Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

Καλημερα!!! Ουτε κι εγω μετραω @Starrr.  Πηρα το κλιαρ μπλου ερλι που δειχνει 6 μερες νωριτερα και το εκανα. Τζιφος!!! Επομενως κοριτσια περιμενω την κυρια στις 26 και βασιζομαι τωρα σε εσας!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κορίτσια είμαι κι εγώ που δεν μετράω θερμοκρασία λογικά χθες με σήμερα περίμενα δεν έχω σήμερα κανένα σύμπτωμα αλλά έχω ζαλάδα ξαφνικά πιστεύω μέχρι το βράδυ 

Κ εγώ χθες κ σήμερα ούτε πόνους περιόδου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Alexia85 είπε:

Καλημερα!!! Ουτε κι εγω μετραω @Starrr.  Πηρα το κλιαρ μπλου ερλι που δειχνει 6 μερες νωριτερα και το εκανα. Τζιφος!!! Επομενως κοριτσια περιμενω την κυρια στις 26 και βασιζομαι τωρα σε εσας!!!???

Εγώ δνε θα κάνω έχω 5.αλλα αντιστέκομαι.... Είπα να το παίξω λίγο τσιγκουνα.... Κ τα παρακολουθώ με τη θερμοκρασία. Κανονικά αύριο πρωί πρέπει από 36,5 που είχα σήμερα στο 36 κάπου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα. Εμεις που περιμένουμε μαζί τι θερμοκρασίες έχετε? Μετράτε? 

καλημέρα, ούτε εγω μετράω θερμοκρασία κοριτσια, εμενα εχουν ξεκινήσει τα πονακια κ χθες το βραδυ σηκωθηκα στον υπνο μου κ ειδα λιγο ροζ αρα εεερχεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η egw είπε:

Εγώ περιμένω κοπέλα μου

Εσένα σου ήρθε;

ΚΑΛΗΜΈΡΑ και χρόνια πολλά! !!!!εγω τώρα τελειώνω με τις γόνιμες και περιμένω 8 με 9 Ιανουαρίου! Να δούμε πως θα πάει αυτός ο κύκλος όμως! !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ δνε θα κάνω έχω 5.αλλα αντιστέκομαι.... Είπα να το παίξω λίγο τσιγκουνα.... Κ τα παρακολουθώ με τη θερμοκρασία. Κανονικά αύριο πρωί πρέπει από 36,5 που είχα σήμερα στο 36 κάπου. 

Εγω δεν εχω αλλα φθηνα τεστακια και πηρα τα clearblue. Ελεγα να το εκανα αυριο αλλα θα φυγουμε τελικα σημερα και ηθελα να ξερω. Σου ευχομαι να χτυπησεις 37 απο αυριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Χρόνια πολλά κορίτσια μου!!!!Καλα Χριστούγεννα να έχουμε γεμάτα αγάπη και υγεία!!!!Εύχομαι ότι επιθυμεί η καμιά να της συμβεί σύντομα!!!???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Alexia85 είπε:

Εγω δεν εχω αλλα φθηνα τεστακια και πηρα τα clearblue. Ελεγα να το εκανα αυριο αλλα θα φυγουμε τελικα σημερα και ηθελα να ξερω. Σου ευχομαι να χτυπησεις 37 απο αυριο!!!

Μακαρι.... Πότε δεν το χω πιάσει. Γενικά έχω χαμηλές θερμοκρασίες. Σκέψου ωορρηξια είχα 35,7!!!.παγοκολωνα.???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Αντε βρε κορίτσια που περιμένετε, κάντε κανένα τεστάκι!

Χρόνια πολλά

Εγώ μπαίνω στο πειρασμό δείχνει κανένα απόγευμα;

Και από την άλλη λέω να περιμένω να φύγουν οι γονείς μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια? Εγω ειμαι 33η μερα κ ακομα τιποτα χωρις εντονα συμπτώματα....εχω αστατο κυκλο κ μπορει να αρωησει.Πρωτη φορα που δεν θελω ακομα να κανω τεστ, θα περιμενω λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια καθως ετοιμαζομουν ξανα επιασα το τεστ να το πεταξω(μετα απο κανενα 4ωρο) και ειδα οτι εχει μια πολυ λεπτη μπλε γραμμουλα(δεν ειναι αυτο με το σταυρο αλλα με 2 καθετες-clearblue early). Το πρωι που το εκανα δεν ξερω αν περιμενα το χρονο σωστα γιατι εκνευριστηκα και το παρατησα. Ξερουμε αν ειναι επιρρεπης στις γραμμες εξαχνωσης;  Παντως η γραμμη ειναι μπλε αλλα πολυ λεπτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Alexia85 είπε:

Βρε κοριτσια καθως ετοιμαζομουν ξανα επιασα το τεστ να το πεταξω(μετα απο κανενα 4ωρο) και ειδα οτι εχει μια πολυ λεπτη μπλε γραμμουλα(δεν ειναι αυτο με το σταυρο αλλα με 2 καθετες-clearblue early). Το πρωι που το εκανα δεν ξερω αν περιμενα το χρονο σωστα γιατι εκνευριστηκα και το παρατησα. Ξερουμε αν ειναι επιρρεπης στις γραμμες εξαχνωσης;  Παντως η γραμμη ειναι μπλε αλλα πολυ λεπτη

Κορίτσι μου το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να δοκιμάσεις ένα καινούργιο δεν νομίζω μετά από 4 ώρες να έχεις σωστό αποτέλεσμα! Τα περισσότερα τεστ διαβάζονται μέσα σε ένα τέταρτο ωαντς μισάωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσι μου το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να δοκιμάσεις ένα καινούργιο δεν νομίζω μετά από 4 ώρες να έχεις σωστό αποτέλεσμα! Τα περισσότερα τεστ διαβάζονται μέσα σε ένα τέταρτο ωαντς μισάωρο

Δικιο εχεις.. Γραμμη εξαχνωσης θα ειναι μετα απο τοσες ωρες. Τι το ψαχνω...Δελεαστικο μεν χαζοβιολα εγω δε ?. Το ξεχναω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Alexia85 είπε:

Δικιο εχεις.. Γραμμη εξαχνωσης θα ειναι μετα απο τοσες ωρες. Τι το ψαχνω...Δελεαστικο μεν χαζοβιολα εγω δε ?. Το ξεχναω

Ποτέ περιμένεις  να αδιαθετησεις; Έχεις καθυστερηση; Αν ναι τότε κάνε ακομα ένα για σίγουρα!!! Καλά όλες έχουμε κάνει τέτοια!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Alexia85 είπε:

Δικιο εχεις.. Γραμμη εξαχνωσης θα ειναι μετα απο τοσες ωρες. Τι το ψαχνω...Δελεαστικο μεν χαζοβιολα εγω δε ?. Το ξεχναω

Εμείς μαζί δεν είμαστε?κ γω έκανα ένα απλό.αλλα όχι με πρωινα ούρα (έλεγε ότι πρωινά έπρεπε ??)κ βγήκε αρνητικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα τεστ πρέπει να τα διαβάζουμε μέσα στο προβλεπόμενο χρονικό διάστημα. Σας μιλώ ως παθούσα, γιατί κι εμένα μου εμφανίστηκε γραμμή εξάτμισης μετά τον προβλεπόμενο χρόνο. Επίσης, πριν την καθυστέρηση καλύτερα τα πρωινά ούρα.

Πόσο θα ήθελα να είμαι από τις τυχερές που το τεστ δείχνει αρνητικό και τελικά να είμαι έγκυος! Όσες φορές έχει δείξει αρνητικό, δυστυχώς λέει την αλήθεια ☹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Τα τεστ πρέπει να τα διαβάζουμε μέσα στο προβλεπόμενο χρονικό διάστημα. Σας μιλώ ως παθούσα, γιατί κι εμένα μου εμφανίστηκε γραμμή εξάτμισης μετά τον προβλεπόμενο χρόνο. Επίσης, πριν την καθυστέρηση καλύτερα τα πρωινά ούρα.

Πόσο θα ήθελα να είμαι από τις τυχερές που το τεστ δείχνει αρνητικό και τελικά να είμαι έγκυος! Όσες φορές έχει δείξει αρνητικό, δυστυχώς λέει την αλήθεια ☹

Εγώ βλέπω ν μην προλαβαίνω να το κάνω έβγαλα ένα σπυράκι εσωτερικό όμως άλλα...

Πήγαμε φαρμακείο με τους γονείς μου το κοιτούσα αλλά δεν γινόταν να πάρω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Τα τεστ πρέπει να τα διαβάζουμε μέσα στο προβλεπόμενο χρονικό διάστημα. Σας μιλώ ως παθούσα, γιατί κι εμένα μου εμφανίστηκε γραμμή εξάτμισης μετά τον προβλεπόμενο χρόνο. Επίσης, πριν την καθυστέρηση καλύτερα τα πρωινά ούρα.

Πόσο θα ήθελα να είμαι από τις τυχερές που το τεστ δείχνει αρνητικό και τελικά να είμαι έγκυος! Όσες φορές έχει δείξει αρνητικό, δυστυχώς λέει την αλήθεια ☹

Λάθος μου που το έκανα ξέρω......να κάνω κ ένα αύριο το πρωί?περίοδο περιμένω στις 27

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Ποτέ περιμένεις  να αδιαθετησεις; Έχεις καθυστερηση; Αν ναι τότε κάνε ακομα ένα για σίγουρα!!! Καλά όλες έχουμε κάνει τέτοια!!!???

@ΜαριαΧ Στις 26... αλλα επειδη αλλαξαμε σχεδια και θα φευγαμε σημερα εντελει το εκανα πρωι. Αλλιωςειχα σκοπο αυριο μεθαυριο.  Το απλο  τεστ ενδεχεται να μην εχει ανιχνευσει την ορμονη. Επομενως τεσταρε ξανα?. Εγω θα περιμενω κι αν δεν ερθει στις 26... θα κανω και το 2ο που πηρα. Τωρα στο μυαλο μου  το εχω αρνητικο και αν γινει θαυμα καλοδεχουμενο!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Λάθος μου που το έκανα ξέρω......να κάνω κ ένα αύριο το πρωί?περίοδο περιμένω στις 27

Ποιο τεστ εκανες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Butterfly33 είπε:

Καλησπερα χρόνια πολλα σημερα πηρα κ εγω το δωρακι μου 130.30 η χοριακη

Τι ωραία νέα.... Μια χαρά η χοριακη σου. Συγχαρητήρια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

ΚΑΛΗΜΈΡΑ και χρόνια πολλά! !!!!εγω τώρα τελειώνω με τις γόνιμες και περιμένω 8 με 9 Ιανουαρίου! Να δούμε πως θα πάει αυτός ο κύκλος όμως! !!

Χρόνια Πολλά και καλά!!! Έκανα χθες τεστ ωορρηξιας ήταν σχεδόν θετικό. Σήμερα πιο αχνό. Ελπίζω να μην την έχασα την ωορρηξία χθες κοιμήθηκα σαν το βόδι.... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! όχι βρε κορίτσια επαρχεία είμαι και γω. Και τόσο παίρνουν όλοι οι γιατροί εδώ πάνω κάτω, απ' ότι ξέρω από φίλες μου που έχουν άλλους γιατρούς.  Τι να πω....μάλλον σε κάθε περιοχή ανάλογα πόσοι είναι έχουν και άλλο κοστολόγιο.  
    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...