Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Alexia85 είπε:

Καλημέρα!!! Σταρακι μαζί είμαστε. Κι εγώ τότε είχα ωορρηξία και ελπίζω να μην έρθει στις 26. ???Του εδωσες να καταλαβει; 

Κ γω στις 13 ωορρηξία κ περιμένω στις 27., έχετε συμπτώματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Καλημέρα.μακαριιι στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου.ειχες ωορρηξία στις 12.22 κ μετά είχες θετικά τεστακια στις 16 17 κ 19? κατάλαβα σωστά?

Είχα υγρά σαν ασπράδι αυγού 16 17 κ 19... Καραθετικο πότε δε βρήκα μάλλον δε έκανα απόγευμα κ δε την πατυχα με το τεστακι. Πιο θετικά τεστακι είχα 16ηημετα (γι αυτό κ ωορρηξια 18η)αλλα ξανά έκανα τεστ 22η 23η 25η κ ήταν ψιλό θετικά κι αυτά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Είχα υγρά σαν ασπράδι αυγού 16 17 κ 19... Καραθετικο πότε δε βρήκα μάλλον δε έκανα απόγευμα κ δε την πατυχα με το τεστακι. Πιο θετικά τεστακι είχα 16ηημετα (γι αυτό κ ωορρηξια 18η)αλλα ξανά έκανα τεστ 22η 23η 25η κ ήταν ψιλό θετικά κι αυτά!!! 

Αυτές οι γραμμές ??? εύχομαι να έχουμε θετικά αποτελέσματα.εγω πήρα τα clearblue κ πάλι σίγουρη δε μπορείς να είσαι ποτέ.ας περιμένουμε λοιπόν αν κ ώρες ώρες θέλω να κάνω τεστ κ να μάθω.εγω έχω μόνο πρησμένο στήθος πόνους στη μέση κ πολύ κουρασηηη αφού μια ωρίτσα το μεσημέρι κοιμάμαι οπωσδήποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Κ γω στις 13 ωορρηξία κ περιμένω στις 27., έχετε συμπτώματα?

Τίποτα ακόμα. Ούτε το στήθος που ξεκινά να πονά συνήθως μια εβδομάδα πριν την περίοδο. Μόνο τις προηγούμενες τρεις μέρες είχα τσιμπήματα στις ωοθήκες και στην μήτρα. Δε ξέρω βέβαια μήπως είναι από το έντερο και αντανακλά. Όλα αυτά συγχέονται κάποιες φορές. Εσύ πως νιώθεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Alexia85 είπε:

Καλημέρα!!! Σταρακι μαζί είμαστε. Κι εγώ τότε είχα ωορρηξία και ελπίζω να μην έρθει στις 26. ???Του εδωσες να καταλαβει; 

15η 16η 17η 19η... Με ωορρηξια 18η.εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜαριαΧ τώρα είδα το ποστ σου. Αυτά τα συμπτώματα τα είχες και άλλες φορές; @Starrr Κορίτσια αυτό το μήνα πήγα με υπέρηχο γιατι δεν ηξερα τι μου γινόταν. Το ωάριο υπήρχε και μεγάλωνε φυσιολογικά(δόξα σοι επιτέλους)!!! Στις 11 πρωί έκανα οβιτρελ. Επομένως 12 βράδυ ωορηξία. Επαφές είχα 9 ,12, 13, 14, 17, 18. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Alexia85 είπε:

@ΜαριαΧ τώρα είδα το ποστ σου. Αυτά τα συμπτώματα τα είχες και άλλες φορές; @Starrr Κορίτσια αυτό το μήνα πήγα με υπέρηχο γιατι δεν ηξερα τι μου γινόταν. Το ωάριο υπήρχε και μεγάλωνε φυσιολογικά(δόξα σοι επιτέλους)!!! Στις 11 πρωί έκανα οβιτρελ. Επομένως 12 βράδυ ωορηξία. Επαφές είχα 9 ,12, 13, 14, 17, 18. 

Την υπνηλία όχι δεν την είχα.νιωθω κουρασμένη κ ακεφη.πρεπει να πω όμως ότι κ τον Αύγουστο δεν ένιωσα του μόνο πονοκέφαλο είχα μια μέρα κ νεύρα.θελω τόσο πολύ να κάνω ένα τέστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

λυπαμαι πολυ.......να εχεις υγεια να την θυμασαι κ γρηγορα ενα μπεμπακι το 2019 για να σε καμαρωσει απο εκει ψηλα.

Κάνε κορίτσι μου μακαρι να είσαι η τυχερή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexia85 είπε:

@ΜαριαΧ τώρα είδα το ποστ σου. Αυτά τα συμπτώματα τα είχες και άλλες φορές; @Starrr Κορίτσια αυτό το μήνα πήγα με υπέρηχο γιατι δεν ηξερα τι μου γινόταν. Το ωάριο υπήρχε και μεγάλωνε φυσιολογικά(δόξα σοι επιτέλους)!!! Στις 11 πρωί έκανα οβιτρελ. Επομένως 12 βράδυ ωορηξία. Επαφές είχα 9 ,12, 13, 14, 17, 18. 

Να το ήξερα εγώ πιο νωρίς να έκανα κ τη εξέταση της προγεστερονης..... Γιατί με μπέρδεψαν τα υγρά.... Βρε παιδί μου... Αλλά δνε ξέρω τι υγρά ήταν αυτά πια.... Θα δείξει... Πόνοι περιόδου και πρησμένο στήθος έχω εγώ από συμπτώματα. Θερμοκρασία 36,4 πρωινή από το στόμα. Με θερμοκρασία ωορρηξιας 35,7!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Να το ήξερα εγώ πιο νωρίς να έκανα κ τη εξέταση της προγεστερονης..... Γιατί με μπέρδεψαν τα υγρά.... Βρε παιδί μου... Αλλά δνε ξέρω τι υγρά ήταν αυτά πια.... Θα δείξει... Πόνοι περιόδου και πρησμένο στήθος έχω εγώ από συμπτώματα. Θερμοκρασία 36,4 πρωινή από το στόμα. Με θερμοκρασία ωορρηξιας 35,7!!

Με τις θερμοκρασίες δε το έχω.παιρνετε φολικό οξύ εσείς? εμένα μου έδωσε η γυναίκολογος κατευθείαν όταν την είπα ότι θέλω να μείνω έγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Με τις θερμοκρασίες δε το έχω.παιρνετε φολικό οξύ εσείς? εμένα μου έδωσε η γυναίκολογος κατευθείαν όταν την είπα ότι θέλω να μείνω έγκυος.

καλημερα και απο μενα εγω παιρνω 

28η μερα για μενα σημερα νομιζω μετραω ωρες αν και πρεπει να ειμαι και αρρωστη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η egw είπε:

καλημερα και απο μενα εγω παιρνω 

28η μερα για μενα σημερα νομιζω μετραω ωρες αν και πρεπει να ειμαι και αρρωστηΚαλημεραα

Καλημερα!!!! 26 εγω... Κανενα συμπτωμ, ουτε στηθος ουτε κοιλια ουτε σπυρακια ουτε πονοκεφαλος... εναε ηρεμος κυκλος... Τα ροζ ρα ειχα και σημερα το πρωι..2η μερα.. θερμοκρασια 36,8... Αυριο μαλλον θσ πεσει για να ερθει η κυρια με τα κοκκινα...

καιι εγω παιρνω φυλλικο και ινοσιτολη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Να το ήξερα εγώ πιο νωρίς να έκανα κ τη εξέταση της προγεστερονης..... Γιατί με μπέρδεψαν τα υγρά.... Βρε παιδί μου... Αλλά δνε ξέρω τι υγρά ήταν αυτά πια.... Θα δείξει... Πόνοι περιόδου και πρησμένο στήθος έχω εγώ από συμπτώματα. Θερμοκρασία 36,4 πρωινή από το στόμα. Με θερμοκρασία ωορρηξιας 35,7!!

Με τις θερμοκρασιες δεν εχω καλή σχέση. Ασε που με κορο'ι'δεύει ο άντρας μου. Τον προηγούμενο μήνα κι εγώ είχα μπερδευτεί με τα υγρά. Είχα περισσότερες μέρεςαπ οτι συνηθως. Ίσως επηρεαστηκε επειδή ήταν η πρώτη φορά που έπαιρνα ινοσιτόλη και γκλουκοφαζ. Αυτό το μήνα πήγα στα σίγουρα. Άντε να δούμε τι ψάρια πιάσαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Alexia85 είπε:

Με τις θερμοκρασιες δεν εχω καλή σχέση. Ασε που με κορο'ι'δεύει ο άντρας μου. Τον προηγούμενο μήνα κι εγώ είχα μπερδευτεί με τα υγρά. Είχα περισσότερες μέρεςαπ οτι συνηθως. Ίσως επηρεαστηκε επειδή ήταν η πρώτη φορά που έπαιρνα ινοσιτόλη και γκλουκοφαζ. Αυτό το μήνα πήγα στα σίγουρα. Άντε να δούμε τι ψάρια πιάσαμε.

Καλή μας επιτυχία.θα κάνετε τεστ πριν τη καθυστερήση??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Την υπνηλία όχι δεν την είχα.νιωθω κουρασμένη κ ακεφη.πρεπει να πω όμως ότι κ τον Αύγουστο δεν ένιωσα του μόνο πονοκέφαλο είχα μια μέρα κ νεύρα.θελω τόσο πολύ να κάνω ένα τέστ.

Κρατήσου με τα τεστ και περίμενε. Στο λέω εγώ που τον προηγούμενο μήνα έκανα καθε μέρα πρώιμης ανιχνευσης. Αυτή τη φορά μια μέρα πριν την περίοδο θα κάνω γιατί φεύγω και διακοπές εκείνη την ημέρα και θέλω να ξέρω. Τέρμα η υστερία!!! Άσε που έχω πάρει την οβιτρελ και μπορεί να δώσει ψευδώς θετικό. Παίρνω κι εγώ φιλισιν όποτε το θυμηθω βεβαια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Με τις θερμοκρασίες δε το έχω.παιρνετε φολικό οξύ εσείς? εμένα μου έδωσε η γυναίκολογος κατευθείαν όταν την είπα ότι θέλω να μείνω έγκυος.

Ναι παίρνω μισό κάθε βράδυ. Συν τισ pregnacare κάθε μεσημέρι μετά το φαγητό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Alexia85 είπε:

Με τις θερμοκρασιες δεν εχω καλή σχέση. Ασε που με κορο'ι'δεύει ο άντρας μου. Τον προηγούμενο μήνα κι εγώ είχα μπερδευτεί με τα υγρά. Είχα περισσότερες μέρεςαπ οτι συνηθως. Ίσως επηρεαστηκε επειδή ήταν η πρώτη φορά που έπαιρνα ινοσιτόλη και γκλουκοφαζ. Αυτό το μήνα πήγα στα σίγουρα. Άντε να δούμε τι ψάρια πιάσαμε.

Ναι ας περιμένουμε υπομονετικά.... Πότε περιμένεις εσύ είπαμε?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@LOULOUdaki!  επανελαβα την χοριακη την Τετάρτη και είχε ανέβει όσο αναμενόταν αλλά από Τετάρτη βράδυ είχα λίγο αίμα και πήγα νοσοκομείο και μου είπαν ξεκούραση και προγεστερόνη. Σήμερα δεν έχω καθόλου αίμα, ούτε καφέ και ξεκουράζομαι. Ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι τον υπέρηχο γιατί το μόνο που ξέρω είναι ότι πρόκειται για ενδομήτρια κύηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@LOULOUdaki!  επανελαβα την χοριακη την Τετάρτη και είχε ανέβει όσο αναμενόταν αλλά από Τετάρτη βράδυ είχα λίγο αίμα και πήγα νοσοκομείο και μου είπαν ξεκούραση και προγεστερόνη. Σήμερα δεν έχω καθόλου αίμα, ούτε καφέ και ξεκουράζομαι. Ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι τον υπέρηχο γιατί το μόνο που ξέρω είναι ότι πρόκειται για ενδομήτρια κύηση.

ευχομαι να πανε ολα καλα κοριτσι μου τλχ για εσενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σημερα στεναχωρεθηκα πολυ ειχε ενα μωρακι εκει και ξερετε λεγανε εκει ολες αν εχουν δυναμη για το επομενο και μου λεγανε αντε παρτετο αποφαση ολοι υο θεωρουν δεδομενο οτι οποτε το θελω θα ερθεικαι με ριχνει παρα πολυ αυτο ειδικα σε αυτη τη φαση που ειμαι που ερχεται η κυρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA μου μπράβο που ανέβηκε η χοριακή σου! Ξεκουράσου κορίτσι μου και όλα θα πάνε τέλεια!!! 

@egw ευτυχώς που τουλάχιστον όσοι ξέρουν για την παλίνδρομη είναι διακριτικοί. Όσοι δεν ξέρουν και με ρωτάνε για δεύτερο, τους λέω για την παλίνδρομη και σταματούν να με πρήζουν. Χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ναι ας περιμένουμε υπομονετικά.... Πότε περιμένεις εσύ είπαμε?? 

Υπομονετικά... μπορουμε κι αλλιώς; 12/12 ωορρηξία 26/12 ελπίζω να μην έρθει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Alexia85 είπε:

Υπομονετικά... μπορουμε κι αλλιώς; 12/12 ωορρηξία 26/12 ελπίζω να μην έρθει???

Α επακριβώς είμαστε.... Με τεστακι ωορρηξιας το είδες??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Α επακριβώς είμαστε.... Με τεστακι ωορρηξιας το είδες??? 

Έκανα υπέρηχο. Με τετοιο κύκλο που είχα δυσκολευόμουν και με τα τεστ. Βαρέθηκα  πια να νομίζω μόνο... θέλω να πηγαίνω στα σίγουρα και θα συνεχίσω με υπέρηχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου, εννοείται ότι οι γιατροί οφείλουν να σου πουν οτιδήποτε βλέπουν για να είναι καλυμμένοι! Το σημαντικό είναι ότι αυτό που είδαν δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι. Προσπάθησε να μην το Googlαρεις γιατί μπορεί τζάμπα να αγχωθεις. Εγώ πχ έχω διπλό ουρητήρα από αριστερά και το ανακάλυψα τυχαία σε αξονική (στο ίντερνετ έλεγε ότι κάνει ενοχλήσεις και συνήθως χρειάζεται εγχείρηση) κι ο γιατρός είπε ότι αφου δεν έχω ενόχληση όλα καλά. Εννοείται το άγχος θα υπάρχει! Είναι λογικό να αγχωνόμαστε για το αν είναι καλά τα μωράκια μας.  Εύχομαι όλα πολύ καλά!!!  
    • Καλημέρα κορίτσια μου...εμείς μόλις γυρίσαμε από τον γιατρούλη μας!!!Όλα καλά,ο μικρούλης μεγαλώνει φυσιολογικά και προχωράμε!!!28+2 σήμερα 🩵👣🧿🧿 7.6 έχουμε doopler και θα μας ξανά δει μέσα του Ιούνη 🥰🥰🥰 Η κοιλίτσα έχει πεταχτεί για τα καλά πια,ευτυχώς τα κιλάκια μου είναι καλά ακόμα 🤗.. Εσείς πώς τα πάτε??
    • Το κατάλαβα και εγω ότι κάπως δυσανασχετούν είναι η αλήθεια και βγάζουν παραξενιές  εμενα ο δικός μου δεν με είπε τίποτα βέβαια αλλά μόλις έφυγα λέω πως μάλλον έπρεπε να παω λίγο νωρίτερα σκέψου ο αντρας μου σκεφτόταν να πάμε μετά το Πάσχα   σίγουρα κάποιον θα βρεις εννοεται που να σου κάνει και να βολεύουν και οι ημερομηνίες  αλλη μαία βρήκες ε; Όχι αυτήν του ιδιώτη γιατρού που έχεις ; 
    • Καλημέρα κορίτσια μου...εμείς μόλις γυρίσαμε από τον γιατρούλη μας!!!Όλα καλά,ο μικρούλης μεγαλώνει φυσιολογικά και προχωράμε!!!28+2 σήμερα 🩵👣🧿🧿 7.6 έχουμε doopler και θα μας ξανά δει μέσα του Ιούνη 🥰🥰🥰 Η κοιλίτσα έχει πεταχτεί για τα καλά πια,ευτυχώς τα κιλάκια μου είναι καλά ακόμα 🤗.. Εσείς πώς τα πάτε??
    • Θα τα καταφέρεις, να είσαι αισιόδοξη!! Σου εύχομαι τα καλύτερα!!! Εγώ τέλος Ιουνίου λογικά, με 3 κατεψυγμένα έμβρυα. Εχεις την θετική μου σκέψη! ❤
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...