Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η egw είπε:

εχω και μια απορια γιατι οτι αρθρα διαβαζω λενε οτι η ωοορρηξια ανεβαζει και δε κατεβαζει τη θερμοκρασια;

Κ εγώ τώρα που μπήκα διάβασα πως ανεβαίνει παραπανω από το φυσιολογικό μας στην ωορρηξία..δεν ασχολούμαι με θερμοκρασίες κ δε τα γνωρίζω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η egw είπε:

εχω και μια απορια γιατι οτι αρθρα διαβαζω λενε οτι η ωοορρηξια ανεβαζει και δε κατεβαζει τη θερμοκρασια;

ανεβαίνει η θερμοκρασία γύρω στο 37,1. Το παρακολουθείς κάθε μέρα και βλέπεις ποτε και πόσο ανεβαίνει η δικιά σου μέχρι που θα αρχίσει να κατεβαινει. καλό είναι την ίδια ωρα καθε μερα. Την ημέρα που ειχες την υψηλότερη θερμοκρασία ήταν και η ωορρηξία σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ε τότε τρεχαααα.... Έκανες καμία επαφή ?? Δες τώρα μια μέρα δεν έκανες κ ήταν θετικό..

Καλά όταν είναι θετικό δεν είναι κ μέρα ωορρηξιας. Κάτσε να δούμε. Γιατί μου φαίνεται κατακόκκινο παλι δεν θα πετύχω....... Έχω επαφές 8 10 12 15. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η egw είπε:

εχω και μια απορια γιατι οτι αρθρα διαβαζω λενε οτι η ωοορρηξια ανεβαζει και δε κατεβαζει τη θερμοκρασια;

Στη ωορρηξια είναι χαμηλότερη θερμοκρασία..... Μετα ανεβαίνει η θεμροκρασια λόγω της προγεστερονης...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Στη ωορρηξια είναι χαμηλότερη θερμοκρασία..... Μετα ανεβαίνει η θεμροκρασια λόγω της προγεστερονης...... 

Άρα χαμηλή θερμοκρασία ίσον ωορρηξία και άνοδος θερμοκρασίας ότι έχει γίνει ωορρηξία. Καλά τα λέω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπ πιστευω ολα αυτα μας αγχωνουν πολυ εγω εκανα απλα επαφες στις γονιμες με το γιο μοου και ηρθε τωρα που το ψαχνω δεν ερχεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Άρα χαμηλή θερμοκρασία ίσον ωορρηξία και άνοδος θερμοκρασίας ότι έχει γίνει ωορρηξία. Καλά τα λέω;

Ναι πολύ σωστά. Και συνήθως ανεβαίνει 3 μέρες μετά κατά πολύ.... Και παραμένει εκεί για 12 ημέρες. Κ μετά πέφτει όπου έρχεται η περίοδος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι όπως τα βλέπω @Starrr το τελευταίο είναι το πιο κόκκινο, άρα σε μια-δύο μέρες πιστεύω είναι η ωορρηξία σου κορίτσι.

Μπορεί και παραπάνω, αν κοκκινήσει κι άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια για πείτε γνώμες... Ελπίζω να φαίνεται καλά. 

IMG_20181210_143100.jpg

Το τελευταίο 16η είναι το σημερινό?? Δείχνει να σκουραίνει σιγά σιγά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Το τελευταίο 16η είναι το σημερινό?? Δείχνει να σκουραίνει σιγά σιγά..

Ναι το σημερινό. Τα βάζω δίπλα δίπλα για να βλέπω τη διαφορά... ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας διαβάζω αλλά δεν έχω πολλή όρεξη. Η περίοδος πλησιάζει τ ο νιώθω... Ο επομηνας μήνας θα πάει χαμένος άρα από Γενάρη πάλι... Μεταξύ όλος ο περίγυρος μου η γεννάει ή κυοφορεί..... Μελαγχολια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Κορίτσια μου σας διαβάζω αλλά δεν έχω πολλή όρεξη. Η περίοδος πλησιάζει τ ο νιώθω... Ο επομηνας μήνας θα πάει χαμένος άρα από Γενάρη πάλι... Μεταξύ όλος ο περίγυρος μου η γεννάει ή κυοφορεί..... Μελαγχολια

να μη στεναχωριεσαι κοριτσι μου καταρχην μεχρι να ερθει δεν εγινε ακομη τιποτα

αλλα επειδη και για μενα πηγε μαλλον χαμενος αυτος ο κυκλος κανε οτι κι εγω παρε το παιδακι σου και απολαυσε χριστουγεννα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια μου...τι κανετε??είμαι στην 29η μέρα σήμερα είμαι σε αναμονή δεν ξέρω πότε ακριβώς περιμένω μια από αυτές τις μέρες πάντως. ..από συμπτωματα έχω λίγες ενοχλήσεις χαμηλά και έχω και αρκετά διαφανα υγρα..!!έχω τρελό άγχος ...δεν ξέρω τι θα γινει..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, κορίτσια μας διακατέχει μια αισιοδοξία! Κι εμένα με έχει πάρει από κάτω, με έχει πιάσει και σπαρίλα στη δουλειά, και έχω πάρα πολλή δουλειά που πρέπει να κάνω!

@Maroulli τι κύκλο έχεις; Μήπως μετράς καθυστέρηση; Αχ μακάριιιιι το πρώτο μπεμπέ του Δεκέμβρη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Κορίτσια μου σας διαβάζω αλλά δεν έχω πολλή όρεξη. Η περίοδος πλησιάζει τ ο νιώθω... Ο επομηνας μήνας θα πάει χαμένος άρα από Γενάρη πάλι... Μεταξύ όλος ο περίγυρος μου η γεννάει ή κυοφορεί..... Μελαγχολια

κορίτσια καλησπερα κι από μένα. είχαμε τη Χριστούγεννιατικη γιορτή του παιδικού σήμερα κ έτρεχα. δεν πρόλαβα να κάνω ούτε καν τεστ αυτό το μήνα... αδιαθετησα σήμερα πρωί ενώ περίμενα αύριο. έχω απορίες. τον προηγούμενο μήνα είχα κανονικά περίοδο με κανονικο πολύ κόκκινο αίμα την 28η όπως πάντα. όμως την προηγούμενη αργά το απόγευμα είχα ροζ. ωστόσο υπολογισα την επόμενη ως 1η με το κανονικό αίμα. αν υπολόγιζα την προηγούμενη όμως σήμερα βγαίνει σωστά η 28η.επίσης αν μετρήσω 15 μέρες πίσω όπως μου βγαίνει πάντα η ωορηξια είναι η μέρα του θετικού τεστ που δεν είχα επαφή καθόλου. άρα κορίτσια γίνεται να έγινε η ωορηξια την ημέρα του θετικού τεστ ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Χαχα, κορίτσια μας διακατέχει μια αισιοδοξία! Κι εμένα με έχει πάρει από κάτω, με έχει πιάσει και σπαρίλα στη δουλειά, και έχω πάρα πολλή δουλειά που πρέπει να κάνω!

@Maroulli τι κύκλο έχεις; Μήπως μετράς καθυστέρηση; Αχ μακάριιιιι το πρώτο μπεμπέ του Δεκέμβρη ?

Δεν ξέρω βρε κορίτσι έχω χάσει λίγο την μαπλά γτ εγώ έπαιρνα αντισύλλιπτικα και τα σταμάτησα τον Ιούλιο από κει και πέρα η περίοδος πέρα από τον πρώτο μήνα ήταν από 28 με 31 δεν ξέρω θα δείξει έχω αγχωθει αρκετά δεν θέλω να δω περιοδο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@thalaki μου πόσο κρίμα που ήρθε η ανεπιθύμητη... Δεν πειράζει, δεν πτοούμαστε κορίτσι, μικρή είσαι, σταθερό κύκλο έχεις, θα το πιάσεις σύντομα το σπόρι!

Λοιπόν την ίδια απορία είχα κι εγώ τον προηγούμενο μήνα, γιατί μου έβγαινε ότι ωορρηξία έκανα τη μέρα του θετικού τεστ. Δύο πράγματα μπορώ να σκεφτώ: 1) η ωχρινική φάση να διήρκεσε 12-13 ημέρες και όχι 14. 2) αν το τεστ έδειξε θετικό πχ. το απόγευμα, δεν μπορείς να ξέρεις αν η ορμόνη ήταν ήδη ανεβασμένη από το πρωί, οπότε το βράδυ δεν είναι απίθανο να έγινε η ωορρηξία.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Δεν ξέρω βρε κορίτσι έχω χάσει λίγο την μαπλά γτ εγώ έπαιρνα αντισύλλιπτικα και τα σταμάτησα τον Ιούλιο από κει και πέρα η περίοδος πέρα από τον πρώτο μήνα ήταν από 28 με 31 δεν ξέρω θα δείξει έχω αγχωθει αρκετά δεν θέλω να δω περιοδο...

@Maroulli αν ξέρεις πότε έκανες ωορρηξία, πχ. με τεστ, μπορείς να υπολογίσεις πότε (δεν) περιμένεις. Αλλιώς θα υπολογίσεις καθυστέρηση με βάση το μεγαλύτερο κύκλο σου.

(Τώρα βέβαια αν είσαι ανυπόμονη, θα μπορούσες να κάνεις ένα τεστάκι αύριο πρωί πρωί- σου βάζω ιδέες, χιχιχι).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Maroulli αν ξέρεις πότε έκανες ωορρηξία, πχ. με τεστ, μπορείς να υπολογίσεις πότε (δεν) περιμένεις. Αλλιώς θα υπολογίσεις καθυστέρηση με βάση το μεγαλύτερο κύκλο σου.

(Τώρα βέβαια αν είσαι υανυπόμονη, θα μπορούσες να κάνεις ένα τεστάκι αύριο πρωί πρωί- σου βάζω ιδέες, χιχιχι).

Αυτό τον μήνα δεν εκανά τεστακια είπα να το αφήσω ετσι...!!! Θα περιμένω κάνα δυο μέρες ακόμα και θα κάνω χοριακη κατευθείαν καθώς δουλεύω σε μικροβιολογικο για να είμαι κ 100%σίγουρη εκτός αν με προλάβει η περίοδο! !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

δουλεύω σε μικροβιολογικο 

Εγώ θα είχα κάνει ήδη τρεις χοριακές  αν δούλευα σε μικροβιολογικό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Εγώ θα είχα κάνει ήδη τρεις χοριακές  αν δούλευα σε μικροβιολογικό ?

Χαχα συμφωνω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Λόγω υποχρεώσεων δεν μπορώ να παρακολουθώ όλες τις συζητήσεις αλλά σας διαβάζω συχνά και παίρνω κουράγιο!!
Έχω μια ερώτηση...Καταρχάς περίμενα περίοδο στις 8 του μήνα...ο κύκλος μου είναι σχεδόν πάντα σταθερός..είχα κάτι πονάκια αλλά τελικά τίποτα...Σκέφτομαι (αν όλα πάνε καλά!!) την 5η μέρα να κάνω κάποια κίνηση! 
Η ερώτηση μου είναι η εξής : τεστ ή επίσκεψη στον γυναικολόγο;;;; 
ΥΓ: Η επίσκεψη θα γίνει ούτως ή άλλως αυτό τον μήνα στο γιατρό για να δούμε την πορεία μιας κύστης που είχα, αλλά διάβασα διάφορα κ λίγο μπερδεύτηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Maryz είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Λόγω υποχρεώσεων δεν μπορώ να παρακολουθώ όλες τις συζητήσεις αλλά σας διαβάζω συχνά και παίρνω κουράγιο!!
Έχω μια ερώτηση...Καταρχάς περίμενα περίοδο στις 8 του μήνα...ο κύκλος μου είναι σχεδόν πάντα σταθερός..είχα κάτι πονάκια αλλά τελικά τίποτα...Σκέφτομαι (αν όλα πάνε καλά!!) την 5η μέρα να κάνω κάποια κίνηση! 
Η ερώτηση μου είναι η εξής : τεστ ή επίσκεψη στον γυναικολόγο;;;; 
ΥΓ: Η επίσκεψη θα γίνει ούτως ή άλλως αυτό τον μήνα στο γιατρό για να δούμε την πορεία μιας κύστης που είχα, αλλά διάβασα διάφορα κ λίγο μπερδεύτηκα!

Χοριακη κάνε καλή μου.... Που να είσαι σίγουρη.... Δεν θα δει για τώρα κάτι ο γιατρός σου αν είσαι έγκυος. ?? Οπότε προτείνω μια χοριακη αύριο. Κια βλέπεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...