Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Εν τω μεταξύ δεν λέω τίποτα στον άντρα μου για να μην τον αγχώνω. Και τα τρώω όλα μέσα μου και τα βιώνω μόνη.

Κάνεις τεστ ΠΑΠ? Αν κάνεις τεστ ΠΑΠ δεν χρειάζεται να κάνεις αυτή την εξέταση. Από την στιγμή που ο γυναικολογικα έλεγχος γίνεται κ είναι όλα οκ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Κάνεις τεστ ΠΑΠ? Αν κάνεις τεστ ΠΑΠ δεν χρειάζεται να κάνεις αυτή την εξέταση. Από την στιγμή που ο γυναικολογικα έλεγχος γίνεται κ είναι όλα οκ. 

Σωστά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Ευχαριστώ κοπέλα μου. Δεν νομίζω να πρέπει να είμαι νηστική, ε;

Όχι δεν χρειάζεταιμπορείς να έχεις φάει κανονικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Ωχ, δεν είμαι η μοναδική. Νομίζω πως σε αυτό παίζει ρόλο και το ότι μεγαλώνω. Πριν μερικά χρόνια ήμουν πιο χαλαρή. Τώρα έγινα αλοιφή!!! Χα χα χα! Ας γελάσουμε λιγάκι, χρειάζεται.

Σιγά που μεγαλώνεις

Κι εγώ που είμαι πιο μικρή γιατί μου μπαίνουν;είναι τα τόσα που ακούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;Σας διαβάζω αλλά δεν πολύ γράφω!Δεν είναι και πολύ καλά έχω πέσει ψυχολογικά και αποφάσισα μέχρι τον Ιανουάριο να μην ασχοληθώ με το θέμα παιδιού να περάσουμε όμορφα τις γιορτές και μετά θα πάμε στον γιατρό να προσπαθήσουμε και με άλλους τρόπους σκέφτομαι την εξωσωματική σε φυσικό κύκλο που είναι χωρίς τα φάρμακα και πιο οικονομική! Εύχομαι να έχουμε ωραία νέα αυτόν τον μήνα και να μείνουν πολλές κοπέλες εγκυουλες!!!!??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Εν τω μεταξύ δεν λέω τίποτα στον άντρα μου για να μην τον αγχώνω. Και τα τρώω όλα μέσα μου και τα βιώνω μόνη.

Να μιλάς για όσα παιρνας στο σχολείο να βγαίνουν από μέσα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγώ αυτό το μήνα είμαι λίγο απαισιόδοξη δε ξέρω παρόλο που κάναμε τις επαφές μας. Επίσης Μ έχει πιάσει κ μια άρνηση με τα τεστ. Καλό αυτό εν μέρει..χαχα.. την Δευτέρα που μας έρχεται θα σας πω νέα μου.δεν έχουμε καμία πιο νωρίς??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το νόμο των πιθανοτήτων, κάποιες από το παρεάκι θα είναι εγκυούλες αυτό το μήνα! Μας πήρε λίγο από κάτω αλλά είναι μέχρι να ακούσουμε το πρώτο + ! Μετά θα πάρουμε κουράγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Με το νόμο των πιθανοτήτων, κάποιες από το παρεάκι θα είναι εγκυούλες αυτό το μήνα! Μας πήρε λίγο από κάτω αλλά είναι μέχρι να ακούσουμε το πρώτο + ! Μετά θα πάρουμε κουράγιο!

Έτσι είναι πρέπει να ευθημησομαι έρχονται γιορτές εμείς νομίζω από σήμερα τελειώσαμε με τις επαφές θεωρώ πολύ καλά 9-12-14-16-17 και ότι άλλο προκύψει?

Τώρα ξεκινώ για Χριστούγεννα παραγγειλα το πάπλωμα του μικρού πήραμε το δώρο του βαφτισιμιου τώρα θέλω να ψάξω για δώρο του Αγίου Βασιλη του μικρού 

Θα ξεκινήσω να κάνω τις προετοιμασίες για το χριστουγεννιάτικο παζάρι που θα γίνει στο σχολείο και από βδομάδας τα δώρα των γονιών μου και το άλλο Σάββατο έρχονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η egw είπε:

Να μιλάς για όσα παιρνας στο σχολείο να βγαίνουν από μέσα σου 

Τα του σχολείου του τα λέω όλα, κάθε μέρα, τα ξέρει. Τα της υγείας και των φόβων μου δεν του τα λέω. Είναι λιγόψυχος και θα ανησυχεί.... Μετά θα τον βλέπω αγχωμένο και θα γίνομαι πιο χάλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Είμαι σε μια φάση τον τελευταίο καιρό πως κάθε τσιμπηματάκι που μπορεί να νιώθω σε οποιοδήποτε σημείο του σώματός μου κρύβει καρκίνο. Εδώ και λίγο καιρό με έχουν πιάσει πολλά πολλά πολλά ψυχοσωματικά. Λέω πως θα πάθω έμφραγμα, εγκεφαλικό, καρκίνο μαστού, εντέρου ή οισοφάγου. Δεν πάω καλά. Ξέρω, όλα είναι στο μυαλό. "Πότε ο Γιάννης δεν μπορεί, πότε ο κώλος του πονεί". Έτσι έχω καταντήσει. Περνάω επαγγελματικά πολύ άσχημα και λέω πως θα αντέξω μέχρι το τέλος της σχολικής χρονιάς. Αφού καμιά φορά την ώρα του μαθήματος με πιάνει στιγμιαία ζάλη από την πίεση και το στρες. Η πίεσή μου πάντως είναι απόλυτα φυσιολογική... δόξα τω Θεώ. 

Ελα κορίτσι μου!Ολα καλα ειναι!Προφανώς εισαι σε κάποιο περιβάλλον που σε στρεσάρει.Το έχω περάσει κ εγω ,καθώς νηπιαγωγος .Παίζει μεγάλο ρόλο η καλή συνεργασία στο χώρο μας και το ευχάριστο περιβάλλον.

Πιστεύω θα σε βοηθούσε κάποια σωματική δραστηριότητα , όπως γιόγκα  ,pillates  η όποια αρέσει σε εσένα.

Ολα έχουν να κάνουν με την ψυχολογία μας και όλες κατά καιρούς τα έχουμε αυτά..άτιμο άγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

@paradisebird καλή μου, είμαι σίγουρη ότι σφύζεις από υγεία! Η δουλειά σε έχει ρίξει ψυχολογικά και κάνεις άσχημες σκέψεις. Μην βάζεις μέσα σου ό,τι κακό συμβαίνει στη δουλειά. Συμφωνώ με την @Χρυσάφω, βρες ένα χόμπι, κάτι που σε χαλαρώνει. 

@egw μπράβο, σχεδόν τελείωσες με τα δώρα! Εγώ δεν έχω ψωνίσει τί- πο- τα, και πλησιάζουν τα γενέθλια του παιδιού μου.

Κατά τα άλλα, έχω πονάκια στη μέση από χθες, όπερ σημαίνει, ότι έρχεται η ανεπιθύμητη... Ουφ και πάλι ουφ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα!

@paradisebird καλή μου, είμαι σίγουρη ότι σφύζεις από υγεία! Η δουλειά σε έχει ρίξει ψυχολογικά και κάνεις άσχημες σκέψεις. Μην βάζεις μέσα σου ό,τι κακό συμβαίνει στη δουλειά. Συμφωνώ με την @Χρυσάφω, βρες ένα χόμπι, κάτι που σε χαλαρώνει. 

@egw μπράβο, σχεδόν τελείωσες με τα δώρα! Εγώ δεν έχω ψωνίσει τί- πο- τα, και πλησιάζουν τα γενέθλια του παιδιού μου.

Κατά τα άλλα, έχω πονάκια στη μέση από χθες, όπερ σημαίνει, ότι έρχεται η ανεπιθύμητη... Ουφ και πάλι ουφ! 

Καλημερα!Να σας πω τι ονειρο ειδα χτες βράδυ;; Εκανα λέει τεστακια κ ημουν εγκυος.Χαχχαχα!Οτι θυμαμαι χαιρομαι.Πρωτη φορα το ονειρευομαι αυτο ..Απιστευτη αισθηση κορίτσια!

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμερα κορίτσια. 17η ημέρα για εμένα. Κ δεν έχω τελειώσει ακόμη τις προσπάθειες μου, αφού σήμερα αύριο ελπίζω για ωορρηξια.. Οπότε ελπίζω κ για επαφές ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Καλήμερα κορίτσια. 17η ημέρα για εμένα. Κ δεν έχω τελειώσει ακόμη τις προσπάθειες μου, αφού σήμερα αύριο ελπίζω για ωορρηξια.. Οπότε ελπίζω κ για επαφές ??

Καλημερα!Ολα καλα να πανε!!!Καλες επαφούλες και καλα αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!! 16η μερα σημερα κ μολις η θερμοξρασια ανεβηκε... Οποτε 15η μερα ωορηξια με μολις 1 επαφη την 14η ? :) Ειδομεν..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια , 14 ημέρα για μένα σήμερα κ περιμενω την ωορρηξία μου, θα κανω τεστάκι αργοτέρα κατα τις 12.30 για να το επιβεβαιώσω. Έκανα κ χθες το βράδυ ένα κ βγήκε αχνο κοκκινο. Χθες δεν κατάφερα επαφή, ειχα προχθες κ το ιδανικό θα ήταν για σημερα κ αυριο αλλα πολυ φοβαμαι πως θα τις χασουμε παλι αυτες τις μέρες λογο δουλειας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!! 16η μερα σημερα κ μολις η θερμοξρασια ανεβηκε... Οποτε 15η μερα ωορηξια με μολις 1 επαφη την 14η ? :) Ειδομεν..... 

Χθες τι θερμοκρασία είχες.? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια , 14 ημέρα για μένα σήμερα κ περιμενω την ωορρηξία μου, θα κανω τεστάκι αργοτέρα κατα τις 12.30 για να το επιβεβαιώσω. Έκανα κ χθες το βράδυ ένα κ βγήκε αχνο κοκκινο. Χθες δεν κατάφερα επαφή, ειχα προχθες κ το ιδανικό θα ήταν για σημερα κ αυριο αλλα πολυ φοβαμαι πως θα τις χασουμε παλι αυτες τις μέρες λογο δουλειας....

Και εγώ σήμερα κ αύριο. Μαζί είμαστε.... Αλλά εσύ έχεις μικρότερο κύκλο από εμένα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τελικα λογω δουλειας καταφερα μονο 1 επαφη η οποια ετυχε να ειναι ή στην ωορηξια ή μια μερα πριν... Και μετα σκεφτομαι ολες αυτες που λενε.. αχ ειχαμε ατυχημα στις γονιμες μερες και εμεινα εγκυος.. ? και λεω δεν μπορει... Εστω αυτη η μια... κατι μπορει να γινει ? χαχαχαχ

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Χθες τι θερμοκρασία είχες.? 

χθες και προχθες 36,3, τις προηγουμενες απο αυτες (9η-13η) επαιζε στο 36,1-36,2 και σημερα ανεβηκε στο 36,5... Απο δω και περα θα ανεβαινει.. Προ οωρηξιας δεν εχω ποτε πανω απο 36,4... οποτε ετσι το καταλαβαινω... Εσυ??? πως πας? Εμενα αργησαν τα τεστ... Πηρα χθες και στο ταχυδρομειο αλλα αφαντα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Εγω τελικα λογω δουλειας καταφερα μονο 1 επαφη η οποια ετυχε να ειναι ή στην ωορηξια ή μια μερα πριν... Και μετα σκεφτομαι ολες αυτες που λενε.. αχ ειχαμε ατυχημα στις γονιμες μερες και εμεινα εγκυος.. ? και λεω δεν μπορει... Εστω αυτη η μια... κατι μπορει να γινει ? χαχαχαχ

χθες και προχθες 36,3, τις προηγουμενες απο αυτες (9η-13η) επαιζε στο 36,1-36,2 και σημερα ανεβηκε στο 36,5... Απο δω και περα θα ανεβαινει.. Προ οωρηξιας δεν εχω ποτε πανω απο 36,4... οποτε ετσι το καταλαβαινω... Εσυ??? πως πας? Εμενα αργησαν τα τεστ... Πηρα χθες και στο ταχυδρομειο αλλα αφαντα...

Α τέτοιες θερμοκρασίες είχες? Εγώ 36,2 και 35, 8 και 36,1 και χθες και σήμερα 36...αν αύριο είναι 35,και κάτι θα είναι αύριο η ωορρηξια. Και μετά πχ μου ανεβαίνει στο 36,3....και μετά ανεβαίνει παραπάνω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Α τέτοιες θερμοκρασίες είχες? Εγώ 36,2 και 35, 8 και 36,1 και χθες και σήμερα 36...αν αύριο είναι 35,και κάτι θα είναι αύριο η ωορρηξια. Και μετά πχ μου ανεβαίνει στο 36,3....και μετά ανεβαίνει παραπάνω... 

Πιο παλια ειχα και εγω τοσο χαμηλα αλλα οταν μετρουσα τη θερμομρασια απο το στομα... Τωρα για σιγουρια τη μετραω κολπικα... ? οποτε δειχνει παντα παραπανω 2-3 κλιμακες..Αλλα το θεωρω πιο εγκυρο... Αχ και εβλεπα ενα ονειρο σημερα.... Ημουν σε ενα γυναικολογο που δεν τον ξερω και μου ειπε οτι εχει γονιμοποιηθει το ωαριο και οτι ειμαι εγκυος.. και εξω απο το ιατρειο ηταν ο αντρας μου με ενα αγορακι ομορφο...και λεω στους αλλους δικος μου ειναι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η *Louloudenia* είπε:

Πιο παλια ειχα και εγω τοσο χαμηλα αλλα οταν μετρουσα τη θερμομρασια απο το στομα... Τωρα για σιγουρια τη μετραω κολπικα... ? οποτε δειχνει παντα παραπανω 2-3 κλιμακες..Αλλα το θεωρω πιο εγκυρο... Αχ και εβλεπα ενα ονειρο σημερα.... Ημουν σε ενα γυναικολογο που δεν τον ξερω και μου ειπε οτι εχει γονιμοποιηθει το ωαριο και οτι ειμαι εγκυος.. και εξω απο το ιατρειο ηταν ο αντρας μου με ενα αγορακι ομορφο...και λεω στους αλλους δικος μου ειναι :)

??? Τέλειο όνειρο. Αντε πάλι. Με το καλό... Να βγει κ πραγματικότητα.... Όχι εγώ από το στόμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

??? Τέλειο όνειρο. Αντε πάλι. Με το καλό... Να βγει κ πραγματικότητα.... Όχι εγώ από το στόμα... 

Ναιι ωραια θα ηταν!! :) χεχεχε αντε να δουμε... Ε λογικο τοτε να ναι τοσο χαμηλα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...