Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η egw είπε:

δε γινεται καποια πρεπει να μην εχει να παρει το δωρο ποια θα ειναι τωρα,,,, μακαρι ολες

Ε ναι αποκλείεται να μη πετύχει σε καμία μας αυτό το μήνα.. έστω 1 η όλες.. χαχα..δε γίνεται να φύγει έτσι ο Δεκέμβρης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσιααααα έχω μπερδευτει ποιες καμία δε περιμένει αυτή τη βδομάδα ? είμαστε 3 την Δευτέρα??

Εγώ ειμαι σε ανομονη! !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@lactaki νομίζω η @Maroulli είναι στην αναμονή, δεν ξέρω ποια άλλη, είμαστε πολλές!

@Σταυρι @Hope!!! @egw η αλήθεια είναι ότι εμείς που έχουμε ήδη παιδάκια είμαστε σε καλύτερη θέση, γιατί ακόμη κι αν δεν έρθει δεύτερο, έχουμε ήδη βιώσει τη χαρά της μητρότητας. Η προσπάθεια για δεύτερο σε καμία περίπτωση δεν πρέπει - κατ' εμέ - να "κλέβει χρόνο" από τα παιδάκια μας. Ας ζήσουμε αυτές τις στιγμές μαζί τους γιατί μια μέρα θα μεγαλώσουν κι εμείς θα κοιτάμε πίσω και θα λέμε "τι έζησα τελικά από την παιδική ηλικία του παιδιού μου;". Αυτό εννοείται ότι ισχύει και για τη δουλειά, για εμάς που είμαστε μαμάδες και δουλεύουμε ταυτόχρονα. 

Από την άλλη, βέβαια, ομολογώ ότι η προσπάθεια για δεύτερο με έχει αγχώσει αρκετά, θες γιατί είχα την παλίνδρομη, θες γιατί βλέπω οικογένειες με δύο ή περισσότερα παιδάκια και σκέφτομαι ότι θα ήθελα κι εγώ μια μεγάλη οικογένεια, και νομίζω ότι αυτή τη φορά, η αγωνία είναι μεγαλύτερη κι από την πρώτη φορά, για κάποιο λόγο που αδυνατώ να εξηγήσω. :)

@LOULOUdaki! Με συγχωρείς δεν θυμόμουν ότι έχεις κ εσύ παιδάκι ούτε για την @Σταυριτο θυμόμουν. Να σας ζήσουν!! Νομίζω ότι όσα έγραψες με κάλυψαν πλήρως... Η αγωνία είναι μεγαλύτερη από την 1η φορά... Ίσως γιατί τότε ήμουν 26 κ τώρα κλεισμένα 30...ωριμαζουμε κ έχουν συναίσθηση τι θα συμβεί... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

@LOULOUdaki! Με συγχωρείς δεν θυμόμουν ότι έχεις κ εσύ παιδάκι ούτε για την @Σταυριτο θυμόμουν. Να σας ζήσουν!! Νομίζω ότι όσα έγραψες με κάλυψαν πλήρως... Η αγωνία είναι μεγαλύτερη από την 1η φορά... Ίσως γιατί τότε ήμουν 26 κ τώρα κλεισμένα 30...ωριμαζουμε κ έχουν συναίσθηση τι θα συμβεί... 

εδω εχεις δικαιο τοτε ειχα πει ας δοκιμασω αλλα μονο αυτο το μηνα γιατι μετα ειχαμε το γαμο της αδερφης μου και δεν μθα γινοταν να ταξιδεψω και ουτε υγρα κοιτουσα ουτε τιποτα ειπα απο 12-16 καθε μερα και τιποτα αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

@LOULOUdaki! Με συγχωρείς δεν θυμόμουν ότι έχεις κ εσύ παιδάκι ούτε για την @Σταυριτο θυμόμουν. Να σας ζήσουν!! Νομίζω ότι όσα έγραψες με κάλυψαν πλήρως... Η αγωνία είναι μεγαλύτερη από την 1η φορά... Ίσως γιατί τότε ήμουν 26 κ τώρα κλεισμένα 30...ωριμαζουμε κ έχουν συναίσθηση τι θα συμβεί... 

παντως οταν αναφερνω οταν θα ειμαι χριστουγεννα αδιαθετη ο αντρας μου θυμωνει το γκατεμιαζω λεει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

@LOULOUdaki! Με συγχωρείς δεν θυμόμουν ότι έχεις κ εσύ παιδάκι ούτε για την @Σταυριτο θυμόμουν. Να σας ζήσουν!! Νομίζω ότι όσα έγραψες με κάλυψαν πλήρως... Η αγωνία είναι μεγαλύτερη από την 1η φορά... Ίσως γιατί τότε ήμουν 26 κ τώρα κλεισμένα 30...ωριμαζουμε κ έχουν συναίσθηση τι θα συμβεί... 

h @Σταυρι δεν έχει κορίτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η @Σταυρι δεν έχει παιδιά απλώς την ανέφερα γιατί συμμετείχε στη συζήτηση.

Εν ολίγοις, οι μισές (δεν) περιμένουμε τώρα και οι άλλες μισές τα Χριστούγεννα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Η @Σταυρι δεν έχει παιδιά απλώς την ανέφερα γιατί συμμετείχε στη συζήτηση.

Εν ολίγοις, οι μισές (δεν) περιμένουμε τώρα και οι άλλες μισές τα Χριστούγεννα!

Εμένα άρχισε να φουσκώνει το στήθος μου από τόσο νωρίς γίνεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ελα κορίτσι μου!Ολα καλα ειναι!Προφανώς εισαι σε κάποιο περιβάλλον που σε στρεσάρει.Το έχω περάσει κ εγω ,καθώς νηπιαγωγος .Παίζει μεγάλο ρόλο η καλή συνεργασία στο χώρο μας και το ευχάριστο περιβάλλον.

Πιστεύω θα σε βοηθούσε κάποια σωματική δραστηριότητα , όπως γιόγκα  ,pillates  η όποια αρέσει σε εσένα.

Ολα έχουν να κάνουν με την ψυχολογία μας και όλες κατά καιρούς τα έχουμε αυτά..άτιμο άγχος!

Έχω τεράστιο στρες, πράγματι. Όντας καθηγήτρια γερμανικών δεν μπορώ να συμπληρώσω ωράριο σε ένα μόνο σχολείο. Αυτό σημαίνει πως πρέπει να πηγαίνω σε πολλά σχολεία. Όλα τα χρόνια ήμουν σε πέντε σχολεία, φέτος σε τέσσερα και έχω πάνω από 200 μαθητές. Τα δε τμήματα πολυπληθή μέχρι και 28 παιδιά!!! Κάποιες μέρες πηγαίνω την ίδια μέρα σε δύο σχολεία. Κάνω π.χ. μια ώρα στο τάδε σχολείο μετά τρέχω σε άλλο για να κάνω κι άλλες ώρες. Επιπλέον έχω δύο μέρες και ολοήμερο μέχρι τις 3. Η δουλειά σαν δουλειά μου αρέσει. Τα τελευταία όμως χρόνια υποφέρω όλο και περισσότερο από την κακή συμπεριφορά των παιδιών που είναι 5η και 6η δημοτικού. Μιλάνε άσχημα, αυθαδιάζουν, δεν δίνουν σημασία στο μάθημα, είναι ανυπάκουα και κυρίως φωνάζουν όλη την ώρα μέσα στην τάξη λες και βρίσκονται στην αυλή και έχουν διάλειμμα. Σηκώνονται χωρίς λόγο και έχεις και τον φόβο μη χτυπήσουν πουθενά και βρεις και κανένα μπελά στα καλά καθούμενα. Στην πλειοψηφία τους έτσι είναι. Έχω βέβαια και παιδιά που θέλουν να μάθουν, που είναι ευγενέστατα και συνεργάσιμα, αλλά είναι σαν τη μύγα μεσ' το γάλα και δυστυχώς χάνονται μέσα στην τάξη. Ειλικρινά τα λυπάμαι αυτά τα παιδιά. Στους δασκάλους κάθονται φρόνιμα, στις ειδικότητες όπως είμαι κι εγώ βγάζουν όλα τους τα απωθημένα και την καταπιεσμένη τους ενέργεια και γίνεται του κουτρούλη ο γάμος. Τα ίδια προβλήματα αντιμετωπίζουν λίγο πολύ όλες οι ειδικότητες. Πλέον δεν αντέχω όλη αυτή την κατάσταση, αφού όταν τα ακούω να φωνάζουν και αναγκάζομαι συνεχώς να διακόπτω το μάθημα για να τα επαναφέρω στην τάξη, αρχίζω να έχω ταχυπαλμίες. Δεν είμαι και καμία παιδούλα. Δεν έχω και την στήριξη των δασκάλων ή των διευθυντών. Δεν νοιάστηκε κανένας διευθυντής να με ρωτήσει πως περνάω στην τάξη, αν έχω προβλήματα με κάποια παιδιά, τίποτα. Η υγεία μου όμως κλονίζεται και η υπομονή και οι αντοχές μου έφτασαν στον πάτο. Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sofiefin1982 είπε:

Τελικά αδιαθετησες; τι έγινε? Πες μας τα νέα σου!!! 

Eυχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον! Εχω 10 μερες καθυστέρηση παλι...Πηγα το πρωι και εκανα μια ακομη χοριακη για να ειμαι σίγουρη ,μια και θα κάνω μέτρηση οστικής πυκνότητας. Βγηκε αρνητική και δεν περίμενα και κάτι αλλο...Οκ .Αν δεν αδιαθετήσω ως την Παρασκευή ,θα πάρω τα primolut.Δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά ,μια και την πρηγούμενη φορά ,μετά απο 20 και μέρες αδιαθέτησα..Θα δείξει.Προς το παρον ποναω κάμποσες μέρες..

Εσυ;; Τα δικα σου νέα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Έχω τεράστιο στρες, πράγματι. Όντας καθηγήτρια γερμανικών δεν μπορώ να συμπληρώσω ωράριο σε ένα μόνο σχολείο. Αυτό σημαίνει πως πρέπει να πηγαίνω σε πολλά σχολεία. Όλα τα χρόνια ήμουν σε πέντε σχολεία, φέτος σε τέσσερα και έχω πάνω από 200 μαθητές. Τα δε τμήματα πολυπληθή μέχρι και 28 παιδιά!!! Κάποιες μέρες πηγαίνω την ίδια μέρα σε δύο σχολεία. Κάνω π.χ. μια ώρα στο τάδε σχολείο μετά τρέχω σε άλλο για να κάνω κι άλλες ώρες. Επιπλέον έχω δύο μέρες και ολοήμερο μέχρι τις 3. Η δουλειά σαν δουλειά μου αρέσει. Τα τελευταία όμως χρόνια υποφέρω όλο και περισσότερο από την κακή συμπεριφορά των παιδιών που είναι 5η και 6η δημοτικού. Μιλάνε άσχημα, αυθαδιάζουν, δεν δίνουν σημασία στο μάθημα, είναι ανυπάκουα και κυρίως φωνάζουν όλη την ώρα μέσα στην τάξη λες και βρίσκονται στην αυλή και έχουν διάλειμμα. Σηκώνονται χωρίς λόγο και έχεις και τον φόβο μη χτυπήσουν πουθενά και βρεις και κανένα μπελά στα καλά καθούμενα. Στην πλειοψηφία τους έτσι είναι. Έχω βέβαια και παιδιά που θέλουν να μάθουν, που είναι ευγενέστατα και συνεργάσιμα, αλλά είναι σαν τη μύγα μεσ' το γάλα και δυστυχώς χάνονται μέσα στην τάξη. Ειλικρινά τα λυπάμαι αυτά τα παιδιά. Στους δασκάλους κάθονται φρόνιμα, στις ειδικότητες όπως είμαι κι εγώ βγάζουν όλα τους τα απωθημένα και την καταπιεσμένη τους ενέργεια και γίνεται του κουτρούλη ο γάμος. Τα ίδια προβλήματα αντιμετωπίζουν λίγο πολύ όλες οι ειδικότητες. Πλέον δεν αντέχω όλη αυτή την κατάσταση, αφού όταν τα ακούω να φωνάζουν και αναγκάζομαι συνεχώς να διακόπτω το μάθημα για να τα επαναφέρω στην τάξη, αρχίζω να έχω ταχυπαλμίες. Δεν είμαι και καμία παιδούλα. Δεν έχω και την στήριξη των δασκάλων ή των διευθυντών. Δεν νοιάστηκε κανένας διευθυντής να με ρωτήσει πως περνάω στην τάξη, αν έχω προβλήματα με κάποια παιδιά, τίποτα. Η υγεία μου όμως κλονίζεται και η υπομονή και οι αντοχές μου έφτασαν στον πάτο. Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο....

Σε καταλαβαίνω πολύ καλά!Μια φίλη μου καθηγήτρια αγγλικών αντιμετώπιζε για χρόνια το ίδιο πρόβλημα ,μέχρι και μάθημα ιστορίας έκανε για να συμπληρώσει τις ώρες και δούλευε σε 3  σχολεία για χρόνια.Τελικά πήρε οργανική σε ένα γυμνάσιο και ηρέμησε...κάπως.

Αν μιλούσες εσύ στους διευθυντές;;Μήπως έβρισκες μια άκρη;; Προσπάθησε να εκτονώνεσαι με κάτι διαφορετικό τις ώρες που δεν είσαι σχολείο.Και μια βόλτα στην εξοχή ή ακόμα και στην πόλη θα σε κάνει να ξεχαστείς και χαλαρώσεις λιγάκι.Φρόντισε τον εαυτό σου και προσπάθησε να μην σκάς και πάρα πολύ.Είμαι σίγουρη οτι κάνεις το καλύτερο για αυτά τα παιδιά.Κάνε το καλύτερο και για τον εαυτό σου!Το αξίζεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση. Ξέρετε για ποιον λόγο πρέπει να κάνουμε τα τεστακια της ωορρηξιας μέχρι της 8 η ώρα??? 

Υποθέτω γιατί τις πρωινές και τις βραδινές ώρες, για κάποιο λόγο που δε γνωρίζω, η ορμόνη δεν ανιχνεύεται στο peak της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η egw είπε:

Εμένα άρχισε να φουσκώνει το στήθος μου από τόσο νωρίς γίνεται;

Θύμισέ μου μέρα κύκλου. Μπορεί γιατί αυξάνεται η προγεστερόνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η egw είπε:

Εμένα άρχισε να φουσκώνει το στήθος μου από τόσο νωρίς γίνεται;

κοριτσια να ρωτησω κατι γινεται να γινει δυο φορες ωορρηξια τωρα μολις παλι ειδα υγρα και ειναι ακριβως η ιδια υφη με προχτες σαν ασπραδι αβγου

και επισης ηθελα να ρωτησω αυτο σημαινει οτο η ωορρηξια γινεται τωρα;οποτε αν υπαρχει σπερμα ειμαστε καλυμμενοι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η egw είπε:

κοριτσια να ρωτησω κατι γινεται να γινει δυο φορες ωορρηξια τωρα μολις παλι ειδα υγρα και ειναι ακριβως η ιδια υφη με προχτες σαν ασπραδι αβγου

και επισης ηθελα να ρωτησω αυτο σημαινει οτο η ωορρηξια γινεται τωρα;οποτε αν υπαρχει σπερμα ειμαστε καλυμμενοι;

Από ποτέ υπάρχει σπέρμα?? Μπορεί να γίνει διπλή σε σπάνιες περιπτώσεις κ μέσα σε 24 ώρες..... Ίσως... Αυτά τα υγρά μπερδεύουν κ λίγο με τις επαφές κ το σπέρμα που βγαίνει. Γιατί εινια περίπου το ίδιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

κοριτσια να ρωτησω κατι γινεται να γινει δυο φορες ωορρηξια τωρα μολις παλι ειδα υγρα και ειναι ακριβως η ιδια υφη με προχτες σαν ασπραδι αβγου

και επισης ηθελα να ρωτησω αυτο σημαινει οτο η ωορρηξια γινεται τωρα;οποτε αν υπαρχει σπερμα ειμαστε καλυμμενοι;

Αν φουσκώνει το στήθος σου θεωρώ πως έχει περάσει η ωορρηξια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχαμε επαφες χθες σημερα δεν το κοβω ειναι κουρασμενος οα αντρας μου το νιωθω να με τσιμπαει σημερα τωρα τι να πω ειδα τα υγρα που σας ειπα μετα στεγνη και τωρα αυτα 

ειμαι 18η μερα σημερα επαφη χθες βραδυ η τελευταια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hope!!! είπε:

@LOULOUdaki! Με συγχωρείς δεν θυμόμουν ότι έχεις κ εσύ παιδάκι ούτε για την @Σταυριτο θυμόμουν. Να σας ζήσουν!! Νομίζω ότι όσα έγραψες με κάλυψαν πλήρως... Η αγωνία είναι μεγαλύτερη από την 1η φορά... Ίσως γιατί τότε ήμουν 26 κ τώρα κλεισμένα 30...ωριμαζουμε κ έχουν συναίσθηση τι θα συμβεί... 

Εγώ δεν έχω μπεμπέ ακόμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η egw είπε:

ειχαμε επαφες χθες σημερα δεν το κοβω ειναι κουρασμενος οα αντρας μου το νιωθω να με τσιμπαει σημερα τωρα τι να πω ειδα τα υγρα που σας ειπα μετα στεγνη και τωρα αυτα 

ειμαι 18η μερα σημερα επαφη χθες βραδυ η τελευταια

Εντάξει αφού είχες επαφή χθες βράδυ είσαι οκ.... Κάνει κ 3 ώρες το σπέρμα να φτάσει μήτρα. Υπάρχουν ζωντανά ακόμη σπερματοζωαρια. 18 ώρες έχουν περάσει είσαι οκ. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εντάξει αφού είχες επαφή χθες βράδυ είσαι οκ.... Κάνει κ 3 ώρες το σπέρμα να φτάσει μήτρα. Υπάρχουν ζωντανά ακόμη σπερματοζωαρια. 18 ώρες έχουν περάσει είσαι οκ. ?

νασαι κοριτσι μου καλα ευχαριστω πολυ και καλες επαφες και σε σενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σε καταλαβαίνω πολύ καλά!Μια φίλη μου καθηγήτρια αγγλικών αντιμετώπιζε για χρόνια το ίδιο πρόβλημα ,μέχρι και μάθημα ιστορίας έκανε για να συμπληρώσει τις ώρες και δούλευε σε 3  σχολεία για χρόνια.Τελικά πήρε οργανική σε ένα γυμνάσιο και ηρέμησε...κάπως.

Αν μιλούσες εσύ στους διευθυντές;;Μήπως έβρισκες μια άκρη;; Προσπάθησε να εκτονώνεσαι με κάτι διαφορετικό τις ώρες που δεν είσαι σχολείο.Και μια βόλτα στην εξοχή ή ακόμα και στην πόλη θα σε κάνει να ξεχαστείς και χαλαρώσεις λιγάκι.Φρόντισε τον εαυτό σου και προσπάθησε να μην σκάς και πάρα πολύ.Είμαι σίγουρη οτι κάνεις το καλύτερο για αυτά τα παιδιά.Κάνε το καλύτερο και για τον εαυτό σου!Το αξίζεις!

Καμία υποστήριξη. Το έχω επιχειρήσει. Αντί να βρω συμπαράσταση έγινε το αντίθετο. Τα άκουσα και από πάνω από έναν δάσκαλο που έχω την τάξη του. Και σε διευθυντή που μίλησα κάποτε τα ίδια έπαθα. Έτσι αποφάσισα να μη ξαναμιλήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η paradisebird είπε:

Αλλά ξεφύγαμε από το θέμα που συζητάμε εδώ!!! Συγγνώμη κορίτσια.

Δεν πειράζει κοπέλα μου!Εδώ  είμαστε για να ανταλλάσσουμε απόψεις για διάφορα θέματα.Μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κρατιέμαι με νύχια κ με δόντια να μην πάω τουαλέτα.?????... Να ξανά κάνω τεστάκι τώρα το βραδάκι μήπως δω καμία διαφορά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...