλασμός, πάνες, κλάμα, αγκαλιές....και μετά επιστροφή στην δουλειά και στις υποχρεώσεις και στο τρέξιμο αλλά πάντα η πρώτη μου προτεραιότητα εσύ και οι ανάγκες σου!

Σε λίγες μέρες γίνεσαι 2 ετών και όσο και να προσπαθώ να θυμιθώ τι σου έμαθα εγώ, όλο το μυαλό μου γυρνάει στο πόσα μου έμαθες εσύ γιατί είναι περισσότερα και σημαντικότερα. Μου έμαθες να είμαι μαμά, να φροντίζω και να αγαπάω έναν άνθρωπο περισσότερο από τον εαυτό μου, να αξιολογώ με άλλα κριτήρια τα σημαντικά και τα μη σημαντικά της ζωής όπως την υγεία, την εργασία, τα χρήματα, να δείχνω κατανόηση στον εαυτό μου και στους άλλους και πολλά πολλά άλλα....

Παιδί μου, σε ευχαριστώ που ήρθες στην ζωή μας, θα είμαι δίπλα σου σε κάθε σου βήμα στην ζωή και θα σε στηρίζω με όλη μου την δύναμη και το μόνο που θέλω είναι να είσαι ευτυχισμένος και υγιείς!

Η μανούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακι μου τη τρυφερά λόγια αγάπης συγκινηθηκα να χαίρεσαι το παιδάκι σου να ειναι παντα ευτυχισμένο και να το δεις όπως εσυ θέλεις. πραγματικά μια μαμα δεν ξεχναει ποτε τις πρώτες στιγμές τα πρώτα δευτερόλεπτα που δει το μωρό της το πλασματακι που ενιωθε 9 μηνες μέσα της εαν δεν το ζησει κάποιος δεν μπορει να καταλαβει το συναίσθημα.. ????σου εύχομαι να περάσεις καλες γιορτές με την οικογένεια σου κορίτσι μου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA αχ κορίτσι μου πόσο γλυκό κείμενο!!! Να χαίρεσαι τ παιδάκι σου! Να είστε κ συ κ ο άντρας σου καλά να τον καμαρώνετε κ ν τον στηρίζεται αε κάθε του βήμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Πριν 2 χρόνια ήρθες στον κόσμο μας, σε ξεβολέψανε μέσα από την ησυχία και την ασφάλεια του πλακούντα και σε φέρανε στην αγκαλιά μου. Η στιγμή μοναδική, τα δευτερόλεπτα εκείνα θα τα θυμάμαι όλη μου την ζωή σαν την πιο ευτυχισμένη στιγμή της ζωής μου. Γυρίσαμε σπίτι και καταστρώσαμε το σχέδιο "μεγάλωμα ενός βρέφους"...ξενύχτια, θηλασμός, πάνες, κλάμα, αγκαλιές....και μετά επιστροφή στην δουλειά και στις υποχρεώσεις και στο τρέξιμο αλλά πάντα η πρώτη μου προτεραιότητα εσύ και οι ανάγκες σου!

Σε λίγες μέρες γίνεσαι 2 ετών και όσο και να προσπαθώ να θυμιθώ τι σου έμαθα εγώ, όλο το μυαλό μου γυρνάει στο πόσα μου έμαθες εσύ γιατί είναι περισσότερα και σημαντικότερα. Μου έμαθες να είμαι μαμά, να φροντίζω και να αγαπάω έναν άνθρωπο περισσότερο από τον εαυτό μου, να αξιολογώ με άλλα κριτήρια τα σημαντικά και τα μη σημαντικά της ζωής όπως την υγεία, την εργασία, τα χρήματα, να δείχνω κατανόηση στον εαυτό μου και στους άλλους και πολλά πολλά άλλα....

Παιδί μου, σε ευχαριστώ που ήρθες στην ζωή μας, θα είμαι δίπλα σου σε κάθε σου βήμα στην ζωή και θα σε στηρίζω με όλη μου την δύναμη και το μόνο που θέλω είναι να είσαι ευτυχισμένος και υγιείς!

Η μανούλα!

Το μεγαλείο του να είσαι μάνα. Να το χαίρεσαι το παιδί σου και να είναι πάντα γερό και καλότυχο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA έχω μέρες να γράψω στο φόρουμ, αλλά το post σου με άγγιξε τόσο πολύ που δε μπορούσα να μην γράψω... Να ξέρεις ότι και το παιδάκι σου θα θυμάται για πάντα τη ζεστή σου αγκαλιά, τα χαμόγελα, τα δάκρυα και τα γέλια και θα νιώθει τόσο τυχερός που είσαι η μαμά του, όσο κι εσύ που σου έδωσε αυτόν τον τόσο μεγαλειώδη τίτλο: "μαμά" ❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA μου τα λόγια σου ήταν πλημμυρισμένα από συναίσθημα... πραγματικά ως μητέρα συγκινήθηκα και εγώ..  ενιωσα πως όσα εγραψες θα μπορούσαν να αφορούν κάθε μανούλα που αγωνίζεται για να μεγαλώσει το αγγελούδι της... Σου εύχομαι από καρδιάς τα καλύτερα για να εσένα και το μονάκριβο σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

... όσο και να προσπαθώ να θυμιθώ τι σου έμαθα εγώ, όλο το μυαλό μου γυρνάει στο πόσα μου έμαθες εσύ γιατί είναι περισσότερα και σημαντικότερα... 

Αυτό ακριβώς φίλη μας!! 

Ας γίνουμε καλύτεροι άνθρωποι μέσα από τα μάτια κ την ψυχή των παιδιών...! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Πριν 2 χρόνια ήρθες στον κόσμο μας, σε ξεβολέψανε μέσα από την ησυχία και την ασφάλεια του πλακούντα και σε φέρανε στην αγκαλιά μου. Η στιγμή μοναδική, τα δευτερόλεπτα εκείνα θα τα θυμάμαι όλη μου την ζωή σαν την πιο ευτυχισμένη στιγμή της ζωής μου. Γυρίσαμε σπίτι και καταστρώσαμε το σχέδιο "μεγάλωμα ενός βρέφους"...ξενύχτια, θηλασμός, πάνες, κλάμα, αγκαλιές....και μετά επιστροφή στην δουλειά και στις υποχρεώσεις και στο τρέξιμο αλλά πάντα η πρώτη μου προτεραιότητα εσύ και οι ανάγκες σου!

Σε λίγες μέρες γίνεσαι 2 ετών και όσο και να προσπαθώ να θυμιθώ τι σου έμαθα εγώ, όλο το μυαλό μου γυρνάει στο πόσα μου έμαθες εσύ γιατί είναι περισσότερα και σημαντικότερα. Μου έμαθες να είμαι μαμά, να φροντίζω και να αγαπάω έναν άνθρωπο περισσότερο από τον εαυτό μου, να αξιολογώ με άλλα κριτήρια τα σημαντικά και τα μη σημαντικά της ζωής όπως την υγεία, την εργασία, τα χρήματα, να δείχνω κατανόηση στον εαυτό μου και στους άλλους και πολλά πολλά άλλα....

Παιδί μου, σε ευχαριστώ που ήρθες στην ζωή μας, θα είμαι δίπλα σου σε κάθε σου βήμα στην ζωή και θα σε στηρίζω με όλη μου την δύναμη και το μόνο που θέλω είναι να είσαι ευτυχισμένος και υγιείς!

Η μανούλα!

Τυχερό παιδάκι με τέτοια μανούλα!Να την χαίρεσαι και να απολαμβάνεις κάθε στιγμή μαζί της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες από καρδιάς! Να χαιρόσατε τα παιδάκια σας, την εγκυμοσύνη σας όσες είσαστε έγκυες και όσες ακόμα κυνηγάτε το όνειρο μην το βάζετε κάτω και να έχετε πίστη και υπομονή και θα έρθει και η δική σας σειρά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...