Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

ΕΈχω αίμα. Όλοι οι γιατροί που με είδαν είπαν ότι δεν μπορώ να επηρεάσω την έκβαση της εγκυμοσύνης είτε μείνω κλινήρης είτε συνεχίσω την καθημερινότητα μου κανονικά. Δεν ξέρω τι να κάνω πλέον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

ΕΈχω αίμα. Όλοι οι γιατροί που με είδαν είπαν ότι δεν μπορώ να επηρεάσω την έκβαση της εγκυμοσύνης είτε μείνω κλινήρης είτε συνεχίσω την καθημερινότητα μου κανονικά. Δεν ξέρω τι να κάνω πλέον. 

Οπότε απλά περιμένεις κ παίρνεις κ τη προγεστερόνη??? Πότε θα σε ξαναδούν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

3 Γενάρη εκτός αν ξαναπάω σε εφημερεύον. Κουράστηκα όμως να πηγαίνω και να μην μου λένε τπτ

Κατάλαβα. Υπομονή. Τι να σου πω. Ελπίζω όλα να πάνε καλά. Κ μη κουράζεσαι όσο μπορείς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ας αισιοδοξησουμε λιγάκι. Μένεις ξαπλωμένη? Νομίζω κ το 3ο θα σε βοηθήσει. Έχεις αίμα η καφέ??? 

Έχει πολλές γυναίκες που με αίμα όλα πήγαν καλά ο γιατρός τι λέει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η egw είπε:

Έχει πολλές γυναίκες που με αίμα όλα πήγαν καλά ο γιατρός τι λέει;

Εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια 5 μέρες έμειναν κ μπαίνουμε στον Γενάρη κ στο 2019 που εύχομαι να μας γεμίσει μωρά. Πως θα ονομάσουμε το καινούργιο θέμα;;; εγώ έλεγα να μην αντιστοιχεί σε μήνα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Κορίτσια 5 μέρες έμειναν κ μπαίνουμε στον Γενάρη κ στο 2019 που εύχομαι να μας γεμίσει μωρά. Πως θα ονομάσουμε το καινούργιο θέμα;;; εγώ έλεγα να μην αντιστοιχεί σε μήνα... 

Εύχομαι το 2019 πραγματικά να.. Αραιωσουμε από τις προσπάθειες και να χαιρόμαστε φουσκωμένες κοιλίτσες! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

3 Γενάρη εκτός αν ξαναπάω σε εφημερεύον. Κουράστηκα όμως να πηγαίνω και να μην μου λένε τπτ

Με τις επαναλήψεις της χοριακης έχεις τελειώσει? Ανεβαίνει κανονικά? Αν ναι, μην στεναχωριέσαι άδικα. Ίσως αποβάλλει ο οργανισμός διάφορα και έχεις αίμα. Πολλές εγκυμοσύνες με αίμα εξελίχθηκαν κανονικά. Αν έβλεπε κάτι ο γιατρός φαντάζομαι θα σε ενημέρωνε ανάλογα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

ΕΈχω αίμα. Όλοι οι γιατροί που με είδαν είπαν ότι δεν μπορώ να επηρεάσω την έκβαση της εγκυμοσύνης είτε μείνω κλινήρης είτε συνεχίσω την καθημερινότητα μου κανονικά. Δεν ξέρω τι να κάνω πλέον. 

Έχεις κάνει κάποιο υπέρηχο;τι βλέπουν οι γιατροί;πόσο είσαι τώρα;εύχομαι θετικότατη εκβαση!

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Εύχομαι το 2019 πραγματικά να.. Αραιωσουμε από τις προσπάθειες και να χαιρόμαστε φουσκωμένες κοιλίτσες! ???

Γιάννα μου εμείς μαζί περιμένουμε νομίζω!έχεις τίποτα συμπτώματα;;;εγώ τα κλασικά.οπως είναι όταν τελειώνουν οι γόνιμες!και δεν προσέχω καθόλου...σηκώνω βαρύ κτλ κτλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

@KONSTANTIA μην απελπίζεσαι κορίτσι μου. Καταλαβαίνω ότι το να βλέπεις αίμα στην εγκυμοσύνη είναι τρομακτικό, αλλά πάρα πολλές εγκυμοσύνες ξεκινούν με αίμα και έχουν θετική έκβαση (και άλλες που δείχνουν ότι πάνε τέλεια καταλήγουν άσχημα...).

Πιστεύεις ότι οι γιατροί βλέπουν κάτι ανησυχητικό και δεν στο λένε; Η χοριακή σου αυξάνεται κανονικά; Έχεις κάνει υπέρηχο, είδατε εμβρυικά στοιχεία; Πόσων εβδομάδων είσαι τώρα; Μπορεί να είναι αποκόλληση. Όπως και να'χει, ξάπλωσε, ξεκουράσου και να σκέφτεσαι αισιόδοξα. 

Όταν λες αίμα, εννοείς σαν αιμορραγία περιόδου, με ροή περιόδου, ή σταγόνες αίματος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα!

@KONSTANTIA μην απελπίζεσαι κορίτσι μου. Καταλαβαίνω ότι το να βλέπεις αίμα στην εγκυμοσύνη είναι τρομακτικό, αλλά πάρα πολλές εγκυμοσύνες ξεκινούν με αίμα και έχουν θετική έκβαση (και άλλες που δείχνουν ότι πάνε τέλεια καταλήγουν άσχημα...).

Πιστεύεις ότι οι γιατροί βλέπουν κάτι ανησυχητικό και δεν στο λένε; Η χοριακή σου αυξάνεται κανονικά; Έχεις κάνει υπέρηχο, είδατε εμβρυικά στοιχεία; Πόσων εβδομάδων είσαι τώρα; Μπορεί να είναι αποκόλληση. Όπως και να'χει, ξάπλωσε, ξεκουράσου και να σκέφτεσαι αισιόδοξα. 

Όταν λες αίμα, εννοείς σαν αιμορραγία περιόδου, με ροή περιόδου, ή σταγόνες αίματος;

Καλημέρα κοπελες μου 

Κοπέλα μου ηρέμησε εύχομαι όλα να πάνε καλά και το πιστεύω

Για μένα 3η μέρα καθυστέρηση προς το παρόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

Καλημέρα κοπελες μου 

Κοπέλα μου ηρέμησε εύχομαι όλα να πάνε καλά και το πιστεύω

Για μένα 3η μέρα καθυστέρηση προς το παρόν

Κ γω 2η ημέρα καθυστέρησης. Καλημέρα... Αλλά σήμερα με απογοητευεσαι κ η θερμοκρασία οπότε θα μου ρθει περίοδος... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Έχεις κάνει κάποιο υπέρηχο;τι βλέπουν οι γιατροί;πόσο είσαι τώρα;εύχομαι θετικότατη εκβαση!

Γιάννα μου εμείς μαζί περιμένουμε νομίζω!έχεις τίποτα συμπτώματα;;;εγώ τα κλασικά.οπως είναι όταν τελειώνουν οι γόνιμες!και δεν προσέχω καθόλου...σηκώνω βαρύ κτλ κτλ...

Ναι, 8-9 Γενάρη περιμένω αλλά δεν ελπίζω γιατί δεν είχα επαφές στην ωορρηξία, μόνο νωρίτερα 3 4 μέρες. Να ζήσει τόσο το σπέρμα θα ναι άθλος ?κι ούτε πρόσεχα ποτέ και κουράζομαι και δουλειές κάνω κι από όλα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια Κάντε τεστακια να δουμε περιμένουμε με αγωνια

Για να δούμε πότε θα βολεψει να το κάνω εγώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια Κάντε τεστακια να δουμε περιμένουμε με αγωνια

Δεν νομίζω εγώ να είμαι. Σήμερα θα περιμένω περίοδο. Ίσως καθυστέρησε λίγο επειδή ήμουν άρρωστη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσακια αδιαθέτησα κ εγω κανονικά χθες οπως περίμενα...ας ελπίσουμε με το νέο χρόνο κορίτσια μου , ελπιζω να εισαστε ολες καλα κ να περασατε ομορφα με τις οικογενειες σας ! οποτε περιμενουμε νέα απο οτι καταλαβα μονο απο @Starrr και απο @egw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

καλημέρα κοριτσακια αδιαθέτησα κ εγω κανονικά χθες οπως περίμενα...ας ελπίσουμε με το νέο χρόνο κορίτσια μου , ελπιζω να εισαστε ολες καλα κ να περασατε ομορφα με τις οικογενειες σας ! οποτε περιμενουμε νέα απο οτι καταλαβα μονο απο @Starrr και απο @egw

Μακάρι να έρθουν πολλά μωράκια με το νέο έτος 

36.6 η θερμοκρασία μου ξέχασα να το αναφέρω 36.3 ήταν εχθές αλλά δεν την πήρα από την αρχή του κύκλου

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η egw είπε:

Για να δούμε πότε θα βολεψει να το κάνω εγώ 

Καλέ κάνε να σου φύγει η αγωνία αν και νομίζω το πιάσατε το σπορακι!!!❤️❤️❤️???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η egw είπε:

Μακάρι να έρθουν πολλά μωράκια με το νέο έτος 

36.6 η θερμοκρασία μου ξέχασα να το αναφέρω 36.3 ήταν εχθές αλλά δεν την πήρα από την αρχή του κύκλου

 

Εμένα το αντίθετο. Χθεσ 36,6 κ σήμερα 36,3...οποτε γι αυτό είπα ίσως μου ρθει περίοδος. Τώρα έκανα κ ένα ζεστό μπάνιο. Μπας και κατέβει. Αλλά δε έχω πονέσει ακόμη. Συνήθως πονάω τα απογεύματα βράδυ... Αλλά είμαι λίγο κ άρρωστη. Οπότε δε ξέρω. 2 μέρες έχω να φάω... Δε μπορώ να καταπιώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλέ κάνε να σου φύγει η αγωνία αν και νομίζω το πιάσατε το σπορακι!!!❤️❤️❤️???

Ο άντρας μου με πήρε  και με ρωτούσε μοθ θυμίζει τα παλιά  αλλά είπαμε να φύγουν οι γονείς μου και μετά να κάνουμε το τεστ δεν ξέρω κομπλαρω που είναι οι γονείς μου εδώ και σκέφτομαι μήπως επειδή έχω άγχος δεν έρχεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Κι εγώ περίμενα εχτές περίοδο αλλά δεν μου ήρθε! Δεν ενθουσιάζομαι ακομα γιατί μπορεί να καθυστερησε.. θα περιμένω άλλο λιγο για να κάνω τεστ. @Starrr και @egw έχετε σταθερό κύκλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

Ο άντρας μου με πήρε  και με ρωτούσε μοθ θυμίζει τα παλιά  αλλά είπαμε να φύγουν οι γονείς μου και μετά να κάνουμε το τεστ δεν ξέρω κομπλαρω που είναι οι γονείς μου εδώ και σκέφτομαι μήπως επειδή έχω άγχος δεν έρχεται

Ναι το καταλαβαίνω ούτε εγώ θα έκανα!!αν και εντάξει δεν θα το καταλάβουν πιστεύω!Έχεις κάποιο σύμπτωμα;Πάντως όσο δεν έρχεται έχεις ελπίδες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου αφού ξέρεις τι να προσέξεις και ελέγχεις τις τιμές του ζαχάρου σου νομίζω θα είσαι εντάξει. Αφού ήξερες ότι έχεις διαβήτη κύησης λογικό να βγει η καμπύλη εκτός ορίων. Εγώ θα πήγαινα σε διατροφολόγο να με κατατοπίσει κτλ αλλά έχοντας κατά νου ότι είναι η πρώτη εγκυμοσύνη μου. Τώρα εσύ αφού έχεις δει τι σου ανεβάζει το ζάχαρο και το ελέγχεις με το μηχάνημα, δεν θέλει άγχος!!
    • Το ειδα κορίτσι μου ότι μνμ το διάβασε στο Viber το εστειλα..  Από την στιγμή που κρατησε απόσταση στο θέμα επικοινωνίας  εγω δεν μπορω να ενοχλήσω στην τελική ξέρω ότι είχα θέμα με το ζαχαρο από την αρχή δεν είναι πρώτη φορά που έχω θέμα με το ζαχαρο στην εγκυμοσύνη  ξέρω τι πρέπει να προσέξω και έχω το μηχανάκι που μετράω, η διατροφη ξέρω πια είναι που πρέπει να ακολουθήσω δεν θεωρώ ότι είναι κάτι επείγων για αυτό δεν με πιάνει άγχος να τον ψαξω.. για τον θυρεοειδή επειδή δεν γνώριζα δεδομένου ότι δεν ξανά είχα πρόβλημα ποτε τέτοιες τιμές εκεί αγχώθηκα είναι αλήθεια 
    • Εμένα 41 Χιλ έγραφε αλλά τον μέτρησε από την κοιλιά που δεν είναι τόσο ακριβείας η μέτρηση υποτίθεται 
    • Θα σου πει κι ο γιατρός πώς θα το διορθώσετε και θα είσαι οκ!!
    • Λες κι εγώ που μπαίνω την Παρασκευή στον 7ο να φτάσαμε κιλό;;; Μακάρι! Αν και την αισθάνομαι πιο δυνατή όσο περνάει ο καιρός!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...