Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Δεν πειράζει κοπέλα μου!Εδώ  είμαστε για να ανταλλάσσουμε απόψεις για διάφορα θέματα.Μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω.

Δεν ξεφύγαμε καθόλου από τη στιγμή που λέμε τα πιο βαθιά προσωπικά μας για το θέμα μας εννοείται ότι μπορούμε να λέμε και όλα τα υπόλοιπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Επίσης μια φορά πριν κάτι χρόνια που είχα πάει. Κ μου χε πει ότι θα μου έρθει περίοδος μέσα σε 2 3 μέρες μου ρθε μετά από 20 ημέρες. Ότι να ναι. Βέβαια έχω αλλάξει γιατρό. Κ λέω να ξανά αλλάξω βέβαια. Θα το σκεφτώ μέχρι Γενάρη.... Μου χουν μείνει κ τεστακια. Οπότε θα συνεχίσω κ βλέπουμε. Αν κάνω κύκλο κ έχω περίοδο Χριστούγεννα θα κλείσω ραντεβού για αρχές του χρόνου. Κ με τον υπέρηχο του γιατρού κ τα τεστακια που θα μείνουν κάπου θα την βρούμε.. 

Ναι σε αυτό έχεις δίκιο είναι νωρίς ακόμη για εσάς...προσπαθειτε  λιγο καιρό, οπότε μπορείς να περιμένεις ακόμη. Σε αντίθεση με τη δική μου περίπτωση, που έχουν προηγηθεί δύο αποβολές και 6 μήνες προσπαθειών χωρίς αποτέλεσμα...άρχισα να απελπίζομαι και να κάνω ακραίες σκέψεις, είτε κάνω ωορρηξία είτε όχι δεν συμβαίνει τίποτα ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.εκανατο τεστακι αλλά απογοήτευση. Αρνητικό..... Έχει πέσει από το μεσημέρι.. Άλλο ένας κύκλος που δεν παίρνω χαμπάρι πότε έκανα ωορρηξια..... 

Μήπως ήταν το μεσημέρι η το χτεσινό μου φάνηκαν κόκκινο εγώ πιστεύω αν χρειαστεί που εύχομαι να μη χρειαστεί να πάρεις το άλλο με το χαμόγελο που είναι πιο ξεκάθαρο μηπως και βγάλεις άκρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Ναι σε αυτό έχεις δίκιο είναι νωρίς ακόμη για εσάς...προσπαθειτε  λιγο καιρό, οπότε μπορείς να περιμένεις ακόμη. Σε αντίθεση με τη δική μου περίπτωση, που έχουν προηγηθεί δύο αποβολές και 6 μήνες προσπαθειών χωρίς αποτέλεσμα...άρχισα να απελπίζομαι και να κάνω ακραίες σκέψεις, είτε κάνω ωορρηξία είτε όχι δεν συμβαίνει τίποτα ????

Καλά δεν θα αντέξω για πολύ....... Δεν μπορώ άλλο... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η egw είπε:

Μήπως ήταν το μεσημέρι η το χτεσινό μου φάνηκαν κόκκινο εγώ πιστεύω αν χρειαστεί που εύχομαι να μη χρειαστεί να πάρεις το άλλο με το χαμόγελο που είναι πιο ξεκάθαρο μηπως και βγάλεις άκρη 

Μετά θα πάω γυναικολόγο ούτως ή αλλιώς. Δηλ γύρω στη 10η ημέρα πάω για τεστ ΠΑΠ. Οπότε ευκαιρία να μου πει από ποια μεριά κ πόσο μεγάλο ωοθυλακιο. Που να ξέρω κ πάνω κάτω ποια μέρα. Δηλ νταξει κι αυτά τα σπερματα δεν μπορούν να είναι πιο καλά?? Να βρίσκουν εύκολα τον δρόμο τους. Τόσες προσπάθειες πια.... ??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenaki1890 είπε:

Ωορρηξία κάνω πάντα τη 13η μερα του κύκλου, που ήταν αντιπροχθές. Εσύ γιατί κάνεις πιο μετά?

Εγώ ανησυχώ ότι θα μου έρθει πολύ πιο νωρίς και θα με μπερδέψει αλλιώς κανονικά η πιο μακρινή μου μέρα είναι στις 26/12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλά δεν θα αντέξω για πολύ....... Δεν μπορώ άλλο... ??

Αυτό που με τρώει εμένα πιο πολύ είναι ότι αφού έμεινα δυο φορές, δύο φορες είδα θετικό τεστακι και τώρα τι έγινε...Γιατί δεν μενω??? Τι μου συμβαίνει ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hope!!! είπε:

@lactaki το έγραψε η @LOULOUdaki! Ότι έχει παιδακι η @Σταυρι... Δεν το ήξερα.... 

Όχι αγάπη, απλώς τάγκαρα το κορίτσι επειδή είχατε μια συζήτηση.

@Starrr υπάρχουν κοπέλες που δεν είδαν ποτέ γραμμή τόσο κόκκινη όσο η γραμμή ελέγχου, κι όμως κάποιες έμειναν έγκυες ;)

Τι ευαισθησία έχουν τα τεστάκια σου στην ανίχνευση της ορμόνης; Γιατί δεν παίρνεις τα στικάκια που σου έδειξαν θετικό; Εγώ παίρνω τα one step και μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένη. 

Κι εγώ συμφωνώ να παρακολουθήσεις την ωορρηξία σου για έναν κύκλο, για να σου φύγει και το άγχος. Έχω μπει κι εγώ σε πειρασμό αρκετές φορές ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Αυτό που με τρώει εμένα πιο πολύ είναι ότι αφού έμεινα δυο φορές, δύο φορες είδα θετικό τεστακι και τώρα τι έγινε...Γιατί δεν μενω??? Τι μου συμβαίνει ???

Δεν το χεις ψάξει παραπάνω??? Τι σου λέει ο γιατρός??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Όχι αγάπη, απλώς τάγκαρα το κορίτσι επειδή είχατε μια συζήτηση.

@Starrr υπάρχουν κοπέλες που δεν είδαν ποτέ γραμμή τόσο κόκκινη όσο η γραμμή ελέγχου, κι όμως κάποιες έμειναν έγκυες ;)

Τι ευαισθησία έχουν τα τεστάκια σου στην ανίχνευση της ορμόνης; Γιατί δεν παίρνεις τα στικάκια που σου έδειξαν θετικό; Εγώ παίρνω τα one step και μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένη. 

Κι εγώ συμφωνώ να παρακολουθήσεις την ωορρηξία σου για έναν κύκλο, για να σου φύγει και το άγχος. Έχω μπει κι εγώ σε πειρασμό αρκετές φορές ?

Αυτά παίρνω της χομ τεστ... Κάτσε να δω κ το αυριανό κ βλέπουμε... Εγώ το παίρνω αισιόδοξα κ θεωρώ ότι έγινε 2 φορές. ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μ αρέσει που έλεγα πως αυτό τον μήνα θα βρω την ωορρηξια. Μου για να κάνω σε 7 μέρες κ την εξέταση της προγεστερονης. ??? Θέλω πολλά τελικά. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δεν το χεις ψάξει παραπάνω??? Τι σου λέει ο γιατρός??? 

Μετά τις βιοχημικές που είχα κάναμε ένα σωρό εξετάσεις στην Ελλάδα, καρυοτυπο ζεύγους, Κυστική ινωση, ορμονικές, θρομβοφιλία, για λύκο, σπερματοδιαγραμμα, τοξοπλασμα,μυκοπλασμα,ουρεοπλασμα, σχεδόν όλα και ήταν όλα μια χαρά δεν είχαμε τίποτα...ααααχ δεν ξέρω. Εδω στη γερμανια μου λενε να μην αγχονομαι...Τώρα που θα πάμε Ελλάδα έχω ραντεβού πάλι σε έναν καλό γιατρό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Μετά τις βιοχημικές που είχα κάναμε ένα σωρό εξετάσεις στην Ελλάδα, καρυοτυπο ζεύγους, Κυστική ινωση, ορμονικές, θρομβοφιλία, για λύκο, σπερματοδιαγραμμα, τοξοπλασμα,μυκοπλασμα,ουρεοπλασμα, σχεδόν όλα και ήταν όλα μια χαρά δεν είχαμε τίποτα...ααααχ δεν ξέρω. Εδω στη γερμανια μου λενε να μην αγχονομαι...Τώρα που θα πάμε Ελλάδα έχω ραντεβού πάλι σε έναν καλό γιατρό..

Ωραία το ξανά βλέπεις. Αλλά αφού ήταν οκ μην ανησυχείς. Θα είναι θέμα χρόνου.... Ξανακάνει κ για θυροειδη γιατί αυτές αλλάζουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenaki1890 είπε:

Ωορρηξία κάνω πάντα τη 13η μερα του κύκλου, που ήταν αντιπροχθές. Εσύ γιατί κάνεις πιο μετά?

Εγώ συνήθως κάνω την 14η μέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ωραία το ξανά βλέπεις. Αλλά αφού ήταν οκ μην ανησυχείς. Θα είναι θέμα χρόνου.... Ξανακάνει κ για θυροειδη γιατί αυτές αλλάζουν. 

Για θυρεοειδή πριν από δύο μήνες πήγα  για αιματολογικές και είδαμε ότι ανέβηκε το TSH μου και ο γιατρός  μου ανέβασε τη δόση από 0,5 σε 0,75. Αααχ δεν ξέρω....μάλλον πρέπει να το ξαναδώ τώρα που θα πάω Ελλάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lenaki1890 είπε:

Για θυρεοειδή πριν από δύο μήνες πήγα  για αιματολογικές και είδαμε ότι ανέβηκε το TSH μου και ο γιατρός  μου ανέβασε τη δόση από 0,5 σε 0,75. Αααχ δεν ξέρω....μάλλον πρέπει να το ξαναδώ τώρα που θα πάω Ελλάδα. 

Ναι είναι βασικό... Θερμοκρασία μετράς καθόλου?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου συμβαίνει κάτι παράξενο... Σήμερα είναι η μέρα οωρρηξιας μου κ από το απόγευμα έχω ενόχληση στην αριστερή ωοθήκη.. Εκτός από αυτό όταν πηγαινω στην τουαλετα νιωθω έναν πόνο κ έχω κ συχνοουρια το πιο περίεργο από όλα είναι πως είδα μια στάμπα αίμα στη λεκάνη.... Έχω αγχωθεί δεν μου έχει ξανά συμβεί κάτι τέτοιο... Δεν ξέρω τι να κάνω... Καμία ιδέα για το τι μπορεί να ειναι...?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mellenaki είπε:

Κορίτσια μου συμβαίνει κάτι παράξενο... Σήμερα είναι η μέρα οωρρηξιας μου κ από το απόγευμα έχω ενόχληση στην αριστερή ωοθήκη.. Εκτός από αυτό όταν πηγαινω στην τουαλετα νιωθω έναν πόνο κ έχω κ συχνοουρια το πιο περίεργο από όλα είναι πως είδα μια στάμπα αίμα στη λεκάνη.... Έχω αγχωθεί δεν μου έχει ξανά συμβεί κάτι τέτοιο... Δεν ξέρω τι να κάνω... Καμία ιδέα για το τι μπορεί να ειναι...?? 

Τίποτα δεν είναι. Συμπτώματα ωορρηξιας θεωρώ. Ας αποκλείσουμε ην κυστουλα!!! Καλημέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lenaki1890 είπε:

Να σου πω την αλήθεια ποτε... 

Μήπως να την μετράς? Κ για τον θυροειδη καταλαβαίνεις πολλά. Μετά που σου το αύξησε το ελεγξες?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Πολύ πρωινή σήμερα είμαι.. Λοιπόν θερμοκρασία 35,7 οπότε κ επιβεβαιώνω πως σήμερα είναι η ωορρηξία μου... Κ τώρα μπορεί να συμβαίνει... ?Αν κ σήμερα δεν ξέρω αν θα μπορέσουμε για επαφή. Αλλά νομίζω είμαστε οκ από επαφές. 8η 10η 12η 15η 16η 17η.σημερα είναι 18η..!!κύκλος 31 περιμένω 26/12 ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πολύ πρωινή σήμερα είμαι.. Λοιπόν θερμοκρασία 35,7 οπότε κ επιβεβαιώνω πως σήμερα είναι η ωορρηξία μου... Κ τώρα μπορεί να συμβαίνει... ?Αν κ σήμερα δεν ξέρω αν θα μπορέσουμε για επαφή. Αλλά νομίζω είμαστε οκ από επαφές. 8η 10η 12η 15η 16η 17η.σημερα είναι 18η..!!κύκλος 31 περιμένω 26/12 ??????

Καλημέρα staraki. Άντε μπράβο με το καλό λοιπόν θα είσαι Χριστουγεννιάτικη κ εσύ... Μια χαρά από επαφές είσαι.. εγώ έχω κάνει 7η-10-12-14-15..κ ΔΕΝ Περιμένω σε 5 μέρες.. προς το παρόν είμαι οκ δε σκέφτομαι να κάνω καμιά ύπουλη κίνηση είναι νωρίς άλλωστε χαχαα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα staraki. Άντε μπράβο με το καλό λοιπόν θα είσαι Χριστουγεννιάτικη κ εσύ... Μια χαρά από επαφές είσαι.. εγώ έχω κάνει 7η-10-12-14-15..κ ΔΕΝ Περιμένω σε 5 μέρες.. προς το παρόν είμαι οκ δε σκέφτομαι να κάνω καμιά ύπουλη κίνηση είναι νωρίς άλλωστε χαχαα..

Εγώ σκέφτομαι να κάνω την άλλη Τετάρτη προγεστερονη να δω πως πάει σαν τιμή..... Για να δω αν είναι όλα καλά. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

@Starrr δεν παίρνω τα hometest, παίρνω τα onestep, έτσι τα λένε, και έχουν μεγαλύτερη ευαισθησία από τα hometest, και τα ωορρηξίας και τα εγκυμοσύνης! Εκτός από την θερμοκρασία, έχεις άλλα συμπτώματα; Υγρά, πονάκια; Εγώ λέω βουρ όσο περισσότερο μπορείτε, και νομίζω ότι θα έχουμε ευχάριστα! Μέχρι στιγμής, πολύ καλές επαφές, κι εσύ το ίδιο @lactaki. Κι εγώ μπαίνω σε πειρασμό γιατί έχω στο συρτάρι τεστάκια εγκυμοσύνης με ευαισθησία 10mlU/ml και αν είμαι έγκυος θεωρητικά μπορεί να δείξουν από τώρα, αλλά αντιστέκομαι γιατί έχω τα κλασικά συμπτώματα περιόδου και δεν θέλω να φάω την πίκρα στη μούρη. @Mellenaki δεν είναι τίποτα κούκλα μου, κλασικό σύμπτωμα ωορρηξίας σε πάρα πολλές γυναίκες, και είσαι πολύ τυχερή που σου δίνει τόσα σημάδια ;) @Maroulli θα κάνεις χοριακή σήμερα; (ναι, ναι, ναι!!! :) 

Πολλές καλημέρες σε όλα τα κορίτσια :*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...