Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

Κοριτσια γελαστε!!! Τωρα που εγινε η ωορηξια μου ηρθαν τα τεστακια χχαχαα ε μα ελεος!!!!! Λες και εγινε επιτηδες.... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!! Εχω καιρό να γραψω αλλα σας διαβάζω τακτικα!! @Mellenaki αυτά ειναι σημάδια ωορρηξίασ, εχω παρόμοια, ειμαι και εγω σε φαση ωορρηξίας τωρα!! Ελπιζω να εχουμε επαφουλα σήμερα γιατι τισ προηγούμενες μέρες δεν τα καταφέραμε...Κοριτσια μην απογοητευεστε!! Διαβαζω πολυ τελευτεα και εχω βγάλει συμπεραζμα οτι ειναι και θεμα τύχης τελικα. Το σπερμα ασ πουμε πρεπει να καταφέρει να επιζήσει σε όξινο περιβαλον του κόλπου, παίζουν παρα πολλα μέχρι να γίνει γονιμοποίηση, γιαυτο πιστεύω ότι συχνες επαφές ειναι τελικα ο καλύτερος τρόπος να πετύχουμε, χωρίς να κοιτάμε με εμμονη τιν καθε ωρα τι συμβενει στο σωμα μασ. Ειναι δύσκολο γιατι και εγω το κανω και ψάχνομαι συνέχεια και κανω αναλύσεις με το παραμικρό. Παντοσ ευχομε σε ολες ςας να έρθει το Χριστουγεννιάτικο δωράκι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Καλημερα, με ανησυχησε αρκετα χθες αυτο γιατι δεν εχω ξανα δει τοσο εντονο ροζ την ημερα της ωορρηξιας, καθε φορα που πηγαινα τουαλετα εβγαζα ροζ κ ειχα πονο κανα την ουρηση, αφου σκεφτομουν μηπως ειναι καμια ουρολοιμωξη. Σημερα δεν εχω ροζακι μου εχει μεινει μονο λιγος πονος κατα την ουρηση. Θα παρω το γιατρο καλου κακου το μεσημερι εαν εχει κενο να παω να μου κανει εναν υπερηχο. Με τετοια ενοχληση κ πονο που ειχα χθες δεν υπηρχε καμια διαθεση για επαφη. Σκεφτομαι να κανω κ ενα τεστακι ωορρηξιας σε κανα 2ωρακι να δω τι γινεται...

Καλά θα το κάνεις. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Καλή επιτυχία.κ γω με τα τεστακια clearblue που κάνω μου χαμογελάει από χθές άρα πιστεύω αύριο μεθαύριο θα έχω κ εγώ.εμεις ξεκινήσαμε εχθές τις επαφές κ βλέπουμε..?? καθημερινή θέλει ε?

Ε αν γίνεται αλλιώς κ μέρα παρά μέρα καλα είναι. Εμείς μετά την 12η είχαμε 15 16 17 σερί. Τώρα σήμερα δεν ξέρω αν μπορέσουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

@Starrr μπραβο !!! Μια χαρα εισαι πιστευω απο επαφες... Εγω τελικα εκανα 15η μερα ωορηξια και επαφες 14η + 16η... πονακια ομως ειχα 3-4 μερες συνεχομενα... Σημερα 36,7... Να σε ρωτησω εσενα ανεβαινει αποτομα η θερμοκρασια σου? Γιατι εμενα απο το 36,3 πηγε 36,5 και μετα 36,7 και αυριο θα ανεβει 36,9.... δεν εχει δλδ αποτομο ανεβσσμα!! Ειναι δειγμα κακης ωορηξιας αυτο??

Όχι τέλειο είναι. Μια χαρά σε βρίσκω. ?? Μακαρι να μείνει εκεί κ να μη σου έρθει περίοδος... Εμένα από 36,2 πήγε 36 36 κ σήμερα 35,7.οποτε αύριο κάπου στο 36.3 θα είναι ελπίζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Κοριτσια γελαστε!!! Τωρα που εγινε η ωορηξια μου ηρθαν τα τεστακια χχαχαα ε μα ελεος!!!!! Λες και εγινε επιτηδες.... ?

??Κάνε ένα να το τσεκάρεις ότι είναι αρνητικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Ε αν γίνεται αλλιώς κ μέρα παρά μέρα καλα είναι. Εμείς μετά την 12η είχαμε 15 16 17 σερί. Τώρα σήμερα δεν ξέρω αν μπορέσουμε. 

Χρησιμοποιεί ς τεστακια ωορρηξίας? εμένα είναι η πρώτη μου φορά κ δεν ξέρω κ πολλά πολλά.ευχομσι να έχουμε καλά αποτελέσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Ewelinio είπε:

Καλημέρα κοριτσια!! Εχω καιρό να γραψω αλλα σας διαβάζω τακτικα!! @Mellenaki αυτά ειναι σημάδια ωορρηξίασ, εχω παρόμοια, ειμαι και εγω σε φαση ωορρηξίας τωρα!! Ελπιζω να εχουμε επαφουλα σήμερα γιατι τισ προηγούμενες μέρες δεν τα καταφέραμε...Κοριτσια μην απογοητευεστε!! Διαβαζω πολυ τελευτεα και εχω βγάλει συμπεραζμα οτι ειναι και θεμα τύχης τελικα. Το σπερμα ασ πουμε πρεπει να καταφέρει να επιζήσει σε όξινο περιβαλον του κόλπου, παίζουν παρα πολλα μέχρι να γίνει γονιμοποίηση, γιαυτο πιστεύω ότι συχνες επαφές ειναι τελικα ο καλύτερος τρόπος να πετύχουμε, χωρίς να κοιτάμε με εμμονη τιν καθε ωρα τι συμβενει στο σωμα μασ. Ειναι δύσκολο γιατι και εγω το κανω και ψάχνομαι συνέχεια και κανω αναλύσεις με το παραμικρό. Παντοσ ευχομε σε ολες ςας να έρθει το Χριστουγεννιάτικο δωράκι???

πρωτη φορα μου ετυχε ετσι με τοσο εντονα συμπτωματα, με παραξενεψε ο πονος κατα την ουρηση... θα μιλησω το απογευμα κ με το γιατρο να δω τι θα μου πει.. καλα αποτελεσματα κ σε σενα , ναι κ εγω πιστευω οτι ο παραγοντας τυχη παιζει τον πιο σημαντικο ρολο οσο κ αν χτυπιομαστε με μερες ωρες κ τεστακια ! μακαρι ολες μας να σταθουμε τυχερες λοιπον !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Χρησιμοποιεί ς τεστακια ωορρηξίας? εμένα είναι η πρώτη μου φορά κ δεν ξέρω κ πολλά πολλά.ευχομσι να έχουμε καλά αποτελέσματα

Ναι τα χρησιμοποιώ..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

??Κάνε ένα να το τσεκάρεις ότι είναι αρνητικό. 

Περιμενω να περασει λιγο η ωρα να το κανω χαχαχα σογα που θα αντιστεκομουν !!!! θα κανω και θα σας πω... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κοριτσια...δυστυχώς έκανα την χοριακη πρωί πρωί και βγήκε αρνητική. ..

 

δεν πειραζει κοριτσι μου παμε για την επομενη φορα μην στεναχωριεσαι:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ναι είναι κ υγρά από την προγεστερονη. Και όμως υγρά και στη εγκυμοσύνη. Τα ίδια είναι. 

τα συμπτωματα δεν διαφερουν καθολου κοριτσια μου ειναι ολα τα ιδια περιοδου η εγκυμοσυνης στην ουσια μεχρι να γινει εμφυτευση ολα γινονται τα ιδια οποτε τιποτα δεν μπορει να μας δωσει σημαδι μονο το αιμα απο τη μια η καθυστερηση απο την αλλη γιαυτο μην απογοητευεσαι ευχομαι ολα να πανε θετικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η egw είπε:

τα συμπτωματα δεν διαφερουν καθολου κοριτσια μου ειναι ολα τα ιδια περιοδου η εγκυμοσυνης στην ουσια μεχρι να γινει εμφυτευση ολα γινονται τα ιδια οποτε τιποτα δεν μπορει να μας δωσει σημαδι μονο το αιμα απο τη μια η καθυστερηση απο την αλλη γιαυτο μην απογοητευεσαι ευχομαι ολα να πανε θετικα

Ναι το ξέρω. Εγώ απάντησα..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Ακριβώς. Η προγεστερόνη είναι βασική ορμόνη, τόσο πριν την περίοδο όσο και στην εγκυμοσύνη, οπότε δίνει ίδια συμπτώματα. Απλώς, η προγεστερόνη πέφτει δυο μέρες πριν έρθει η περίοδος, αν δεν υπάρχει εγκυμοσύνη, ενώ συνεχίζει να αυξάνεται εάν υπάρχει εγκυμοσύνη (που μας το εύχομαι!!!).

Κι εμένα, μην σου πω και νωρίτερα θα δω τα πρώτα μπεζ... Εγώ δεν έχω πολλές ελπίδες, πάντως, σας το δηλώνω από τώρα, γιατί έχω ακριβώς τα συμπτώματα της περιόδου (κρυάδες, πονάκια).

Τέλεια, περιμένουμε ευχάριστα νέα!!! Θα κάνεις τεστ πριν την καθυστέρηση; (βάζω φιτιλιές εγώ, το ξέρω, χιχιχι!).

Από συχνοουρία πως τα πάτε; Εγώ έχω συχνοουρία μετά την ωορρηξία μέχρι πριν έρθει η περίοδος.

κιι εγω νομιζω οτι δεν θα εχω αποτελεσμα αυυτο το μηνα

συχνοουρια μια δυο μερες πριν τη περιοδο εχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Καλή επιτυχία.κ γω με τα τεστακια clearblue που κάνω μου χαμογελάει από χθές άρα πιστεύω αύριο μεθαύριο θα έχω κ εγώ.εμεις ξεκινήσαμε εχθές τις επαφές κ βλέπουμε..?? καθημερινή θέλει ε?

μερα παρα μερα λενε καλες επιτυχιες:) 

εμεις δεν τηρουμε το μερα παρα μερα καμια φορα μπορει να τυχει και το καθε μερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Καλά θα το κάνεις. ?

Μόλις το εκανα... βγήκε κατα κόκκινο πιο έντονη γραμμή απο την χθεσινή , θετικό φουλ .... μπερδευτικα τώρα... χθες πονο και ροζουλι αιματακι κ βγαινει θετικο το τεστ ωορρηξιας σήμερα ...? ειναι λογικο ?? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Μόλις το εκανα... βγήκε κατα κόκκινο πιο έντονη γραμμή απο την χθεσινή , θετικό φουλ .... μπερδευτικα τώρα... χθες πονο και ροζουλι αιματακι κ βγαινει θετικο το τεστ ωορρηξιας σήμερα ...? ειναι λογικο ?? ?

Ααααα δεν ξέρω μπερδεύτηκα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Μόλις το εκανα... βγήκε κατα κόκκινο πιο έντονη γραμμή απο την χθεσινή , θετικό φουλ .... μπερδευτικα τώρα... χθες πονο και ροζουλι αιματακι κ βγαινει θετικο το τεστ ωορρηξιας σήμερα ...? ειναι λογικο ?? ?

Γιατί όχι; Δεν ξέρουμε πότε ακριβώς γίνεται αυτή η αιμορραγία της ωορρηξίας, μπορεί λίγο πριν. Άντε καλές επαφές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Νομίζω ότι είναι καλή ώρα να το κάνεις @Starrr μου.

@paradisebird νιώθω ότι είσαι ευαίσθητο κορίτσι. Μην τα βάζεις μέσα σου κοπέλα μου. 

Ναι, όντως είμαι ευαισθητούλα, τρομάρα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Γιατί όχι; Δεν ξέρουμε πότε ακριβώς γίνεται αυτή η αιμορραγία της ωορρηξίας, μπορεί λίγο πριν. Άντε καλές επαφές!!!

Από ότι γνωρίζω το τεστ δείχνει θετικό κ πότε ακριβώς θα γίνει ωορρηξία διαφέρει σε κάθε γυναίκα.κοιτα να εκμεταλλευτεί ς αυτές τις μέρες κ σίγουρα θα έχεις καλά αποτελέσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Μήπως να την μετράς? Κ για τον θυροειδη καταλαβαίνεις πολλά. Μετά που σου το αύξησε το ελεγξες?? 

Γεια σου starrr μου, όχι δεν το είδα ξανά, τώρα που θα πάω Ελλάδα θα κάνω αιματολογικές  και οπότε θα το κοιτάξω πάλι. Δηλαδή με τη θερμοκρασία και το θυρεοειδή τι μπορείς να καταλάβεις? Το μόνο που έχω κοιτάξει είναι ότι λίγες μέρες πριν μου έρθει περίοδος έχω 37,2 θερμοκρασία, μετά πέφτει απότομα στο 36 και μου έρχεται περίοδος.

Λοιπόν σήμερα και Εχθές παρατήρησα λευκά υγρα που δεν τα είχα στους προηγούμενους κύκλους, αχ μακάρι να προμηνύει κάτι καλό αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 @Mellenaki  απο τι καταλαβα καιγω η ωορρηξία γίνεται αφού περασουν ολα τα σημάδια, δλδ. μια η δυο μέρες μετα, οπότε ειναι και καλη ώρα για επαφουλες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μόλις έκανα το τεστακι ωορρηξιας.... Πιο αρνητικό δεν έχω ξανά δει. Οπότε κ επίσημα υπολογίζω την σημερινή ημέρα για ωορρηξια κ ελπίζω να πάμε όλα καλά κ να έχει ωριμάσει το ωαριακι όσο πρέπει... Την άλλη Τετάρτη θα κάνω κ προγεστερονη. Κ ελπίζω σε μια καλή τιμή!!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Starrr μαζί είμαστε, οπότε καλη μασ επιτυχία!! Εγω δεν κανω τεστακια, παω βαση εφαρμογής και νομιζω οτι μου τα δείχνει σωστά, εχω μικρό κυκλο 26-27 μέρες. Οπότε μακάρι αυτα τα Χριστούγεννα να είναι μοναδικα!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...